Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Parlagfű allergiám van. Mivel enyhíthető? Meddig virágzik? fórum

Parlagfű allergiám van. Mivel enyhíthető? Meddig virágzik? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
792. 325b42d966 (válaszként erre: 791. - Wecuska)
2014. okt. 31. 06:21
szerintem eheted mert már nincs parlagfű legalábbis az idén.
791. Wecuska
2014. okt. 29. 17:40
sziasztok.érdekelne,hogy ha a parlagfűre allergiás vagyok,és a tökfélékkel nem igen találkozhattam egy ideje,akkor miután megfagy a parlagfű okozhatnak még ezek az ételek keresztallergiát,vagy bátran lehet enni őket?
790. zefex (válaszként erre: 785. - Ancsa71)
2014. okt. 20. 08:07

Érdekes tapasztalat! Köszönöm, hogy megosztottad.

Magad készíted, vagy veszed?

2014. okt. 18. 23:07
Már nincs parlagfű...teszt bevált,tünetmentes vagyok
2014. okt. 16. 10:21
Holnap este nem veszem be a gyógyszert...és szombat délben kiderül-azért,hogy ne pénteken vakarózzak,ha még kell a gyógyszer
2014. okt. 4. 20:10
Talán tényleg vége .Legalábbis idénre.
786. Melody*
2014. okt. 3. 19:16
Ancsa, azóta sem volt semmi tüneted?:) gratulálok!!! Ez szuper!! :-) Nekem idén is elviselhető volt a szezon, reméljük továbbra is így marad! Mindenkinek ezt kívánom, aki a parlagfűvel küzd!! Remélem már kijelenthetjük, hogy itt a parlagfűszezon vége!!:-))
785. Ancsa71
2014. szept. 13. 20:31

1995 óta vagyok négykeresztes parlagfű-allergiás.

Azóta gyógyszert szedek rá (ill. próbáltam homeopátiás szereket is), de még a gyógyszer mellett is nehezen voltak elviselhetőek a tünetek.

Idén augusztusban egyszer csak észrevettem, hogy még nem jött elő az allergiám. HIHETETLEN!!! Semmi más nem változott az életemben, mindössze annyi, hogy 2 hónapja az ún. paleolit étrendre tértem át (fogyókúrás szándékkal). Véletlen lenne a változás?! Nem hiszem! Azt javaslom, aki teheti próbálja ki.

784. Melody*
2014. szept. 11. 23:09
Most olvastam, hét közepétől csökken a parlagfű koncentrációja a levegőben!!! :-D
783. Melody* (válaszként erre: 782. - 325b42d966)
2014. szept. 10. 22:41
Remélem hatott a gyógyszer, hihetetlen milyen tanárok vannak!!! Én nem hagynám szónélkül, remélem te sem tetted. Nem vagyok veszekedős típus, sőt, de azért ilyet nem hagynám annyiban. Én tudom, milyen befulladni, kiskoromban számtalanszor lent sétáltak velem a szüleim a parkban (éjszaka), mert nem akart alábbhagyni a köhögésem. A fulladás akkor is bekövetkezhet, ha az ember csak simán otthon van és nézi a tévét, nemhogy ha még "futtatják" is?! Basszus..ilyen tanárok hogy lehetnek??? Mindenesetre remélem a Picid elnövi majd az allergiát és felnőttként csak egy rossz emlék marad!:-) :-*
782. 325b42d966 (válaszként erre: 779. - Melody*)
2014. szept. 10. 15:25
Köszönöm az érdeklődésedet,sajnos vannak napok amikor nagyon rossz ,minden tünete elő jön.Mivel suli van beírtam hogy kint ne fusson ,de a tanár kivitte,utána befulladt és aznap este Eonicot kellett adnom neki.Vége lehetne már,a szezonnak.
781. Melody* (válaszként erre: 780. - Szemmelver)
2014. szept. 9. 22:25

Korábban már páran megállapítottuk - akik látogatjuk a topikot -, hogy idén nagyon durva a parlagfű-szezon. Rosszabb mint az elmúlt években....:-( Bárcsak már vége lenne.


szemmelver Neked ennyire durva az allergiád, hogy befulladsz tőle? :-( Régebben ilyen nem fordult elő veled? Asztmás nem vagy? Csak a parlagfűre vagy ilyenkor allergiás?

2014. szept. 9. 22:17

Sziasztok

Most én is szenvedek..pár éve volt ilyen utoljára, ma már az ügyeleten voltan, fulladtam..Ventolin inhalátort kaptam, most jobb

és a facen kaptam egy ajánlatot egy barátomtól, remélem az majd segít

779. Melody*
2014. szept. 9. 22:13

eraanya, hogy van a kisfiad, használt neki az "új generációs gyógyszer"?


riktovia, te hogy vagy??? Allegrán kívül még mit szedsz? A Cetirizin Hexal ez egy termék, vagy két különböző? Tabletták?


Én már nagyon várom a szezon végét, már nagyon rossz ez a szemviszketés......:-( Meg nálam nem a tüsszögés a jellemző (nagyon jó orrsprayem van), hanem a szemviszketés és a köhögés (a tüdőm is szinte húz)...:-((((

2014. szept. 3. 20:08
Nagyon rossz az idei szezon,nekem a fiam allergiás de tegnap előtt annyira köhögött ,folyt az orra stb hogy Eonic-ot adtam neki.Amúgy ő Lendint szed ez egy új generációs gyógyszer a doki szerint ez a legjobb.
2014. szept. 3. 15:38
Én már nem bírom! :( Ez a 2 hónapos szenvedés minden évben biztosan megrövidíti majd az életem... Sok mindent próbáltam már, de a várt hatás elmaradt.. Az Allegrától pl én még rosszabbul vagyok, mintha semmit nem szednék. Legjobban a Cetirizin Hexal vált be. Az még ér is valamit. Esetleg tudtok ajánlani valamit?
776. tücsimücsi (válaszként erre: 773. - Melody*)
2014. szept. 2. 19:20
Nekem is durvább mint tavaly...vasárnap óta nagyon rosszul vagyok már mindent beszdetem amit lehet és mégis :(
775. Mezei Virág (válaszként erre: 774. - Hombrecito123)
2014. szept. 1. 10:16

Lehet, akkor az ürömmel végeztem!

Legalább kevesebb károkozó maradt...

Én legalább kihúzom, ha meglátom. Többünknek kéne így tenni és nem másra várni. Sok kicsi sokra megy. Bár a "nagyban termelőkkel" van inkább a gond.

774. hombrecito123 (válaszként erre: 771. - Mezei Virág)
2014. aug. 31. 20:31
Ambrosia maritima nem él nálunk, csak a Földközi-tenger partján. Hazánkban csak az Amerikából behurcolt Ambrosia artemisiifolia él csillagászati egyedszámban (kb. 700 ezer hektáron nm-enként 1 db, ezt kell összeszorozni, ami 7 000 000 000 db). Ezt leginkább a fekete ürömmel lehet összetéveszteni. Utóbbi is gyakori allergén, nem nagy kár érte. A google segít a felismerésben.
773. Melody*
2014. aug. 30. 11:41
Nem tudom miért, de tavaly kb. 2-t tüsszentettem, ennyi volt a parlagfűszezon. Idén meg viszket a szemem, fáj a tüdőm és tüsszögök. Tavaly az udvarunk is tele volt parlagfűvel, mert édesapám nem volt hajlandó lekaszálni - csak sok könyörgés árán - és mégsem voltam beteg. Nem tudom, idén több ismerősöm is panaszkodik arra, hogy jobban elérte őket az allergia mint tavaly. Szerintem változó a pollen koncentráció is a levegőben területenként. Szerintetek meddig tart a szezon? Szeptember vége?:-(
772. Klauka_ (válaszként erre: 768. - Melody*)
2014. aug. 29. 20:55

Az idei szezonban nekem ma volt a legrosszabb... talán mert ma többet voltam kint?


Szerintetek lehetséges az, hogy a volt munkahelyem (ami külterület, sok-sok parlagfűvel) környékén magasabb a pollenkoncentráció, mint itt, ahol most lakunk, onnan légvonalban kb. 500m-re?

Meg hogy amikor ott dolgoztam, szinte egész nap ki-be futkostam, többet voltam kint...

Mert már nem tudok mire gondolni, hogy miért vagyok ilyen jól. Persze hála!!!

771. Mezei Virág (válaszként erre: 765. - Hombrecito123)
2014. aug. 29. 13:38

Azt hiszem én ma ezt (Ambrosia maritima) húztam ki, mert nem voltam benne biztos, hogy parlagfű-e vagy sem.

Annyira hasonlítanak :(

Még csak virágkezdeménye volt, így még nehéz - nekem - megkülönböztetni.

770. Mezei Virág (válaszként erre: 767. - Melody*)
2014. aug. 29. 12:45

Már egyre többször mondják, sok a parlagfű.

Van akiknek a nagy területű földjén már hatalmasra nőtt, de tojik rá, mert megteheti...

Ez van.

Nekem még csak enyhe tüneteim vannak.

C vitamin, kalcium, magnézium hasznos.

Sok vizet kell inni, mert az csökkenti a hisztamin termelődését.

[link]

769. Mezei Virág (válaszként erre: 764. - Hombrecito123)
2014. aug. 29. 12:38

745. hsz. a linkben benne is van...

Senki sem keresett összefüggéseket!


Nahát, tényleg? kitaláció? azt hittem pedig, hogy igaz!

Na még ilyet! Ha nem írod le, hülyén halok meg!

:D

768. Melody*
2014. aug. 29. 10:22
Hogy vagytok????? :-)
767. Melody*
2014. aug. 19. 23:59
Azt olvastam, hogy jövő héten és azt követő héten fog tetőzni a parlagfű.....:-(
766. hombrecito123 (válaszként erre: 744. - Grizus)
2014. aug. 19. 22:20
Valóban nem lesz népszerü, mivel egy közismert kuruzsló (VWL) badarságait idézte. A kipufogógázok károsak, de nem allergiát okoznak. Ha egy lekibeteg elmegy egy szennyezett levegöjü, ám pollenmentes városba (Madrid, Athén, Marrakesh stb.), akkor ott elmúlik a szénanáthája.
765. hombrecito123 (válaszként erre: 749. - Zefex)
2014. aug. 19. 22:14
A nemzetséget Linné svéd botanikus nevezte el a ritka, európai Ambrosia maritima faj kapcsán. Az allergén amerikából behurcolt parlagfüvet nem ismerte.
764. hombrecito123 (válaszként erre: 753. - Mezei Virág)
2014. aug. 19. 22:11
A görög mitológia kitaláció, az Olymposon nem laknak istenek. A parlagfü pedig Amerikából származik, ne keressünk összefüggést!
763. hombrecito123 (válaszként erre: 753. - Mezei Virág)
2014. aug. 19. 22:08

Itt lehet hivatalosan bejelenteni a parlagfüves területeket: [link]

Ehhez érdemes megismerni az allergén növényt (segít az internet képkeresö). Fotót és GPS-koordinátákat csatoljunk. Ha nincs GPS-készülékünk, akkor a honlap térképén is bejelölhetjük a lelöhelyet. A lehgtöbb parlagfüvet a határban, napraforgóföldeken és gabonatarlókon fogjuk találni.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook