Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


160. horniko
2008. ápr. 1. 17:39

Nekem nem biztos, hogy fogynom kéne az 50 kilómból, bár félek, hogy a 3 hét ücsörgéstől hízok, úgyhogy nem lesz baj, ha fogyok előtte...


Én úgy hallottam nem jó inni altatás után egy darabig, mert ettől a kettőtől együtt lesz hányingere az embernek.

De a bubimentes ásványvizet bekészítem.

159. horniko
2008. ápr. 1. 17:35

Még egyben vagyok csak sűrű volt a hétvégém meg a hétfőm és nem volt időm meg energiám bekapcsolni a gépet.De jó érzés hogy így aggódtok:) A műtétem jövő hétfőn lesz.

A lakás kiszellőzött, bár állandóan nyitva az ablak.

Kata ezt eddig titkoltad, azt mondtad minden jól ment:).

A kolleganőm a gyerekek előtt sem köti magát és még senki sem lett"rosszul".Azt hiszem minden csoda 3 napig tart aztán megszokják.Bár lehet én nem fogom szeretni a kérdezősködést..Majd meglátom.

Egyébként egyre jobb, hogy közeleg az időpont.Utálok várni és már egyre kevesebbet kell.

Ma este fel kell hívnom a dokit..Eddig halogattam, de már tudnom kell mi lesz a programom pénteken.

2008. ápr. 1. 16:55
Nem most van még a műtétje ugye?
2008. ápr. 1. 16:55
Hornikoval mi van mostanában? Kata Te sem tudsz róla semmit?
156. detty222 (válaszként erre: 155. - Kata21*)
2008. márc. 31. 22:29
Én is négy kilót fogytam a műtét után meg ahogy a korházban voltam. De már rám is vissza jött :((
155. Kata21*
2008. márc. 31. 18:47
Végülis mind1 mitől hánytam de hánytam!!!Ami nem is olyan rossz dolog mert fogytam 4kilót:):):):):):):):):):):)Bár ez lehet attól hogy kiszedték ezt az izét vagy nemtom:)
154. 1366d1807f (válaszként erre: 152. - Kata21*)
2008. márc. 31. 09:51

Hidd el, hogy az altatástól hánytál, nem a kajától. Én minden műtétem után hánytam egész nap. De amikor a PM műtét előtt mondtam az altató orvosnak, akkor azt mondta, hogy olyannal altat majd, amitől nem hányok. Így is lett.


Csak ezt nem szívesen használják, mert nagyon drága! A másik olcsóbb, a beteg meg ráér hányni. Na én ettől hányok :)))

2008. márc. 31. 09:15

Sziasztok!


Én a lakásban már nem kötözgetem csak kint hogy ne érje a nap mert akkor csúnya lesz állítólag.

MEgyek ma már Dolgozni :) ott is le lesz kötve mert egy nagy irodában vagyunk vagy 40-en és ha meglátják egyesek lehet rosszul lesznek :)azt meg azért nem szeretném.

én nem ehettem műtét előtti nap este 6-tól és a műtét napján sem hoztak enni. Másnap reggel kaptam kenyeret vajat és trapista sajtot. éjszaka viszont én szívószállás rosztost ittam.

Plusz napközben mikor már lehetett a liptonos zöld tehát. Nekem nem volt hányingerem.


Majd még benézek mielőtt megyek dolgozni :D

meg este meló után kiváncsi leszek hogy fogom bírni. :D

Horniko kitartás. Kiszellőzött már a lakás? az borzasztó lehetett az a látvány!

152. Kata21* (válaszként erre: 151. - Horniko)
2008. márc. 30. 19:52

Én nem féltem hogy ellopják mert kértem magamnak zárható szekrényt aztán amikor mentem fel műtétre oda elzártam a cuccost a kulcsot meg a nővérkék őrizték.Amikor meg aludtam bedobtam mindent a párnáim alá.Nameg akkor is amikor kimentem a szobábból!

Képzeld nekem azt mondták a nővérek hogy (persze miután magamhoz tértem az altatásból teljesen)bármit ihatok meg ehetek.Hát én ugy is tettem.Mivel eléggé ki voltam száradva őszilével kezdtem mert az volt közelebb és nem kellett hajolgatni érte.Miután megittam eléggé émejegtem meg nem voltam jól.Aztán mondm eszek 1-2 falatot hátha azért émejgek.Kroászánt ettem vagyis enni akartam de nem jött össze.2falatig jutottam és hánytam(bocsi)!mondom jó biztos csak nem esett jól majd 1-2 óra múlva rápróbáltam.Az lett a vége hogy egész dután hánytam majd estefelé szólt egy másik nővér hogy valószínű az üdítőtől hányok meg a kajától.Hogy nem kellett volna gyümilevet inni hanem ásványvizet.Abból is a bubimenteset.

Szóval szerintem ha már magadhoz tértél és szomjas vagy előbb a bubimentes vízhez nyúlj.

Az volt a durva hogy nekem még ebédet is hoztak be az idióták.Szilvásgombócot!Ettem is belőle vagy 2falatot:)

Amugy a hányástól eltekintve nem volt ám semmi bajom altatás után.Sőtt a csöveim ugye ilyen kis üvegcséhez voltak csatlakoztatva amiket elneveztem frédinek és bébinek és mikor indultam sétálni mindig mondtam hogy megyek megsétáltatom a fiukat:)Igen jó volt!!!!

Na jólvan tök sokat írtam.Befejezem.Fel a fejjel amugy...nem lesz semmi para:)Na sziasztok

151. horniko
2008. márc. 30. 19:14

Nem féltél Kata, hogy ellopják ezeket az értékes cuccokat a kórházban?

Én csak telcsit viszek, azon lesz rádió, nameg mp3-at.Azt hiszem kéne még valami könyv vagy újság meg rejtvény..

Kispárnát mindenképpen viszek!!


Mennyi ideig nem lehet enni, inni előtte és utána?Először csak pépeset lehet, vagy rátok volt bízva,vagy mást nem is nagyon bírtatok?


Úgy döntöttünk holnap lesz a varratszedés a hátamból..A párom nővére műtötte.Ő messze otthon(szülővárosunkban) lakik, úgyhogy rá nem számíthatunk.De elmagyarázta a fortélyokat.Jó lesz:)).


Csak az utcánra kötözgetitek vagy beltérre (munkahely, suli) is? A kolleganőmet, akit olyan 6 hete műtöttek bennt nem zavarja, nem köti.Legalább szoktatja a gyerekekkel a látványt:).

150. horniko
2008. márc. 30. 19:05

Sziasztok!

A buli csak olyan lassú beszélgetős evős ivós volt.Jó volt azért.De ami utána várt minket a lakásban...Na az volt a nemmindegy..Leszakadt az örökölt lakásunk, örökölt konyhaszekrényének a "bárpolca"..Vastagon állt a konyha üvegtörmelékkel és a különleges piák egyvelegével(vagy centi vastagon).Na mire feltakarítottuk jól berúgtunk a szagtól.

149. Kata21*
2008. márc. 28. 08:36
Kispárna!!!Nagyon fontos dolog!Én is vittem be és annyira kényelmes volt hogy hihetetlen!:)Sőt a nővérektől kaptam még egy nagypárnát mert olyan kevesen votlak akkor az oszátlyon.Na ugy volt igazán kényelmes:)Szóval Horniko kispárnát vigyél mindenképp!!!!!
2008. márc. 27. 21:06

Én vittem magammal wc papír üllőkét dehát miután a nővérek kivittek a wc-re éjszaka és ráültettek úgy örültem, hogy a wc papíromat hozták utánnam nem hogy még a papír üllőkét. Az biztos hogy én vittem magammal két kis szívószállás rostost amikor már ihattam azzal könnyebb volt meg még vagy két napig a szívószállal ittam mert úgy nem nyeltem akkorákat :)

a laptopot én is bevittem azon volt játék a telcsimen rádiót hallgattam mobil töltő nálam is volt :D

én kispárnát is vittem és kényelmes volt :)

Bár számoljátok azt is hogy nekem hétfőn 10- szombat 9-ig ott kellett legyek.

jó éjszakát mindenkinek!

147. Kata21*
2008. márc. 27. 20:00

Na Heló lányok!Dett:nekem nem mondott semmit a dokim a kötözgetésről!Jól áll a sál amit vettem ugyhogy amíg nem lesz olyan nagyon meleg be fogom kötni:)na jó nem(vagyis de télleg jó a sálam:))én ugy tudom hogy 6hét ugye a teljes gyóguylási idő...na addig tuti kötözgetni fogom majd.

Horniko:nekem anyukám rakta össze a kórházi cuccom és mindenem volt amire szükségem lett volna.Még magam sem tudom mit pakolt be.Annyi biztos hogy volt nálam legalább 15dvd,egy hordozható dvdlejátszó,egy mp3 lejátszó,mobiltöltő,dvdtöltő meg pár elem:)Mert ezeket én pakoltam be!!!!!

Jó bulit neked és tényleg nyugodtan engedd el magad nem kell félni a műtéttől!!Most mondanám hogy nézz rám de...:)Én már alig várom hogy bulizhassak!!!!!Jövő7végén meg is teszem mondjjk!!!

Na jóéjt nektek

146. detty222 (válaszként erre: 145. - Horniko)
2008. márc. 27. 17:54

Sikerüljön magad elengedni!!!

Bulizni egy jót táncolni már én is nagyon nagyon vágyom :D Tehát nincs Katával semmi gond! :)

Kata Neked mit mondtak a nyak kötözgetésre? meddig kell kötni? vagy hogy?

145. horniko
2008. márc. 27. 16:20
De holnap bulizok egy nagyot a szülinapon és én EL FOGOM TUDNI MAGAM ENGEDNI!!!Most ezt próbálom bemesélni magamnak remélem sikerrel..Egy picit asszem megint félek...
144. horniko
2008. márc. 27. 16:16

Tényleg stramm csaj vagy Kata!Asszem én is...meg határozott is.Mondjuk bulizni én biztos nem kívánkoznék.

Szerintetek az gáz, ha pont a műtétkor fog megjönni??Bár mostanában nem híres a pontosságról, de amilyen az én formám.

Mi az amit ti elfelejtettetek betenni a kórházi uticsomagba és mégis szükség volt rá?

Aszondod detty, hogy az orvosok nem harapják le az ember fejét, ha felhívják őket??Bíztató, bár a torkomat így is úgy is elvágja..ha-ha

143. Kata21*
2008. márc. 27. 12:33

Juhéééé ma votlam kinn 1hét után előszőr!!!:)Kontrollon voltunk.Csupa jó dolgot mondott a dokibácsim:)Meg volt velem elégedve és nem gondolta volna hogy ilyen ficsánka leszek:)Dehát ő még nem ismer!Aztán elmentünk vásárolni(a legjobb)csak a végére kicsit elfáradtam:)

Ja és mondta a dokikám hogy jövő7en már mehetek bulizni is!!!!Ugyhogy msot igen boldog vagyok!:)

142. detty222 (válaszként erre: 141. - Horniko)
2008. márc. 26. 17:43
Ezzel én is így voltam :) nem tudtam hova kell menni a kivizsgállásra meg hogy nekem szedni kellett azokat a cseppeket is és nem értettem én is felhívtam előző nap a dokit hogy akkor hogy is van ez :D
141. horniko (válaszként erre: 138. - Detty222)
2008. márc. 26. 16:29

Tegnap írtam én is ám:) csak aztán míg dolgoztam ti belehúztatok.Azért tűnik régennek:)

Én most attól fosok, hogy fel kell hívnom az orvost még egyszer mert nem fogtam fel múltkor minden részletet..Tiszta hülye vagyok, de útálok idegen emberekel telefonálni..Főleg, ha kérnem is kell..Ez így még rosszabb összeállítás..

140. horniko
2008. márc. 26. 16:26

Kata nagyon át tudom érezni a helyzeted..Engem azt hiszem a Párom fog majd óvni a "széltől" is.Persze el is várom tőle.:)

Én még télen is bicajjal jártam dolgozni, meg fogok őrülni..

Most is azon töröm a fejem, hogy hétvégén mit kéne mozogni.Műtött háttal a párom nem enged fallabdázni. bár van benne igazság.Talán görkorizok vagy kirándulunk..Fel kell még töltődnöm valahogy a műtét előtt.

139. Kata21*
2008. márc. 26. 08:12
Jóreggelt!Holnap lesz a napja hogy kimozdulhatok:)Megyek vissza a dokihoz!De lehet még ma is mehetek majd egy kört még nemtom anyu hogy döntött!Nagyon félt az a baj pedig tényleg nincs semmi bajom!
138. detty222 (válaszként erre: 137. - Kata21*)
2008. márc. 26. 06:21

Kimehetsz nyugodtan :) hát nem szobafogság ez nem a lábad vagy a hátad műtötték :) egyébként engem megműtöttek szerdán pénteken kivették a csövet és lekísértem anyát a portáig :D

Aztán Párommal vissza a kávé automatához, majd pihi és fel. szombaton haza és szombattól hétfőig voltam bezárva csak :)Hajrá Kata!


HOrnikio hogy vagy miújság régen írtál be ne félj látod Kata is nagyon félt és nem kellett volna.


Puszi

137. Kata21*
2008. márc. 25. 21:08
Én sem ugy akartam kimenni hogy egyedül.Sőt ugy bebugyolálnám a nyakam mint az állat!!Csak had mozogjak már valamerre!!Majd talán holnap...addig könyörgök míg ki nem enged anyu picit:)Na jóéjt sziasztok
2008. márc. 25. 20:34

ki mehetsz csak csak ne menj egyedül.

Mert én először megtántorodtam a levegőn a bezártság után :) Én is úgy éreztem hogy fáradhatatlan vagyok.

ja és kösd be a nyakad ha kimész :D!

135. Kata21*
2008. márc. 25. 20:22
Fáradhatatlan vagyok:)Olyan vagyok mint a sajtkukac!!!De amugy meg jövő7től suliba kell mennem...egyedül!!!most akkor miért ne mehetnék ki!!!jajjj meghalok ettől a négy faltól:)
134. detty222 (válaszként erre: 132. - Kata21*)
2008. márc. 25. 17:55
Ne menj még egyedül sehova én hétfőn kedden sétáltam kint először Anyukámmal de keveset mert majd észre veszed hogy elfáradsz :D
133. era06 (válaszként erre: 132. - Kata21*)
2008. márc. 25. 17:48
szerintem anyuék nem a lavegőtől féltenek!. Egy rossz lépés elesel vagy valaki meglők..... sose lehet tudni. Az nagyom jó, hogy nem hagytad elmagad, de vigyázni is kell még egy kicsit.
132. Kata21*
2008. márc. 25. 12:39

Detty:mikor szabad kimenni a levegőre előszőr???mert anyukám nem akar kiengedni én meg már tök szét vagyok ettől a négy faltól!!sose voltam egy otthonülős típus és nem nagyon bírom a bezártságot.már halálra untam magam itthon.asszem most kicsit kibuktam...elegem van abból is hogy mindenki mondja "jajjj a kisbeteg" meg stb...nem vagyok beteg.nagyon is jól érzem magam!olyan vagyok mint a műtét előtt annyi külömbséggel hogy van egy vágás a nyakamon!!!!de nem jelent semmit.kicsattanok az egészségtől:)áááááá basszuss...már azt várom mikor lesz jövő7 és menjek suliba:)(itt már tényleg bajok vannak!!!!!)

ugye ha jól felöltözök kimehetek nyugodtan???

131. horniko
2008. márc. 25. 11:46

Hát..Jó is meg rossz is tudni, hogy mikre számíthatok..De azért inkább jó úgyhogy írjatok csak:).

Ma jöttem rá, hogy a háziorvosom asszisztense azon a sebészeten ápoló, ahol műtenek.Tök jó legalább lesz egy ismerős arc:)

Azért szerencsére megy az idő..már csak két hét..Szeretnék már túllenni rajta.Elég nehéz lesz még másfél hetet dolgozni.Bár legalább elvonják a kölykök a figyelmemet.


Jó pihenést Detty és Kata!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook