Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párod elvesztése után, mennyi idő múlva kezdtél egy új kapcsolatba? fórum

Párod elvesztése után, mennyi idő múlva kezdtél egy új kapcsolatba? (beszélgetős fórum)


24. Adela54 (válaszként erre: 21. - D550c57e19)
2011. nov. 25. 18:59
Szia köszi a jó tanácsot .
23. Adela54 (válaszként erre: 21. - D550c57e19)
2011. nov. 25. 18:53
szia én is igy gondoltam elsönek meg kel nyugdjak de én nem férfi társaságot keresek hanem csak legyen kivel el beszélgetnihisz én is beteg vagyok . azt szeretném hogy ne mindég a temetőt járjam . 7hónap eltelt és várom mindég hogy hátha vissza jön peddig élettárs kánt éltünk.ez már nagy lépés hogy ide erre az oldalra irtam már is tudok beszélgetni és jobban érzem magam .válasz szia
22. Adela54 (válaszként erre: 21. - D550c57e19)
2011. nov. 25. 18:34
szia nagyon igazad van magat kel rendbe tegyem elsőnek az én lelkivilágomat de nekem nem barátra van van szükségem hanem csak hogy legyen kivel beszélgesek de talán itt tudok is emberekel beszélgetni és már ez meg irte csak meg kell tanuljak hejesen irni . üdv adél
2011. nov. 25. 10:59
Szerintem először magadat kellene megismerni úgy hogy nem egy beteg férjet ápoló feleség vagy hanem független nő. Mert valószínűleg Erre , magadra sem volt időd eddig. A klub szerintem jó ötlet de nem az új kapcsolat miatt elsősorban hanem barátság miatt vagy csak ne legyél egyedül. Ha nem jön be még mindig nem kell menni legközelebb. Nekem is van nálad idősebb ismerősöm ő egész évben dolgozik takarít és egy évben egyszer 2hétre elutazik egyedül valahova pl egyiptom tunézia ilyenek. Ő évek óta egyedül van és ezt fel is meri vállalni nem fél tőle. Szerintem nálad elsősorban ez a baj.esetleg régi barátnőt ismerőst is felkereshetsz lehet szívesen felújítaná a kapcsolatot veled. Nagymamám 43évesen vált el nem ment férjhez újra nem is volt senkije mégsem volt magányos. Fel a fejjel meg kell szokni az új helyzetet!
2011. nov. 25. 08:38
Nem kezdtem. Ennyi éppen elégvolt. :)
2011. nov. 24. 20:54
11 és fél hónap
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Ec6e9cfd9f)
2011. nov. 24. 19:52
:@@@@ Oké, túltárgyaltuk. Van benne igazság.
17. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2011. nov. 24. 19:29

:D

nem azt mondtam,hogy öreg,hanem hogy idős..Középkorúnak mégsem mondhatom a 60 éveset-az én vagyok,a harmincas..

A nyugdíjasklub,ahová anyukám jár,pont nem iylen..az unokák és a betegségek valóban téma,de mellette a főzés,a kézimunka, és kirándulnak az országban,meg a gyógyfürdő,és van táncdélután..szóval nem az elfekvő előszobája a nyugdíjasklub,hanem pont azok mennek oda,akik még élni szeretnének.

A fürdő meg pont oylan,h anyu is mindenféle emberrel beszédbe szokott elegyedni,oda sem csak betegek és idősek járnak.

A fiatalosabb 60 éves meg nem ide ír,hogy magányos,és kér tanácsot,hanem eljár túrázni,meg salsázni,meg színházba,és pasizik,ahogy neki jólesik:)

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Ec6e9cfd9f)
2011. nov. 24. 18:17

Szia!


Néha úgy érzem, hogy a hatvanéves embereket "leírják" öregek. Öreg az országút. Nem vagyok még hatvanas, de fiatal sem. Úgy gondolom, ha megérem, hogy hatvanéves legyek nem az lesz az életcélom, hogy nyugdíjasklubban megbeszéljem volt-e székletem, vizeletem, megnézzem Juliska néni unukájait századszorra, megbeszéljem melyik vérnyomáscsökkentő a hatékonyabb. Lehet, hogy furcsa szerzet vagyok, de én nagyon jól megvagyok a harminc évvel fiatalabbal is és a negyven évvel idősebbel is. Meg is őrülnék, ha csupán olyan emberekkel tartanám a kapcsolatot akik egyidősek velem. ..ha egyszer mégis muszáj lenne így elszeparálódnom, inkább lőlenek le.

15. Bubi 54 (válaszként erre: 1. - Adela54)
2011. nov. 24. 17:37

Szia!

Én is pontosan abban a helyzetben vagyok,mint te ,csak az én férjem 2 éve halt meg.Mostanában én odáig jutottam, hogy nem jó egyedül,de ugy érzem ,még mindig nem tudnék senkit elfogadni,max beszélgetni, barátkozni de ez nem elég egy kapcsolathoz.Mindenki másként éli meg,de mig büntudatot érzel,akkor még várj.

2011. nov. 24. 15:31
Szerintem ha van rá lehetőséged, és szimpatikus a pasi, lehet szép lassan óvatosan ismerkedni.
2011. nov. 24. 15:18

menj el nyugdíjasklubba,vagy vallásos gyülekezetbe,vagy érdeklődj a helyi művházban,családsegítőben,hogy miylen programokat ajánlanak idősebbeknek.Gyógyfürdőbe is érdemes elmenni,egyedül is,nyugodtan,ott mindenki ráérős,és beszélgetni kezdenek az emberek..anyukám 60 évesen simán elment egyedül,és hol ezzel,hol azzal jól elbeszélgetett.

És a könyvtár is jó program.

2011. nov. 24. 14:36
Majdnem 20 év után.
11. air (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2011. nov. 24. 13:53
Szegény édesapád ,nagyon szerethette a párját!:(
2011. nov. 24. 13:21

van állat a háznál 3 kutya egy cica.

A cica a párom halála után kb 2-3 nappal szegődött hozzám az utcán...

Azóta az mindég ott dorombol esténként..imádom is, mert sokat segít, hogy az ember lelkileg helyre jöjjön.

A puli kutyák meg olyanok mint az emberek,sőt..nem lehet őket hasonlítani semmihez.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Adela54)
2011. nov. 24. 13:06

Beszennyezni nem fogod az emlékét, az 100% hiszen az életnek menni kell tovább, Te még élsz, a férjed sajnos már nem. Amit az élet még ad azt használd ki, ne temesd el Magad!


Nehéz ismerkedni még fiatalabban is, egy próbát megér a találkozás, majd eldöntöd érdemel-e többet.


az igazi kérdésed ki mennyi idő alatt heverte ki, édesapám 40 évesen lett özvegy, lassan 80 lesz, de ő sosem nősült meg, de akkor ő azzal indokolta, hogy nem akar mostohát a gyerekeinek, később meg már megszokta, hogy egyedül van.


Sok szép évet kívánok még Neked!!

2011. nov. 24. 13:05
az elet megy tovabb barmilyen nehez is most neked egyedul,ha mindig egyedul vagy annal rosszabb neked es gyogyul be a sebed,ne felj egy uj kapcsolattol,mert lehet eppen az lesz a gyogyszer a banatodra.ha nem is jottek ossze hosszu tavon escsak baratod lesz mar az is jo.en elvaltam/nagyon sok evi hazassag utan,/borzaszto ok miatt/,de a sebet eppen egy uj szerelem gyogyitotta meg,plusz az illeto kulfoldon elt ami pluszban segitett,hogy uj nyelv,uj kontinens ,uj tars...ez volt az igazi orvossag a fajdalmas multamra,valasomra,nincs a szerelemnel jobb gyogyszer,''SZERETNI ES SZERETVE LENNI-EZ A VILAG LEGSZEBB ERZESE!
7. csgybzs (válaszként erre: 4. - Adela54)
2011. nov. 24. 13:04
Nos... akkor barátkozhatsz is, bár úgy nem hiszem, hogy lehet barátokat találni, hogy na most akkor lesznek. Igaza van faháznak, keress olyan dolgokat, amikben örömödet leled. Olvass, kertészkedj, főzőcskézz. Este pedig egy forró teával nézz meg valami számodra kedves filmet, vagy szerezz be egy háziállatot. Minden szereteteddel elhalmozhatod, és sokszorosan visszakapod. Az állatok feltétel nélkül szeretnek és nagyon jó terápiás hatásuk van.
2011. nov. 24. 13:04

Nem szeretnék én férjhez menni, mert örülök a függetlenségemnek.

Csak most kicsit furcsa, hogy nincs kit istápoljak, a páromat a nap 24 órájában gondoztam..el fáradtam..és én sem vagyok egészséges, hisz a két vesém tropa.

de a gyerekeim szerint és az ismerősök szerint egyedül se jó..

És nem érzem magam egy befásult embernek..mert egyedül is elvagyok...de vannak pillanatok amikor..nagyon jó volna beszélgetni valakivel...se szüleim nincsennek már sem testvérem...így nagyon nehéz

De már ez egy félsiker, hogy itt tudok beszélgetni.

Biztos vannak itt még hasonló helyzetű emberek.

2011. nov. 24. 13:00
Szerintem nem kell feltétlenül új kapcsolat. Lehet egyedül is normális életet élni. Ráadásul 58 évesen nem olyan jó új emberhez alkalmazkodni és ahhoz sem kell partner, hogy ne maradj le pl. a gyerekvállalásról. Én másban keresném az életem értelmét. Egyébként még egy év sem telt el, nagyon korainak is találom.
4. Adela54 (válaszként erre: 2. - Csgybzs)
2011. nov. 24. 13:00

Az a helyzet, hogy barátnőim nincsennek, mert eddig nem volt időm erre.

Most, hogy páromat sem ápolgatom, itt maradtam egyedül..igaz van két gyermekem...de a fiam sokat dolgozik, lányomnem itt él.

éslefoglalom magamt, mert virágokat árulgatok...de itt a tél egyre hosszabbak az esték...szívesen mennék kirándulni..de egyedül nem merek menni.

Remélem, hogy itt a fórumon estleg találok magamnak olyan emberket, akik debreceniek, és szintén...egyedül vannak.

3. Adela54 (válaszként erre: 2. - Csgybzs)
2011. nov. 24. 13:00

Az a helyzet, hogy barátnőim nincsennek, mert eddig nem volt időm erre.

Most, hogy páromat sem ápolgatom, itt maradtam egyedül..igaz van két gyermekem...de a fiam sokat dolgozik, lányomnem itt él.

éslefoglalom magamt, mert virágokat árulgatok...de itt a tél egyre hosszabbak az esték...szívesen mennék kirándulni..de egyedül nem merek menni.

Remélem, hogy itt a fórumon estleg találok magamnak olyan emberket, akik debreceniek, és szintén...egyedül vannak.

2. csgybzs (válaszként erre: 1. - Adela54)
2011. nov. 24. 12:56

Nem voltam hasonló helyzetben, de hidd el a lelked nem hazudik. Ha még úgy érzed, hogy beszennyeznéd az emlékeket, kellemetlenül éreznéd magad, akkor várj.

A konkrét pasikeresés helyett esetleg járj el olyan helyekre, ahol vannak férfiak is.. kávézó a barátnőkkel, ilyesmi. Ha tudsz kötetlenül beszélgetni velük, esetleg benned sejlik fel az érzés, hogy akarsz valamit, felkelti valaki az érdeklődésed, akkor hajrá! Csak hallgass a szívedre! Sok sikert és gyors lelki gyógyulást!

2011. nov. 24. 12:54

sziasztok elvesztettem a páromat májusba, nagyon nehezen lépek túl ezen..mindég várom haza, pedig tudom, hogy ő már soha nem jön vissza.

de egyedül sem jó, nemrég ajánlottak nekem egy férfit..beszéltem vele telefonon párszor, de már ettől is bűntudatom van..

de azt is tudom, hogy 58 ik évesen egyedül sem jó...egyedül hova menjek?

de félek egy új kapcsolattól...mert a párom emlékét sem szeretném be piszkolni egy úkj kapcsolattal.

Szeretném ha tudnátok ebben tanácsot adni.

Olyan nehéz ez.

van köztetek olyan aki hasonlóan helyzetben volt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook