Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pattanások, zsíros bőr ellen mi a legjobb módszer? fórum

Pattanások, zsíros bőr ellen mi a legjobb módszer? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
69. c0c88e77c0 (válaszként erre: 60. - E8a640e759)
2008. nov. 18. 11:28
én is az arcomra szoktam kenni :) tojásfehérjével összekeverem és a masszát felviszem és rajta hagyom míg teljesen rászárad! ja és amit kipróbáltam,hogy a teafiltert amikor már nincs rá szükség akkor szétszedem és a benne lévő fűvel átradírozom az arcom picit rajta hagyom és leöblítem,jót tesz a bőrnek :)
2008. nov. 15. 11:29
És nem szárad ki tőle a bőröd?:O
2008. nov. 7. 19:36
Én minden fürdésnél szappannal beszappanozom az arcomat, s kb 2 percig rajta hagyom. Miután lemostam, kicsit össze is húzódik. S nincs patti.
66. gaby70 (válaszként erre: 60. - E8a640e759)
2008. nov. 7. 19:34
Lány koromban nekem is pattanásos volt a bőröm,és ettem az élesztőt.Jó volt rá!
65. niko76
2008. nov. 7. 14:55
paradicsom
64. Borsa
2008. nov. 7. 11:01
Köszönöm, akkor leállok.
63. enrosadira (válaszként erre: 62. - Borsa)
2008. nov. 7. 09:08
Én nem alkalmaznám a csalánt külsőleg mert nagyon szárít,de léteznek ilyen krémek a bioboltokban
62. Borsa
2008. nov. 3. 08:38
Kipróbáltam a csalán teát - kívül / belül alkalmazom, és egészen hatásosnak bizonyul. Létezik valamilyen csalán kivonatot tartalmaz ó "ragyairtó" csodaszer? Ismer valaki ilyet?
61. katácskák (válaszként erre: 60. - E8a640e759)
2008. nov. 3. 04:59
mind a két módszer hatásos. Nekem azt mondták egyszerre kell használni, kivül-belül.
2008. okt. 23. 20:47
Jahm..am ma mondta a kozmetikusom h a pattanások ellen élesztőt kell használni. Én régebben már próbáltam,és bevált,de én az arcomra kentem és ma mondta h hatásosabb ha megeszem.Szerintetek?:D
2008. okt. 23. 18:52

Enrosadira dede azt szeretném és köszi a választ am van Dm a közelben:D

A fogamzásgótló az tényleg használ de van aki fiatal hozzá pl én:D

2008. okt. 23. 18:22
fogamzásgátló
2008. okt. 23. 17:18

Azt hittem,hülyeskedsz,bocs.Szoval menj be a DM-be-gondolom van a közeletekben-es vegyel a Baleatol nedves arctörlökendöt gyümölcssavval a zöld csomagolasut.Ha nem talalod,kerdezd az eladot.

Nem,nem jo a popsikendö,visszazsirozo anyagok vannak benne-te meg ezt nem akarod,hanem pont az ellenkezöjet,nem?

2008. okt. 23. 17:10
értelmesebb válasz?
2008. okt. 23. 11:23
hat ha a feneked akarod törölgetni-perfekt!
2008. okt. 23. 10:23

Sziasztok:D

a boltban csak babapopsi törlőkendö volt azis jó?:D

2008. okt. 22. 22:02

szia,hat a rezeptem eleg maceras,de tutibiztos!

vegyel zöldagyagot-reformhaz kimerve,vagy biobolt-tehat egy kiskanal zöldagyak 1 csepp!!KAKUKKFÜOLAJ-CSAK ! CSEPP;MERT HA TÖBB LEEGETI A BÖRÖDET!amugy szuper fertötlenitö,zsiroldo-kis vizzel pepesrekevered es a problemas reszekre feviszed.ha elötte 10 percet kamillasgözölsz az eredmeny sokkal jobb lesz.a pakolast 15 percig hatni hagyod,majd langyos vizzel lemosod.lehetöleg este csinald mert fenyerzekeny lesz a böröd a kakukkfütöl,de reggere elmulik.

szoval a kamillas gözöles kitagitja a porusokat,nyugtatja a gyulladasokat a pakolas meg magaba sziv minden szennyezödest,felesleges fagyut.

ha gyulladtak is a pattanasok-aknek,este oldj fel 1 aszpirint kis vizben es töröld at vele a problemas reszt.az aszpirin szalicilsavat tartalmaz es a szal.sav nagyon jo a gyulladt börre-lehamlasztja.

Remelem tudtam segiteni

52. Borsa
2008. okt. 22. 14:50

Sziasztok,

újabb pattanás - problémás a fedélzeten. Kb három éve hullámokban (3 - 4 havonta) "elzsírosodik" a bőröm: abban a bizonyos T zónában kedves zsírbuborékok jelentkeznek - igen kedves látvány, nem mondom! Már elég sok mindent kipróbáltam, de csak a pénztárcámon történt változás, a zsírbubikon nem. Ja, és a pubertázson már túl vagyok... aszt hiszem, így 29 évesen. Mi ez, második tinikorszak???? Van valakinek világmegváltó ötlete??? Előre is köszi!

2008. okt. 22. 09:14

a nedves törlökendö jo a pattanasok ellen is-napközben leoldja szennyezodest,felesleges fagyut,elhelt börlemezeket-igy nem dugulnak el a porusaid.

a radirozast is elkezdheted szinten a baleat ajanlom a dm-töl.

2008. okt. 21. 20:17

Köszönöm ez lehet h be fog vállni.:)

de ha lenne még vmi tipetek azt lécci irjátok meg.

És azt szeretném kérdezni h a pattanások ellen mit lehet tenni?:)

2008. okt. 21. 18:14
hordj magaddal nedvesitett kozmetikai kendöt-pl.balea gyümölcssavas-a zöld csomagolasu-es töröld at napközben amikor fenyesedik.a korod miatt ez jo megoldas,gondolom meg nem sminkeled magad csak esetleg alkalmakra.
2008. okt. 21. 17:31
Szisztok.Nekem az a gondom h a bőrőm napközben is nagyon zsírosodik és olyan fényes az arcom:s ez nagyon idegesit.vkinek van vmi jó tanácsa h mit tegyek az ellen h a böröm annyira ne zsirosodjon
47. enrosadira (válaszként erre: 46. - Fda58604ed)
2008. szept. 28. 17:38
Nyitottam 1 topicot DHEA cimen a hormonokrol.
2008. szept. 28. 15:02
Melatonin, DHEA érdekel, de nem akarom szétzilálni ezt a fórumot.:)
45. 6c5f346e46 (válaszként erre: 42. - Fda58604ed)
2008. szept. 26. 17:03
szivesen lettem volna az az alany akit 3 hétig tömtek csokival...
2008. szept. 26. 14:31

Ja meg valami,visszaterve a zsiros börre.Erre a telre bevettem a repertoarba a szalicil savas hamlasztast aknes,rosaceas,zsiros börre,tejsavas erzekeny,couperosas börre,gyümolcssavast normal,öregedö börre.

A szalicilsavas szuper aknera,6 het alatt csodakat tesz!!

Ha talaltok otthon,feltetlenül tegyetek 1 probat!

43. enrosadira (válaszként erre: 42. - Fda58604ed)
2008. szept. 26. 14:22

Hat te meg nagyon fiatal vagy az ösztrogenhez...Nem is kene ennyi idösen gondolni ra!Eleg ha szedsz szojalecitint,meg fogyaszt is:)

En most a DHEA-t tesztelem,de nem magamon...Van 1 52 eves kliensem.Eddig nagyon bevalt,de vannak ellenerzeseim.A nemet orvosok gyöztek meg a melatoninnal magyarazva-en is szedem-akit erdekel a dolog,szivesen beszamolok!!

42. fda58604ed (válaszként erre: 41. - Enrosadira)
2008. szept. 26. 13:50

Örülök, hogy érted, mire gondoltam. A csokival/ kakóval kapcsolatban volt a Discoveryn egy kísérlet, az alany 3 hétig tömte magát csokival/kakóval, és a bőrén semmilyen elváltozás nem volt! Tehát lehet, hogy alkat kérdése, vagy vannak hajlamosító tényezők.

Az ösztogén meg egyre fogy:) Én eszem megvakat, csírákat, hogy valami fitoösztrogént kapjon a szervezetem. Állítólag a datolya és a gránátalma is csodás fitoösztogén forrás! (ha majd a klimaxhoz érek pár év múlva, majd meggondolom az ösztrogén-pótlást, mert sok a mellékhatása)

2008. szept. 26. 13:40

Erdekes,en is tudom a homon reszet a dolognak,mert kozmetikus vagyok par eve,de nem csak a hormonok hatasara kepzödhetnek aknek.a kakao peldaul nagyon jo kivaltoja-en is küzdök az aknekkal,egesz jol boldogulok velük,de elkezdtem feketecsokit enni,mert egeszseges-hat elöntöttek a ragyak rendesen!most,hogy abbahagytam,szaranak le szepen-a bör egeszsege a testben kezdödik es nagyon szamit,hogy mit eszünk es mit iszunk.

Es mi van az ösztrogennel???

2008. szept. 26. 12:19

A csoki és a pattanások közt nincs összefüggés.

Az androgén hormonok és a Propioni baktérium közös "munkája".

Próbálj ki kéntartalmú dolgokat, illetve Ilcsi oldalán (Ilcsi.com) megnézheted, mit ajánlanak a bőrtípusodra. Remélem, találsz megfelelő kezelést a problémádra!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook