Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » PCO, fogamzásgátló, cickafark és palástfű fórum

PCO, fogamzásgátló, cickafark és palástfű (beszélgetős fórum)


21. moncsicsi83 (válaszként erre: 18. - 991217)
2012. márc. 19. 17:55

A munkahely oda-vissza volt 5.5 km. Plusz ha mentem valahová, akkor ez a táv nőtt. Hétvégén a szülőkhöz bringával mentünk, ha az időjárás engedte, az 17 km. Na meg emellett még mentünk bringázni. Heti szinten olyan 60-80 km közötti távolság mozgott bringázás terén.

Tornában én Béres Alexandra 200% alakformálás dvd-jét csináltam, vagy a live illetve még egy tornáját. Gerinckímélő gyakorlatai miatt szerettem nagyon, hiszen porckorong problémám van...

A mozgás és a rendszeres egészséges étkezés is sokat segíthet a problémán, de nekem szerintem a talpmasszázs volt a végső lökés, hogy a ciszták felszívódjanak!

20. 991217 (válaszként erre: 19. - Sz.Izolda)
2012. márc. 16. 20:11
Herbáriában próbálkoztál már? Vagy esetleg az ottani eladót megkérni, hogy ha tudnak rendeljenek neked...én volt már hogy kértem valamit, és megtették...
2012. márc. 16. 19:13
Kicsit más kérdés, de légyszi válaszoljatok: hol lehet venni barátcserje cseppeket? Sehol nem találok :-(
18. 991217 (válaszként erre: 9. - Moncsicsi83)
2012. márc. 16. 18:50
kb mennyi ideig bringáztál és milyen jellegű tornagyakorlatokat végeztél?
17. 991217
2012. márc. 16. 18:39
kikupáltam magam PCO diétából :-) ma már úgy étkeztem...mozgásnak mit ajánlotok? cardio edzés jó rá úgy olvastam, van egy szobabiciklim, de egyhuzamban csak 10 percet bírok tekerni:S ahhoz hogy eredményes legyen meg 30-40 percet kéne tekerni egyhuzamban...:S egyéb ötlet? kocogni nem bírok addig...
16. Bcicus (válaszként erre: 2. - 991217)
2012. márc. 16. 10:17
Ez nagyon rossz kezelés és csak rontani fog az állapotodon. Inzulinrezisztencia vizsgálatra kell menned, majd beállítják a gyógyszered a diétád és a sportolni kell ez az egyetlen kezelése a pcos-nek.
15. 991217
2012. márc. 16. 08:55
Rábeszéltetek, dokit váltok, ez lesz az első!!! A talpmasszázsról pedig rengeteg helyen olvasom, hogy mind a PCO-ban, mind az anyagcsere megfelelő működésében segít, ami nem utolsó sorban a fogyást is elősegíti, hisz az emésztésem sem volt sosem az igazi....
14. Vigyorex6 (válaszként erre: 11. - 991217)
2012. márc. 16. 08:51

Ha most elkezded a kezelést, akkor magadon segítesz, mert nem akkor fogsz kapkodni és kétségbeesni, amikor babát szeretnél, de nem sikerül.

Én szedtem met alapú gyógyszert, csináltam a diétát, a mozgás esett nehezemre. (Most volt egy súlyos allergiám, és ezért vagyok bogyómentes.)

Szépen beállt a ciklusom, pedig volt, hogy előtte majd 50 napokra jött meg. Régen szedtem évekig fogamzásgátlót, de soha többet nem tenném.

Nagyon sok Pcos nő spontán teherbe esik. Kár ezen előre aggódnod!

13. Fille
2012. márc. 16. 08:51

szia! a hármas kezelés, de még a gyógyszer nélkül adiéta+mozgás is segit, ha nem vészes. ettől az osvostól meg menekülj. csak a diéta sem mindegy, kifejezetten pcos diéta kell. sok sikert.

/fog.gátlásról annyit: nekem is ez volt a +kezelés" amig nem jutottam hozzáértő orvoshoz, aki azonnal leállitotta a gyógyszert, de sajnos nekem azóta sem jött meg, mésfél éve lassan. de ez ne rettentsen el, mindenkinél másabb a probléma mérétke. de fel kell készülni h hónapkig nem fog megjönni.

12. 991217 (válaszként erre: 9. - Moncsicsi83)
2012. márc. 16. 08:47
Köszi, kipróbálom mindenképp!!!
11. 991217 (válaszként erre: 6. - Vigyorex6)
2012. márc. 16. 08:44
és te "kigyógyáltál" már belőle? ezt a hármas kezelést alkalmaztad vagy esetleg te is szedtél előtte vagy utána fog. gátlót? teherbeesés kérdése? féljek? engem msot azzal riogatott, mert nem ügye nem akartam ismét elkezdeni a fog. gátlót, hogy ha nem teszem, megnőnek a bubik és "eldugít", se menzeszem nem lesz, se teherbe nem fogok tudni majd esni...
10. Vigyorex6 (válaszként erre: 7. - 991217)
2012. márc. 16. 08:43

A minden kizárólag azért nem lehet rendben, mert ha nem szedsz fogamzásgátlót, akkor nem jön meg normálisan.

Kell egy 3. ciklusnapi és egy ovuláció + 7. napi.

Mostanra éppen elég hormonpanelt láttam, amire rámondták, hogy jó és mégsem volt az. Amúgy régen a hozzá nemértő orvosom nekem is azt mondta, hogy minden überkirály.

2012. márc. 16. 08:43

Szia, nekem is kb 3 éve PCO-t találtak, mindkét petefészkem tele volt. Először velem is a doki fogamzásgátlót szedetett, majd magamtól abba hagytam. Egy ismerős ajánlotta a talpmasszázst, na meg dokit is váltottam. Ez a doki mondta, hogy ő nem hitt benne, de több betege is kigyógyult a PCO-ból a talpmasszázs hatására. Így én is elkezdtem járni rá. 2010 februárjában kezdtem el járni. 2011 tavaszán a doki azt mondta, nincs PCO-m. Augusztusig jártam is tovább talpmasszázsra havi 2 alkalommal, mígnem megtudtuk, hogy babát várok.

Igaz nálad nincs tervben a baba, csak amiatt írtam le, hogy nekem a talpmasszázs segített. Mi babát szerettünk volna és össze is jött. Nem volt semmiféle hormonszedés, nem volt beavatkozás. Simán, spontán csak talpmasszázs... 1 hónap és kezemben tarthatom a csöppségemet :)


Túlsúly: nekem olyan 10-15 kg felesleg jött fel pco alatt. Igyekeztem rendszeresen enni, odafigyelni rá, mit eszek, csináltam egy 3 hónapos 90 napos diétát, mellette napi szinten bringáztam és heti 4-5-ször tornáztam. A súlyfelesleg el is tűnt...

2012. márc. 16. 08:42
Miskolcon olyan doki, aki ért is ehhez? Esetleg valaki tud segíteni ebben?
7. 991217 (válaszként erre: 5. - Vigyorex6)
2012. márc. 16. 08:40
a teljes vérképet megcsináltatta a doki anno amikor először jelentkezett a PCO, ahol hormonháztartás vizsgálatot is kért, ott minden rendben volt...
6. Vigyorex6 (válaszként erre: 4. - 991217)
2012. márc. 16. 08:36

Ha normális kezelést kapsz, akkor szükségtelenné válik a teák bármilyen módon való használata.


Az orvosodnak vagy ez volt a legkönnyebb, vagy nem ért hozzá.

Nekem volt egy orvosom, aki megultrahangozott, azt mondta, hogy olyan Pcosnak néznek ki a petefészkeim, de menjek csak szépen haza és olvassak utána a neten. :) Agyam eldobom.

5. Vigyorex6 (válaszként erre: 2. - 991217)
2012. márc. 16. 08:33

Ha magadtól is letetted a bogyót, akkor gondolom máshogy oldottad meg a védekezés kérést.

A ciszták a fogamzásgátló szedésével felszívódnak, de ez csak tüneti kezelés, aminek a bőrödön érezted a hatását, mert már tudod, hogy miután abbahagyod, a ciszták visszajönnek. ez így szokott lenni.

Oki kezelés kell! Hármas kezelést szoktak javasolni, ami áll egy metformin tartalmú gyógyszerből, mozgásból és diétából.

Ezzel a túlsúly is leküzdhető, hiszen a Pcos hátterében egy inzulinrezisztens állapot felelős, ami közvetve a hormonokat is megbabrálja.

Vagy egy endokrinológust kellene keresned, vagy pedig egy olyan nőgyógyászt, aki otthon van a témában, mivel kellene egy hormonpanel és egy három pontos cukor ill. inzulinterhelés. Ez jó képet ad az állapotodról.

4. 991217 (válaszként erre: 3. - Vigyorex6)
2012. márc. 16. 08:30
és az ülőfürdőt se javaslod? Kezelésként adták a fogamzásgátlót, állítólag más módszer nincs, vagy a dokinak ez volt a legegyszerűbb. Babát sem akarok még,de így hogy szedem, a fogyás még nehezebb....a másik meg az, hogy amint leálltam a szedésével, azonnal visszajött a Pco...
3. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - 991217)
2012. márc. 16. 08:27

Szia! Lehet, hogy majd kérdés is párosul a címhez, de rögtön írom, hogy teát Pco-ra ne igyál.

Fogamzásgátlót kezelés céljából ne szedj, csak ha nem aktuális a babatéma és tényleges védekezésről van szó.

2012. márc. 16. 08:25

Sziasztok!


2,5 évvel ezelőtt elkezdtem a yadine nevű fogamzásgátló, majd hüvely ultrahangon közölték hogy az egyik petefészkemben sok kis apró PCO van, és azt javasolták váltsak jangee 0,02-es fogamzásgátlóra. Így is tettem és egy hónap alatt felszívódott a PCO. Majd mivel nem láttam értelmét a fogamzásgátló szedésének, ugyanis közben ritkultak az együttlétek, heti 1-2 alkalomra, úgy gondoltam nincs szükség rá. Az abbahagyást követően 3 hétre elmentem ultrahangra és mindkét oldalt megjelentek újra az apró "bubik", azaz a PCO.Olvastam róla, hogy a cickafark és a palástfű tea segít a ciszta felszívódásában, így elkezdtem inni. A menzeszem a gyógyszer abbahagyása után nem jött meg, így a doki azt javasolta, hogy aznap amikor meg kéne hogy jöjjön és nem jelentkezik, este kezdjem el újra a jangee fogamzásgátlót. így is tettem, egy hónap múlva kontroll, ott van e még a PCO, hsiz már egyszer ennek hatására felszívódott. Azt mondta a doki még babát nem akarok ezzel tartsam kordába, ha pedig majd szeretnék, akkor terhesség elősegítőt ad. Fogamzásgátló mellett igyam e két féle teát (menzesz első napjáról 14 napig cicka, utána következő 14 napig palástfű), mert azt olvastam fog. gátló mellett nem javallott, de a doki nem mondta hogy nem....menjek el másik dokihoz, esetleg természetgyógyászhoz, kinek, milyen tapasztalata van, segítsetek! Másik dolog, hogy mit lehet enni, hogyan tudnék fogyni, mert mióta így a hormonjaimat megbolygattam 12 kilót híztam. SEGÍTSETEK!

2012. márc. 16. 08:17
PCO, fogamzásgátló, cickafark és palástfű

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook