Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
18610. Anita_89
2017. ápr. 21. 09:32

Sziasztok!


Én Calcium+D és Multivitamon pezsgőtabláttát iszok minden nap. Nekem ez vált be. Szelént én is hallottam, hogy érdemes szedni, de még nem vettem végülis. Inkább odafigyelek arra, hogy olyan ételeket egyek ami tartalmaz szelént.

Bevallom őszintén, hogy én nem járok edzeni, én azok közé tartozom, akiknél nem okozott a pajzsmirigyműtét súlygyarapodást. Én az azt megelőző 2-3 évben híztam inkább kb 6-8 kgot.

Ma megyek majd a megmaradt bal oldali pajzsmirigyemmel ultrahangra.

2017. ápr. 21. 09:30

Hát karácsony körül én sem jártam tornázni, aztán az endokrinológus azt mondta, várjam meg a műtétet , és majd utána kezdjek tornázni.

Akkor, ha jól számolom, a műtétek után 6-8, Szviola esetében 10-12 héttel kezdtetek komolyabb tornába, igaz? Mindenesetre, az már jó jel, hogy tudtok rendszeresen járni.

A háziorvos csinált egy TSH-t a műtét után 3 héttel, most beszéltem vele telefonon, ahol mondta, hogy a TSH 54 lett, és el kellene kezdenem szedni a hormont. Azért felhívtam az endokrinológiát, mert ott mást is néznek, ott közölték, hogy műtét után 6 héttel szokés visszamenni, említettem nekik a TSH-t, meg hogy thyreoidectomia totalis-om volt, szóval tényleg semmi nem maradt, ami hormont termelne, erre megismételte, hogy 6 hét múlva szokás jönni. Jeleztem,hogy addigra az eredmény szerintem csak rosszabb lesz, végül engedték, hogy elmenjek a jövő héten. Nos, egy kicsit meglepett ez a hozzáállás, de végül is, lehet, hogy ez így van jól. Nektek volt valaha 54-es TSH-tok? Ha igen, volt valamilyen tünetetek?. Én kezdek gömbölyödni, főleg a derekam tájékán...

18608. nagyhelga (válaszként erre: 18606. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 20. 21:57

Én Bioextra D3 3000 NE-t szedek, ajánlott mindenkinek D vitamint szedni, mert immunerősítő és még sok mindenre jó. Én most kezdtem el edzeni a kezelések után, eddig nem nagyon javasolták az edzést, meg nem is bírtam volna. Rajtam is van sajna pár plusz kiló, és újra elkezdtem a fogamzásgátlót is, de ha túlműködök, remélem leszalad pár a pluszból.

És hogy vagytok? A rekedtes hang majd elmúlik, nekem még sajog a nyakam ettől az összevissza időtől :/ Gyógyuljatok gyorsan ;)

18607. Szviola (válaszként erre: 18605. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 20. 18:52

Én most járok súlyzós személyi edzős kondiba, rajtam 40 kg plusz van, az 5 évvel ezelőtti műtét óta. Úgy hogy volt egy év a terhesség előtt, amikor heti 5x jártam hot ironra. Akkor is csak stagnált... Néha.

Most eléggé sokára mentem vissza, mert sokára is jött rendbe a hangom, fulladtam majdnem 2.5 hónapig, utána karácsony, stb, utána nem láttam értelmét elkezdeni a kezelés előtt.

2017. ápr. 20. 13:32

Ja, eszembe jutott még valami, ahogy az alulműködő fórumot olvasgattam. Többen ajánlják a D-vitamin szedését/ más vitaminok mellett/. A sebész, amikor a dréncsöveket kiszedte, megemlítette, hogy célszerű lehet a D -vitamin szedni.

Ti hogy vagytok ezzel? Nektek is említette a sebész vagy más orvos a D-vitamint? Szedtek-e ilyesmit, vagy Nektek nem szükséges?

2017. ápr. 20. 10:37

Úgy tűnik, hasonló az állapotunk. Néhány napja én is egy kicsit mélyebbnek érzem a hangomat, de a külvilág szerint nincs ilyen változás. Viszont valahogy nehéz tartani a karomat stb. remélem, ez csak a hormon hiányától van. Az én duzzanatom mintha kisebbedne, és színtelen, a seb olyan rózsaszínes, de a dréncső lukja is látszik.

Kinéztem egy aerobic stúdiót, ahová eddig jártam, az bezárt. Átlag heti 5x jártam, már nagyon rám férne a mozgás.

Nagyhelga, Channa, Szviola, Anita_89- Ti mikor tudtatok intenzívebb-mondjuk- alakformáló tornát csinálni, masszív hasizom gyakorlatokkal, ahol nagyon belejátszik a nyaki régió.

Bár lehet, hogy ezzel meg kell várni a hormonpótlást, azt sem tudom, alulműködve szabad-e intenzíven tornázni. Amúgy Neked mikorra lesz meg a szövettan eredménye?

18604. Cicmarek (válaszként erre: 18603. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 19. 23:20

Egyelőre mèg nem èrzek semmit a hormonhiànytól.Most èn se fogtam magam vissza kaja ügyileg,de holnaptól igyekszem😀Nyelès màr nem fàj,viszont mintha refluxom lenne,èg a nyelőcsövem,meg kicsit lejebb is.Ilyen csak terhessèg alatt volt velem.Duzzanatom szilva nagysàgú,heg felett picit piros.Ma hivtam a dokit,azt mondja ha nem lüktet ès nem vagyok lázas,nincs baj.Ha akarok azèrt menjek be,de nem tudtam bemenni.Ja meg 2-3napja reggelente mèlyebb reketesebb a hangom.

A közèrzetem viszonylag jó,sokkal jobban alszok,iszonyat rossz alvó voltam.Kevèsbè fulladok ki,igaz mèg hosszú gyaloglásokat nem csinàltam.A baràtnőm mondta hogy ha telon beszèltünk,hallotta hogy zihàlok,most nem hallja.

Mèg egy darabig èrzèkeny lesz azt mondjàk,jól megbolygattak ott mindent.Neked is biztos elmúlik,de az frontok majd biztos bekavarnak nekünk.

18603. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18600. - Cicmarek)
2017. ápr. 18. 08:30
Örülök, hogy rendben gyógyulgatsz. Nagyjából velem is minden rendben van. Ma már dolgozom újra.Kíváncsi vagyok, hogy fog menni.A duzzanatom talán egy kocsit apadt, de a nyakam jobb oldala, ahol a nagyobb lebeny volt, elég érzékeny terület. Nekem műtét után 2 hétre a háziorvosos csinált egy TSH-t, és a 31. napon csinál egy újat is. Úgy tudom, ő más pm. hormon vizsgálatot nem kérhet. Szerdán tudom meg a 2 hetes eredményt, kíváncsi vagyok,milyen lesz Azt hiszem, 4 hét után visszamegyek az endokrinológiára. Nekem ott azt mondta az orvos még a műtét előtt, hogy nagyon könnyen lehet pótolni a kiesett hormont. Hát úgy legyen! Amúgy Te érzel valamit a hormon hiányából? Én felszedtem egy kilót, de eddig nem is fogtam vissza magam kajailag, szóval ez nem biztos, hogy a hormon hiányától van.Neked milyen a közérzeted?
18602. Szviola (válaszként erre: 18600. - Cicmarek)
2017. ápr. 18. 06:36

Köszi, vagyok egy csoportban, de nekem ez már a 3. lesz.

Meg az a csopi, neha a hajam égnek áll, bár ez csak sima pm-es.

Nem tudom felfogni, miért van ez velem, sorra jönnek a rossz dolgok, és mindig csak visszafele haladok, soha nem előre.

Félek is, mert mind2 alkalom más volt, az altatás utáni ébredés mindenkinek más, nekem egy rémálom. Ááá, egyszer biztos beleőrülök.

18601. Cicmarek (válaszként erre: 18599. - Szviola)
2017. ápr. 17. 23:29
Vannak hullàmvölgyek sajnos.Meg fogsz gyógyulni hinni kell benne.❤Erős vagy!!!!
18600. Cicmarek (válaszként erre: 18596. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 17. 23:25

Nekem a doki 4 hetet mondott.Megyek vissza a Dèl-pestibe Sàrközi doktornőhöz.Szerintem nagyon jó doki,remèlem gyorsan be tudjuk àllítani a hormont.A hegnèl nekem is van duzzanat mèg mindig,illeve a ha darabosat eszek mèg mindig fàj a nyelès.Talàn kicsit màr javult.Nàlad minden rendben?

Szviola:facen van egy pajzsmirigyes csoport,annyira nem olvastam vissza mèg,de van akiket màr 2x mütöttek.Biztos van aki hasonló cipőven jàr.Elèg nagy csoport sokan vannak bent.

18599. Szviola (válaszként erre: 18597. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 17. 11:42
Sajnos annyira sok már ez nekem, amugy is lelkileg labilisebb vagyok, főleg így gyerek mellett. A kapcsolatunk is kezd rá menni, nem túl jó kilátások. Minden mütetem, es kezelesem egy tetovalasban emlekeztet m@r azt sem tusom mire. Ezt soha nem lehet elfelejteni.
18598. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18594. - Dorci5$)
2017. ápr. 16. 18:45
Kellemes ünnepeket mindenkinek!!
18597. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18593. - Szviola)
2017. ápr. 16. 18:44

Valòban peches sorozatnak tunik a dolog. Megkérdeztem a baratnomet, akinek ugyanez a baja volt, hogy reszletesen hogy tortent a dolog, mert csak annyit emlitett, hogy mutet vplt, meg izotop kezeles. Most azt mondta, hogy 4 szer vagtak fel a nyakat, addig, amig oda nem valo dolgok vettek fel izotopot. De ez mar 6- 7 eve volt. Azt mondja, utolag elfelejtodnek ezek a dolgok. Meggyogyult es kesz.

Te is meg fogsz gyogyulni 😄!!! es majd csak emlek lesz az egesz.

2017. ápr. 16. 18:36

után 6 héttel kell visszamennem, de lehet korábban is, ha nem jòl vagyok. Az endokrinològiára talán azért érdemes ilyenkor visszamenni, mert nem csak a néhai p.mirigy hormonjait, hanem a mellèkpajzsmirigy termelte PTH- t és egyéb dolgokat is - pl. foszfor- megneznek ilyenkor. Nem tudom, voltál- e mostanaban endos. dokinal Cicmarek, de ha bejelentkezel egy endokrinologian, hogy thyreidektomia totalis -od, volt, biztos nem utasitanak vissza.

Hogy gyógyul a sebed?minden rendben?

18595. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18592. - Cicmarek)
2017. ápr. 16. 18:27
Nekem is 100 mikrogrammot kellene szednem az L thyroxinbòl. Az endokronològiára elvileg a mütét
18594. Dorci5$
2017. ápr. 16. 10:58
Kellemes húsvéti ünnepeket! 🐇🥚Mindenki gyógyulgasson!!!
18593. Szviola (válaszként erre: 18592. - Cicmarek)
2017. ápr. 15. 09:08

Még fogalmam sincs, hogy mi lesz, de ez lesz a 3. műtétem, ha kell. Márpedig kell, idáig úgy néz ki.

Azt hiszem én ebbe lassan bedilizek. De most komolyan, van még itt valaki, vagy volt valaha aki ennyire szerencsétlen?

18592. Cicmarek
2017. ápr. 14. 22:11

Most olvasgatom,hogy nektek màs gyógyszert írtak fel.Nekem Letrox100 at,amiből felet kell szednem ès màr most elkezdhetem.4 hèt múlva kontroll,akkor majd valószínűleg emelik az adagot.Ennèl a Letroxnàl elèg sok rossz mellèkhatàsról olvastam.

Szviola,bàr màr túl lennèl rajta!!!!

18591. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18589. - Cicmarek)
2017. ápr. 14. 22:08
Érdekes, nekem 2 csövem volt. Tulajdonképpen nem nyelési fájdalmam van, hanem mintha lenne egy gombóc a torkombam, vagy mintha a megmaradt bőr szűk lenne, és öszenyomná a gégémet. Ezt most erősebben érzem,mint közvetlenül a műtét után.Lehet,hogy a varrat felett lévő seroma okozza, ami egyelőre nem szívódott fel. Ja, és gyakran úgy érzem, mintha kiszáradna a gégém- csak az vigasztal, hogy a többiek leírásból azt látom, ez még sokat javulhat.
18590. Szviola
2017. ápr. 14. 21:51
Nem emlékszem meddig volt nehéz nyelni, mind2x más volt. Sajnos ugy néz ki még egyszer kipróbálhatom ezt a fajta műtétet.
18589. Cicmarek
2017. ápr. 14. 19:27
Igen mindent kivettek. A csövet màr tegnap kivettèk ès csak 1 volt,kapcsokat ma reggel.Nekem a vàgàsnàl volt a cső,úgy olvastam,hogy valahol a vàgàs alatt van.Nyelès mèg mindig fàj,elèg merev mèg a nyakam.Az a rossz hogy nèha köhögnöm kell,na az pokoli.Nyelèsi fàjdalom meddig tartott nàlatok?
2017. ápr. 14. 17:00

Én csak odabenn kaptam vérhigítót, otthonra csak azért adtak, mert volt családi előzmény / trombózis/, de a többiek otthonra nem kaptak.

Jó,hogy olyen hamar kijöhetsz a kórházból.

Ugye, mindkét lebenyedet kivették? Akkor, gondolom, mindkét oldalon van dréncsöved?

18587. Szviola (válaszként erre: 18585. - Cicmarek)
2017. ápr. 13. 12:23

Szuper, hogy ilyen jól vetted te is.

Én odabent is kaptam vérhígítót, meg itthonra is.

18586. Dorci5$ (válaszként erre: 18585. - Cicmarek)
2017. ápr. 13. 10:49
Otthon is kellett szúrni 10x a vérhigítót. A fájdalom is napról napra el fog múlni, pihenj sokat!!!
18585. Cicmarek
2017. ápr. 13. 09:02

Ti se kaptatok vèrhigító szurit?

Ezen csodàlkozok hogy nem adnak.

Amúgy a nyelès mèg fàj,de azt mondjàk az a tubus miatt van.A nyakam is fàjdogàl de nem vèszes.Most reggel ettem elöször fèltem a nyelèstől de simàn ment.Bazi èhes voltam😀

18584. Cicmarek
2017. ápr. 13. 08:51

Sziasztok!

Túl vagyok a műtèten😀Utàna elèggè hànyingerem volt,de vègül nem hànytam.Viszonylag jól vagyok,hangom se ment el😀Nèha azèrt köszörülnöm kell.

Egyelőre annyit mondott a doki hogy kicsit megszenvedtek vele,mert a szegycsontom alatt is volt.Köszönöm a drukkot!

Reggel vettek vèrt,nèzik a hormonokat,ha jó holnap lehet hazaengednek😀

18583. Dorci5$ (válaszként erre: 18582. - Cicmarek)
2017. ápr. 12. 07:39
Nagyon szorîtunk!!!!!
18582. Cicmarek (válaszként erre: 18581. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 11. 22:57

Sziasztok!

Holnap lesz a műtèt.

Drukkoljatok!😀

18581. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18568. - Cicmarek)
2017. ápr. 11. 20:48

Szia Cicmarek!


Túl vagy már a műtéten? Remélem, minden jól ment!!


Kérlek, jelezz vissza, ha már lesz rá alkalom, nagyon szurkolunk!!

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook