Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


220. horniko
2008. ápr. 19. 22:51

Pénzt én is adtam a dokinak.20-at.A műtét után, mikor beugrott kiszedni kapcsokat és csöveket.

De nem muszály adni.Bár én valahogy úgy éreztem, hogy illik.

Egy csajszi akit előttem műtöttek 100-at adott ugyanannak a dokinak.Szerintem ez kissé túlzás.Bár gondolom nekik volt miből adni..

219. horniko
2008. ápr. 19. 22:45

Szia Maci!

Nem kell félni a műtéttől!Pár napig utána nehéz enni.Beöntés nincs, nekem aznap nem szabadott felkelnem úgyhogy ágytál volt.A nagydolgod időzítsd a műtét előttre, bár előző nap 5 től nem lehet enni úgyhogy menni fog gondolom.

A heg az én nyakamon most már majdnem 2 hetes és szép, bár még picit dagadt az egész.

Én most az eggyik cső helyével bajlódok..A másik már szépen lepotyogott ez meg még vérzik is..


Azt azért tisztázzuk, hogy nem a hangszalagot sérthetik meg hanem az azt ellátó ideget ami egy cérna vastagságú ideg, vagyis kettő.A pajzsmirigy ezekhez igen közel helyezkedik el. 0,5% az esély hogy mind a kettőt elkaszálják.Ekkor mind a két hangszalag lebénul.3% az esély arra, hogy csak az egyiket ekkor értelem szerűen csak az egyik hangszalag bénul le.Ilyenkor lesz rekedt a hang.

Az én hangom most már a régi, még kiabálni is tudok:)

Én még jövő héten nem dolgozok.Így összesen 3 hétig leszek táppénzen.

Annyi még hogy a nyakam nem forog minden irányba rendesen.

Szerintem a sport olyan 6 hét után mehet, persze óvatosan és nem versenyszerűen.

Szerintem amint a műtét után beállt a hormonszint, vagy a bogyóktól vagy a bennt hagyott PM-től a normálisra, teljesen a régi leszel.A tiroxint én nem tekintem igazán gyógyszernek..Azt szeded be szájon át amit nem termel meg a pajzsmirigy.

Egyébként én a túlműködés miatt 4 évig vérnyomáscsökkentőt is szedtem és mellette buliztam, ittam, berúgtam.....Nem zavart.Reggel beszeded aztán nem zavarják egymást.

Gondolom a te esetedben nagy esély van rá, hogy nem is kell majd szednem semmit, mert a göböt szedik ki amit tudnak azt bennthagyják és ez képes lehet majd megtermelni a kellő mennyiséget.

2008. ápr. 19. 19:10

Adni soha nem kell!!!! Nálunk s anyukám inzéte, annak ellenére, h ellenkezik az elveimmel. És még el is rontotta a műtétet...

Kap ő rendesen fizetést!

A kapcsoktól nem kell tartani. Nem fáj, sem amikor leveszik, sem amikor rajt van. És nem lesz "csikos" a vágás mentén a heg, azért jó.

217. maci75
2008. ápr. 19. 11:56

örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, mert sok helyen ekresgéltem a neten, de nem sok életszagú információval találkoztam.

2 hete már úgy érzem magam, mint egy szakorvos......

216. Kata21*
2008. ápr. 19. 11:33

Mi adtunk a dokinak pénzt amikor hazaengedtek akkor.De fogalmam sincs mennyit anyu intézte!

A másik...kapcsokkal fogják összezárni a sebet nem varratokkal nem lesz szép a heg.Legalábbis nekem ezt mondták meg így is csinálták.De mindössze 1napig tartott aztán kivették őket és csak egy sebtapasszal beragasztottak és útnak engedtek:)A kivétel nem fájt!!!De még csak kellemetlen se volt!

215. maci75
2008. ápr. 19. 10:18

május 15 a műtét időpontja.

másik kérdés: a dokinak kell adni pénzt? mennyit kb. ? előtte, utána?

nem értem a kapcsos, illetve varratos dolgot... ezt ki tudnátok fejteni?

amúgy köszi a válaszokat.

2008. ápr. 18. 20:09
Na látod, mindketten szinte egyszerre szinte ugyanazt írtuk! :D
213. Betty-Győr (válaszként erre: 211. - Maci75)
2008. ápr. 18. 20:08

Mire már befejeztük volna a műtéteket, egy új páciens...

Szia Maci!

Nem kell félned egyáltalán, a kérdéseidre megpróbálok választ adni. (Szerintem mindannyian így gondoljuk.) Szóval:

- Beöntés nincs. Én műtét napján voltam inzenzíven (de ma már nem divat), ott ágytál volt, amúgy egyedül mehetsz wc-re. (Nem a feneked műtik, szóval nem kell segítség a dologhoz)

- Táppénz a műtét után szerintem max. 2 hét. A lényeg, hogy fizikai munkát, emelést, hajolgatást egy jó darabig ne csinálj műtét után. Ha irodai munkát végzel, akkor mehetsz hamarabb.

- Lelki, érzelmi változás? Mindenki felszabadult lett, mikor túl volt rajt, és rájött, hogy ez nem is nagy ügy! :) Amúgy én kevésbé vagyok fáradékony, és könnyebben veszem a levegőt.

- Hangszín nem változik, bár tény, hogy a nyaki műtétnél sérthetnek hangszálat, de nagyon kicsi az esélye!

- Teljes életet lehet élni, sőt! Azért műtenek meg, hogy jobb legyen az életminőséged! Én heti 5* járok aerobicra, és nem halok bele!

- A gyógyszer meg attól függ, hogy mennyire sikerül a megfelelő méretet kivenni a PMből. Nem feltétlenül kedd szedni.

- Én speciel iszok alkoholt, bár nem ajánlott. De a gyógyszert reggel veszem be, és arra nem iszok felest. :)

- A vágás annyira elhalványul, hogy ha nem figyel rá valaki, nem is veszi észre. Szóval ettől függetlenül lehetsz vonzó, ne aggódj!!!


Remélem, egy kicsit enyhítettem a félelmedet, de tény, hogy addig fogsz félni, amíg meg nem műtenek. Lásd lentebb a többiek bejegyzéseit. :)

212. Kata21*
2008. ápr. 18. 19:57

Kedves Maci!

-A műtét előtt nincs beöntés...én kaptam egy csodagyógyszert amitől kiütöttem magam és másnap tértem vissza a földre!

-Nagydolgot én mondjuk nem cisnáltam mivel 2napig nem ettem de pisilni egyedül is ment!:)

-Mivel én suliba járok még ezért nem voltam táppénzen viszont 1 hétig nem mentem suliba!

-Semmi változást nem tapasztaltam magamon kivétel hogy fogytam 4kilót:)A jókedv ugyan ugy emgmaradt meg minden ami műtét előtt volt a kis lelkemben

-A hangom pedig mindössze 1hétig volt furi...kicsit halk!De már megasztár vagyok!:)

-Lehet teljes életet élni és sportolni is műtét után de azért egy fél éves pihi nem árt sztm!Legalábbis nekem ezt mondták.

-A tabik szedéséről a kontroll után tudok nyilatkozni.Nekem most műtét után semmi gyógyszert nem kell szednem de hamarosan megyek a 6hetes kontrollra és kiderül hogy milesz.

-Mivel egy nő is lehet vonzó felvágott nyakkal gonodlom a pasiknál sincs másképp.....


Azthiszem minden kérdésedre válaszoltam!Ennyi tellett tőlem!Remélem kielégítő válaszokat írtam!

A műtéttől meg ne félj!Nincs benne semmi parás mivel altatásban csinálják!!!A műtét utáni gyógyulás sem veszélyes...én már műtét utáni második héten buliztam:)

Na asszem ennyi!Lányok azért még ti is fűzzetek hozzá valamit:)

211. maci75
2008. ápr. 18. 19:44

sziasztok

végigolvastam a topikot.

azt vettem ki belőle, hogy ti minannyian csajok vagytok.......

nem tudom, hogy miért hozta a sors, de nekem férfi létemre alakult ki egy szép megnagyobbodott hideggöbös golyvám, amit állítólag meg kellene műteni minél előbb annak ellenére, hogy a vér és szcintigráfia sem túl, sem alulműködést nem állapított meg.

Nem egy esztétikus látvány a nyakamon, de semmi panaszom sincs.

Be vagyok sz**va a műtéttől..............

Ilyen egyszerű kérdéseim vannak:

- van beöntés a műtét előtt?

- "nagy dolgot" csak segítséggel tudsz végezni napokig?


- hány héteig voltatok táppénzen a műtét után?

- milyen lelki, értelmi változásokat tapasztaltok magatokon (feszültebbek vagytok, nehezebben megy a tanulás, stb, vagy épp pont ellenkezőleg)

- megváltozik a a hangszín, hantónus, lehet e valakiből megasztár PM műtét után?

- lehet-e teljes életet élni, akár sportolónak lenni PM műtét után

- teljes PM kivétel után hormon tablettát kell szedni életem végéig? (akkor már alkoholt se ihatok egész életemben? - mert hát gyógyszerre nem ajánlott -)

- lehet vonzó egy nőnek egy felvágott nyakú pasi


kb most ennyi kérésem jött össze :)

210. horniko
2008. ápr. 17. 16:01

Szóval ez egy helyi szokás:)


Én jövő héten kezdő adag (50 akármi:)) tiroxint kezdek el szedni, rá 4 hétre lesz az első kontroll.

Nekem majdnem teljesen kiszedték tehát majdnem biztos, hogy kell a bogyó. De addig jó, mert így talán több esély van rá, hogy a túlműködés sosem újul ki.

Kata gondolom az endokrinológusod neked is ad bogyót, ha kell a vérvétel eredmények alapján.

Egyébként orvostól függ ez is, hogy mennyi idő után javasolja, hogy kezd szedni

A kórházban összefutottam egy csajszival aki már a műtét másnapján szedte a tiroxint.Egyik orvos akitől kérdeztem 2, a másik 4 hét szünetet javasolt.Biztos mindegyiknek igaza van, de akkor melyik a tényleg tuti azt nem tudom..

2008. ápr. 17. 09:09
Én csak magne B6-ot szedek az izom görcsökre és most tartok ott hogy teljesen jól vagyok. Nekem sem kellett vérhígító injekciót adni magamnak.
2008. ápr. 17. 07:28

Igaz, hogy engem 8 éve műtöttek, de vérhigítót én sem kaptam. Meg semmi gyógyszert sem. Csak azután, miután megvolt az első kontroll-vizsgálat. Két havonta kellett visszamennem kb 1 évig.

Mivel nekem az egyik 75, a másik 80%-át vették ki, és ennyit nem kellett volna, így én kb műtét utáni 2. hónaptól kezdve - úgy néz ki - életem végéig gyógyszert szedek. Mert a kicsi PM alultermel, és ezt hormongyógyival kell pótolni. :)

Úgyhogy Kata: addig örülj, amíg nem adnak gyógyszert!!

Jobbulást mindegyikőtöknek, és szép napot!

207. Kata21*
2008. ápr. 16. 21:30

Nekem nem hogy vérhigító injekció nem kell de még gyógyszer sem!!!Nem mondtak semmit mikor eljöhettem a kórházból csak hogy ne hajoldozzak meg ne emelgessek!!

Mér nem kapok én is valami gyógyit?Remélem nem lesz baj belőle...mondjuk csaknem

206. horniko
2008. ápr. 16. 20:21

Héllló!

Én most annál a fázisnál vagyok, hogy potyognának már le róla ezek a cuccok.Aztán meg egyre jobban unom a négy falat..


Szóval nektek kellett vérhigító injekció a hasatokba miután hazamentetek a kórházból vagy csak engem boldogítanak vele..?

2008. ápr. 15. 22:32

Sziasztok Csajszik!


Az én sebem is piros de én még kötözgetem nem szeretném, hogy csúnya maradjon. itt mindenki azt mondja, hogy kötni kell a nap elől.

204. Kata21*
2008. ápr. 15. 21:08

Heló lányok!

Na miujság?Velem nincs semmi!!!A sebem szépen gyógyul..most olyan ronda piros de azt mondják nem lesz sokáig ilyen!Már nem is kötözgetem...anya szerint felesleges!!Meg amugy is már tök melegít!!

Na jobbulást nektek!puszi

203. horniko
2008. ápr. 14. 11:35

Azért parázok, hogy lesz-e vastagabb, mert most ahol már nem fekete ott olyan gyönyörűen összefekszik a bőröm, szinte nincs is vastagsága..Remélem ilyen marad.

Igenis, ma már nem fogom a földet nézni!!

Hát igen a pirosság elmúlása hoszabb folyamat, de mi türelmesen várni fogjuk.

Gondolom a nyáron nem kéne majd túlzott napnak kitenni, vagy valami jó nagy faktorszámú napkrém kell majd rá.

2008. ápr. 13. 19:43

Horniko!


Egy hétig legalább kell segíts a kezeddel ha felülsz. Ne nézd a földet tudod Te rendesen is tatani jó oldalra vagy felnézni nehéz főleg az utóbbi de mindig egy kicsit tovább emeled annál jobb. ne hagyd hogy annyira beálljon.

Tehát csak nyugodtan fokozatosan engedd le a vállad és emeld a fejed fel.


nekem piros maradt a seb helye még most is sőt nekem most pirosabb az utóbbi pár napban mint a műtét után de majd elmúlik.

Jaj és igen nekem is olyan ha hozzá nyúlok mintha zsibbadna.

Puszi

201. horniko
2008. ápr. 13. 18:45

Miután leszedtétek a kötést kinézett valahogy a seb ugye..ezután azonkívül, hogy lepotyogtag róla a vardarabkák lett esetleg vastagabb vagy valami?

Gondolom az, hogy picit dagadt az egész elmúlik, mert bennt is meg kell gyógyulnia..

Olyan fura megtapintani ott a bőrt, olyan más érzés és inkább érzem az ujjammal, mint ott a bőrömön..


Attól nem féltem, hogy leesik a fejem de még mindig segítek a nyakamnak emelgetni a kezemmel..

2008. ápr. 13. 08:58
Hála még nincs,de sosem lehet tudni!
199. horniko
2008. ápr. 13. 08:04

Sziasztok!

A hülye fejtartástól kezdenek beállni a hátsó nyakizmaim..Meg tegnap nevettem egy nagyot és akkor úgy begörcsölt az egész nyakam..

Levehettem én is a kötést.Ha nem lesznek rajta varrok szép lesz.De én így kötés nélkül is még furán tartom a fejem, persze nem annyira.

Tegnap a séta vicces volt.Végig a földet néztem, aztán amikor körül akartam nézni megálltunk, szép lassan körbenéztem..

Intenzíven és sem voltam.

A mellkasom pedig kék és zöld, mint akit megvertek..

Képzeljétek nekem 10 napig lőnöm kell magam saját kezüleg vérhigító injekcióval, trombózis megelőzés vagy mi.Nagyon gáz, nem merek odanézni közben, de holnap már muszály lesz, mert egyedül leszek akkor itthon..


Megyünk ki anyuér az állomásra meglátogat.

Puszi mindenkinek

2008. ápr. 12. 13:30

Én nem voltam intenzíven egyáltalán engem elvittek 8-kor fél kilencig az ominózus ablak mellett voltam 8:30-tól 10:30-ig tartott kb a műtét aztán még hagytak kicsit ébredezni és 11-kor már az ágyamban volta a korteremben.

Attól, hogy le esik a fejem én is féltem :D

Mondtam is uncsim kifiának, hogy vigyázzon ne lökdösse a fejem mert a végén az étkezőben találjuk meg a drága meg megkérdezte miért le lehet szerelni és felcsillant a szeme :D

197. Kata21*
2008. ápr. 11. 23:38
Én mindössze 2órát voltam fenn az intenzíven de hogy ott mi volt meg hogyan azt nemtom....nem emlékszem!
2008. ápr. 11. 21:40

A fejet még jó, hogy furán tartottuk, hiszen át volt vágva a torkunk. :) Én az első két napban féltem, h leesik a fejem a helyéről. Aztán rájöttem, h nem megy az olyan könnyen.

Nekem még az volt a fura, hogy a mellemen lila foltok voltak. Mert a gyökereket onnan húzkodták ki. Nektek? Amúgy egyikőtök sem írta azt, hogy volt intenzív osztályon. Voltatok? Nem akartam eddig mondani, de én műtét után ott ébredtem, mindenféle géppel, amik megfigyeltek. (Felébredtem, és a mellettünk lévő szobában éppen hánytak. Jó kis késztetés volt, de nekem sikerült visszatartani.) Kedden műtöttek, és szombat reggel jöhettem ki. De valószínűleg ma már nem tartanak bent senkit ilyen szigorú körülmények között. (Mint ahogy írtátok is)

2008. ápr. 11. 15:07

A bölcsesség fogas téma nekem is olyan volt :D

És tényleg addig húzódik míg a kötés rajta van mert utánna jöttem rá amikor levettük a kötést, hogy az húzta a bőrömet a nyakamon és az fájt nem a seb :) vicces nem?

194. Kata21*
2008. ápr. 11. 12:52

Szerintem se zárjuk le a fórumot!!

Horniko:még szerintem 1hétig nem is fogsz eljutni a bölcsességfogadig a nyelved hegyével mert nekem sem sikerül!!Most 3hét után már simán megy!

Nekem amugy míg rajta volt a kötés tök húzta a nyakam....elég érdekesen tartottam a fejem:)Mindig kinevettek érte!

193. horniko
2008. ápr. 11. 09:21

Sziasztok!

Köszönöm a jókívánságokat!

Én is szeretnék még hallani rólatok, úgyhogy légszi nem szívódjatok fel!:)


Nektek is nehéz volt a műtét után röviddel a nyelvetek hegyével eljutni a hátsó, bölcsesség fogak kozelébe. Fáj tőle a nyakam.Gondolom odáig tart az izom..

2008. ápr. 11. 05:12

Szia Horniko!


De jó, hogy Neked is könnyen ment :D

Betty tényleg most egy időre kifogytunk.

De lányok azért szerintem nem baj ha nem zárjuk be a mi kis fórumunkat ugye? :D

2008. ápr. 10. 19:52

Horniko én is jobbulást kívánok neked, és mielőbbi teljes felépülést!!!!

ÉS most kifogytunk a műtétesekből! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook