Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


190. Kata21*
2008. ápr. 10. 17:52
Ez nagyon jóó!Örülök hogy ilyen jól vagy:)További jobbulást!!!
189. horniko
2008. ápr. 10. 17:48

Sziasztok!!Hazaértem ma délben!!:)

Tök jól vagyok, már enni, nyelni is majdnem úgy megy mint régen.

Hétfőn a műtét időpontjával én is hasonlóan jártam, mint Kata elsőként kellett volna 8.30-kor bevinniük, de a bkv sztrájk miatt nem ért időben oda a sebészem..így 1 után vittek csak be.Ezt is csak az altatóórvos tudatta velem délben. A nővérke már 9-kor levetközve bedugott a paplan alá és infúziót kötött rám.Aztán meg adot altatód, gondolom amikor megtudta, hogy csúszik a program, de közölni elfelejtette, hogy mi van.

Persze pont "nehéz" napra jött ki ahogy számoltam, de bugyit húzhattam.Kicsit azért aggódtam ki fog betétet cserélni..

A műtét előtt a sebész gyorsan elmondta, lerajzolta a hangszalagos kockázatot és bátorítólag megpasolta az arcomat.

Olyan 4 körül hoztak ki.Emlékszem rá, hogy az altatóorvos ébresztget, hogy ismételjek el valamit és sikerült úgyhogy megnyugodtam, hogy van hangom aztán ezután már csak a szobámra emlékszem, meg arra, hogy a párom fogja a kezem.

Aznap nem ihattam, nem ehettem és nem hagytak vécére sem kimenni..(Azért, hogy ne hányjak) Fel sem ülhettem, úgyhogy az ágytálat kénytelen voltam fekve használni, ami elég furi..:)

Másnap csak ihatam, semmit sem adtak enni, este egy fél joghurtot azért benyomtam.Bár a nyelés nagyon gáz volt.A torkom is fájt, meg húzta az egész kötést..

A kapcsokat és a csöveket tegnap este,a második napon szedte ki a sebészem.De amikor azokat a csöveget kitépte...nem fájt de kiráz a hideg amikor visszagondolok... Ezután, mintha szárnyakat kaptam volna!!

Tök aranyos volt a szobatársam is rengeteget beszélgettünk meg nevettünk. Bár nevetni annyira nem volt kellemes..:)

Ma meg már tényleg tök tutin vagyok. Bár miután hazaértem aludtam, kipihentem a hazautat.:)

Két héttel a műtét után kell elkezdenem Tiroxint szedni és rá 4 hétre endokrinológus, vérkép kontroll.

Meglestem a sebet mikor ma átkötötték és meglepődte, mert csak olyan 6 centi hosszú a vágás..Ügyesen megcsinálta.

Na jó ennyi gondolom elég is belőlem..:) Kösz hogy szurkoltatok, biztos segített!!

188. Kata21*
2008. ápr. 9. 21:11

Májusban majd előszőr a Szabó Péter dokibácsihoz...aztán ha emgvan minden eredmény akkor vissza dr. Ákoshoz!!!

Én mindössze 3és negyed napot töltöttem kórházban!Első nap semmit enm csináltam,második nap volt a műtét,harmadik nap kiszedték a csöveket és negyedik nap reggel a kapcsok kiszedése után jöttem is haza.

Remélem Hornikonál minden oké!!Már várom hogy jelentkezzen!!

2008. ápr. 9. 20:41

Bizony Kata gyógyulásából gondolva Hornikonak is otthon kell lenni holnap már szerintem.

Kata Te hány napig is voltál?

2008. ápr. 9. 17:54

Lassan hornikonak is haza kell jönnie! Remélem, azért tudatja velünk, hogy "soha jobban"! :)

Kata: májusban hova és kihez mész vissza ellenőrzésre?

2008. ápr. 8. 21:25
A héten kellett volna vissza mennem de mivel délelőttös vagyok ezért a jövő hétre kérek időpontot. De szerintem nem lesz gond.
184. Kata21* (válaszként erre: 181. - Detty222)
2008. ápr. 8. 13:50

Sziasztok!Én totálisan jól érzem magam.Mintha mi sem történt volna.A sebem nem fáj nem csipkelődik csak ugy van!Gyógyul már ezerrel ugyhogy tök örülök neki!

Betty:én még nem voltam kontrollon csak ilyen 1hetesen de ott teljesen meg volt velem elégedve az Áki dokibácsi:)Mondta hogy szépen gyóguyl a seb is ugyhogy nicns semmi gond.Első kérdésem az volt mikor mehetek már bulizni:)Nevetett és mondta hogy amikor ugy rézem.Aztán elmesltem neki hogy anyukám 1hétig bezárva tartott a szobámban nehogy valami bajom legyen:)És jól kinevették őt!!

Ilyen rendes kontrollra majd május15.én megyek egészen pontosan!

Most megyek vasalok(szörnyen utálom)!:)Na sziasztok

2008. ápr. 7. 21:56

Nekem még így 8 év után is csipkelődik.. :S

Érzékeny néha, mintha tűvel bökdösnék. Furcsa érzés.

Amúgy a hegem elég szép, a cső helye kicsit dudoros. Jó lenne, ha már mehetnék kontrollra, de májusig még várnom kell.

Nektek milyen lett a kontroll eredménye?

Hornikó már túl van rajt, és kezdődhet a lábadozás! Remélem, nála sem volt semmi komplikáció!

2008. ápr. 7. 21:17
Vajon, hogy viseli Horniko? Szerintem jól bár lehet az éjszaka Neki is hosszú lesz jó lenne tudni róla :)De sok puszi és kitartás Neki így messziről is :D
181. detty222 (válaszként erre: 180. - Betty-Győr)
2008. ápr. 7. 21:16

A kicsattanás az túlzás de elég jól vagyok :D

Ma erre a bolond időjárásra kicsit csipkelődött a sebem de lehet hogy csak tegnap elhúzta a baby súlya :D

Kata Neked nem szokott csipkelődni?

2008. ápr. 6. 20:22

Horniko: kitartást, és pár nap múlva majd Te is azt írod, h ez tényleg nem volt nagy szám!

Katának és Dettynek további jobbulást, bár ahogy látom, mindegyikőtök kicsattan már az egészségtől!

2008. ápr. 6. 20:14

Sziasztok!


Horniko én is gondolok majd rád nagyon szorítunk de nem lesz semmi gáz.

Én már a múlthéten dolgoztam, de ez az óraátállítás meg a délutánso műszak eléggé kikészített én még fáradékony vagyok nagyon jól vagyok. :)

Főleg ma 7 hetes babát pesztráltam és etettem olyan jó volt :D


Millió puszi mindenkinek Hornikonak kitartás nem lesz probléma. :D

178. Kata21* (válaszként erre: 177. - Horniko)
2008. ápr. 6. 17:27

Szia!!!Hát akkor egy kalappal!!!!Holnap szorítunk majd érted nagyon!De ugysem lesz semmi baj!Csak ügyesen^^

Köszönöm kérdésed én nagyon jól vagyok.A heg már nagyon szép pedig nem kenegetem semmivel!

Detty te hogy vagy??

177. horniko
2008. ápr. 6. 13:30

Lassan készülődünk a kórházba..

Holnap akkor gondoljatok rám!!

Kata te hogy vagy, olyan régen írtál?

Csáóóó!Sietek vissza....

2008. ápr. 4. 18:30
Na Horniko akkor nyugi most pihenni sokat és lazítani kikapcsolódni :D
175. horniko
2008. ápr. 4. 15:33

Halihó!Hazaértem.:)Bár papíron már befeküdtem.Szegény szobatársamnak az ápoló azt mondta már nem lesz egyedül, de még vasárnap estig mégis.Egy kétágyas szobában leszek.Egy fiatal orvossal elintéztük ma a papírmunkát meg az egyebeket.A sebésszel nem tudtam beszélni.Nagyon fontos ember, máshol volt dolga, de rámtelefonált, hogy kit keressek és így sikerült elintézni a dolgokat.Az anesztessel is csak vasárnap fogok beszélni, ő műtőben volt.

Lehet, hogy olyan plasztikai öltésekkel varrják a nyakam nem kapcsozzák.(A srác szerint.)

Tök megnyugtató volt az egész!!:)

Az ápoló pedig egy tök aranyos akcentussal beszélő csajszi volt.(Ő etette be a szobatársam, hogy nem lesz egyedül, azt hiszem valamit félreértett.)

És "napoztam" is egyet a kórház udvarán amíg vártam.

Asszem sok lesz a szöveg , és még nem is történt semmi.:)Sziasztok jó hétvégét!!!

174. 1366d1807f (válaszként erre: 173. - Horniko)
2008. ápr. 4. 10:00
Hazajössz!
173. horniko
2008. ápr. 4. 09:28
Most indulok a kórházba bejelentkezni.Aztán remélem még ma hazajövök..
2008. ápr. 2. 16:32
Én is így vagyok mint Kata ha húzódik fürdés után olyankor esetleg az aloe vera gélel kenem.
171. Kata21*
2008. ápr. 2. 16:18
Én nem ragasztgatom semmivel.Nekem anélkül is tök szépen gyógyul.Már minen seb leesett róla és már tök sima az egész!Csak bekötöm ha kimegyek a levegőre.Ennyi
170. horniko
2008. ápr. 2. 16:04

Én is így gondolom, hogy hazaengednek.(Meg gondolom pénteken, hétköznap szeretnék intézni az egyebeket is, nem hétvégén.)

Kata, Detty ti ragasztgattatok "steri strip"-et a hegre, sebre? [link]

[link]

Segít, hogy szépen gyógyuljon és ne nyíljon szét.Én most a hátamra ragasztgatom, de lehet a nyakamra sem fog ártani.Majd rákérdezek a dokinál.

169. 1366d1807f (válaszként erre: 166. - Horniko)
2008. ápr. 2. 15:12

Nyugodt lehetsz, hogy hazaengednek, nekik csak azért kellesz péntektől, hogy ne legyen "üres" az ágy. Én is így voltam. De pénteken délelőtt még 1-2 vizsgálatra kellett menni. Ebéd után hazaengedtek minden aznap bejött beteget.


Nyugi!

168. horniko
2008. ápr. 2. 13:16
Elmegyek veszek valami jó könyvet, meg újságot.A vásárlás megnyugtat és még talán jó kedvem is lesz..:)
167. horniko
2008. ápr. 2. 12:41
Biztos rendes ember ám csak megvan a saját lelkiviláguk...Meg végülis nem is az a lényeg.De én kezdem ezek miatt hülyének érezni magam..
166. horniko
2008. ápr. 2. 12:38

Felhívtam.. De "ő megmondta hiszen már" hogy mikor hova menjek.Múltok 5-kor merészeltem felhívni erre " megmondta, hogy csak este hívjam. Nem lesz ez így jó..

Szóval pénteken be kell mennem bejelentkezni.Miután rákérdeztem megmondta, hogy ő csak ebéd után lesz bennt"szinte az volt, hogy ha akarok vele beszélni várjam meg.Ezek túlzott elvárások a műtét előtt??

Szóval még az is lehet, hogy hétvégére haza sem engednek.Mit csináljak ott 2 és fél napig? Bár szerintem hazaengednek..Nem viszek cucccot csak összekíszítem hogy be tudják utánam hozni ha mégis maradok..

2008. ápr. 1. 21:51

Első két nap velem nem történt semmi így bárki jöhetett :D aznap inkább Anyukám meg a Párom volt ott meg Anyának két barátnője akik szinte a pót anyáim :) akkor sokat vissza aludtam de jó volt mikor felébredtem és mindig ott volt valaki :D

MÁsnap már örültem bárki jött is mindegy volt szinte csak ne legyek egyedül :D

164. Kata21*
2008. ápr. 1. 17:47
Már másnap reggel 9kor jött az első látogató!Aztán szépen sorba jött mindenki.A családból senki (csak anyukám)inkább barátok.Mondjuk én nélkülük senki vagyok ugyhogy akkor lettem volna szomorú ha nem jönnek be!Tök sokat nevetgéltünk bár kicsit még kómás voltam de hamar elment a nap.Ami jó mert ugye másnap én mehettem is haza így olyan rövidnek tűnt a bent töltött idő:)Az utolsó látogatóm este negyed9kor ment el:D
163. Kata21*
2008. ápr. 1. 17:43
Hozzám rögtön a műtét után jöttek a látogatók:)És tök örültem neki!
162. horniko
2008. ápr. 1. 17:41
(össze vissza írok, bocsi.Azárt biztos átmegy a lényeg...:)
161. horniko
2008. ápr. 1. 17:40

Kb mikorra voltatok olyan állapotban a kórházban, hogy szívesen láttatok látogatókat a szűk családon kívül?

Egy barátnő mondta, hogy meglátogat majd, de én egyenlőre abban maradtunk, hogy ezt még megbeszéljük.Úgy gondolom nem biztos, hogy jó lesz a társaságom egy darabig...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook