Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS és petevezeték elzáródás fórum

PCOS és petevezeték elzáródás (beszélgetős fórum)


2017. okt. 20. 15:30
Írok privátban ha nem gond.
6. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 5. - Fruzsi369)
2017. okt. 20. 14:49

Hú ezek elég rossz értékek!! Ere nem kaptál semmit?

Diéta a minimum! De ha midnen ok lesz műtét után és lehet spontán baba is, akkor gyógyszert tuti kell szedned, de lehet egyébként se ártana.


Diétában kell segítség?

2017. okt. 20. 13:54
Ma elmentem egy másik dokihoz ő azt mondta hogy laparoszkópia. Kb 3 hónap múlva meg is csinálják. Közben megyek endokrinológushoz is mert egy ismerős segít benne. Inzulint még 2013ban néztek az éhgyomri volt 18.92 uU/ml a 60perces 52.85 a 120perces pedig 94.88. Azóta sajnos nem nézték és azt se tudom hogy ez mennyire változhat. Azóta 15 kg fel is jött rám és nem nagyon tudom leadni se.
2017. okt. 20. 07:16

Az baj, hogy aki pco-s az szinte mindenki IR-s is. Igen kell a diéta, csak az segít. De nem lett volna rossz az inzulin nézni, mert akkor látni a tutit.

Ha el van záródva a petevezeték akkor szerintem azzal semmit nem lehet csinálni. Sokszor az átjárhatóságin sikerült átfújni, ha mondjuk csak össze volt tapadva. De elzáródással nem hiszem, hogy lehet mit kezdeni. Voltak felfázásaid, gyulladás? Endo okzhat ilyet, már mint elzáródást, mondjuk ha olyan fokú akkor lehet azért nem tudta a méhedbe se feltenni az anyagot... Gondolom azért akar lapart.


A TSH nem tűnik rosszanak amúgy.


Én úgy gondolom nálad azért nem jö na baba, mert nem jutnak át a petesejtek a petevezetéken, emrt el vanank záródva. De nem értem miért akar várni még, még is mire. El kell kezden ia lombik programot. Persze mindig történnek csodák, de inkább na arra alapozzatok.


Nekem hycosy volt, ott egy kicsit katétert tettek fel a méhszájon keresztül, csak annyira éreztem mint pl egy rákszűrést. Aztán felnyomták az anyagot, az azért már éreztem, mert ügye feszít és szépen kiment a petevezetékekene, ott uh-val követték nyomon és láttam a képernyőn én is. Minimális fájdalom volt, másnap feszített a folyadék hasban, de ennyi.

Sokkal humánusabb mint a sima átjárhatósági.

2017. okt. 19. 17:50

Csek egy éves leletem van most, de jö őhéten megyek vérvételre. Az éhgyomri vércukrom 4.6 mmol/l a 120 perces 6.0 mmol/l a TSH 1.49 uIU/ml. Inzulint nem is néztek akkor.

Az elzáródás ellen nem lehet semmit se tenni? A doktornő azt mondta hogy ha februárig nincs semki változás akkor mennem kell laparoszkópiára. PCOS-re meg azt mondta hogy diéta hátha az is rásegít.

2017. okt. 19. 14:54

Szia, letudod írni a cukor és inzulin értékeidet? A TSH milyen volt?

Én pont ez miatt Hycosit csináltattam, az nem olyan fájdalmas, de nekem anno nem volt gond, átjárhatóak a petevezetékek. Ha valóban el van mind ak ettő záródva,akkor csak a lombik jöhet szóba.

2017. okt. 19. 14:50
Sziasztok! Már 2 éve próbálkozunk a babával de sajnos nem jön össze. Minden leletem tökéletes volt eddig. A vérvételem nem mutatja ki de PCOS van az orvos szerint. Ezzel kapcsolatban szeretnék kérni tapasztalatokat és tanácsoka. voltam HSG vizsgálaton és már először fel se tudták juttatni a kontraszt anyagot még a méhembe se. utána sikerült, de azt hittem ott maradok a röntgen asztalon úgy fájt. Egyik petevezetékembe sem jutott fel a kontraszt anyag. A doktornő azt mondta ez lehetett azért mert a hirtelen fájdalomtól összerándultam és ezzel együtt a petevezetékeim is. Erről mi a véleményetek? Lehetséges hogy ezért nem jutott át vagy teljesen el vannak záródva?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook