Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


130. detty222 (válaszként erre: 129. - Kata21*)
2008. márc. 24. 10:02

Ha le veheted a kötést onnantól megmoshatod vízzel tusfürdő vagy habfürdő még ne érje én épp tegnap mostam meg először habfürdővel.

Nekem ajánlott a dokim egyfajta aloe vera zselét és amikor megmosom vízzel akkor utánna vékonyan bekenem

Ne vakard csak simogasd :D

129. Kata21*
2008. márc. 24. 09:53
Hát az ásítással megszenvedek néha,tüsszenteni meg köhögni kész rémálom:)De azért túlélem.Mindig fogom a nyakam nehogy leesen:)Ma már potyog a seb róla meg viszket szóval elindult a gyógyulás útján!!Egy kérdés:Mikorérheti majd víz????Mert a hülye dokim nem mondott semmit ezzel kapcsolatban...
128. detty222 (válaszként erre: 127. - Kata21*)
2008. márc. 23. 19:46

Jaj tényleg azt elfelejtettem mondani, hogy

ásítani kellemetlen, köhögni, tüsszenteni mindig fogd meg a nyakad egyébként nem repedhet szét :) csak még sem ránt rajtad akkorát a hapci :)


Puszi mindenkinek!

127. Kata21*
2008. márc. 23. 08:52

Jóreggelt!!

Basszus vissza kell állnom az itthoni időre...a kórházban ugye csomószor felkeltettek meg minden most meg nem tok aludni:)Nem jó ez így.Ma már bekukucskáltam a kötés alá hát nem valami szép látvány.Mondjuk anyu azt mondta egsz szép..nekem nem teccik annyira:)De alig várom hogy leszedhessem mert húza a nyakam és olyan furán tartom a fejem.Már amugy nem fáj semmim sem.Tegnap még eléggé fájt az eégsz nyakam mert azt mondta a doki hogy a fülemig ért a pajzsika szal onnan cibálták le és most ott elég érzékeny..sőőőt a fülem is!!!Nem bírom a hangos zajokat:)Szóval koncertek kilőve egy darabig!!!

Nameg még azzal van kis baj hogy ha köhögök félek nehogy szétrepedjen a heg:)Tudom nem repedhet szét de akkoris.Na mind1!!Ezenkívül télleg tök jól vagyok.

126. detty222 (válaszként erre: 124. - Kata21*)
2008. márc. 23. 08:14

Ugye nem is volt borzasztó? kicsit kellemetlen esetleg. A kapocs kiszedés sem fájt, mind össze fura volt.


Hihetetlen nem? Én úgy megvoltam lepődve utánna, hogy arra készültem, hogy fog fájni és csak a fejem fájt egy iciri picirit :D


Azért óvatosan Kata de meglátod igaz kicsit fáradékonyabb leszel de napról napra jobban érzed magad :D

2008. márc. 22. 17:55
Kata én is jobbulást kívánok! Vigyázz magadra!
124. Kata21*
2008. márc. 22. 10:57
Hornikó!!Sztm ne félj a hangod miatt...ugyan olyan lesz amilyen volt nyugi!!Enyém is olyan...jó még kicsit erőtlen de vissza fog jönni az tuti!
123. detty222 (válaszként erre: 122. - Horniko)
2008. márc. 22. 10:34

Kata jó egészséget pihenj sokat és ne emelj ne hajolj :DDDD egy idő után ettől le ki a hócipid :D


Horniko azért lesz szép vékony a vágás és a hegg hogy hamar kiszedik a kapcsokat. Én is hamar ideges voltam még egyenlőre most is van olyan hogy hirtelen robbanok de nekem most meg is jött tehát az is közre játszik :)

Sőt nem fogjátok elhinni de a fő problémám ami ugye nem igazán volt pete érésem meg alig menstruáltam, na most volt pete érés is meg olyan szinten sok van hogy nem győzők a wc re járni. Már bocs hogy ezt így ide beírtam de ezt is észre vettem. Mostmár ha várunk egy kicsit bizti vagyok hogy jönni fog a csemeténk már úgy várom sőt a legszebb hogy nem csak én hanem a párom annyit beszél róla hogy milyen jó lenne már :D


Na én is Kellemes Ünnepet Kívánok mindenkinek


Sok sok puszi Katának külön :D

122. horniko
2008. márc. 22. 09:57

Hát ez gyors volt!!A kapcsokat ilyen hamar ki lehet szedni??Nem gondoltam volna..A hátamban majdnem egy hétig lesznek a varratok a szar kis anyajegyek miatt..

Örülök neki viszont, hogy jól vagy és, hogy húsvétra otthon lehetsz!!Pihenj sokat!!(Hogy aztán 2 hét múlva te szoríthass nekem..:)Gondolom, ha nem írtad a hangod is a régi.Fú én attól félek, hogy én leszek az a két százalék akinek ez nem sikerül...

Detty még egy kis kitartás aztán mehetsz dolgozni!!Mikor lesz a következő vérvétel?

Ez egyébként érdekes, hogy nem mehetsz addig amíg nem jó az eredmény.Én most a túlműködéssel végig dolgoztam. Bár néha, amilyen könnyen felhúztam magam majdnem "lekevertem" egyet a gyerekeknek, pedig nem vagyok mégcsak a kiabálós típus sem..


Mindenkinek Boldog Húsvétot és gyors gyógyulást!

Vigyázzatok magatokra!


Detty hasonlóan érzek, nekem is tök fontos lett a fórum és hogy beszélgethetek veletek!

121. Kata21*
2008. márc. 22. 09:35

Hazaértem!!!!!!!!!!!!!!!!:)Minden okés volt!!!Tnap szedték ki a csöveket ma reggel meg a kapcsokat.Egyet meg is tarthattam emlékbe:)Amugy tényleg nem kell félni...kicsit paráztam mikor várnom kellett de nem volt vészes.Bedobtam vmi altatót és mikor felketem már a maszkot nyomták a fejemre hogy nagylevegő és újra aludtam:)Nem emlékszem semmire.Most kicsit húzódik meg olyan érdekesen tartom a nyakam de lesz ez még így se...haamrosan olyan jól leszek mimnt Detty:)

Hornikó nyugalom...hidd el tényleg nem kell félni.Egy nagy picit lesz kellemetlen a műtét után de ennyi.Én már mikor magamhoztértem felültem sétáltam öltözködtem minden.Meg voltak velem elégedve.DE msot megyek kicsit lefekszek.Jók legyetek köszi hogy szorítottatok értem.Pusz

2008. márc. 21. 21:33

Detty: hogy tudsz egyszerre alul és túlműködni??? Sajnálom, hogy nem mehetsz dolgozni, tudom, hogy szerettél volna!

Azon baromira meglepődtem, hogy Katát már kiengedik. Én is bent dekkoltam műtét után még 4 napot, és nem éreztem soknak. De az rég volt. Úgy látszik, kell a hely másnak. Tudom, hogy Kata jobb szeretne otthon húsvétolni és lábadozni, de azért nem volt ez olyan kis műtét, hogy csak 1,5 napos megfigyelésen tartsák bent. De mit is várunk az egészségügytől...

Mindenesetre jobbulást Neked is Kata!!!

119. detty222 (válaszként erre: 118. - Kata Anyu)
2008. márc. 21. 18:58

Köszönjük szépen az infokat :)


de jó hogy Ő ilyen hamar haza mehet nekem egy hétig ott kellett lennem :(

2008. márc. 21. 18:43
Köszi a jókívánságokat,de már holnap jön haza és megtartja az élménybeszámolóját.Sziasztok! Mindenkinek mielőbbi gyógyilást kívánok.
2008. márc. 21. 17:47

Én is jó egészséget kívánok Katának!!!

Szegény abba a 2 óráig való várakozásba én is bele hülyültem volna.


Sőt a mai napba is :( nem mehetek kedden dolgozni, mert nem jó a véreredményem még annyira az egyik még a túlműködést mutatja a másik értékem meg már az alul működést.


EGyébként olyan fura már volt amiben írtam ki fórumot és nem ment. Nem írt senki én sem írtam már be a végén kár, hogy ilyen betegség miatt megy ez de már olyanok vagytok csajok mint a barátnőim :D


Puszi

116. era06
2008. márc. 21. 17:40

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek. Hozzon a nyuszi nektek jó vérképet.

:)

115. era06
2008. márc. 21. 17:36

Jujj! Ez egy kicsit hosszú várakozás volt. Ezt a részét nem szeretem. Ha márt dokihoz kell menni, essünk túl rajta minnél hamarabb.

Azt hiszem, az anyukájának sem volt sokkal könnyebb a várakozás.

Kívánok neki kitartást, mielőbbi gyógyulást.

114. horniko
2008. márc. 21. 15:20

Fú délután kettőig várni....Én nem akarooook....

Csatlakozok a kérdéshez.Hogy van?????


Olyan aloés FLP-s cuccot én is kapok egy ismerőstől, már leadtam a rendelést.Asszem egyre gondolunk.

Köszi a válaszokat.


Ma volt egy "bemelegítő" műtétem.Leszedettem egy ismerőssel 2 anyajegyet a hátamról.Legalább így a műtőtől magától, meg a beöltözött emberektől nem fogok parázni..Persze ez semmi sem volt ahhoz képest.Még jó, hogy azt nem kell majd végighallgatnom.Milyen traccspartit nyomtak, szinte a fodrásznál éreztem magam.:)


Úgy izgulok mi lehet Katával...

113. Betty-Győr (válaszként erre: 112. - Kata Anyu)
2008. márc. 21. 12:47

Délután kettőkor? Nem arról volt szó, hogy ő lesz az első?! Szegény, akkor előtte nagyon para volt a délelőttje.

És hogy sikerült a műtét???? Hogy van most?

2008. márc. 20. 21:57
Sziasztok! A Kata Anyukája vagyok. Ma délután 2 órakor a Kata mútétje megtörtént,kb 2 órás volt.
111. detty222 (válaszként erre: 110. - Horniko)
2008. márc. 20. 21:38

Szia Horniko!


Csak bátran kérdezz mondtam szívesen válaszolok.

Nem hiszem hogy lehetne úszni bár nem tudom a 6 hetes kontrolig nem lehet emelni hajolni sőt még lehet tovább is.

A sebet míg kötés volt rajta addig nem érhette víz aztán csak sima vízzel lehet mosni és nekem ajánlotta a dokim, egy aloe vera gélt amivel kenjem.


NEkem nem igazán fájt a sebem mert folyamatosan még mikor a cső ott volt akkkor is próbáltam folyamatosan le engedni a vállam. Nem felhúzott vállal járni. És a fejem is mozgattam amennyire tudtam és nem fájt és folyamatosan kicsit többet és többet.

REmélem megfelelő válaszokat adtam ha van még kérdésed kérdezz nyugodtan.


Jó éjt

110. horniko
2008. márc. 20. 16:19

Én is szurkolok egyfolytában Katának!


Detty!Eszembe jutott egy pár dolog a műtéttel kapcs. amiben lehet tudsz segíteni.

Mit mondott a doki meddig nem szabad sportolni, emelni..?Mit nem szabad csinálni műtét után?Valahol azt olvastam 2 hét után már lehet úszni??(Nehezen tudom elképzelni.)

Meddig nem érhette víz a sebet?

Meddig fájt úgy zavaróan, úgy értem, hogy nehezen mozgattad a fejed, vagy kényelmetlen volt aludni egyes pózokban?

Milyen fájdalomcsillapítót szedtél és meddig, vagy valami egyebet(vérzéscs. gyulladáscs...)

A sebre mit kensz, hogy szebben gyógyuljon?Masszírozod?Hogy néz ki, már szépen gyógyulgat?

Én asszem anyutól bioptronlámpát kérek kölcsön..majd a dokit megkérdezem mikortól lehet használni..

Remélem nem fárasztalak a sok kérdéssel :))


Kata!Ha visszajössz írj meg mindent részletesen!!!Addigis még1x: szurkolok!


Tök vicces, a műtét előtt egy héttel hivatalos vagyok egy szülinapi buliba..Detty nem ismerős??


Még kb 1 hétig biztos tök jól leszek..Aztán készüljetek fel a hisztikre........


És lőjetek le ha túl sokat beszélek...

109. detty222 (válaszként erre: 108. - Betty-Győr)
2008. márc. 20. 13:16

Én is csatlakozom hozzád, hogy Katának jó egészséget!

Horniko meg bátorság és kitartás :D nem lesz gáz :D

2008. márc. 20. 13:02

Kata már túlvan a műtéten, remélhetőleg, úgyhogy már nem izgul. Jobbulást így a távolból is!

Horniko Neked még egy kis kitartást!

Detty Neked sok sikert a holnapi vizsgálathoz, és bízom benne, hogy minden 100%ig rendben lesz!

107. detty222 (válaszként erre: 105. - Horniko)
2008. márc. 19. 20:30

Mivel én szeretnék már menni a jövő héten dolgozni ezért tegnap elmentem vérvételre pénteken megyek vissza a dokimhoz, és ha jók az eredményeim akkor mehetek ha nem akkor még maradnom kell a fenekemen. L-thyroxin tablettát szedek az 50 mg-osból reggel egyet fájt a cicim de az már kevésbbé fáj.

A magnézium meg valószínű kiürült a szervezetemből mert olyan kis érdekes izom görcseim vannak minden hol ez nem igazán jó :(

Ilyenje volt valakinek?

106. Kata21*
2008. márc. 19. 07:04
Most indulok a kórházba:)Holnap tessék rámgondolni:))Juhhéé most megint nem félek!!!!:)Na megyek!Puszi
105. horniko
2008. márc. 18. 18:18

Sziasztok!

Most én egész nyugodt vagyok, bár tudom ez csak átmeneti. Próbálok nem gondolni egyfolytában a műtétre és élem a mindennapjaimat.

Olyan jól voltam már hétvégén, hogy fallabdáztam és kiütöttem magamból a feszültséget.. A műtétben pedig most az zavar a legjobban. hogy utána egy hónapig ülhetek a seggemen..:((

Olyan érdekes ez az egész.. Most a metothirintől beállt a hormonszint, tök jól vagyok. Erre el kell mennem műtétre amitől újra szar lesz a hormoneredményem és ki tudja mire áll vissza.De utána talán egy életre jó lesz REMÉLEM!!


Detty, te már szedsz Tiroxint, milyen a hormoneredményed?Ugye 1 hónapra rá ellenőrzik?Vagy neked mikor nézik majd. (Mert ugye még nincs 1 hónapja, hogy műtöttek..Akkor jókat kérdezek..:)

2008. márc. 18. 18:11

Szia Kata!!

Most már célegyenesben vagy. Nem arról híres a győri kórház sem, hogy időtlen időkig bent tartaná az embereket. Viszont hétvégén nem nagyon van orvos, csak ügyeletes. Mivel téged csüt-ön műtenek, pénteken még csövezve vagy, talán vasárnap kapocsszedés, és szerintem sanszos, hogy csak kedden jöhetsz ki. Unalmas lesz, az biztos. Próbálj meg kialkudni egy kétágyas szobát, és akkor nem kell alkalmazkodnod. Bár, ahogy én emlékszem, a PM műtéteseknek az járt! És kitartást, gondolunk Rád!!! Írj, ha hazaértél!

103. Kata21*
2008. márc. 18. 13:23

Sziasztok!!!holnap megyek áááááááááááá:)Még egy ucccsó kérdésem lenne Detty hozzád szóval:Neked meddig kellett benn maradni a kórházban??Mert nekem azt mondta a doki hogy 3-4 nap lesz mindössze,de ugye belecsúszik a 7vége és a húsvét hétfő....erősítsetek meg abban hogy nem kell akkor is benn döglenem!!!!!Nagyon nemakarok!!!!

Amilyen erősnek mondtam magam itt az előző hozzászólásomba annyira nem is vagyok az:)Ma már bőgtem hihi de hülye vagyok istenem!!!Mondjuk nem azért ami lesz majd velem hanem azért mert nem akarok húsvétkor kórházba lenni!Írj!!!Puszi

102. detty222 (válaszként erre: 100. - Era06)
2008. márc. 17. 19:53

Azért el nem felejtettem mert még tudom mi miatt vagyok táppénzen :)de tényleg homályosul az emlék bár ha vissza megyek dolgozni biztos sokat el kell meséljem mindenkit érdekelni fog hogy mit csináltak velem :)

de jól vagyok és ez a lényeg!

101. era06 (válaszként erre: 99. - Kata21*)
2008. márc. 17. 18:59

szia

Kívánok neked sikeres műtétet!

Küldök egy kis bátorság mosolyt :))))))))))))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook