Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kell használni a cickafark és palástfű teát? fórum

Hogyan kell használni a cickafark és palástfű teát? (tudásbázis kérdés)


2013. júl. 13. 08:06

Teak: en reggel este ittam ehgyomora.kb kaja elött fel oraval izesites nelkul melegen kb.2-3 deci vizhbz 2kaveskanal v egy teaskanal fü leforrazva,10percig allva hagyva. A vegen mar csak szemre mertem,ugy nagyjabol.


Egeszseges peteerest,cilust es mihamarabbi babasodast kivanok. Ja es tudod,hamarosan jön ;) nevemegnincs es a kurak nelkul ki tudja hol tartanank...

12. Loretta30 (válaszként erre: 11. - KovácsnéRami)
2013. júl. 13. 07:47
Szia Rami! En tudod,Dori foganasa előtt ittam peteeresig (ha n nem tudod,akkor 14napig,a cickafarkot malnalevellel,aztan a mig meg nem jon a palastfü. Nekem is akkor jött a baba,mikor mar lement a kura,nem tudom a ciklust rendbe tette e. De utolag tudtam meg,h vigyazni kell,m ha kozben megfogan a pindur,a malnat es a cickat el kell hagyni,mert vetelest okozhat,akkor a palastfuvet kell nyomni ezerrel. En a Premens et is szedtem a kura mellett es homeopatiat,az elobbit szinten el kell hagyni baba eseten azonnal. A homeo nem arthat. Nem tudom melyik jött be,mert mar epp feladtuk,abbahagytam mar minden kurat es akkor jött a teszt! Ja meg emellett E vitamin! ;) gyengebb katonakkal is lehet csatat nyerni,ha jo a strategia es erösebb a vedelmetek! ;)
11. KovácsnéRami (válaszként erre: 10. - Nemrozsa12)
2013. ápr. 26. 10:51
Köszönöm a segítséget! Én is egyenlőre rendszeres mensit várok tőle. A babában nem reménykedem annyira, mert a páromnak nem jók a katonái. Csak ez bolondít meg, hogy nem akar rendesen megjönni.
2013. ápr. 25. 21:36

Szia Rami!

Én a mensi első napjától ittam a cickafark teát, napi 2 bögrével (kb. 3 deci), reggel egyet és este egyet (nem éhgyomorra), ízesítés nélkül.

A cickafarkat filteres kiszerelésben vettem a gyógyszertárban, de elég erős a teája, úgyhogy én kis idő után kivettem és ugyanezt a filtert használtam fel délután is.

Ezt 14 napig ittam, utána jött a palástfű. Ez füves kiszerelésben volt, 1 teáskanállal tettem egy bögrébe, hagytam benne kb. negyedórát (rá van írva a zacsira, hogy pontosan mennyi), utána leszűrtem és megittam.

Ebből napi egyet ittam, délután.

A ciklusomat nagyon szépen rendbetette, sokat reméltem tőle, de baba nem lett belőle. 2 hónapig toltam a kúrát, a harmadikban fogant meg a babám, amikor nem ittam teát egyáltalán. Na persze nem biztos, hogy ez összefügg.

2013. ápr. 24. 21:51
Köszönöm szépen, én a rendszeres havit remélem hogy talán tőle... :)
2013. ápr. 24. 20:38
Igen, úgy, ahogy Lyrian írja. A lényeg, hogy a fürdővíz ne legyen túl sok, hogy minél erősebb legyen a tea. Annyi víz elég, ami a szeméremtájékot ellepi, és abba ücsörögni kell egy 20-30 percet.
2013. ápr. 24. 19:33
A fürdő mellett azért ne felejtsd el a tea-combót. A barátnőm is ezt használta (három babáját veszítette el egy év alatt a 13. hét előtt), s lőn csoda, itta, ahogy mondtam, és most 28 hetes terhes, nemsokára "szülünk". Mindig bőgök, ha kapok UH-képet a kislányról. :)
2013. ápr. 24. 19:31

Ez nagyon tutin le van itt írva, úgyhogy így nyugodtan használhatod:

Forrázzunk le 0,5 l forrásban lévő vízzel 1 maréknyi szárított cickafarkot, és hagyjuk állni 1-2 órán át, majd szűrjük le a főzetet, és öntsük a fürdővízhez.

5. fda026287f (válaszként erre: 4. - Bowie)
2013. ápr. 24. 19:24

Szia!


És adagra saccra mennyi kell a fürdő vízbe?

2013. ápr. 24. 18:59
A cickafarkban ha fürdessz, az is jó. Nekem ha késik, mindig megfürdök benne, és másnapra megjön. (amikor nem jött meg, akkor terhes voltam:D)
2013. ápr. 24. 18:50
Cickafark+palástfű+pásztortáska 1-1-1 kiskanál egyszerre (vagy összekevered a hármat jó alaposan összerázva egy nagy üvegben), reggel-este 2,5 dl elkortyolva. Később lehet hozzá erdei szamóca levelet is tenni, vagy külön ínni. Én általában 3 gyógynövénynél többet nem szoktam egy combóba ajánlani.
2013. ápr. 24. 18:43

Melyiket kell elöbb használni és mennyit kell inni naponta. Mindenhol mást olvasok! Segítsetek!

Köszi!

2013. ápr. 24. 18:42
Hogyan kell használni a cickafark és palástfű teát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook