Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


3311. szikati (válaszként erre: 3309. - Blaugelb)
2011. aug. 29. 21:34

Gyümölcsöt nyugodtan ehetsz, bár épp Szendi írta az egyik hírlevelében, hogy nem jó, ha arányaiban túl sok gyümölcsöt fogyasztunk.

Én most dőzsölök a gyümölcsökben, nálam az arány kb. 60-20-20% (gyümölcs-hús-zöldség), ami tudom, nem jó, de nem tudok ellenállni a baracknak, szilvának, dinnyének, szőlőnek...

Nem is fogytam a nyáron szinte semmit, de nem is híztam, nekem most a szintentartás is megfelel, bár 2-3 kiló minusz még nem ártana az "álomsúlyhoz".

3310. szikati (válaszként erre: 3302. - Erika62)
2011. aug. 29. 21:24

Hát tényleg semmi, amit eszel. Nekem 20 dkg dinnye a fél fogamra se elég.

Valóban több fehérjét kellene fogyasztanod.

A laborban nézték a pajzsmirigy hormonokat is? Mert pm alulműködésnél (magas TSH érték) fordulhat elő, hogy nem meg a fogyás, még koplalással se.

3309. blaugelb
2011. aug. 29. 20:08

Még mindig a gyümölcsök után nyomozok.

Kérdés egy fórumon:

"Helló mindenkinek!

Inkább kérdést felvetni mint hozzászólni szeretnék.

Az tudjuk, hogy a fruktóz (főleg HFCS képében) felboríthatja a cukor anyagcserét és komoly lipidválaszt indukál. Ami ugye nem jó.

Kérdés, hogy mi van a gyümölcsökben lévő fruktózzal, gyanítom biokémiailag a hatás ugyanaz.

Meddig egészséges tehát a magas fruktóz-tartalmú gyümölcsök evése ?"


Szendi Gábor válaszolt:

"A gyümölcsökben a fruktóz kötött állapotban van, éa lassan szívódik fel, tehát nem okoz gondot. A kristályos fruktóz az más, azt nem jó

fogyasztani."


[link]

3308. f3000dc5ef (válaszként erre: 3302. - Erika62)
2011. aug. 29. 19:40

Egyetértek az előttem szólókkal! Elkezdett a szervezeted nagyon keményen raktározni!!! és igen sokkal több fehérjét! hús tojás!!!

Én egy hónapig nem fogytam semmit azután indult be, de én se éheztem egy percig sem! sőt!

Tényleg nézz utána a folyamatoknak ezzel a kajával csak akkor fogsz fogyni ha hónapokig csak éhezel....na de az nem élet!

hány kiló vagy és hány centi? milyen idős? 62-es?

tapasztalatom szerint ezek is számítanak...tehát egyél!!!pörögjön az anyagcseréd, mert most ugye áll és raktároz...

3307. ujlany (válaszként erre: 3302. - Erika62)
2011. aug. 29. 15:48

Uristen, ez nagyon keves.

Ennel sokkal tobbet kellene enned, es feherjet is. (tojas rantotta, husok, magok)

3306. jujiabf (válaszként erre: 3302. - Erika62)
2011. aug. 29. 12:51
A szervezeted átállt raktározni. Nagyon kevés a beviteled.
3305. tuksy (válaszként erre: 3302. - Erika62)
2011. aug. 29. 12:50

Szerintem alapvető gond nálad, hogy nem érted a paleo lényegét és a mögöttes egészségügyi folyamatokat. Vedd meg a Szendi Gábor paleolit táplálkozás című zöld könyvét. Ha elolvasod meg fogod érteni a folyamatokat és sokkal könnyebb lesz.

Én is 20 éve folyamatosan próbálok fogyni. Kipróbáltam sok-sok módszert megértem sikereket és kudarcokat. Vannak betegségeim amikkel sok éve kínlódom. A könyv elolvasása közben összeállt a kép és most már értem mi miért volt és van. Úgy fogyok, hogy, sokkal jobban vagyok, többet bírok és NEM KOPLALOK!!!

3304. tuksy (válaszként erre: 3302. - Erika62)
2011. aug. 29. 12:42
Ahogy elnézem a napi menüdet, szinte nem is eszel fehérjét. A paleo lényege szénhidrát csökkentése és a fehérje dominancia. A bevitt kalóriák legalább 60%-a legyen fehérje, utána a zöldség és végül a gyümölcs. Tojást, húst, halat egyél 60%-ban. Ezekhez köretnek zöldségeket, köztes étkezésnél gyümölcsöt. Én már hetedik hete fogy átlag 1,5 kilót hetente, úgy hogy nem éhezem.
3303. rhzs
2011. aug. 29. 09:53
Sziasztok! Üdv. mindekinek! Megsütöttem hétvégén Menyus72 receptje alaján a kenyeret. Nagyon finom! Ámulok és bámulok, hogy ti mennyi gyümölcsöt esztek. Biztos, hogy nagy szükség van rá, de én ott tartok, hogyha egy zöldségesbódét látok, rosszul vagyok. Ez valószínű annak köszönhető, hogy régebben csináltam a 90 napos szétválasztó diétát. Na az nem volt semmi. Egyébként egyre jobban kezdek belejönni. Sajnos hétvégén "becsúszott" egy kis tejszínes dolog, de tényleg csak kevés. Szép napot!
3302. erika62
2011. aug. 29. 08:28

Jó reggelt, sziasztok!

Nagyon régóta olvaslak Benneteket, de most kell egy kis bátorítás vagy tanács.

Aug.12-től kezdtem el ezt a fajta életmódot, mert ugy éreztem változtatni szeretnék eddigi életemen.

Nem tudom mit csinálok rosszul, de mig más heti 1-2 kg-t fogy én gyakorlatilag 1,5 kg-t hiztam. :-(

Igaz az első héten - mivel még volt itthon egy csomó tejes dolog s muszály volt elhasználni - nem tartottam be 100 %-ig ezt az étrendet, de a második héttől csak igy étkezem, s még is hiztam. Teljesen el vagyok keseredve :-(. Egy csomó receptet kinyomtattam, s már igy sütök - főzök.

Pl. tegnapi ennivalóm: reggel: kávé édesítőszer, 1 őszibarack, kb.14 óra körül kb. 20 dkg dinnye (dolgozom egy kinai irodában és csak ugy munka közben ettem meg) és néhány gerezd őszibarack, este kb. 19 óra körül két vékony szelet paleos mandulás kalács. Utána mentem a kutyákkal kb. 1,5 órát sétálni, futkosni. Szombaton is kb. ennyit ettem. Sajnos inni nagyon keveset tudok - egyszerűen nem kivánom - jó ha 1,5 l-t sikerül magamba diktálni.

Kedden csináltattam egy teljes laborvizsgálatot s semmi eredményen nem lett pozitiv.

Bocsi, hogy ilyen sokat irtam, de annyira tanácstalan vagyok, és elkeseredett.

Köszi, ha valaki válaszol, vagy tanácsot ad.

3301. f3000dc5ef (válaszként erre: 3299. - Tuksy)
2011. aug. 28. 22:11
Na igen, EZ az igazi szilvalekvár!!! izzadni kell az üst mellett :) régen mi is így főztük, de ma már anyukám nem bírja...de jövőre én is fogok csinálni!!!!(idén már leettem a szilvát a fáról :d )
3300. tuksy (válaszként erre: 3298. - Szikati)
2011. aug. 28. 20:22
Glutén nincs benne, de valami más fehérje lehet, mert a Szendi egyértelműen a tiltott dolgok közé tette. Majd utánakérdezek.
3299. tuksy
2011. aug. 28. 20:19
Ma szilvalekvárt főztünk. Reggel szedtem 15kg szilvát amiből 6 órai főzés után lett 7,5 kg lekvár. Igazi paleo lekvár cukor, tartósító és zselésítő nélkül, tisztán szilvából 200% gyümölcstartalommal. Isteni finom lett. A jövő héten még párszor megismételjük az akciót.
3298. szikati
2011. aug. 28. 20:16

Sziasztok! Ez a hajdina engem is érdekel, nem árt egy kis változatosság.

Én ezt találtam:

"A hajdinának van egy jellegzetes "olaj" szaga, amit többszöri (3 - 4 -szeri) meleg vizes átmosással ki lehet küszöbölni. Ezután kétszeres mennyiségű enyhén sós vízben kb. 20 perc után puhára főzhető. Közben érdemes kevergetni. A megfőtt hajadina ízében nagyon hasolít a tarhonyára, ezért kiválóan helyettesíthető minden olyan ételben, melyben tarhonya szerepel. De ehetjük köretként salátákhoz, szószokhoz, sült zöldségekhez vagy akár pörkölthöz is. Ízesíthetjük bazsalikommal, izsóppal, majorannával vagy édesíthetjük aszalt gyümölcsökkel, mézzel."

Tényleg nincs benne glutén?

3297. f3000dc5ef (válaszként erre: 3294. - F1fee9d062)
2011. aug. 28. 15:12
kifogom próbálni a hajdinát!!! egy helyen olvastam, hogy meg lehet úgy csinálni mintha tarhonya lenne! nekem nem hiányzik de a fiamnak muszáj kitalálni mindenfélét, és ez így jól hangzik!!
3296. wencus
2011. aug. 28. 10:46
Szandra blogján találtam egy édes kókusz kenyeret. Megsütöttem szép lett, de szerintem inkább süti féle /mert édes/.
3295. Rebeka2011 (válaszként erre: 3294. - F1fee9d062)
2011. aug. 28. 10:44
A wikipedia szerint "Botanikailag a keserűfűfélék (Polygonaceae) családjába tartozik, a hétköznapi életben mégis a gabonafélékhez sorolják, mert lisztes magját a búzához hasonlóan fogyasztják."
3294. f1fee9d062 (válaszként erre: 3293. - Tuksy)
2011. aug. 27. 23:24

Akkor viszont jó hírem van!


Én elég gyakran fogyasztok hajdinát, úgy egy-két hetente. Ellenben erős érzékenységem van a gluténre meg az összes gabonára. Még az érintésükre is. A hajdinától semmi bajom nincs, holott pl a kölestől anafilaxiás sokkom lett. A búzától meg három napig alszom, még egy morzsától is!

Én maradok a hajdinánál! :)


Láttátok már a növényt? Nagyon szép! Egy fehér virág, szép, formás levele van, nem gabona, vagy fűféle kinézetű.


Na, mindegy, mindenki eszik amit tud...


Nagy köszönet az infókért!

Jó éjt! :)

3293. tuksy
2011. aug. 27. 23:05

Még egy adalék a hajdinához:


"Ez szerint tehát a szántóföldön termelt más gabonafélék (rizs, kukorica, szója), de a most ismertetett ál-gabonák (pszeudocereáliák: hajdina, amaránt, quinoa, lupin, cirok, köles, stb.) is csak akkor biztonságosak számunkra, ha a termesztésük, betakarításuk, tisztításuk, őrlésük, csomagolásuk, tárolásuk, értékesítésük és nem utolsó sorban az ételek elkészítésekor végig garantált a glutén-kontamináció, a keresztreakció."


Tehát nem gabona hanem fűféle és elvileg nincs benne glutén csak gyakorlatilag.

3292. tuksy
2011. aug. 27. 22:56

Szendinél ezt találtam róla

a gabonák között van.


[link]

3291. tuksy (válaszként erre: 3290. - F1fee9d062)
2011. aug. 27. 22:38
A hajdina sajnos a gabonafélék családjába tartozik. Glutént is tartalmaz.
3290. f1fee9d062 (válaszként erre: 3287. - Jujiabf)
2011. aug. 27. 18:03

Na, jó, de a szója az hüvelyes. A hajdina meg nagyon nem az! Nem is gabona, nem is hüvelyes, ráadásul igen lassan felszívódó szénhidrát...


Elkezdek ennek utánanézni, ha találok valamit, hozom.

3289. blaugelb
2011. aug. 27. 15:48

Akit érdekel, hogy mi a helyzet a gyümölcsökkel, mit, mikor és mennyit, itt elolvashat egy véleményt.


[link]

3288. f3000dc5ef (válaszként erre: 3286. - F3000dc5ef)
2011. aug. 27. 07:49
Na bakker nem is csodálom, hogy belerakját....beírtam a gugliba, hogy földimogyoró...na ha azt mint elhiszem ---akkor ez a világ legtutibb vitaminban dús, és nagyon überjó kajája! sőőőőőt az egyik cikk szerint már az elválasztás után adni kell a gyerekeknek mert akkor nem alakul rá ki az allergia :((((( édes jó istenem---ő így értelmezett egy statisztikai elemzést.........és csak egyetlen egy cikk alján van *-jal jelölve, hogy ja: ez nem is olajos mag, hanem hüvelyes---de mint olyan csudajó ám!!!
3287. jujiabf (válaszként erre: 3281. - F1fee9d062)
2011. aug. 27. 07:42

A blogjában olvastam én is valahol. Ugyanúgy tekint rá, mint a szójára.


Engem nem stresszel különben, hogy pontosan mindent betartsak, mert nincs egészségügyi oka, hogy paleózzak. Ha kicsi valami kell az ételbe a tiltottak közül, beleteszem, mert főzés közben honnan vegyek helyettesítő dolgot. Na aztán, kiagyalom, mi is kell legközelebb.


Az biztos, hogy legkönnyebben a lisztet, krumplit, tésztát hagytam el. A tejtermékek becsúsznak. A reggeli kávémból nem engedek!!!


Szerintem az a lényeg, hogy az ember legyen kiegyensúlyozott, ne fájjon semmije. A hőséget is jobban viseltem, mint eddig bármikor. Köszönve a paleónak!!!

2011. aug. 27. 07:41

A zsanna-mannáról, ha vki esetleg abban a hitben ringatta magát, hogy ez paleo.......itt Szerencsen Csokifesztivál van....itt vannak ők is.....ÓÓÓÓÓRiási csalódás.....ezeknek, meg egy másik hasonló termékeket gyártónak is a FÖLDIMOGYORÓ olajos mag!!!!!!!!!!!!a 12 féle mag amit hirdetnek arányaiban úgy nézhet ki, hogy 11 mag kb. 20% a földimogyoró meg 80%!!!!!!!!!!! mondtam a fickónak, hogy az nem mag, hanem hüvelyes és nagyon nem jó ám!!!!!!mire ő: ha azt nem rakom bele akkor nem tudom eladni!!!!!magyarán az a töltelék anyag!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vettem azért kétféle valamit, amiben úgy láttam, hogy a legkevesebb a földimogyoró (4 db. kis izé----1300Ft :( ) hát az íze nagyon jó........megkóstoltam, és ennyi....ilyet se akarok majd máskor venni......

3285. jujiabf (válaszként erre: 3280. - Tuksy)
2011. aug. 27. 07:36

Szuper vagy!!! Mekkora ökör vagyok, hogy nem jutott eszembe!!!


A LIDL-ben a zabpehelynek is csak 400 Ft kilója.

3284. f3000dc5ef (válaszként erre: 3278. - Jujiabf)
2011. aug. 27. 07:27

hát én nem tudom, én egyáltalán nem használok zabot.

és panírozni se nagyon szoktam....aki nem zabot használ az mivel paníroz?

A kókuszliszt milyen lehet? vagy a tökmagliszt?

3283. f3000dc5ef (válaszként erre: 3278. - Jujiabf)
2011. aug. 27. 07:26
igen és nagyon finom mazsola, ráadásul kénmentes, én már csak ott veszem, meg a Reál-ban, mert a saját márkás mazsolájuk nagyon finom! azt is tudom ajánlani!
3282. f3000dc5ef (válaszként erre: 3277. - F1fee9d062)
2011. aug. 27. 07:25

az de jó!!!


nem vagyok szakértő...de a vizes öblítéssel nem teszek tönkre??

én tuti csak úgy enném ahogy a fa alatt volt...ez nagyon hülyeség???

én is most sétáltattam a kutyát, és felfigyeltem a szomszéd fája alatti szilvákra :D azok is meg vannak aszalódva :) én még ilyet nem is láttam...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook