Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


3251. blaugelb (válaszként erre: 3250. - Kitty1975)
2011. aug. 24. 17:54

Sziasztok!

24. napja étkezem a paleo elvek szerint, szigorúan csak zöldség-gyümölcs, hús, magvak, főzelék, zöldségleves. Erős a motivációm: egy hónapja csökkent glükóztoleranciát állapított meg az orvos: éhomi vércukor 4,8. A terheléses,a 2 órával későbbi 8,6.

Diétát javasolt, a szokásosat: 180 g CH. Nagyon sokat olvastam, ki is próbáltam, hogy működik ez, mértem, kalóriát és CH-t számoltam, de folyton éhes voltam. A paleo-nak nagyon örülök, sosem vagyok éhes, jókat eszem és eleget, ez nekem nagyon fontos.

Imádom a gyümölcsöket. Közel 20 éve a testkontroll szerint délig csak gyümölcsöt eszem, nem keveset, és remekül érzem magam tőle. Most a paleo-ban szintén gyümölccsel kezdem a napot és bizony elég sokat eszem belőle. Nálam úgy néz ki egy nap, hogy kb. 50% gyümölcs, 30% zöldség és 20 % hús.

A kérdésem az, hogy a csökkent glükóztolerancia miatt kell-e számolnom a Ch bevitelt? A tények-tévhitek oldalon olvastam IR és cukorbeteg gyógyulásokat, de arról nem találtam semmit, hogy ök vajon számolják-e, vagy a paleo elvek betartása elegendő. Van-e gyümölcsnél mennyiségi korlátozás? A józan ész mit mond?, mert én elfogult vagyok de nagyon szeretném rendbe tenni ezt a cukor-problémát.

Köszönöm!

3250. Kitty1975
2011. aug. 24. 15:39
Én nem régen álltam át a paleolitra, de egyáltalán nem hiányoznak a kenyér, lisztes cuccok.
2011. aug. 24. 12:48

Egész család átállt? vagy át akar?

az jó!

mennyi idős a fiad?

3248. rhzs (válaszként erre: 3247. - F1fee9d062)
2011. aug. 24. 12:06
Ahogy itt most olvasom, tényleg nem nagy ügy, ollózom!:))Isten bizony megpróbálom! De megvárom amíg kicsit enyhül az idő. Tulajdonképpen a paleóval sem lesz gondom, csak bele kell jönnöm. Sajnos tényleg nagyon sokat dolgozom.Menyus72-től kaptam egy kenyér receptet, hétvégén megsütöm. Elvonási tüneteim vannak a kenyérhiánytól, én meg enélkül érzem úgy, hogy éhen halok. Igaz még csak néhány napja csinálom.Fiam jobban bírja mint én:)
3247. f1fee9d062 (válaszként erre: 3246. - Rhzs)
2011. aug. 23. 17:22

Hm,,, én is így voltam a befőzéssel sokáig...

Aztán az "innen-onnan" tele van cukorral meg tartósítóval és ki is van lőve...


Hát, nehéz ügy!

Olyan sokat kell dolgoznod?

Tiszta gáz, de én cérnaszál létemre éhenhalok a karfiollevessel. Annyira igénylem a fehérjét.


Figyelj, a befőzésben csak a sterilizálás időigényes, felteszed a gyümölcsöt, míg az üvegeket kifőzöd, néha megkevered a gyümit, aztán ha átforrta teljesen magát betöltöd teli, egész teli (!!!) az üvegekbe, hogy légmentes legyen, ráteszel egy celofánt, nagyon tiszta kézzel, rá a tető, fejre állítod, becsomagolod takarók közé és kész!


Túlmisztifikálják a nagyikák! Vagy mi felhasználók.


Kitartás! ;)

3246. rhzs (válaszként erre: 3243. - F1fee9d062)
2011. aug. 23. 09:01
Szia Maminti! Sajnos én még csak az agyalás fázisánál tartok.Remélem hamar belejövök. A visszafelé olvasás tényleg jó, mert itt találtam meg valamelyikőtöktől a karfiol-leves receptet:))! Én is nagyon ennék finom lekvárokat, de nem szégyenlem bevalani, hogy még soha nem főztem be semmit:( Családom nem különösebben igényli, és néha szoktam kapni innen-onnan.
3245. rhzs (válaszként erre: 3242. - F3000dc5ef)
2011. aug. 23. 08:55
Majd ha már jobban beleástam magam a dologba, kísérletezni fogok. De előtte össze kell olvasnom mindent, ami a témával kapcsolatos. Annyira az elején vagyok még. Rengeteget dolgozom, ezért nekem csak a hétvégék jutnak. De igyekszem.
3244. Kitty1975 (válaszként erre: 3240. - F3000dc5ef)
2011. aug. 23. 08:42
:)))))))))))))))))))))))
2011. aug. 22. 16:23

A visszafelé olvasást javaslom az újaknak is!!! Én is mindig megteszem.


rhzs, ne agyalj azon, mit hogyan helyettesítesz. Nézd azt, mennyi klassz dolog van, amit ehetsz! :)


Addig is egy tipp azoknak, akik kevés idővel gazdálkodnak:


Én a fagyasztóba mindent olyan állapotba teszek, ahogy azonnal sütni/főzni tudom. Pl a húst laposan, szeletekben, csak kiveszem és megy a serpenyőbe, 15 perc alatt kaja van! Ennyi idő volt egy megrakott szendvics is, míg nem voltunk paleok!


Mindig legyen otthon sokféle zöldség, meg valami gyors darabolóba érdemes beruházni.


Ha pörkölt félét készítek, abból több adagot lefagyasztok, hét közben csak ki kell kapni.


Rengeteg hazai gyümölcs adott most! Közvetlen fogyasztásra és "lekvárnak". Azért teszem idézőjelbe, mert cukormentes és sürítőanyag meg minden más mentes, csak gyümölcs. Ennak kéne valami frappáns név!!! Húsokhoz mennyei!


Szépségeket! :)

3242. f3000dc5ef (válaszként erre: 3241. - Rhzs)
2011. aug. 22. 15:15

hát a feldagadás egyenes út a fulladáshoz...tehát nem "csak"

Mint írtam én is elég kripli vagyok :D de jövőre már nem lesz tünetem :)egyébként furcsa dolog ez az allergia, nekem is hol előjött hol nem, volt hogy allergia teszten akkora körök voltak rajtam, hogy a csudájára jártak a dokik, és az égegyadta világon nem volt semmilyen tünetem a szezon közepén. Én többek között ezért kezdtem el a paleot---amikor nagyon durván megjelent az asztma---na mondom ha nem csinálok semmit pár év múlva kinyúlok....és már nincs asztmám bibibíííí és nincs izületi gyulladásom sem, és jövőre már allergiám se lesz :D

a piskóta félét is lenmagliszt meg valami, kutyulgatom :D, de na gondolj vmi habkönnyű dologra, ezek a sütik nagyon sűrűek és tömények ám :) Palacsintát ne felesdj el, inkább találj ki vmit amit működik, és írd le nekünk :)

3241. rhzs (válaszként erre: 3238. - F3000dc5ef)
2011. aug. 22. 14:59
Szerencsére "csak" feldagadok ( ödéma). Viszont a kellemetlenebb, hogy a nyelvem is.Azon kívül kutya-macska szőr, toll, házipor!!!!! és penészgomba. Na most mondd meg, nem egy kripli?:)A piskótát is lenmaglisztből csinálod? Gondolom furcsa, hogy valaki ennyire "tudatlan" legyen,nem? De ha belejövök, profi leszek!!:)) Palacsintát elfelejtem:(
3240. f3000dc5ef (válaszként erre: 3239. - Kitty1975)
2011. aug. 22. 14:35
27 miatyánk, és 42 üdvözlégy ;)
3239. Kitty1975
2011. aug. 22. 13:55

Én ma bűnöztem egy tiramisuval.

Hogy tegyem jóvá?

2011. aug. 22. 13:30

hogy lehet a kókuszt utálni?? :D csak vicc volt, miért ne lehetne :)) hát így még nehezebb lesz, de persze nem megoldhatatlan.

Paleocsintát már csináltam az Elmirás szakácskönyvből...hááááát nem jöt be igazán, az íze sem, az állaga sem...akkor inkább sütök vmi piskótaféleséget és megkenem lekvárral :D (természetesen cukormentes anyukám által eltettel :D )

hú az nagyon gáz ha ennyire allergiás vagy a magokra....én is fűre-fára-vadvirágra-fémre-dezodorra/parfümre-gyógyszerre...de hálisten a magokra nem :) annyira vagy allergiás, hogy meg is halhatsz? vagy kiütések vagy mi?

3237. rhzs (válaszként erre: 3236. - F3000dc5ef)
2011. aug. 22. 13:23
Köszi a receptet!Sajnos a kókuszt utálom!!! Ezért semmilyen formában nem fogom alkalmazni. Azt hiszem a lenmaglisztet fogom előnybe részesíteni. Amit leírtál,minden magra allergiás vagyok. Kellemetlen, de ez van. Kíváncsi leszek a kenyeremre, hétvégén megsütöm!Ja! Még egy kérdés. Palacsinta ügyben tudsz segíteni? :)
2011. aug. 22. 12:04

sajnos a zabtej is elég felejtős :( én ha kell kókusztejet használok. tejszínt meg nem lehet.

de van amikor én is elcsábulok--nálam pl. néha-néha a teavaj belefér-NEM vallás--étrend :D


Az én kenyerem ennyi: három kanál lenmagliszt, három kanál darált szezámmag vagy szezámliszt, 3-4 tojás, kevés kókuszzsír, egy-két reszelt répa, egy csapott kávéskanál szódabikarbóna. ennyi, összekutyulom és kész (először itt is a szárazdolgokat-majd jöhet a többi). nekem ez vált be, nem is kísérletezgetek mással. lehet bele tenni egész szezámmagot is a többi mellé, ha szereted, én hol teszek hol nem, attól függ milyen a hangulatom:)


Lisztből az jöhet ami nem gabona:)

-lenmagliszt/lenmagpehely

-szezámliszt

-kókuszliszt

-gesztenyeliszt

-tökmagliszt

-mákliszt

Hát most éppen ennyi jut eszembe, én a legtöbbet a lenmaglisztet használom---univerzális.de most a nagy kedvenc a kókuszlist---csakhát az egy kicsit drágább, éppen most akarok rendelni a netről, mert elfogyott---és rendelek addig amíg van rá pénzem ;)

Milyen magvakra vagy allergiás? dió, amerikai mogyoró, mandula?? ilyesmi??? az nagyon nem lehet jó....

3235. rhzs (válaszként erre: 3234. - F3000dc5ef)
2011. aug. 22. 09:06
Szia Menyus72! Nagyon köszönöm a választ. Hát ha nem ,hát nem eszem. Tedd meg lécci, hogy leírod nekem a Te tepsis kenyér receptedet. Nagyon sokféle receptet olvasok és köztük olyat is, hogy tejszínt használnak. Azt lehet? Már vettem zabtejet ( elsőre brutálisan mellbevágó:) de meg lehet szokni. Sajnos a magvakra allergiás vagyok, ezért nálam ez felejtős, sajnos. Lisztet melyik fajtát lehet használni?
3234. f3000dc5ef (válaszként erre: 3233. - Rhzs)
2011. aug. 21. 15:25

Szia!

Üdv itt:)

Kenyeret semmilyent nem ehetsz---mármint olyat amit hagyományosan annak tekintünk. Én ha sütök egy kis tepsivel nekem egész hétre elég---sőt sok is. Nagyon tömény-tényleg jól laksz vele, nem lehet falni mint a jó kis fehérkenyeret.

De nem is nagyon kell már nekem se, csak egy - két étel van amihez "kell".

előbb utóbb neked se fog hiányozni ez a jó hír, egyszerűen nem fogod kívánni, mert nem olyan kajákat fogsz enni.

Én most csináltam jó kis káposztás húst, amihez régen nagyon kellett a kenyér---most meg? eszembe se jut :D

eleinte ha vmi tömény kenyérre vágytam én kesudiót alkalmaztam helyette:) finom és gyorsan laktat, mondjuk annyira megsózzák, hogy számomra szinte ehetetlen, tehát én meg szoktam mosni ha otthon, vagy olyan helyen vagyok ahol van rá lehetőség.

tehát hajrá!!

3233. rhzs
2011. aug. 21. 12:10
Sziasztok! Én 2 napja kezdtem el a pelolit étrendet, és ez ügyben szeretnék tanácsot kérni! Még gondjaim vannak a kenyér és gabonafélék hiányával. Ha nincs időm sütni, mivel tudnám addíg helyettesíteni? Milyen jellegű kenyeret lehetne enni, ha egyáltalán lehet? Nagyon kezdő vagyok ezen a téren és teljesen tanácstalan. Ugyan nagyon sok, jobbnál jobb receptet találtam, de főzni csak hét végén van időm. Például most a karfiollevest készítettem el és isteni finom volt. Előre is kösz a segítséget.
3232. jujiabf
2011. aug. 20. 14:46
Köszi a válaszokat!!! Megyek a Metróba. Esetleg az Újpesti piacon is van? Vagy a Lehel piacon. Ezek közelebb vannak.
3231. f3000dc5ef (válaszként erre: 3230. - Kitty1975)
2011. aug. 20. 14:18

Köszi a tippet!

magával a maggal nekem sincs sok gondom, de itt maga a liszt keserű---gondolom azt meg csak nem tudom pirítgatni :( a magot eszem továbbra is, de a szezámliszt nekem nem jött be :(


a kolbász jöhet magában nyugodtan :( a fiam ha elmegy valahová tábor stb. akkor kolbász snacken él...magában :))))

3230. Kitty1975 (válaszként erre: 3211. - F3000dc5ef)
2011. aug. 20. 10:03
A szezámmagot zsiradék nélkül egy teflon serpenyőben át kell barnítani hirtelen és akkor nagyon finom.
3229. Kitty1975 (válaszként erre: 3213. - Szikati)
2011. aug. 20. 10:01
Én is megeszem még a gyulai kolbászt is kenyér nélkül zöldségekkel.
3228. Kitty1975 (válaszként erre: 3227. - Wencus)
2011. aug. 20. 09:59
Én meg a Bosnyák téri piacon, mert ott még olcsóbb és óriási választéka van.
3227. wencus (válaszként erre: 3225. - Jujiabf)
2011. aug. 20. 08:44
A metróban a legolcsóbbak a a magok a Naturfood termék család. A nagyobb kiszerelésűek a 0,5 kg sak. Én ott veszem: napraforgó, szezámmag ebből van fekete is, és a lenmagot. Tökmagot csak kicsit mert az drága.
3226. alliance (válaszként erre: 3225. - Jujiabf)
2011. aug. 19. 19:51

E-tar biobolt II. ker. Margit krt 60 vagy Mediline, XIII. ker. Csizma u 4.

Ezekben megtalálsz mindent.

3225. jujiabf
2011. aug. 19. 14:53

Segítsetek!


Pesten vagyok 1 hétig.

Hol veszitek a zabpehelylisztet, napraforgómagot, mazsolát?

Nem akarok itt is csomagküldést fizetni!

3224. jujiabf (válaszként erre: 3223. - F3000dc5ef)
2011. aug. 19. 14:27
Örülök, hogy nem lett komolyabb baj!!!
2011. aug. 19. 12:16

Kicsit alábbhagyott a pánikom.....szóval martilapulevél-hársfa tea mézzel--ezt most megengedtem magamnak.

Buteyko féle légzéskontroll....mert hogy gyógyszert nem szedek az tuti.....most már jobban vagyok, gondolom erősebb lett az allergiám-ez húzta magával az asztmát is.....de sebaj jövőre már allergiám sem lesz :)

2011. aug. 18. 18:29

Segítség!

Lehet, hogy jön újra elő az asztmám????

nagyon nem örülnék neki:(

van vkinek ilyen téren tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook