Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pattanások, zsíros bőr ellen mi a legjobb módszer? fórum

Pattanások, zsíros bőr ellen mi a legjobb módszer? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
99. mikkmókus (válaszként erre: 98. - Doalivix)
2018. nov. 6. 01:50

Igazán nincs mit :)

Természetesen ezek az első és szigorú lépések) mégis sokan nem tartják be az alapokat)... ezeket betartva már "csak" belsőleg kell megtalálni a mumust! Ehhez már tényleg csak egy doki ért.

Sok sikert, mihamarabbi gyógyulást! :)

98. Doalivix (válaszként erre: 96. - Mikkmókus)
2018. okt. 28. 21:53
Köszönöm a választ. :) időközben elmentem bőrgyógyászhoz, kaptam antibiotikumot, vervizsgalat es fogászati gocokat keresünk majd, és bölcsesség fog eltávolításon is tulvagyok. Amiket leirtal hasznos dolgok, de igazából mindet "Betartom" :) bőrgyógyász is amiket ajánlott szinte az összesre azt tudtam válaszolni, hogy azt használom, valószínűleg ezt belső gyulladás okozhatja, de majd ha meglesznek eredmények többet tudok. Köszönöm megegyszer a választ, nagyon szépen megfogalmaztad, másnak is biztos hasznára válik. :)
2018. szept. 28. 01:47

Jah, még egy plusz tipp:

Wish-en kapható Foreo arctisztító készülék (pl. Luna 2). Az én bőröm nagyon szereti.

Próbáljátok ki :)

96. mikkmókus (válaszként erre: 95. - Doalivix)
2018. szept. 28. 01:45

Szia! :)

A leírás szerint kombinált, vízhiányos bőröd van/lehet. Hormonális változásoknál (beleértve a menszis időszakot is) több akné jöhet elő, de ez természetes. A La-Roche Posay termékek valóban nagyon jók, az Effaclar termékcsaládot én is nagyon szeretem, nekem legalábbis segített. Ha alapból zsíros a bőröd, ez részben adottság, de az étkezéssel tudsz kicsit csökkenteni rajta. Egyél kevesebb olajos/zsíros dolgokat, igyál sok vizet (hogy hidratáltabb legyen a bőröd). Ne kapard, ne nyomkodd, ezt inkább bízd egy hozzáértő kozmetikusra. A bőr zsírosodása ellen már számos termékeket találhatunk a boltok polcain, én mégis inkább a patikai cuccokat részesítem előnyben.) Ezeknek a termékeknek ugyan nincs akkora reklámja, de annál hatásosabbak. Nagyon sok ember próbálja a bőrről eltávolítani a természetes zsírt mindenféle tonikkal és arclemosóval, de ezekben túlteng az alkohol, ami nagyon szárít. Persze alkohol a legtöbb termékben van, csak nem mindegy, milyen mértékben. Így szerencsétlen bőr azonnal próbálja magát aktivizálni és még több zsírt termelni, de ez így egy ördögi kör sajnos. Ha az aknéd nagyon súlyos, meg lehet próbálkozni bőrgyógyászat által felírt kúraszerű antibiotikum szedésével.

Mindent összefoglalva:

- rendszeres arctisztítás a kozmetikusnál

- zsíros, cukros ételek visszaszorítása

- 3 liter folyadék/nap (víz)

- ne piszkáld, pláne koszos kézzel

- arc rendszeres tisztántartása kímélő termékekkel és kozmetikussal

- e-vitamin kiegészítő szedése

- alkohol mellőzése

- rendszeres bőrradírozás

- smink alapos eltávolítása (buli után főleg)

- kerüld a zsíros, és illatanyaggal telenyomott termékeket


Bocsi, ha hosszú lett a lista :) azért írtam le ezeket, mert lehet evidens dolgok, mégis ezek a legfontosabb szokások. Ha ezek mellett sem csillapodna a helyzet, ajánlott egy vérképet csináltatni, főleg pajzsmirigy téren. Végső esetben pedig bőrgyógyászat :)


Remélem tudtam segíteni :)

2018. szept. 20. 09:08

Sziasztok!

Valaki esetleg tud segíteni?

Pattanásos aknés a bőröm időnként (leginkább peteérés körül) egész arcomon gyulladt pattanások jönnek ki, amik aztán elég sokáig megmaradnak. Zsíros a bőröm, de mégis vizhiányos és nagyon kiszáradt. Effeclar termékeket használok ezek valamennyire jók a pattanasra de a száraz boromnek nem igazán. Valaki esetleg hasonló problémákkal?

2012. aug. 15. 18:12
Az a baj, h nagyon sok krémben olyan összetevők vannak, amik inkább ártanak mint használnak. Nemrég olvastam valahol, hogy a legtöbb krémben van kőolaj. Gondoltad volna?! HIHETETLEN, h kőolajat kenek az arcomra meg a testemre... Nah épp ezért próbálok elmenni a természetes összetevők irányába. Antioxidánsok, gyümölcssavak, vitaminok, szőlőmagolaj, ilyenek :)
2012. aug. 15. 18:06
Hát ez nem lehet könnyű... Akkor nálad kifejezetten fontos, hogy olyan arctisztítót használj, ami nem szárít, ugyanakkor kontrollálja a zsírtermelést. Mit használsz?
2012. aug. 15. 17:58

A pattanásos bőrt (meg amúgy minden más típust is) akkor lehet helyesen kezelni, ha a napi arctisztítást rendesen végigcsináljuk. Vagyis, le kell tisztítani rendesen, használni kell nappali és éjszakai krémet, és speciális krémeket pl. pattanás ellen vagy pigmentfoltok ellen, stb.

A bőröd meghálálja, ha rendesen ápolod. Ez a kulcsa :)

2011. okt. 6. 15:32

Szeretném megosztani veletek az én módszeremet a pattanások ellen.

24 éves vagyok, recepciósként dolgozom, szóval elég fonos, hogy az arcom mindig toppon legyen, hisz az emberek csak deréktól felfele látnak :-). Már több, mint 10 éve küzdök a gonosz kis pattik ellen. És sajnos a nyomkodást sem nagyon bírom megállni, ha ott díszeleg egy az arcomon, és ettől még csúnyább lett, és a hegek sem teljesen tűntek el.

Próbáltam már élesztő tablettát, fogamzásgátlót, kammillázást, holt-tengeri iszap szappant, kénes szappant, vichy normadermet. . . húú tudnám még sorolni. De ami nekem a legjobban bevált: patikában vásárolt szalicilsavas alkohol, ezzel lemosom az arcomat, utána pedig bekenem az arcomat egy patikában helyileg kikevert krémmel, amit a patikus néni ajánlott nekem. Ezt az összeállítást alkalmazom 2 hete. Az arcom évek óta nem volt ilyen pattanás mentes övezet. Viszont 2 dologra felhívnám a figyelmet. Egyik, hogy az alkohol nagyon kiszárítja az arcot (pedig az én bőröm extra zsíros) a krém pedig elég kellemetlen és erős szagú (olyan gyógyszerszag féle), ami mégha nem is kenem be minden nap akkor is érzem az arcomon. Dehát kedves pattanás ellen küzdő sorstársak, valamit valamiért! Hajrá!!! :-)

90. Shulk
2010. szept. 25. 17:06
Sziasztok:) Én egy akneroxid nevü krémet használok ami viszonylag jónak minősül..csak azt nem értem hogy az mitöl lehet ha kis pattanást kinyomok és arcszesszel fertőtlenítem egyböl vagy ha nem (probáltam azt is hogy nem) és besebesedik :S Meg mitesszer eltávolítására mit ajánlotok?:O Én nem eszem olyan kaját amitöl előjöhetnének,csokit se eszek pedig ennék és mégis van már 3 éve:/ Jo lenne ha már elmulna:O Ötleteket várom, meg a tanácsokat is...akinek van számomra ötlete,tanácsa kérem irja meg a steampowered@jatek.info - email címre:) köszönöm!:) ,,Le a pattanással és a mitesszerekkel !!":)
2010. szept. 24. 10:59

piedone. a száj körüli pattanások oka lehet a fluoridos fogkrém használata, az arra érzékenyeknél. én mióta fluorid menteset használok, elmúltak a száj körüli pattanások. De lehet attól is, hogy szőrtüszőid begyulladnak borotválkozás után. A borotvahabok is irritáló anyagokat tartalmaznak. Én ilcsi szappannal borotválkozok, semmi baj a szőrtüszőimmel.

Fluorid mentes fogkrém pl a sensodyne classic (piros) ..ráadásul nekem azóta szépek a fogaim is.

2010. szept. 13. 15:47
Nekem körömvirágkenőcs, mert az arcom aránylag sima, tehát nálam nem durva a helyzet. Nővérem viszont nagyon ki tud "pattogzani", és ő a drogériákban kapható szagtalan fokhagymazselét használja. Nagyon jó.
2010. szept. 13. 14:57

Hát én úgy szoktam,hogy kb egy csomag felét összemorzsolom,és csavarok bele egy kevés citromot.Annyira csak,hogy kenhető legyen.


Emellett számos dolgot tehetsz bele még,de ez esetben a citrom a legjobb.


Állítólag a teafaolaj is segít,de azt azért nem tanácsolom mert olaj egyelőre...


Feldobom egy 10-15 percre,és ledörzsölgetem kézzel

ha már úgy kezd leperegni.Utána meleg hideg vizet váltva lemosom.


Hát nem vmi illatos de nagyon jó rá :)Sőt magában az is jó ha citrom levét magába vagy higítva kenegeted a patikat.


De az is jó lenne ha előtte kigőzölnéd és szépen kinyomkodnál mindent,de csak óvatosan.

2010. szept. 13. 14:41
Köszönöm ezt az élesztős dolgot akkor ki is probálnám , pontosan hogyan is kell csinálni?
85. virus2008 (válaszként erre: 83. - Piedone07)
2010. szept. 13. 12:09

Esetleg ezenkívül arcradírozást, tonizálást ajánlom.

Illetve kipróbálhatnád pakolásnak az élesztőt kevés citrommal,citrom jót tesz.

84. virus2008 (válaszként erre: 83. - Piedone07)
2010. szept. 13. 12:03

Saját tapasztalatom szerint lehet, hogy nem csak kívül kell ápolnod az arcod.Arra gondolok, hogy táplálkozásban változtass egy kicsit egészségesebb irányba.


Emellett próbálj nem könyökölni vakarózni a kezeddel.Sűrűn cserélj ágyneműt,és emellett jöhetnek egyéb készítmények.

2010. szept. 13. 11:20
Sziasztok! én egy 23 éves srác vagyokés ,sajnos zsiros a bőröm, emelett az ajkamon és a szám körül rendszeresen pattanások vannak! márkiprobáltam egy két dolgot , orvoshoz is jártam ,aki, olyan gyogyszereket kenőcsőt irt fel ami egy idő után elmulott, de a bélflorámat rendesen hazavágta!, azota kikerültem angliába melozni, és szép fokozatosan visszajöttek,, és nem akarnak mulni sehogy sem, jelenleg egy dove szapannal mosom naponta kétszer, ezt még most kezdtem el nem tudom milyen lesz egy idő mulva ,használ e vagy nem! Segitségeteket szeretném kérni , mivel és hogyan tudnák megszabadulni tölük ,23 évesen már elég gáz, na meg a csajoknál se egy szép látvány!
2010. júl. 13. 22:31

Sziasztok!

Próbálta már vki a szalicilsavas alkoholt?

2010. júl. 13. 18:39
Sziasztok! A mastic gyantából készült termékek csökkentik a faggyúmirigyek termelését. Én Khiosz szigetén vettem először ilyen krémet és teljesen normalizálta a bőrömet.
80. MelisUK (válaszként erre: 7. - Enrosadira)
2010. jún. 2. 10:29

Pedig nagyon jó a szappan, csak nem mindegy, hogy milyen. Szappanon kívül vannak egyéb arclemosók is, amik nagyon jók. A lényeg az, hogy arcmosás után mindig be kell kenni az arcbőrt, akkor is, ha zsíros bőre van valakinek. Vannak zsíros bőrre való arckrémek, azok olyanok, hogy nem tartalmaznak olajat, viszont minden olyan ápoló anyag bennük van, amire az arcnak szüksége van. Nem olyan szörnyű dolog a zsíros bőr, a zsíros bőrű emberek sokkal kevésbé ráncosodnak.

A lényeg, hogy naponta kétszer legyen megtisztítva az arcbőr, éjszakára éjszakai krémmel, nappalra meg nappali krémmel bekenve. A Nivea-nak, Vichy-nek vannak zsíros bőrre való termékei, nagyon jók, nekem beváltak.

79. Hannah87 (válaszként erre: 77. - Cicuskaaa)
2010. jún. 1. 23:37
Pontosan milyen hintőporral?
78. brájgátta (válaszként erre: 77. - Cicuskaaa)
2010. jún. 1. 23:19
Köszi az ötletet! :)
2010. jún. 1. 18:53

sziasztok

nekem mindig is zsíros-pattanásos-miteszers volt a bőröm,de olvastam vhol, hogy semleges ph-jú szappannal esténként megmosva és reggel hintőporral bekenve az arc visszanyeri eredeti egyensúját. ezt kipróbáltam és nekem bejött!

2010. jan. 23. 18:11
aknenormin,erre való.
2009. dec. 16. 12:07
patikra tuti receptet varok.legyszi irjatok.
2009. júl. 22. 13:36

sziasztok

Nekem nagyon pattanásos és mitiszeres a bőröm mind az arcomon, a hátamon, mellkasomon(ezért nem is veszek fel ujjatlan felsőket) és naggyon gyorsan zsírosodik a hajam vki nem tud vmi hatásos szert vagy kezelést?

köszi, létszi priviben irjatok

2009. máj. 28. 22:04
Bocs,panthenol
72. enrosadira (válaszként erre: 70. - Binky)
2009. máj. 28. 22:02

Hát a fogamzásgátló pont jó az aknék ellen mert ösztrogén van benne,Az ösztrogén női nemi hormon és szárítja a bőrt,mig azoknak a nőknek akiknek magas a progreszteron szintjük zsíros a bőrük,megváltozik a faggyú összetétele és már bújnak is ki a pattik.

A szappanos hülyeséget meg senki se próbája ki-feloldja a bőrt védő emulziót és szabad utat nyit a baktériumoknak-ezen kívül szárít is.

A Roaccután meg még a fogamzásgátlónál is károsabb!!

Az élesztő belső alkalmazása hosszabb távon baktériumtenyészeteket hoz létre az emésztőrendszerben-candida,bélfertőzés,stb..

Külsőleg szuper pakolásnak-B vitamin család apraja-nagyja benne van,amik ugye gyulladáscsökkentőek-de belsőleg nem kéne alkalmazni.

A méregtelenítés és savtalanítás nagyon jó ötlet!

Buzacsíraolaj-F vitamin,vagy phantenol-természetesen külsőleg!!

2009. máj. 16. 13:12
méregtelenítés!!!
70. Binky
2009. ápr. 6. 21:57

fogamzásgátlót semmiképp sem, mindent tönkretenne nagy valószínűséggel (mivel valszeg a hormonok okozzák, így épp az instabil hormonrendszerbe belepiszkálni...az orvosoknak lehet, hogy megéri az a kis juttatás, amit a gyógyszergyártó cégektől kapnak)


élesztő kenve, vagy enni/ esetleg tablettás sörélesztő/ dove szappannal minden reggel és este megmosni az arcod/ napsütés/ szauna/ Roaccutan (ez már cska a nagyon nagyon durva esetekre,vagy a hosszantartóakra, de legalább nem hormonális)/ pakolások, anakonda arctisztítók/ hosszabb méregtelenítő kúra és szénhidrátok(&zsírok hús& erős fűszerek) mellőzése


esetleg még: menj el egy bőrgyógyászhoz, aki majd felírja, hogy hol lehetnek a testedben gyulladások, hogy kideríthessék mi okozza...így egy tucat orvost meglátogatsz, akik megvizsgálnak. ha másra nem, hát a rejtett betegségeidre rábukkannak.

engem végülis 5 év pattanásosság után a Roaccutan hozott rendbe, de előtte megvolt eza góckeresés, ugyan semmit nem találtak.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook