Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Parlagfű allergiám van. Mivel enyhíthető? Meddig virágzik? fórum

Parlagfű allergiám van. Mivel enyhíthető? Meddig virágzik? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
762. Klauka_ (válaszként erre: 761. - 325b42d966)
2014. aug. 19. 21:25
Wow, akkor mi van velem??? Van olyan, hogy elmúlik, vagy javul??? Bár nem akarom elkiabalni...
2014. aug. 19. 21:16
Tombol bizony ezerrel.
760. Klauka_
2014. aug. 19. 21:02

Akkor már tombol a szezon? Vagy még nem?


Én még jól vagyok, 1-2 tüsszentéssel elvagyok. Nem szedtem semmit.

759. labi
2014. aug. 19. 13:04
Nekem hétvégén kezdődött,cetirizin hexal tablettát szedek.
758. zefex
2014. aug. 19. 11:58

Köszönöm, jól.

3 napig napi 1x használtam az Avamys-t. És alkalmanként teszek egy késhegynyi parlagfű port az ételembe (leves v. kefir).

757. Melody*
2014. aug. 18. 10:22
Hogy vagytoook?:-))
756. Melody*
2014. aug. 10. 00:25
Nálam ma kezdődött, tüsszögök. Szuper......:S
2014. aug. 7. 13:36
Én már hosszú évek óta bajlódom az allergiával, leginkább áprilistól szeptember végéig, a gyógyszerek semmit nem használtak, az orrcseppek meg csak úgy-ahogy. De amióta búzafűlé port iszom, azóta alig érzem az allergiát. Nem szűntek meg ugyan teljesen a tünetek, de szépen visszafogja őket. Ebben a szezonban talán csak 1x vagy 2x ha használtam orrcseppet, pedig már augusztus van...
754. Klauka_
2014. aug. 7. 13:17

Sziasztok


Hogy vagytok? Kezdődik már? Én már tüsszögök... :(

753. Mezei Virág (válaszként erre: 749. - Zefex)
2014. júl. 24. 17:09

Az ambrózia avagy ambroszia

(görögül: ἀμβροσία, jelentése szószerint annyit tesz "halhatatlan") a görög mitológiában az olümposzi istenek eledele és illatos kenőcse; halhatatlanságot és örök ifjúságot biztosít nekik (ugyanez a hatása a nektárnak, az istenek italának).

A görögök méz kivonatának képzelték és galambok vitték Zeusznak. A halandót halhatatlanná tette, sebhegesztő ereje volt, és az istenek újszülött csecsemőinek kizárólagos táplálékul is szolgált.


[link]

752. Mezei Virág (válaszként erre: 751. - 325b42d966)
2014. júl. 23. 13:08

:( Amíg elhanyagolt területek vannak, addig a parlagfű is vígan virágzik.

A napraforgóval, kukoricával pedig azonos körülményeket szereti, ott nem is nagyon tudják irtani.

"Továbbra is irtani kell, nemcsak azért, mert a hatályos jogszabályok ezt előírják, hanem mert ez önvédelem. Aki naponta parlagfű közt jár-kel, annak sajnos naponta kell valamit tennie. Aki parlagfüvet lát, lépjen oda, húzza ki, szóljon rá arra, akinek a kertje tele van vele és lármázzon az illetékes helyeken, ahol tehetnek valamit. Nem lesz rövid csata: a növény magjai legalább 40 évig életképesek a talajban, nem lehet tehát arra számítani, hogy a probléma eltűnik. Nem fog, évtizedekre be kell kalkulálni a védekezés költségeit, de ez még mindig kevesebb, mint az allergiások, asztmások kezelési költsége és a kieső munkaidő ára."

Részletek: [link]

2014. júl. 22. 17:48
Ma hallottam a rádióban hogy pár nap és kezdődik a szezon és roszabb lesz mint a tavalyi,de úgy emlékszem minden évben ezt mondják.Most állítólag kedvezett neki az időjárás.
750. Mezei Virág (válaszként erre: 746. - Zefex)
2014. júl. 22. 17:13

Ez a deszenzibilizálás.

Vagyis kutyaharapást szőrével.

Hasonlóan hat a homeopátia is.

749. zefex (válaszként erre: 747. - Unom)
2014. júl. 22. 13:29
Gondolom, ott ahonnan származik, ismerték. Valamiért ráaggatták ezt a szép nevet. Én hiszem, hogy nem véletlenül.
748. 325b42d966 (válaszként erre: 743. - Hamil)
2014. júl. 22. 10:25
igen már el kell kezdeni szedni a gyógyszert.
747. unom (válaszként erre: 744. - Grizus)
2014. júl. 22. 08:48

A lányom egyik napról a másikra lett rá allergiás. Épp parlagfüves területen játszott, mikor nagyon durván előjött.

A másik: ez a növény Amerikából származik, honnam ismerték régen? A múlt százas elején kezdett terjedni.

746. zefex (válaszként erre: 744. - Grizus)
2014. júl. 22. 08:45

Én is eszem a parlagfüvet.

Korábban nem voltam rá érzékeny, aztán egyszerre az lettem. Évekig gyógyszert szedtem, volt amikor használt, volt amikor nem, lehet ebben én is hibás voltam.

Aztán gondoltam kipróbálom enni. Olyan félelemmel fogtam hozzá, mintha méreg lett volna :-) Egy-egy késhegynyit teszek kefirbe vagy levesbe. Frissen kissé keserű, de meg lehet úgy is enni.

Pici babánál is alakul ki allergia, aki még nem "terhelt". Ki tudja, mi az igazság?!

745. Mezei Virág (válaszként erre: 744. - Grizus)
2014. júl. 21. 13:35

[link]

„A parlagfű 75 évvel ezelőtt még botanikai ritkaságnak számított, mára pedig a leggyakoribb növények egyike Magyarországon. Ez a faj azonban nem egyszerűen csak egy a mezőgazdaságnak kárt okozó gyomnövények közül, hanem hatalmas tömegben termelt virágpora miatt sokaknak okoz súlyos allergiás tüneteket is. „

[link]

744. grizus
2014. júl. 21. 08:08

A parlagfűnek rosszabb a híre, mint amit érdemelne. Valóban allergizál, de a súlyos és elterjedt allergiás esetekért állítólag nem ő a felelős. Van aki a kipufogógázt vádolja, sokan az élelmiszereket, és lelki oka is lehet. (A virágpor allergia a szaporodás, illetve a szexualitás részben elutasítását jelentheti, úgy ahogy pl. a porallergia azt, hogy az ember nem bírja a tisztátalan dolgokat.) Eredetileg, ha minden igaz, egy rendkívül hatásos gyógynövényről van szó, ami megegyezik azzal, amit régen ambróziának hívtak, ugyanis ez a latin neve. Sokan úgy védekeznek az allergia ellen, hogy megeszik a növényt. A védelem legbiztosabb módja azonban az, ha az ember gyerekkorában védettséget szerez, magyarán kicsi korában parlagfűben játszik. Így tettem én is, amikor a testvéremmel rengeteget játszottunk a rendkívül magas gazban gyerekkorunkban, és annak elég nagy része parlagfű lehetett. Érdekes, hogy akkoriban nem volt téma ez az egész ennyire.

Gondolom, a hozzászólásommal nem leszek népszerű, mert mindig kézenfekvőbbnek tűnik elsőre elhinni, amit a doktor bácsi meg a televízió meg az állambácsi mond, de érdemes tájékozódni és megkérdőjelezni alapvetésnek hitt dolgokat, mert alaposan rászolgáltak.

743. Hamil
2014. júl. 21. 08:00
Sziasztok kb,mikor indul be a csucs szezon? Érdemes már most elkezdeni szedni a gyógyszert?
2014. máj. 16. 20:36
Nem tudom letenni a Lordestint,két éve még elég volt egy hónap,tavaly már májustól októberig,úgy néz ki,most is ez vár rám.
741. zefex
2014. máj. 6. 08:07

Még nem láttam az idén parlagfüvet, de biztos hamarabb kezdődik az idén, mivel előbbre van a természet.

Változhat egyik évről a másikra, hogy mire vagy allergiás. Jöhet új, és múlhat el korábbi - úgy tudom.

A doki jól mondja, van olyan gyógyszercsoport, amit szezon előtt hetekkel el kell kezdeni szedni.

740. 3532273647 (válaszként erre: 739. - Klauka_)
2014. máj. 5. 17:20
15évig nekem is csak aug. közepétől kellett a gyógyszer,akkor a legerősebb a pollenszórás,de hamarabb elkezd virágozni.Mindig csodálkozott a doki,hogy nem eszem júniustól a gyógyszert,azt végig kell szedni,nem csak a csúcsidőben-szerinte.Tavaly már jún. közepén jelentkeztek a tünetek,de most mi lehet?
739. Klauka_ (válaszként erre: 738. - 3532273647)
2014. máj. 5. 13:52

Akkor lehet, hogy valami más. Nekem "csak" parlagfű, és semmi bajom. Majd augusztusban.


Amúgy hamarosan kezdem a homeopátiát. Ez már a 3. év lesz, kíváncsian várom.

738. 3532273647 (válaszként erre: 737. - Klauka_)
2014. máj. 5. 13:39
Valami pedig van a levegőben,akkor valami új lesz.Tegnap este bevettem a Lordestint,halnalban még viszkettem,már semmi.Eddig a por és a parlagfű volt kimutatva
737. Klauka_ (válaszként erre: 736. - 3532273647)
2014. máj. 5. 13:10
Szerintem még nem.
2014. máj. 5. 11:00
Szerintetek indulhat már?
735. Lottus
2014. febr. 17. 14:47
Sziasztok! En meg uj vagyok itt a portálon:) 2 eve vizsgálatnak , hogy vajon mire lehetek allergiás, de minden negatív... Étel, légúti,stb... A tünetek tusszogo rohamok es teli eldugugult orr akar több órán át:( allergia spray segít ideig óráig... Illetve melegben, párás helyen fokozottan erősödik. Van vkinek hasonló tapasztalata? Bármilyen termeszetsen tipp , aki ezeken tudott segiteni!? Előre is koszonom! Lotti
734. yanesz
2013. nov. 29. 17:41

Sziasztok.Elnézést,hogy ide írok,tudom,hogy nem a reklám helye,de van egy vadonatúj fényterápiás készülékem,amire nekem nincs szükségem.


Áron alul eladó.

Képeket küldök róla akit érdekel.

733. Mezei Virág (válaszként erre: 732. - Sofya)
2013. nov. 13. 14:15

Ó jajjjjjjjj!

Igazából semmilyen tejet nem szoktam inni :(

Azért lehet, hogy megkóstolom... :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook