Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cickafark és palástfű fórum

Cickafark és palástfű (beszélgetős fórum)


13. Aidababa (válaszként erre: 12. - Katalin86)
2010. júl. 28. 15:53
Én úgy tudom, hogy a ciklus első felében, (az első vérzésmentes naptól az ovulációig) cickafark, az ovuláció utáni naptól a következő menstruációig pedig palástfű. Valamilyik honlapon olvastam ezt, de nem emlékszem, hogy melyiken.
2010. júl. 11. 17:17
Ha valaki tud valamit kérlek válaszoljatok! Köszönöm!
2010. júl. 11. 17:16

Sziasztok!

Frissen regisztrált vagyok!Az lenne a kérdésem, hogy megtudtatok már valamit, a" cickafark, palástfű egy adag teában" használatáról?

10. bujuli (válaszként erre: 9. - F952b8e896)
2010. jún. 10. 21:53
Nem kimondottan méhszalag erősítésre, de izomgyengeség esetén jó hatással van a női szervekre.
9. f952b8e896 (válaszként erre: 1. - Bujuli)
2010. jún. 10. 06:43
Vérzés zavarra én Barátcserje kapszulát szedtem.Ebben benne van mind a két teakeverék + még egy pár.Viszont,hogy a palástfű méhszalag erősítésére is használna... még nem hallottam ilyet.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Bujuli)
2010. jún. 8. 17:07

Igen. Nekem sima postai levélre is válaszolt. Egyébként nem tudom hol élsz, de minden szombaton jár fel Budapestre és ingyenesen ad tanácsot. Remélem még így van, hiszen én 4-5 éve voltam nála és csak akkor nem jött szombaton, ha növényt gyüjtött.

Az V. ker.Bank utcában van a kis üzlete.

2010. jún. 8. 13:29
Köszi, és interneten keresztül is lehet kérdezni?
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Bujuli)
2010. jún. 8. 11:52

Én nem tudom, nem értek hozzá, de van a Gyuri bácsi, a füvesasszony fia, én rákérdeznék helyedben. Nagyon sokmindenhez ért a bácsi, én voltam nála személyesen is. Neki van könyve is milyen növényt mire, és milyen arányban kell használni.

www.gyorgytea.hu/gyuribacsi.htm

2010. jún. 8. 11:02
Köszi a válaszokat! Macibaba történetét is olvastam már, főképpen az érdekelne, hogy hogyan kell a két teát kombinálni. Olyat is olvastam, hogy a menszi első napjától két hét cickafark a peteéréstől két hét palástfű, de olyat is, hogy egy kanál cickafark egy kanál palástfű egy adag teához. És nem tudom, melyik a hasznosabb vagy jobb. Tapasztalatok?
2010. jún. 8. 10:40

[link]


ez a méhszalagerősítésre...érdekes

2010. jún. 8. 10:20

Palástfű-tea :alhasi panaszok, hormonzavar kedvezően hat a női szervezetre, cickafarkkal együtt alkalmazva,méhet erősíti.

Szülés utáni sérülések, nehezen szülő nőknél alhasi petyhüdtség esetén, koraszülésre hajlamos nőknél terhesség megtartásában, a méhszalagok megerősítésében igen sokat segít a palástfű. A harmadik hónaptól palástfűteát kellene fogyasztania minden olyan nőnek, akiknek ilyesfajta problémái vannak.

A vetélés megelőzésére ,elhízás ellen,.

Teaként: 1 teáskanál palástfüvet leforrázunk 2-3 dl vízzel, 1-2 percig állni hagyjuk, majd kortyonként fogyasztjuk. Napi 2-3 csésze ajánlott.


Fürdő: 0,5 liter vízben forraljunk fel 4 evőkanálnyi palástfű levelet, majd szűrjük le, és a főzetet adjuk a fürdővízhez. Fehérfolyás, menstruációs fájdalmak, változókori panaszok esetén ajánlható.


Jó tudni: naponta 2 csészénél több palástfű-teát ne fogyasszunk, mert károsíthatja a májat! Lázzal vagy vérzéssel kísért hasmenés esetén forduljunk orvoshoz.

2010. jún. 8. 10:17

Cickafark-tea:menstruációs tenziók, hormonális problémák,férfi terméketlenség,stabilizálja a pszichikumot,mell- és méhrák megelőzésére, prosztatagyulladásoknál alkalmazható!

1 púpozott teáskanál cickafarkfüvet adunk 1/4 liter vízhez, leforrázzuk, rövid ideig állni hagyjuk.

Palástfű-tea:alhasi panaszok, hormonzavar,kedvezően hat a női szervezetre, cickafarkkal együtt alkalmazva,méhet erősíti,Szülés utáni sérülések, nehezen szülő nőknél alhasi petyhüdtség esetén, koraszülésre hajlamos nőknél terhesség megtartásában, a méhszalagok megerősítésében igen sokat segít a palástfű.

A vetélés megelőzésére,Az ezüstös palástfű különösen elhízás ellen jó.1 teáskanál palástfüvet leforrázunk 2-3 dl vízzel, 1-2 percig állni hagyjuk, majd kortyonként fogyasztjuk. Napi 2-3 csésze ajánlott.


Fürdő: 0,5 liter vízben forraljunk fel 4 evőkanálnyi palástfű levelet, majd szűrjük le, és a főzetet adjuk a fürdővízhez. Fehérfolyás, menstruációs fájdalmak, változókori panaszok esetén ajánlható.


2 csészénél több palástfű-teát ne fogyasszunk, mert károsíthatja a májat! Lázzal vagy vérzéssel kísért hasmenés esetén forduljunk orvoshoz.

2010. jún. 8. 10:09
Tudja valaki, hogyan kell kombinálni a cickafark és palástfű teát? Cickafark vérzészavarra kell, palástfű méhszalag erősítésre. Legalább is úgy tudom, hogy ezek hasznosak ilyen esetben. Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook