Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől alakulhat ki a petevezeték elzáródás? fórum

Mitől alakulhat ki a petevezeték elzáródás? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 19. 19:19
Én úgy tudom, hogy akár kezeletlen nemi betegségtől is elzáródhat, sőt, meddőséget is okozhat. Ha ilyesmi áll a háttérben, feltétlen menj el nőgyógyászhoz (ha még nem késő)
11. ritamoto (válaszként erre: 10. - Kittykiss)
2008. szept. 19. 15:23
Köszi, ezt is iszom naponta , de csak 2 hétig, utána palástfű teát.Remélem hogy segíteni fog.
2008. szept. 19. 14:25
Ha már gyógynövény, akkor én a cickafarkteát ajánlanám. Az biztosan kisöpör. Régebben én is súlyos felfázásokkal küzködtem, véres vizelet, miegymás. Antibiotikumot pedig már a betegtájékoztatón található napi adagot túllépve kellett szednem. Ezt nagyon meguntam, nálam akkor jött ez a tea. Nagyon bevált. Azóta szinte semmi bajom, illetve, ha csak egy kicsit is megérzem, hogy esetleg felfázhattam, akkor rögtön elő vele.
9. ritamoto (válaszként erre: 8. - 9df60c3431)
2008. szept. 19. 13:16

Köszi a választ!

Én is remélem, hogy talán csak a "túlzott akarás" miatt nem jön össze, és stresszből is volt bőven az utóbbi időben.

Már 6.hónapja szedem a clostilbegytet, érzem is peteéréskor hogy szurkál, fáj a hasam, de eremény eddig sajnos nincs.

Megpróbálom nem annyira akarni.:-)

2008. szept. 19. 12:52

Attól, hogy nem következik be egyből a várva várt terhesség helytelen azt gondolni,hogy biztosan a petevezetékek záródtak el. Ilyen problémát ugyanis ezer meg ezer dolog okozhat. A témánál maradva fennálló gyulladás is okozhatná, mert a gyulladt petefészek nem termel petesejtet. Nekem is be van gyulladva a jobb és ilyenkor abban nincs peteérés, és a méh nyálkahártyája is károsodik gyulldásknál, ez hátráltatja a zigóta beágyazódását.

Érdemes lenne kivizsgáltatni mi a gond. Én nem hinném, hogy petevezeték elzáródás.

2008. szept. 19. 12:42

Okozhatja súlyosabb fokú endometriózis, és különböző gyulladások. Gomba, baktérium, és vírus válthatja ki a gyulladást. Attól függetlenül hideg szeles időben a helytelen öltözködés is okozhat prblémát, bár nekem azt mondta egyszer egy nődoki,hogy felfázástól max. hólyaghurut lehet, petefészekgyulladás nem. Szomorú, hogy egy nőgyógyász ezt így gondolja, nem is hittem volna el ha nem a saját fülemmel hallom.


De ma már akkor is lehet terhes valaki, ha egyáltalán nincsenek petevezetékei. Többé az elzáródás sem akadály.

6. ritamoto (válaszként erre: 4. - D58b988bee)
2008. szept. 19. 12:07
Hát ez a baj, hogy mivel akkoriban még szoptattam, ezért nem akartam antibiotikumkat szedni, így itthon kezeltem magam a gyógynövényekkel.Azóta is sűrűn visszatér, de csak 1-2 napra, és a zsurlótea segít ilyenkor.
2008. szept. 19. 11:46
A felfázástól lehet petefészek gyulladás, ami okozhatja az elzáródást.
4. d58b988bee (válaszként erre: 3. - Ritamoto)
2008. szept. 19. 11:32

Elképzelhető, de nem felfázásra gondoltam, hanem effektív petefészek vagy petevezető gyulladásra.

Kezelték a felfázásodat?

2008. szept. 19. 11:30
Én 2 éve szültem, utána többször is eléggé felfáztam.Most majdnem 1 éve próbálozunk, de nem sikerül újból teherbe esni.Lehet hogy el van záródva a petevezeték?
2008. szept. 19. 11:30
Gyulladás, műtét, ilyesmik.
2008. szept. 19. 11:29
Mitől alakulhat ki a petevezeték elzáródás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook