Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Parlagfű allergiám van. Mivel enyhíthető? Meddig virágzik? fórum

Parlagfű allergiám van. Mivel enyhíthető? Meddig virágzik? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2013. aug. 29. 08:18
Jobban vagytok eső után?
641. 325b42d966 (válaszként erre: 636. - Hombrecito123)
2013. aug. 26. 13:32
hát ez az a szélnek még a törvények sem tudnak parancsolni az fúj ha kell ha nem.de a gyerekem akkor is szenved ilyenkor én meg utálom hogy nem tudok neki segíteni.
640. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 639. - Zefex)
2013. aug. 26. 09:50
Teljesen egyetértek veled! Nálunk pl. sem a telkünkön, sem a szomszédban, sem az önkormányzat által művelt közterületeken nincs parlagfű, mégis sokan szenvednek és beteg tőle, többek között ugye én is. A pollenek szállnak a levegőben, ezt nem lehet kivédeni, akárkit is jelentgetünk fel. Egy jó és becsületes orvost kell találni, aki enyhíteni tudja gyógyszerrel a tüneteket (vagy gyógyszer helyett más készítménnyel). Amúgy sokan várják az esőt, pedig szerintem az a rosszabb. Én pl. jobban szenvedek akkor, ha nedves, párás az idő, mint amikor szárazság van. A légnyomás szerintem jobban lenyomja a pollent és azért erősödnek a tünetek. Sajnos ezt valahogy túl kell élni, de ha választani kellene, inkább egy megfázás 3-4 napi szenvedéssel, mint allergia több hetes orrfújással, orrdugulással, könnyezéssel, torokfájással, fejfájással és rengeteg tüsszögéssel....
639. zefex (válaszként erre: 632. - Hombrecito123)
2013. aug. 26. 08:16

Indíts egy olyan fórumot, ami a feljelentésekről szól, ha neked az hozná meg a nagy megoldást.

Úgy gondolom, fordítva ülsz a lovon. Vagy én. Tudom, a törvények és a belénksúlykolt teória neked ad igazat, de ez az egész egy eszement dolog. Utána majd a nyírfákat, a nyárfákat, a diófákat, a mogyorókat meg minden mást kell kiírtani?

Nem hiszem, hogy bárki bajára az lenne az enyhülés, ha feljelentéseket írna, baromi nagy nyomozásba kezdene hol van parlagfű, kiderítené kié a földterület stb.

2004. óta én is szenvedek a parlagfű miatt, tudom miről beszélek. Tavaly óta jelentősen enyhültek a tüneteim, pedig semmi extra, csak eszegettem a parlagfüvet. Ha mégis gond van, kiegészítem gyógyszerrel.

Úgy mellesleg: volt már valaha akár egy zsebkendőnyi földterületed is? Te hány parlagfüvet írtottál ki?

638. zefex (válaszként erre: 631. - 325b42d966)
2013. aug. 26. 07:39
Érdekes :D Mi minden van!
637. tücsimücsi (válaszként erre: 635. - Hombrecito123)
2013. aug. 25. 21:03
Akkor miért a Polgármesteribe gyűjtik egy ládába a bejelentéseket?
636. hombrecito123 (válaszként erre: 634. - 325b42d966)
2013. aug. 25. 20:58
Természetesen az okozatot is kezelni kell, de az okot is meg kell szüntetni. Dícséretes a civil parlagfűszedés, főleg közterületen, de sokhektáros magánföldeken ez a tulajdonosok kötelessége. Hiába tiszta a belváros, ha a környező parlagfűmezőkről befújja a szél a pollent.
635. hombrecito123 (válaszként erre: 633. - Tücsimücsi)
2013. aug. 25. 20:54
Külterületen, akár az önkormányzaté, akár másé, a földhivatal az illetékes hatóság. Ha jogos a bejelentés, ugyanúgy megbírságolják az önkorit, mint bárki mást. Persze sokan nem ismerik a parlagfüvet és mindenféle kaszálatlan rétet jelentgetnek, ezért kell fotót csatolni. Van egy PBR nevű online rendszer, ahol ez könnyen megtehető.
634. 325b42d966 (válaszként erre: 632. - Hombrecito123)
2013. aug. 25. 19:23

bejelenthetek én bárhol bármit ,sajnos nem történik semmi.

Sajnos muszáj a tüneti kezeléseken gondolkodni ha a gyereked egész nap fújja az orrát,könnyezik a szeme stb.

elmentem én magam is irtani,de egy fecske nem csinál parlagfű mentes országot.

633. tücsimücsi (válaszként erre: 632. - Hombrecito123)
2013. aug. 25. 14:56
nálunk (külterület) van olyan hely ami az önkormányzaté...semmit nem csinálnak...jelenthetem én...
2013. aug. 25. 14:51
Üdvözlet mindenkinek. Szomorúan látom, hogy itt mindenki csővégi megoldásokban, tüneti kezelésen gondolkodik, holott jelentősen lehetne enyhíteni a parlagfűpollen-terhelést, ha mindenki szétnézne a lakóterülete határában, ahol többhektáros parlagfüves szántók és tarlók vannak. A legjobb ezeket még virágzás előtt bejelenteni (belterületen a jegyzőnek, külterületen a földhivatalnak kötelessége intézkedni). GPS-t érdemes használni a helymeghatározáshoz, ill. nem árt a napilapos fénykép sem), de még most sem késő.
2013. aug. 25. 12:45

olvastam a neten hogy egy idős bácsi a parlagfű allergiáját úgy kezeli hogy disznózsírt tesz mind a két orrnyílásba beszívja és egész nap semmi baja.

Kipróbáltam a fiammal mi nem babszemnyit tettünk bele ,jóval kisebbet de annyira nem viszket az orra.

630. zefex
2013. aug. 25. 11:22
Eddig el 3 napig fújtam az orromba 2x2 Avamyst, mert el voltunk utazva és elkezdett kínozni a szénanátha. Néha viszket egy kicsit a szemem, de nem vészes. Eszegetem továbbra is a parlagfüvet.
2013. aug. 25. 00:53
Én megvagyok, fújom reggel az orrsprayt, ti hogy vagytok?
628. 325b42d966 (válaszként erre: 627. - Tücsimücsi)
2013. aug. 24. 16:49

igen szedhetik 12-éves kortól a fiam tavaly kezdte akkor 10 volt de a méretei bőven megfelelnek 12-évesnek.

idén most már írom melyik évben milyen tünetei vannak mert mindig azt mondjuk hogy tavaly nem volt ennyire rossz,pedig ilyenkor augusztus végén mindig rossz.jöhetne a tartós eső.

627. tücsimücsi (válaszként erre: 626. - 325b42d966)
2013. aug. 24. 16:40

Én szedtem, csak addig ért valamit amíg enyhék voltak a tünetek, az erőseket már nem csillapította.

De próbáljátok ki, nem biztos hogy nem lesz jó!


A LENDIN egyébként nagyon jó gyógyszer, háziorvos is kiírja. Hogy gyerekek szedhetik -e nem tudom.

2013. aug. 24. 15:12
hallott valaki a Coryzalia nevű természetes alapanyagokat tartalmazó gyógyszerről?azt írják hogy mellette lehet szedni az allergia gyógyszert is ,óránként 1 szemet kell elszopogatni és ha enyhülnek a panaszok akkor napi 3 szemre csökkenteni.Próbálta valaki?
2013. aug. 24. 14:54
sziasztok,hogy vagytok?
2013. aug. 23. 10:30
Így van, majdcsak elnövi, vagy ha nem is szűnnek meg teljesen a panaszok, talán enyhülnek. Anyukám szokta azt mondani amit te : "Bárcsak átvállalhatnám a gyerekemtől a szenvedést". Nagyon mocskos egy gaz ez a parlagfű. Kitartást nektek, mindjárt augusztus vége, szeptemberben talán jobb lesz!!!
623. tücsimücsi (válaszként erre: 622. - 325b42d966)
2013. aug. 23. 09:43

Ne add fel, vannak még csodák!

Van egy ismerősöm, 40 felüli nőci, kb. 15 évig volt allergiás, egyszer csak egyik nyáron nem jött rjata ki, és azóta sem. Semmit nem szedett, ő se érti, de nagyon örül neki :)

622. 325b42d966 (válaszként erre: 621. - 9ec83ec2fd)
2013. aug. 23. 09:39
Szia,a parlagfűre azt mondta a doki nem igazán bízhatok abban hogy kinövi.Megvan sajnos a felül fertőződés ma voltunk dokinál torokgyulladása van ez minden évben ilyenkor így van ,és jön a suli legyengült immunrendszerrel sajnos szeptember közepe-vége felé újra beteg szokott lenni,és azután talán a parlagfű szezonnak is vége.
2013. aug. 22. 21:28
Régebben azt mondta az allergológusom (már márciusban adatta velem a Claritinet), hogy amikor elkezdődik a szezon augusztusban, naponta mossak hajat, az ágyneműmet fagyasszam le minden nap, ne menjek ki, ne nyissak ablakot,gyakorlatilag zárjam magam burokba. Ez amúgy megoldás? eraanya, bízz abban, elnövi majd a kisfiad! Kitartást nektek, meglátod, erősödik majd a szervezete, de a "burok" szerintem nem jó, amúgy fogalmam nincs mi a jó.
620. 325b42d966 (válaszként erre: 619. - Eandi78)
2013. aug. 22. 21:04
Sajnos ismerős a helyzet mert nálam meg a házi por.Így örülhetek hogy a fiam "csak" a parlagfűre így legalább nem kell egész évben gyógyszert szednie.Bár inkább ezt is átvállalnám tőle.
619. eandi78 (válaszként erre: 618. - 325b42d966)
2013. aug. 22. 19:30

Szegény, akkor megváltás neki az október. Nálunk anyu allergiás parlagfűre, ő már nem szenved tőle annyira, mint régebben, de most szedi a gyógyszert. Idén még nem volt úgy igazán náthás. De nem cserélnék vele. Pedig engem egész évben "gyötör". Megváltás ha csak orrdugulásom van, olyankor már gyógyszert se szedek. Fülkürt működésben okoz még gondot, ami idegesítő, olyankor kell a gyógyszer. Télen pedig hajlamosabb vagyok arcüreggyulladásra, így ha nem szeretnék 3 hetente antibiotikumot szedni kényetelen vagyok allergiagyógyszert.

Egyébként penész a főbűnös:(

2013. aug. 22. 18:55
kevés textil van,egy kis függöny az ablakon,szőnyeg semmi(hajópadló)és mindennap takarítok de ez kevés gondolom.
617. eandi78 (válaszként erre: 616. - 325b42d966)
2013. aug. 22. 18:39
Másra nem allergiás? Poratka vagy penész? Lehet egyébként nem okoz neki komoly tüneteket, de ilyenkor az is erősödik. De az sem kizárt, hogy fent rosszabb neki. Mennyi textil van a szobában? Lehet abban is ott vannak a pollenek?
2013. aug. 22. 17:53
szerintetek az befolyásolja a tüneteket hogy a fiam szobája a tetőtéren van ,azt mondja most ott rosszabb neki mint lent.Bekapcsoltam a mobil klímát ,becsuktam az ablakot és várom a hatást hátha segít neki.
2013. aug. 22. 17:20

Igen, végülis ahány ember annyiféle szervezet, nem egyformán hatnak ránk a gyógyszerek. Én is csak a saját tapasztalatomat tudtam leírni, mert én tényleg minden évben el voltam keseredve, féltem az augusztustól, mert kegyetlen beteg szoktam lenni.

eandi78 elhiszem neked ahogy írod, hogy amikor eldugul az orrod neked nem jók a sprayk, de én 3 éve augusztus elején annyira beteg voltam már, hogy dugultam, könnyeztem stb és akkor fújtam be a Rhinocort Aquaval, pedig én sem hittem, hatni fog. Másnap már kaptam levegőt az orromon és nem túlzás, elvágták az allergiámat.

Barátom anno azt mondta, az allergiát meg lehet szüntetni, NINCS OLYAN, HOGY NEM! TÜNETMENTESRE KI LEHET KEZELNI AZ EMBERT! Hiszek neki, mert magamon tapasztalom.

614. eandi78
2013. aug. 22. 15:20

Vannak a vényköteles orrspray-k (avamys, flixonase, flutirin, nasonex, rhinocort aqua), melyek hosszú távon alkalmazhatók. Egész évben allergiások kapják többnyire, akiknek vezető tünete az orrdugulás. Nekem is van ilyen. Arra jók, hogy valamennyire csökkentik a dugulást, de nem 100%-os a hatása. Valamennyire spray nélkül is kapok levegőt. Amúgy szteroidos spray mindegyik.

Náthánál (megfázás vagy allergia) nekem semmit nem ér. Olyankor teljes az orrdugulás és fáj is, ahogy fújok. Jobb a vénynélküli (otrivin, novorin stb.). Gyorsabban hat és csepp is van, ami kevésbé fáj. Csak nem használható hosszú távon.

Vannak még gyógyszerek is, szerintem azok a legjobbak. Clarinase és Zyrtec-d. Ezek allergiagyógyszer+pszeudoefedrin kombinációi, szintén nem szedhtők hosszú távon, de hatásosak.

2013. aug. 22. 14:39
Sziasztok! Én jól vagyok, semmi tünet. Egy hete fújok az orromba egy-egy puffot a Rhinocort Aquaból, és annyira hatásos, hogy tüsszögnöm sem kell ergo nem kell orrcsepp sem. hiszen nem dugul el az orrom. Tök érdekes, hogy amiket írtok gyógyszereket mind-mind használtam és soha egyik sem segített. Volt barátom ajánlotta a Rhinocort Aquat (belgyógyász-kardiológus szakorvos) és bevált! 3 éve tünetmentes vagyok!! Jobbulást mindenkinek!!
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook