Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


3221. szikati (válaszként erre: 3219. - Andzsin)
2011. aug. 17. 15:53
Köszi!!!
2011. aug. 17. 10:42

Kicsit vissza kellett olvasnom, rég kunkorodtam errefelé.


Én mikor pár éve elkezdtem ezt az életmódot, csak akkor nem volt vele nehézségem, amikor többféle zöldség és gyümölcs volt itthon. Lehessen válogatni, ínyenckedni. Én először csináltam egy ötlet-listát azokból, amiket szeretek és ha megéhezek, hamar hozzájutok.


Az elején, míg nem diétáztam, négy éve annyira ki volt a bélésem, hogy menekültem az evés elől ösztönösen. Aztán rájöttem, hogy a csiríz az ok, de az evés elől még mindig menekültem. Csak akkor ettem, ha már nagyon éhes voltam. De gááááz!

Rossz rá visszagondolni.


Szóval most mindig van itthon miből válogatni. Ínyenc lettem! :)

3219. Andzsin
2011. aug. 17. 09:50

Én is onnan szerzem, ahonnan Menyus. Itt a link:

[link]

3218. f3000dc5ef (válaszként erre: 3217. - Szikati)
2011. aug. 16. 22:39

Én speciel a netről rendeltem a Natur Cookta-tól. Jó áron vannak, és a szállítás se volt drága, pickpack vagy milyen ponton vettem át.

Szendi hírleveléből jutottam el hozzájuk, így van 10% kedvezmény is.

3217. szikati (válaszként erre: 3214. - Andzsin)
2011. aug. 16. 20:16
Ezeket a zsírtalanított magliszteket hol szerzed be?
3216. f3000dc5ef (válaszként erre: 3214. - Andzsin)
2011. aug. 16. 19:19
én is sütök kenyeret, ha tényleg nagyon kell vmihez...csak furcsa, hogy néha már eszembe se jut, hogy lehetne :) mint hétvégén a lecsóhoz...gondolkodtam, hogy mivel fogom megenni...majd eszembe jutott, hogy de hülye vagyok hát csináljak már egy kenyeret :) én is rendeltem liszteket, most már azokat használom.
2011. aug. 16. 17:12

Sajnos a gyümölcsöket reggel én sem bírom megenni.

Valószínű az elején nem fogok sütögetni.

Marad a hús meg a zöldség. Bár a kefirt ha nem is mindenbe, de azért a tökfőzelékhez biztosan fogom használni.

3214. Andzsin
2011. aug. 16. 15:48

Sziporka!

Próbáld ki azokat a magliszteket, amik zsírtalanítva vannak és sokkal kevesebb a zsír valamint a kalóriatartalmuk. Ezek az ún. pelletből készülnek, amik a sajtolás után megmaradnak. Így az omega 6 tartalmuk is nagyon minimális. Ez nem ugyanaz, mint amit otthon darál az ember, ugyanis annak megmarad zsírtartama és kalóriadús lesz. Én is ezekből a készen vett maglisztekből sütögetem azt a kenyeret vagy sütit és abszolút nem hizlalnak.

Szerintem, ha valaki nehezen áll át és még kívánja a kenyérféléket, akkor nem tesz jót az idegrendszernek, ha minden áron megvonjuk tőlük és nincs alternatíva. Így sokkal nagyobb a veszélye annak, hogy egyszer elszakad a cérna és az ember visszaáll a régi étkezésre. Inkább legyen valamilyen kenyérhez hasonló dolog az étrendben, minthogy megvonjuk hirtelen és majd elkezd egy idő után vágyakozni utána. Szerintem az elején nyugodtan lehet sütögetni kenyérféleségeket zsírtalanított maglisztből, aztán fokozatosan lehet kiiktatni majd az étrendből, vagy csökkenteni a mennyiségét.

Reggelente a kávéhoz én is igénylem még a kenyérféléket, mert gyümölcsöt nem tudok reggelizni. Olyan jól lakom egy kis mennyiséggel is, hogy kora délutánig nem vagyok éhes. A lényeg szerintem az, hogy ne este együnk be belőle, hanem inkább reggel.

3213. szikati
2011. aug. 16. 13:32

Én is joghurtfüggő voltam, évekig napi min 2 dobozzal megettem, gyakran müzlivel, mert azt hittem, hogy hű de egészséges. Aztán egyik napról a másikra elhagytam, és nincs hiányérzetem. Helyette gyümölcsöt eszem.

Eleinte én is sütögettem kenyérféléket, aztán azt is abbahagytam, sokkal egyszerűbb így. Simán megeszem a jó húsos császárszalonnát zöldségekkel, kenyér nélkül.

3212. f3000dc5ef (válaszként erre: 3206. - Sziporka67)
2011. aug. 16. 12:54

Próbálj meg úgy gondolkodni, hogy nem kiváltod a dolgokat hanem elhagyod. Ha mindent helyettesíteni akarsz--na akkor küszködni fogsz...legalábbis nekem ez a véleményem. A zab/pehely sem az igazi....talán néha - néha, de nem napi rendszerességgel.


Szendvicsnek isteni a saját kenyér is.


Én meg éppen kesudiót ebédelek :)

de lehet eszek virslit is....hát igen, az nagyon nem az igazi, de tényleg kell ám néha kompromisszumot kötni.

3211. f3000dc5ef (válaszként erre: 3204. - Sziporka67)
2011. aug. 16. 12:51

Helló!

Sok sikert először is.

Másodszor a fogyásról....nekem is kellett, sőt még kell is. De én soha nem számolta kalóriát, de rögtön elhagytam mindent amit nem szabad-gabonaféléket, tejet/tejterméket, hüvelyeseket.

Ettem sok husit, rengeteg gyümölcsöt, és eleinte sütöttem szinte mindennap len/szezám kenyeret, és zabáltam az aszalt gyümölcsöket-főként mazsolát, és a magokat--diót, kesudiót. És mégis fogytam...igaz volt egy hónap mire megindult-viszont akkor brutálisan gyorsan lement 10 kiló, most már oda kell figyelni, már nem eszek annyi magot, meg aszalt dolgot, de soha nem számolgatok semmit, lement újabb egy kiló-egy hónap stagnálás után.

És én is rögtön éreztem, hogy jó :) két hét után eltűnt a vállizületi gyulladásom, és most már asztmám sincs--legalábbis remélem :) mert már nem szedek semmilyen gyógyszert, és nem is fújom a sprayt sem :))))

én bizony használok ám zsírt! legfőképpen isteni libazsírt, és azzal meg valamilyen liszttel sűrítek-ez általában kókuszliszt vagy tökmagliszt. A szezám sajna jó keserű...

2011. aug. 16. 11:54
Köszönöm a válaszokat.
3209. ujlany
2011. aug. 16. 11:41

ja, egyebklent meg annyi, hogy en nem vertem nagy dobra a dolgot, emg nem is varom el, hogy mindenki hozzam alkalmazkodjon.

Ha elmegyek vendegsegbe es krumpli meg rizs van, akkor nem kezdek cirkuszolni vagy magyarazkodi, rakok magamnak egy akkora mennyiseget, amit latva senki nem kerdezoskodik, hogy miert nem eszek ezt vagy azt, aztan meg fokent hust eszek.

En mar attol, hogy a mindennapjaimban maskepp eszem, jobban vagyok, szoval nem akarom a dolgot tulbonyolitani. Nekem igy jo.

3208. ujlany (válaszként erre: 3206. - Sziporka67)
2011. aug. 16. 11:34

Hat en egybol ereztem, hogy jobb, de nekem a legnehezebb volt lemondani a jogjurtrol, es meg most sem mondanam azt, hogy sosem fogok enni, ha megkivanom, igenis fogok, de azert radikalisan lecsokkentettem.

Elkezdtem tojast enni, amit azelott nem tettem, neha szeretem, neha nem, olyankor egy picit hanyagolom.

De a pozitiv hatas tenyleg azonnal latszott. Nagymertekben lecsokkent a hiperaktivitasom, jokat alszom, a refluxom is javul.

3207. szikati (válaszként erre: 3204. - Sziporka67)
2011. aug. 16. 11:30

Szia!

Zsírt nyugodtan használhatsz, a szénhidrátot kell visszafogni.

Zöldség, gyümölcs, hús és ennyi.

A magokkal tényleg nem árt vigyázni, ha fogyni is akarsz. Egyébként mindent módjával, nem kell szigorúan számolgatni a kalóriákat.

Sok sikert.

3206. sziporka67 (válaszként erre: 3205. - Ujlany)
2011. aug. 16. 11:30

Hetente 1-2 alkalommal szoktam teljes kiőrlésű kenyeret enni. Amiről azt olvastam, hogy nagyon nem egészséges.De vannak olyan alkalmak, amikor az ember csak szendvicsekkel tudja megoldani a napját.

A lenmag kenyeret és az édes kókuszkenyeret már kipróbáltam finomak.

Reggelire zabpelyhet eszem tejjel. A tejet ki fogom váltani kókusztejjel.

Nagyon szeretem a tejtermékeket. A zöldségekhez kefírt vagy joghurtot szoktam keverni. Ezt még ki kell váltanom.

Amikor ilyen gyökeresen megváltoztattad a táplálkozásodat, hogyan érezted magad? Nehezen ment vagy a tested egyből jelezte, hogy ez sokkal jobb?

3205. ujlany (válaszként erre: 3204. - Sziporka67)
2011. aug. 16. 11:17

szia! Szerintem eloszor is azt lenne erdemes megkerdezned magadtol, hogy tenyleg kell-e neked kenyer(féleseg).

En egy ideje eldontottem: nincs kenyer. Van zoldseg, hus, magvak, meg sok minden, de kenyer nincs.

Azota be is indult a fogyasom.

Nem tudom mar mikor volt az, hogy itt keseregtem, en vagyok az, aki nem fogyok, azota 2,5-3 kilo lement.

2011. aug. 16. 11:14

Sziasztok!

Pajzsmirigy alulműködésem van ezért gondoltam kipróbálnám a paleó étrendet.

Ugyanakkor fogyni is szeretnék. Viszont ezeknek a magoknak amiből a kenyerek is készülnek iszonyat magas a kalória értékük.

A főzelékeimet saját anyagukkal sűrítem, itt már zsiradékot és lisztet nem használok.

Amennyiben fogyni szeretnék maradjak meg a hús zöldség variációnál és csak utána próbáljam ki a magokból sütött kenyeret?

Segítségeteket köszönöm!

3203. szikati (válaszként erre: 3202. - Tuksy)
2011. aug. 15. 16:57

Ez szuper! Gratulálok, és további kitartást és eredményeket.

Bár kitartásra már nincs is szükség, gondolom, mert egy hónap után különösebb erőfeszítés nélkül megy magától minden.

3202. tuksy
2011. aug. 14. 20:33

Sziasztok!

Ma egy hónapja, hogy paleózom.

A hatás elég látványos. A vércukor problémám gyakorlatilag megszűnt. Fogytam 7.5 kg-ot, a vérnyomásom átlaga felső érték 10 hgmm-el az alsó érték 15 hgmm-el, a nyugalmi pulzuson 10 el csökkent. Sokkal jobban alszom és pihenten ébredek. A parlagfű allergiáról talán meg korai bármit mondani, mert még csak enyhén virágzik. Eddig azért augusztus elején már viszketni szokott a szemem, és folyni az orrom. Most ellenben még semmi tünet, pedig a gyógyszerből kevesebbet szedek.

Szigorúan beteartom a szábályokat és nagydózisú vitaminokat szedek. Határozottan jobban érzem magam. Lényegesen megnőtt a vitalitásom és sookal többet bírok fizikailag.

Remélem ugyanilyen sikeres lesz a következő hónap is.

3201. Andzsin
2011. aug. 11. 09:23
Legújabban már Cordain sem tiltja a sót, sőt, a "vizimajom elmélet" miatt pontosan, hogy szükségünk van rá. Az utóbbi pár évben Cordain is módosított már az elméletein és egy-két dolgot már vagy ellenjavasol az eddigiekkel ellentétben (pl. repceolaj) vagy levett a tiltólistáról, mint pl. a só. Ezzel nincs is semmi gond, mert az új információk és tapasztalatok sok dolgot más megvilágosításba helyeznek. Ebből is látszik hogy nem ragadtak le ezen a téren egy hipotézisnél, hanem folyamatosan figyelemmel kísérik a legújabb tudományos eredményeket és ha kell módosítanak az eddigieken. Persze ettől még az alapelvek ugyanúgy érvényesek és ne fogyasszunk tejterméket, hüvelyeseket és gabonaféléket. Szóval sózni lehet, de nem olyan mértékben, mint ahogy a nyugati táplálkozás kínálja és minden agyon van sózva, a felvágottaktól kezdve a konzervekig. Mivel mi ez utóbbiakat nem esszük, ezért eleve kevesebb sót viszünk be, mint egy átlag étrenden élő.
3200. f3000dc5ef (válaszként erre: 3198. - Fe9e12ede0)
2011. aug. 11. 07:38

jászvaj vagy ghí megengedett, de ez nem azonos a vajjal....de mondjuk teavajat én is használok hébe hóba, és ecetet is...szintén hébe hóba...nem vallás :D étrend.


A Cordain féle tiltja még a sót is---én azt is használok, mindent ésszel szerintem....én úgy vagyok vele, hogyha tejtermék kerül a kajába egy kicsi, néha! azt még jobban elviselem mint a lisztet...ez van. Mindenki kialakítja ahogy ő akar kajálni :D

3199. tuksy
2011. aug. 10. 23:47

Én nem mondtam, hogy ecetet kell használni csak azt, hogy nem tiltott.

A szigorúbb paleoban minden tejtermék tiltott. A megengedőben a kemény sajt lehet.

3198. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3197. - Tuksy)
2011. aug. 10. 21:36

Mi a baj a vajjal? Mondjuk vajzsírral. Magyarul jászvaj. Én használom.


Ecet? Mondj légyszi egyetlen biokémiai folyamatot, ahol a szervezetben ecet szerepel. Nekem csak az jut eszembe, mikor az alkoholt lebontjuk acetaldehiddé, majd redukálódik vízzé és széndioxiddá. Szóval ez pedig egy méregtől való megszabadulás forgatókönyve. Ecet helyett szinte bármibe mehet citromlé. Tartósításra vagy ruszlikészítésre valóban ecet kell, de ez a szükséges rossz, és nem a kulináris élvezetek netovábbja.

3197. tuksy (válaszként erre: 3196. - Szultanpepa)
2011. aug. 10. 20:56

Ecet és fűszerek igen.

Margarin, vaj nem.

2011. aug. 10. 12:27

Sziasztok! Kérdés! Ezeket lehet?

ecet,

fűszerek,

margarin,

vaj,

2011. aug. 9. 16:08
Gyerekek! Kaptam egy tál vargányát! Ah! Hogy ez milyen illatos! Vasárnap kimegyek az erdőbe!
3194. f3000dc5ef (válaszként erre: 3193. - Szikati)
2011. aug. 9. 15:54

nyam-nyam


Én este tárkonyos levest akarok csinálni...kicsi csalással, a hagymát én bizony teavajon fogom megpirítani...nem sokszor bűnözök, de ez most az lesz:) besűríteni már kókusztejjel meg kókuszliszttel fogom:D palosan még nem csináltam de egyébként meg imádom ezt a levest...persze borsót se teszek bele, csak répát meg gombát (na de kicsi fiam meg nem szereti a gombát...na majd neki külön szedem:) )

3193. szikati
2011. aug. 9. 15:50

Ma megint nyugtáztam magamban, hogy imádom ezt a paleot!

Istenit ebédeltem: tegnapról maradt sült csirkecombhoz egy serpenyőbe bedobtam 2 frissen szedett (kaptam) körtét darabolva, kb 10 perc alatt megsült. Csak egy ek. repceolajat tettem alá, majd szintén egy evőkanálnyit a csirke fűszeres zsírjából. Imádom ezeket az ízeket.

3192. f3000dc5ef (válaszként erre: 3190. - Manyika72)
2011. aug. 8. 20:48
hát azzal elég nehéz lesz paleozni :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook