Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párom más nővel beszélte meg a problémáinkat. Jogos a felháborodásom, vagy ennyi még belefér? fórum

Párom más nővel beszélte meg a problémáinkat. Jogos a felháborodásom, vagy ennyi még belefér? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2007. aug. 16. 12:58
Így van, különbözünk. Annyit tudok, hogy a párom egy igazi minta családban él, anyuka apuka a mai napig imádják egymást, közös családi progamokat szerveznek, hihetetlen, pedig mint a páromnak és a nővérének megvan már a saját élete. Előttem egy öt éves távkapcsolata volt, ahol háromhavonta találkozott a francia barátnőjével. Aztán összejött egy másik nővel, aki csak kihasználta, sajnos szószerint egy ribanccal. (bocs), és az utána szenvedett fájdalmát is egy nővel beszélte meg, aki nagyon sokat segített neki. Most ez a nő messzebbre költözött, így ritkábban beszélgetnek, emiatt csak egy másik nő véleményét tudta kikérni. A kolléganője véleményét. És azért bánt, mert egy ÚJ valaki. Ráadásul egy NŐ. Egy ÚJ NŐ. Ez zavar a legjobban, de bíznom kéne, mert én is belekergethetem a viszonyba. De ez hülyeség, mert ő pont nem olyan, hogy bárkivel is viszonya lenne, annyira más. Ezért szeretem, mert soha eszibe nem jutna engem megcsalni, neki ez teljesen unnormális cselekedett lenne, a családja is ilyen, nővére is, hiszen a szülők nevelték. :) Én viszont nem nőttem fel ilyen jó körülmények között, én több bizalmatlanásggal mentem bele egy kapcsolatban, az én környezetemben nem voltak ilyen minta családok. Szóval nekem is kéne változnom.
2007. aug. 16. 12:49

Mindenkinek más élete van,más ember,más párral,nem lehet általánosítani.Épp ezért nem érdemes rágódni ilyen dolgokon,mert az élet hozza őket ,ha akarjuk,ha nem ,ha "vigyázunk ",ha nem.

Igéretek,erkölcsi szabályok nem működnek a kapcsolatokba,mert minden ember különálló lény,akkor is ,ha összeköti az életét mással.Ez van.

21. 613c0e0120 (válaszként erre: 20. - Dundy)
2007. aug. 16. 12:48
Hú, ez kemény lehetett!! Borzalmas!! Én csak hinni tudok, hogy ez velem nem fog megtörténni. Ha meg mégis, akkor nekem is tovább kell lépnem, mert ezek szerint a sors nem őt szánta nekem életem párjának. :)
20. dundy
2007. aug. 16. 12:30

Viszont 1 "barátnő" sok mindenre képes.

At én példám. szoptattam az első szülött fiúnkat, gyesen voltam, mikor a férjemnek jött az évi kivizsgálás. Vérvétel etc.Megkértem a kolléganőmet,hogy soron kívül oldja meg a problémát. Megoldotta,8 évig tartott.

2007. aug. 16. 12:23

Sztem nem hisztizel, ne feltűnően de azért figyelj oda rájuk...

Nálunk is így kezdődött anno én voltam a nő akivel férj megbeszélte a problémáit...

18. 613c0e0120 (válaszként erre: 16. - 0b099f6590)
2007. aug. 16. 12:08
Azt hiszem, jobb ha tájékoztatom őt arról, hogy nem akarok én neki semmit megtiltani. Hiszen én is sokszor beszélem meg másokkal a problémáimat, nem csak a párommal. És akkor ő miért ne tehetné.
17. 613c0e0120 (válaszként erre: 15. - Rika)
2007. aug. 16. 12:07
Igen, igazad van. :)
2007. aug. 16. 11:45

Nekem is van egy ilyen barátom, akivel minden dolgunkat meg tudunk beszélni. Kezdve a párkapcsolatitól, a családiig, a pénzügyi gondokig, de még a szex kérdést is megbeszéljük.

Mindig rákérdez az adott barátnőjével kapcsolatban is.

Sőt össze is szokott ismertetni bennünket, nehogy probléma legyen.

Volt, aki elfogadta a barátságunkat, volt aki nem.

Én nem találok semmi kivetni valót abban, ha egy kivülállóval beszéljük meg a gondjainkat.

15. rika
2007. aug. 16. 11:35

Szerintem túl sokat képzelsz ebbe bele. Beszélgetett egy nővel és pont. Te még sosem beszélgettél pasival?

A nőről meg lehet kiderülne, hogy egy baromi kedves nő és kész.

2007. aug. 16. 11:32

Lehet igazad van! Csak én hisztizek itt össze-vissza!! Hiszen ő egy ritka jólelkű, és talán emiatt féltem annyira. Olyan, mintha vallásos lenne, hogy ha neki van egy felesége,akkor onnantól kezdve tabu minden más nő. De mégis zavar(t), hogy ez történt.

Azért köszi mindenkinek a segítséget!! :)

13. 0c97fbb607 (válaszként erre: 12. - 613c0e0120)
2007. aug. 16. 11:20

De neki pont egy nőre volt szüksége,hogy téged megétsen!!Egy pasi szerinted mit mondott volna neki?Semmivel nem lett volna közelebb a megoldáshoz.Lehet ,hogy félreértem,de én úgy látom,hogy neki arra volt szüksége ,hogy más nő szemével is láthassa,hogy miről is beszéltél te .

Próbál megérteni és ez jó,nem rossz.

Jobban szeret szerintem ,mint gondolnád.

2007. aug. 16. 11:09
De igen Myly! Valóban a féltékenység beszél belőlem. A Párom annyira nagylelkű és rendes, családcentrikus pasi, és valóban féltem. Mert ha pasi lenne az illető,akivel megbeszélte a problémát, akkor nem lenne bajom, de mivel nő, így eléggé bánt.
11. 0c97fbb607 (válaszként erre: 10. - 613c0e0120)
2007. aug. 16. 11:05

Igen,ezt tette kikérte egy nő véleményét.Pont.

A féltékenység beszél belőled.

Gondolj bele más szemszögből is.Ha több nap után is ezen a dolgon rágódott,az nem azt jelenti szerinted,hogy szeretné megoldani a problémát?

2007. aug. 16. 11:02
én is jobban örülnék, ha évek óta ismernék egymást, de egy vadidegen nő, akit most ismert meg. Ezért vagyon felháborodva. És most ezek után, ha bent maradnak túlórázni, az fog a fejemben járni, hogy vajon megint együtt vannak-e és beszélgetnek-e. Ez nekem nem hiányzott. Vagy ennyire eltúlzom? Beszéltem vele, és ő meg azért van felháborodva, mert nem bízok benne, hogy ő nem megcsalni akar, csak valakinek kikérte a véleményét. Most én vagyok a rossz.
2007. aug. 16. 10:52
megbeszélte egy, tulajdonképpen számára is idegen nővel azt, h te vmin felháborodtál amit ő csinált és amiről utólag kiderült, h jogos felháborodás volt. ezen lépésén fel vagy háborodva ismét (megjegyzem szerintem megint jogosan), vajon ezt is meg fogja beszélni a nőcivel?? engem ez bosszantana. Isten látja lelkem, nem heccelni akarlak, inkább arra buzdítani, h vedd kezelésbe a párodat és próbáljátok megbeszélni a dolgot KETTEN. másként állnék a szituhoz, ha évek óta jó "barát-barátnője" volna a nő, de szavaidból úgy vettem ki, h nemrég ismerte meg a melóhelyén. ezért tartom jogosnak a felháborodásodat.
8. 0c97fbb607 (válaszként erre: 5. - 613c0e0120)
2007. aug. 16. 10:41

Akkor ez csak jót jelent,Te!:)

Azt jelenti ,hogy bántotta a dolog,meg azt is ,hogy felmerült benne a dolog,hogy neked van igazad és ő tévedett.

Ha valakit egy vita ennyire mélyen érint és jár az agya rajta,az azt jelenti,hogy nagyon fontos vagy a számára és úgy érezte,hogy lehet hogy nem jogosan bántott meg.

2007. aug. 16. 10:41
Én félek vele megismerkedni. Mert mi van, ha jobb nálam. Tudom, hogy a bizalom egy kapcsolat alapja, de néha olyan nehéz!! Főleg ebben a mai világban, ahol telis tele vagyunk élő példákkal, hogy hogyan mennek tönkre azáltal kapcsolatok, hogy bekerül a képbe egy harmadik. :(
6. rika
2007. aug. 16. 10:28
Az én páromnak is van ilyen "barátnője" akivel rendszeresen szokott is találkozni. Sőt hármasban is szoktunk találkozni vagy ha jön a párja akkor négyesben. Szerintem ebben nincs semmi rossz. Kell neki valaki akivel meg tudja beszélni a veled kapcsolatos dolgokat. Én azért a biztonság kedvéért megismerkedtem ezzel a "barátnővel"...:)
2007. aug. 16. 10:13

Azért beszélte meg vele a problémáját, mert ő egy nő és én is. És a probléma amit vele megbeszélt az velem kapcsolatos. Hogy felháborodtam valamin, de ő ez nem tartotta jogosnak. És nem tudta eldönteni, hogy most jogosan voltam-e kiakadva, vagy sem. Ezért megkérdezett egy nőt, aki talán tudnak neki sesgíteni.

Igen, tudom, szeretjük kívülállókkal megbeszélni a dolgogat, de mi sem pasikkal, hanem nőkkel.

2007. aug. 16. 10:11

Szerintem ne mérgelődj ,inkább próbáld megtudni,hogy miért nem veled beszélte meg a dolgot.Miért volt jobb neki mással megbeszélni a dolgokat.Úgy érzi te nem értenéd meg?

Legalábbis engem ez érdekelne elsősorban.

Másrészt az emberek szeretik kivülállóval megbeszélni a problémájukat(lásd itt a Hoxa),ez nem feltétlen jelent rosszat.

2007. aug. 16. 10:06
Szerintem azzal nincs gond, h beszélget vele, de a ti problémáitokat ne "vad idegenekkel" beszélje meg. Az én párom még a barátainak sem beszél a gondjainkról, mert ő is úgy gondolja h ez csakis kettőnkre tartozik.
2007. aug. 16. 10:02
Hat eleg furcsa ha egy ferfi egy "idegen" novel beszeli meg a dolgokat es nem a parjaval. En is kiakadnek de nagyon , azthiszem!!
2007. aug. 16. 09:53

Sziasztok!

Több mint másfél éve vagyunk együtt a párommal, szeretjük egymást. Párom kicsit konzervatív és családcentrikus, a hűtlenséget elítéli.

Mielőtt megismerkedünk, volt neki egy lelki barátnője, akivel megbeszélhette a problémáit, legyen az párkapcsolati, vagy bármi más. Ő volt Magdi, 50 éves. Most ők picit helyileg eltávoldotak. A mostani melóhelyén talált egy másik nőt, 35 éves kollégnőjét, akivel már számot cseréltek. A nőci adta meg előszőr, aztán a párom udvariasságból vissza. Tegnap véletlenül, elolvastam az sms-t, mert ki kellett törölnöm egy üzenetet a telefonjáról, mert megtelt a postaládája, és nem jött át egy másik sms. Na, mindegy, láttam, hogy írt neki a párom, hogy mikor jön be dolgozni? Írta a csaj, ha aznap szabin van, de bírja már ki holnapig. Erre a párom, hogy csak mert van fánkocska és akkor megeszik.

És megkérdeztem, erre elmondta, hogy egy ebéd alkalmával megismerkedtek és amikor volt nálunk egy nagy probléma, akkor azt vele beszélte meg, hogy ő helyesen cselekedett-e egy adott szituációban. És akkor mondta neki a csaj, hogy jogosan voltam felháborodva, meg, hogy becsüljön meg engem. Ilyen tanácsot adott neki a csaj. Meg szerintem nem ez volt az első, amiben kikérte a véleményét. Nem dolgoznak együtt, nem egy csapatban, de mégis kolléganője, mert 2000-en vannak az épületben.

Én kiakadtam. Jogosan? Vagy nem?

Mi a véleményetek.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook