Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párom legjobb barátja egy lány fórum

Párom legjobb barátja egy lány (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
126. kriszta773 (válaszként erre: 123. - Mézes-Krémes)
2014. febr. 21. 12:25

nekem inkább az élethelyzet befolyásolja a barátokkal eltöltött idő mennyiségét, míg fiatalabb voltam, nem kötött család, sok munka, addig a barátokra is több idő jutott :) az, hogy van-e pasi vagy nincs, nem befolyásolta ezt, a párom mellett is ugyanúgy jelen voltak a barátok, baráti programok :) de bevallom, nekem nincs olyan férfi barátom, akivel kettesben töltenék el időt, ezt igényelné, igényelnénk, persze ha összefutunk, vagy valamilyen közös ügyünk van, akkor igen, de általában társaságban találkozunk, vagyunk együtt, még akkor is, ha a párom nincs jelen. és egy pasimnak sem volt olyan női barátja, akivel külön, kettesben találkozgattak volna rendszeresen.

más az, amikor vannak férfibarátaid, akikkel tartod a kapcsolatot, tudtok egymásról, összejártok, és más, amikor úgy jársz vele össze, pletyizel, mozizol vagy bármi más, mint egy barátnőddel :)

125. Judmi21
2014. febr. 21. 12:12

Őszinte leszek nem olvastam vissza az összes hozzászólást!

Magamból indulok ki... tizen x éve van egy fiú barátom,a legeljén többet akart tőlem,de ma már nem. A párommal már úgy ismerkedtem meg,hogy tudta,hogy nekem ő a barátom. A férjem sosem volt rá féltékeny,és az ő barátnőjei közül sem volt rám egy sem soha! Nem nyaltuk egésznap egymás seggét,de tudtuk hogy mindeketten ott vagyunk a másiknak,ha baj van. Szóval van barátság férfi nő közt én azt mondom! De tudni kell hol a határ! Nálatok kérdező ez már rég nem barátságról szól sztem! Vagyis a párodnál ...

124. csgybzs (válaszként erre: 123. - Mézes-Krémes)
2014. febr. 21. 11:55
A barát közben nem keresett? Vagy utána? Akkor meg milyen barát?
123. Mézes-Krémes (válaszként erre: 122. - Kriszta773)
2014. febr. 21. 11:52

Igazad van. Érdekes ez a téma. Szerintem minden ember sokkal több időt tölt a barátaival, vagy egyéb ismerőseivel akkor, ha nincsen párkapcsolata éppen, nem? És ha a másik félnek, a barátjának sincsen, akkor meg pláne. De ha ez változik akkor már ösztönszerűen átrendeződnek a viszonyok, nem? Ha már bárkinek is szólni kell ezért, vagy valaki sértődik, akkor az már gond lehet valóban.


Nekem a barátomnak a párja volt miattam nagyon féltékeny régebben. Érdekes egy helyzet volt, mert nagyon-nagyon jóban voltam a lánnyal, és igazából én hoztam őket össze... :) Egy darabig próbálkoztam vele megértetni, hogy nincsen miért, nekem nem kell a faszi, de aztán időről időre hallottam, hogy volt miattam veszekedésük. Ppedig egyáltalán nem találkoztunk sűrűn a sráccal, és akkor is ott volt a csaj az estek túlnyomó részében, meg még több ember rajtunk kívül. Amikor ez feltűnt nem is feszegettem a témát, egyszerűen elkezdem egyre kevesebb és kevesebb programra eljárni, és aztán teljesen el is hagytam még a társaságukat is. Miután nem vagyok senkire rászorulve ez túl nagy gondot nem okozott, nem is sértődtem én meg. Végül szakítottak természetesen a féltékenykedések miatt, mert az az én távozásommal nem ért véget...

122. kriszta773 (válaszként erre: 117. - M0ncsa)
2014. febr. 21. 11:41

egyetértek abban, szerintem mindenki, hogy a barátságok nem a külsőségek szerint alakulnak, nem attól lesz valaki barát, hogy tetszik a külseje :)


de én erre a konkrét esetre, a fórumra is azt tudom mondani, ha egy barátság bezavar egy párkapcsolatba, az mindenképpen a kapcsolatok átrendeződését hozza. mert ha az én pasimat nagyon zavarná, hogy sok időt töltök egy férfibaráttal, akkor vagy megérteném, és hanyagolnám a férfibarátot, mert annyira nem számottevő az életemben, hogy emiatt gondok legyenek a kapcsolatomban, vagy a páromat hanyagolnám, ha a férfibarát igazi jóbarátom, és nem értené meg :) de még sosem voltam ilyen helyzetben, mert mindig teljesen normálisan alakultak a kapcsolataim ilyen szempontból, ismertem a párom barátait is, jóban voltam velük és viszont is ez történt.


bármilyen oldalról nézek egy ilyen történetet, minden megoldás megérhető és elfogadható. ha egy férfibarátom azt mondaná, bocsi, de a párom marha féltékeny és nem akarok gondokat, nem venném magamra, nem hisztiznék vagy szidnám a nőjét, megérteném, elfogadnám, nem csinálnék belőle ügyeket :) de megtiltani a "barátkozást", vagy ríni a nőmnek, had barátkozzak mancikával, az számomra ovis hozzáállás kábé :)

121. Mézes-Krémes (válaszként erre: 82. - Orsibigyu)
2014. febr. 21. 11:22

Ühüm, értem már, hogy mire gondolsz.

Én nem mondom, hogy a barátság fontosabb lenne mint egy stabil kapcsolat, de azt sem, hogy a stabil kapcsolatom a fontosabb. Inkább azt mondom, hogy a két kapcsolatot, érzést nem lehet összehasonlítani egymással. Ahogyan például a gyerek-szülő szeretetet se lehet a szerelemmel egy lapra emelni, hiszen teljesen más érzés a kettő, teljesen más alapokon nyugszik.


És hogy én miért nem áldoznék stabil kapcsolatért barátságot? Azért nem, mert már nem egy általam nagyon jónak és stabilnak hitt kapcsolatom döntött engem romokba (jelenleg is ez a helyzet az életemmel), és olyankor jövök rá mindig, és újra meg újra, hogy a barátaim azok, akik soha nem fognak átverni, elhagyni, megcsalni és kibaszni velem, hanem akkor is mellettem állnak és támogatnak, amikor lelkileg fullosan a padlón vagyok.

Most nem egy egész csoportot kell mellém képzelni, csak 1-2 emberről beszélek természetesen, de őket senki kedvéért nem fogom beáldozni az élet oltárán, mivel mindig mellettem voltak, a szarban meg pláne.

És persze oda-vissza így megy ez. Aki a barátom, az nem fog a párom ellen hangolni, és nem is hagynám... A véleményét elmondhatja, meg is teszi, ha szükséges, ha én azt kértem... de a döntéseimet MINDIG én hozom meg. És ő elfogadja őket. Ennyi.

2014. febr. 21. 11:19
Ugyan már...miféle barátság ez? A barinő oltotta a fiút a lány ellen fészen, szóval cöcöcö. Amúgy sem hiszek fiú-lány barátságban.
119. Mézes-Krémes (válaszként erre: 80. - Orsibigyu)
2014. febr. 21. 11:16
Nagyon jó, ha így érzed, szerintem értékeld, vigyázz rá, és örülj a sorsnak érte. :)
118. Mézes-Krémes (válaszként erre: 81. - 8ad79c16da)
2014. febr. 21. 11:14

Valóban Neked kell a döntéseket meghozni, ez így van. Ha a helyedben lennék, akkor elfogadnám a dolgot, és barátkoznék a párom barátjával, esetleg közös programot is szerveznék vele azért, hogy rémképzetek helyett lássam, hogy a valóságban hogyan viszonyulnak egymáshoz.


Azzal kapcsolatban, hogy a párod csak veled beszélje meg a problémákat, meg a problémáitokat nem tudok sokat mondani. Minden ember más és más... Én is megosztom a barátaimmal, ha valami nyomaszt. És ők is velem. Lehet, hogy Te nem ilyen típus vagy.

117. M0ncsa (válaszként erre: 115. - Kriszta773)
2014. febr. 21. 10:18

Meg csak erre reagalnek:

"az megint más tészta, hogy valakinek megvannak a nőnemű és férfi barátai is, és megvannak a közös témák, érdeklődési körök, szerintem ez a normális"


Ebben a mondatban szerintem az is benne van, hogy a legjobb barat lehet ellenkezo nemu, nem?

Nem tudom, ki hogy van vele, en a barataimban az EMBERT keresem, a nemere tojok. Hogy a nemek megoszlasa vegul milyen, az mar csak statisztika.

116. M0ncsa (válaszként erre: 115. - Kriszta773)
2014. febr. 21. 10:16

Nos, ha ezt akarta mondani, akkor eleg szerencsetlenul fogalmazott :D Mert lehet, hogy ezt akarta - bar az is lehet, hogy ez csak a te interpretaciod, hm? -, viszont nem ezt mondta.


Egyetertek veled egyebkent, az olyan novel, aki KIZAROLAG ferfiakkal baratkozik, valoszinuleg valami nincs rendjen. Viszont, amit az elejen irtal, sajnos gyakran tapasztaltam. Keves az olyan no - es ezek aranyat ernek az en szememben -, akik nem askalodnak, furnak, azt mondjak, amit gondolnak, es nem valami hatodikat, egyenesek, oszintek. Nyilvan az ilyen nokkel egy ferfiakat preferalo no is baratkozni fog es viszont.


Ami a szexualis vonzodast illeti, igaz is, meg nem is. Sajnos csak a sajat tapasztalataimra tudok tamaszkodni, de gondolom, nem vagyok egyedul. Nekem kozelebbi es tavolabbi himnemu barataim/ismeroseim tobb izben emlitettek (neha kicsit felszegen, radobbenve a valosagra), hogy "a tarsasagomban elfelejtik, hogy no is van kozottuk" meg "Te aligha vagy no!" (utobbit szo szerint ideztem, egy nagyon kedves baratom szajabol szarmazo mondat).

No, akkor most mi van? :D

115. kriszta773 (válaszként erre: 112. - M0ncsa)
2014. febr. 21. 09:25

én értem, hogy mit akart mondani. vannak azok a tipikus nők, akik mindig szajkózzák, hogy bezzeg a pasikkal mennyivel jobban kijönnek, mert a nők irigyek, féltékenyek, kavarászósabbak, és a pasik nem. holott ő maga is nő :) nem nagy kunszt egy picit is csinosabb nőtől, hogy a férfiakkal jól kijöjjön, mert másként állnak a férfiak a nőkhöz, mint a pasikhoz. benne van a szexuális vonzódás, akkor is, ha nem akarják megkapni és nincs mögötte becserkészési tartalom :) egyszerűen ilyenek, mindig kedvesebbek, segítőkészebbek, "rendesebbek" egy általuk csinosnak látott nőhöz. míg ugye nő és nő között nincs ilyen plusz ráhatás, ott vagy kedveled a másikat a jelleme, egyénisége miatt és barátság alakul ki, vagy nem kedveled :)

én is úgy gondolom, ha egy nő nem jön ki a többi nővel, csak a pasikkal, akkor ott a nőben van a bibi, és nem az összes többivel a világon, és igen, benne van akár tudat alatt is a kihasználása a saját nőiességének :)

az megint más tészta, hogy valakinek megvannak a nőnemű és férfi barátai is, és megvannak a közös témák, érdeklődési körök, szerintem ez a normális

114. gkreka (válaszként erre: 112. - M0ncsa)
2014. febr. 21. 09:21
Garantáltan nem férfi! Akármi is van a két lába között.
113. gkreka (válaszként erre: 101. - Beazt)
2014. febr. 21. 09:20

Fura közösségben lakhatsz, ha felétek ler.bancozzák azokat a nőket, akiknek hímnemű barátai is vannak.


Ha pedig ugrik egy barátom, amikor "csettintek", az azért van mert tudja, hogy ő is bármikor számíthat a segítségemre, nem pedig azért, hogy bejusson a bugyimba!


Próbálj meg nem klisékben gondolkodni!

112. M0ncsa (válaszként erre: 101. - Beazt)
2014. febr. 20. 22:27

Te most komolyan ferfi vagy??? Ugy beszelsz, mint egy no, abbol is az irigy, rosszindulatu fajta.

Miert kellene minden nonek nokkel baratkoznia, ferfiaknak meg ferfiakkal? Ez ugyanakkora baromsag, mint a noi meg ferfi munkak. Ha engem az IT, high tech hifik, autok stb. erdekel, mig a divattal, kencekkel, sminkekkel, frizurakkal, fozessel, lelkizessel a vilagbol ki lehet kergetni, eleg kezenfekvo, hogy tobbnyire ferfiakkal baratkozom, nem gondolod?

Ettol a hozzaallastol, "mas" erdeklodesi kortol egy no meg korantsem lesz rib@nc, mint azt voltal oly kedves kategorikusan kijelenteni.

Nem latom tovabba akadalyat, hogy miert ne letezne hasonlo attitud a ferfiak kozott is.

Szerencsetlen. Borzaszto rossz lehet ilyen egysikuan latni a vilagot.

111. Bcicus (válaszként erre: 1. - 8ad79c16da)
2014. febr. 20. 22:01

És akkor mi van ha nő nemű a barátja. Nekem meg egy fiú a legjobb barátom és?

De egy ilyen csajt aki a facen kutakodik a padija után egyből ott kellett volna hagynia.

110. c6cc1a938e (válaszként erre: 1. - 8ad79c16da)
2014. febr. 20. 21:14
Én:elítéllek.És szívből kívánom:kapd vissza.Megérdemled.
109. szomorkodó (válaszként erre: 1. - 8ad79c16da)
2014. febr. 20. 18:22

Aki sokat sír, az kevesebbet pisil.

Nem hiszek nő és férfi közti barátságban. Úgyhogy szerintem bukta.

108. kriszta773 (válaszként erre: 106. - 8ad79c16da)
2014. febr. 20. 18:18

igazándiból bármennyire szajkózzák mások, hogy milyen igaz és őszinte barátság lehet férfi és nő között, én sem azért ejteném a pasit, mert ő most barátkozgat, hanem mert ennyire nélkülözhetetlennek tartja egy másik nő jelenlétét az életében, hogy még egy év után is itt tart (akár találkoztak közben, akár nem, de ugye biztos találkoztak, ha fel akarja újítani ezt a barátságot, valószínűleg nem ezzel ébredt egyik reggel). és nagyon nem tudja helyén kezelni a kapcsolatait, ez a legnagyobb gond. az ilyen pasikat szokták totál kihasználni más nők barátság címén, és a pasi van olyan gyenge jellem, hogy simán hagyja és még csak nem is lát benne semmi rosszat, mert mancikának éppen szüksége volt rá, mert milyen bajban van, hát nem érted meg? :)


de mivel te szerelmes vagy, és nem akarod elhagyni, találkozz a lánnyal közösen. vagy megnyugszol után, vagy érezni fogod, hogy te ezt az egészet nem akarod

107. selena78 (válaszként erre: 101. - Beazt)
2014. febr. 20. 18:17
Apukám... te férfi lennél, és úgy kezded a hozzászólásodat, hogy "köszike" .... Anyám borogass...
106. 8ad79c16da (válaszként erre: 105. - Zebra25)
2014. febr. 20. 17:49
22, bennem is felmerült a gyanú, de állította, hogy nem találkoztak.
105. Zebra25 (válaszként erre: 98. - Kriszta773)
2014. febr. 20. 17:41

Nem tudni,h ogy igazéból nem e találkoztak. Max eltitkolták a fórumindító elől.

Nem tudom, hogy mennyi idősek vagytok, de én lekoptatnám ezt a faszit.

Nem azért mert van egy jó barátja, aki nő, hanem azért mert bőgőzik. Nekem nem vonzó ha egy férfi bőgőzik, meg könyörög. Mintha az anyukája lennél.

104. kriszta773 (válaszként erre: 100. - 8ad79c16da)
2014. febr. 20. 17:35
egyébként úgy gondolom, hogy kár ezért a helyzetért kicsinálnod magad. szervezzetek egy közös ismerkedős estét, menjetek el moziba, aztán vacsorázni, beszélgetni. a mozi elég intim és egyben közömbös hely ahhoz, hogy te a pároddal összebújjál, és ha a lány nem úgy gondolja, hogy az ő barátságuk kizárólagos, akkor ő sem fogja rosszul érezni magát. utána dumálhattok a filmről is, egymásról is. lehet, hogy a csaj tök jófej, és ti is összebarátkoztok, és jobban fogod magad érezni, rájössz, hogy teljesen feleslegesen szirénáztál egy évig :)
103. beazt (válaszként erre: 102. - Kriszta773)
2014. febr. 20. 17:18
Pontosan így, a pasid nemkicsit vicces.
102. kriszta773 (válaszként erre: 100. - 8ad79c16da)
2014. febr. 20. 17:12

én úgy gondolom, két dudás nem fér meg egy csárdában :) és ezt neked is, a párodnak is éreznie kell. engem sosem zavartak a párom nőnemű ismerősei, barátai, de azt mindig érezni, ha valaki átlépi azt a bizonyos határt. mert mindennek megvan a maga helye, a párkapcsolatnak, barátságnak, munkatársi kapcsolatoknak is. azt neked kell tudnod, hogy te ezt a határt érzed átlépve, vagy esetleg valamilyen rossz tapasztalat, vagy féltékeny természet miatt eleve nem bírod


de ez az egész helyzet abszurd, hogy anyuci, had barátkozgassak mancikával, engedd meg :) mert valaki vagy a barátom, és evidens, hogy az életemben szerepet játszik, barátként, és akkor a párom is tud róla, vagy csak egy kis pótlék volt, míg nem jött szerelem, és marad haveri, futó szinten. egy év után nyígni, hogy had barátkozzak vele újra, mégis hány éves a pasid, 8? :)

101. beazt (válaszként erre: 95. - Selena78)
2014. febr. 20. 17:12

Köszike, mifelénk az ilyen csajokat, akiknek a legkisebb szavára az összes talpnyaló pasi ugrál a környékről "segíteni", de érdekes módon egy lány barátjuk nincs, mert a kapcsolataikat alapjában véve férfiak pina iránti vonzódásra építik, kb. semmibe veszik, van külön nevük is...


Nem mellékesen ők szoktak örökké egyedül maradni, mert azt egészséges ember nem tűri el, hogy a párja és adott esetben majd a családja/gyerekei körül majd idegen nőcskék/pasik ugráljanak. Mert ha most ez van, később is ez lesz, jönnek majd a "barátok" (a nőcskék), de jó lesz majd terhesen otthon ülni a gyerekkel, amíg apu "barátkozik".


Sajna egy komoly párkapcsolatba nemigen fér bele az, hogy folyton egy másik csajon lóg az ember.

100. 8ad79c16da (válaszként erre: 98. - Kriszta773)
2014. febr. 20. 17:04
De ugye ha a csajt nem érdekli, akkor azért nem találkozgatnak... De most szíven szúrt ez a dolog. Már nem tudom mit gondoljak :/
99. beazt (válaszként erre: 96. - 8ad79c16da)
2014. febr. 20. 17:02

Nem azt mondtam, hogy szerelmes, kb. arról van szó, hogy a barátod éretlen, tapasztalatlan érzelmileg, nem tudja kezelni a párkapcsolata mellett megjelenő vonzódásokat. Azt hiszi, hogyha a külvilág és saját maga számára bebeszéli, hogy a vonzalom, amit a másik iránt érez, az puszta barátság, akkor legalizáltan azt a vágyát is kiélheti, hogy a másik csajjal legyen.


Normális esetben, egészséges férfinál ez úgy működik, hogyha a páromtól függetlenül van egy vonzódás valaki felé, azt felismerem és diszkréten úgy kezelem, hogy a párkapcsolatomban ne okozzon problémát az illető. Ez kb. abban merül ki, hogy max. szociális helyzetben találkozom vele több ember között, buliban beszélünk pár szót, aztán ennyi. Hiába vonzódom hozzá, nem viszem tovább a dolgot.

98. kriszta773 (válaszként erre: 96. - 8ad79c16da)
2014. febr. 20. 16:55

valószínűleg akkor simán találkozgatna vele, barátilag, csak nem mondaná el neked, mert érezné, hogy necces a helyzet, mégha magának se vallaná be :) én nem hiszem, hogy ez valóban egy olyan mély, igazi, régi barátság lenne, akkor már a kapcsolatotok kezdetén is simán jelen lett volna az életetekben, mindkettőtökében, nemcsak a párodéban, és egyáltalán nem merült volna fel kellemetlen helyzet, kivéve, ha te kivételesen féltékeny vagy körülötte minden nőre :)


mindenkinek vannak női és férfi barátai, haverja, kivel szorosabb, kivel lazább kapcsolatban, de ha valaki zavarja a párkapcsolatot bármilyen értelemben, az mindig a kapcsolatok átrendeződését hozza :)

97. 8ad79c16da (válaszként erre: 96. - 8ad79c16da)
2014. febr. 20. 16:49
mármint hogy barátom
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook