Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
18670. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18660. - Tjutka)
2017. máj. 15. 11:59

Szia tjutka!


Tudod már, mikor műtenek?

18669. Meska78
2017. máj. 12. 14:59

De halljátok, ennyi pajzsmirigyest!

Amikor ott voltam, volt egy másik lány is, szintén pajzsmirigyre műtik.

Az EKG-n egy bácsival elegyedtünk szóba, mondta, hogy a feleségének is volt gondja a pajzsmirigyével, őt is műtötték.

Aztán volt egy apuka, a lányát kísérte, megkérdezte, hogy az anyósának is van pajzsmirigy göbe, de eddig nem műtötték, érdemes-e kivetetni?

Aztán az altató orvosnál vártunk, és egy hölgy, akit egyébként más okból műtenek, mondta, hogy ja, hát neki is volt műtét, és mutatta a nyakán a heget.

18668. Meska78
2017. máj. 12. 14:55

Sziasztok! Én is megkaptam a zöld lámpát, műthetnek. :)

Most már nyugodtabb vagyok, mert én amilyen hülye vagyok tartottam tőle, hogy a vizsgálatok során még találnak valami rosszaságot, de úgy néz ki, minden rendben.

Én is várom a telefont. :)

Az utókor számára pedig: műtét előtti vizsgálatkor ne csak reggelit vigyetek magatokkal, hanem ebédet is. A vizsgálatok hamar megvoltak, másfél óra alatt, az altatóorvosnál viszont vártam 2 órát.

18667. Szviola (válaszként erre: 18666. - Nitus36)
2017. máj. 7. 19:10

Engem már 2x, először teljes eltávolítás volt, másodszor nyirokcsomókat vettek ki.

Elsőre jól voltam gyorsan, második nehezebb volt, de inkább utána nem akkor ott a kórházban.

18666. Nitus36
2017. máj. 7. 12:50
Szviola, téged is műtöttek ? Mi a tapasztalatod róla ?
18665. Szviola (válaszként erre: 18664. - Nitus36)
2017. máj. 7. 09:39

Szia.

Itt javarészünket műtötték, és utána más miatt kapott radiojódot, de ha én választhatnék, inkább a műtét, mint egy radioaktivan sugárzó dolog. Amennyit olvastam régebben túlműködött pmseketől akik inkább izotópon voltak, hogy azért a műtét előbb utóbb kellett.

18664. Nitus36
2017. máj. 6. 13:59
Sziasztok,sajnos úgy néz ki, hogy több èvig tartó kezelés után sem volt hatékony a gyógyszer a pajzsmirigy túlműködésemre. Műtét, vagy radiojód kezelésre lesz szükségem... èn a radiojód kezelés felè hajlok, mert félek a műtéttől.... Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban ?
18663. Meska78 (válaszként erre: 18662. - Tjutka)
2017. máj. 5. 19:22
Okè. Köszi az infót. Nekem meg ráadásul 9-re kell menni èhgyomorra. Bár gondolom, más is volt így.
18662. tjutka (válaszként erre: 18661. - Meska78)
2017. máj. 5. 17:10
Szia Meska78! Vigyél magaddal egy kis szendvicset, meg inni, mert 4-5 órát vesz igénybe a labor, ekg,röntgen és altató orvos. Laborba mentem először, ekg volt a 2. program, itt oda adják a leletet, majd röntgen jött. Utolsó állomás az altató orvos volt, mire oda értem, már látta az összes leletet a gépen.Végül vissza mentem a sebészeti asszisztenshez, adott tájékoztató füzetet, meg papírt, amivel a betegfelvételre kell majd menni.
18661. Meska78 (válaszként erre: 18660. - Tjutka)
2017. máj. 5. 14:37

Szia tjutka! Èn meg jövő hèt pènteken megyek a műtèt előtti vizsgálatokra, ma voltam egyeztetni a sebèsszel :)

Kitartást neked.

18660. tjutka (válaszként erre: 18653. - Kőnig Claudia)
2017. máj. 5. 13:47
Szervusztok! Ma voltam vérvétel, EKG, Röntgen és altató orvossal beszélgetés programon. Műthető vagyok. Egy hónapon belül egy ismeretlen számról fognak hívni. Ez a várakozás a legrosszabb, de majd túlesek ezen is. Gyógyuljatok, szép hétvégét mindenkinek. Majd megírom, mikor műtenek.
18659. nagyhelga (válaszként erre: 18648. - Kőnig Claudia)
2017. máj. 5. 12:12

Szia!


Én talán műtét után már kaptam a hormont, és az izotóp előtt egy hónappal hagytam abba. A hormon nélkül nekem a fáradtság és a száraz bőr volt a mellékhatás. A hormonmszintet nem tudom, 30 felett kell lennie a TSH-nak. Az utolsó két hét nehezebb, akkor már fáradt az ember. Amúgy meg lehet szokni a hormon szedését, reggel felkelés után beveszed, és fél-egy órát vársz a kávéval meg a kajával. Könnyen beilleszthető a napi rutinba :)

18658. Kisgizuska (válaszként erre: 18656. - Meska78)
2017. máj. 4. 14:07

Sziasztok!

Én úgy oldottam meg, hogy betegszabadságra mentem,amikor orvoshoz kellett mennem. Az én esetemben ez kicsit más, mert vállalkozó vagyok. Persze azokon a a napokon nem kerestem semmi, dehát ez van. A legfontosabb az életünk megmentése. Sem a munka, sem semmi más nem kerülhet elébe.

Ez a vacak betegség jól összekuszál nekünk mindent.

18657. Anita_89 (válaszként erre: 18656. - Meska78)
2017. máj. 4. 09:26

Szia Meska78!


Én vizsgálatok idején szabit vettem ki főleg. Az Onkológián mindent egy helyen csinálnak meg (vérvétel, EKG, röntgen, altatóorvossal való konzultáció). Általában reggel 8ra kell menni ezekre a vizsgálatok, eltart egy ideig, mert mindenhol várni kell, szóval kb egy fél napos program. Én amíg otthon lábadoztam, beteg szabira mentem, a kórházzal együtt 3 hetet.

18656. Meska78 (válaszként erre: 18655. - Kisgizuska)
2017. máj. 3. 20:03

Szia Kisgizuska.

Nem akarok várni a műtéttel, legalábbis nem szándékszom, igazából szeretnék már túl lenni rajta. Azért remélem hogy mostanság, vagy június elejére sikerül időpontot egyeztetni, mert május 27 esküvő (nem az enyém), és azon muszáj ott lennem.

Még felmerült bennem olyan kérdés, hogy amikor már készültetek a műtétre, akkor a megelőző vizsgálatokat egy helyen végezték, vagy majd nekem kell szaladgálni röntgen, EKG meg minden után? És a vizsgálatok idejét hogy oldottátok meg a munkahelyen? Kivettetek táppénzt, vagy szabit, vagy csak szóltatok, hogy ekkor meg akkor később jövök, vagy hamarabb megyek?

Azért kérdezem, mert én most abban a xar helyzetben vagyok, hogy pont most telt le a próbaidőm, és emiatt kicsit hülyén jön ki, hogy próbaidő után egyből lógással kezdtem. Persze első az egészség, de akkor is. Ráadásul itt most csak albérletben lakok, a háziorvosom meg maradt az "otthoni", ezért macerás lenne kiíratni magam tp-re.

18655. Kisgizuska (válaszként erre: 18645. - Meska78)
2017. máj. 3. 19:47
Szia Meska78! Engem március 6.-án műtöttek szinte ugyanezzel a diagnózissal. Hürthle sejtes adenoma. Nem sokat tudtam róla, de most már könyvet is írhatnék. Magyar, angolés szerbnyelven mindent elolvastam. A leghasznossabbnak az bizonyult, amit az orvosom mondott.4,5 cm volt a daganat, számtalan Hürthle sejttel. A laparoszkópos műtétet nem javasolták, mert műtét közben is kell szövettant nézni és ha pozitív, akkor az egész pajzsmirígyet eltávolítják, nem csak a beteg lebenyt. Megjártam a poklok poklát lelkileg, nagyon rosszak voltak az esélyeim, de a legvégén a szövettan jóindulatúnak találta! Azt mondták a leges-legutolsó pillanatban sikerült elkapni. Újra visszakaptam az életemet, csak mostmár teljessen átértékelve. Bármiben tudok segíteni, írj nyugodtan, akár privátban is.Igyekezz mielőbb megműttetni. Nem szabad vele várni, akkor sokkal több az esély. Mindenkinek szép estét és kitartást!!
18654. Meska78 (válaszként erre: 18653. - Kőnig Claudia)
2017. máj. 3. 18:23

Kedves Claudia, köszi a biztató szavakat.

Én is remélem, hogy nem lesz nagy gond.

Visszaolvastam a régi bejegyzéseket. Téged is az Országos Onkológiai Intézetben műtöttek? Én is oda fogok menni. :)

A műtéttől amúgy nem félek (még), mert még sose műtöttek semmire, így azt se tudom, mitől kéne félni. Gondolom kiütnek, utána meg magamhoz térek. Most úgy gondolom, hogy jól fogom bírni.

18653. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18645. - Meska78)
2017. máj. 3. 16:01

Szia Meska 78!


Szerintem az a legjobb, ha megműtenek. Bízzunk benne, hogy nincs semmi komoly baj, de ha valami probléma lenne, akkor most megoldják.

A szobatársamnak is Hürthe sejtes göbje volt, nála lobektómiát végeztek. Neki is azt mondták, hogy ez a Hürthe sejtes -ügy néha jó, néha rosszindulatú.

Én mindkét lebenyemtől megszabadultam. A szövettanban riasztó leírásokat olvastam: pszeudo papilláris szerkezet, extrém fokban tágult follikulusok, nyirok-tüszök jelenléte. A egyik lebeny diagnózisa struma colloides, a másiké follikuláris adenóma lett, de a BNO kód jóindulatú pajzsmirigy-daganatról szólt és ezt is mondták nekem. Tehát, lehet, hogy most ijesztő dolgokat olvasol, hallasz, de végül a szövettanod jóindulatúságot igazol.

18652. Meska78
2017. máj. 3. 13:07

Anita_89. Akkor neked időben elkapták. :)

Igazából persze nekem még lehet akármi, csak megnyugtatásképpen próbálok érdeklődni mindenfelé, hogy hátha nekem is olyan lesz. Persze nekem lehet harmadik féle verzió is. A Hürthle sejtes kenet önmagában még nem mérvadó. Olvastam olyat is, akinek ilyen volt a biopszia, utána meg kiderült, hogy amúgy papilláris daganat. Vagy csak simán Hürthle sejtes adenoma volt.

Na mindegy, úgyis ki kell várnom a szövettant, csak az idegesít, hogy március óta már eltelt 2 hónap, és még mindig itt vagyok ezzel a kis sunyi göbbel a nyakamban, amiről azt se tudjuk micsoda. Tudom, mindenkinél lassú ez a folyamat.

18651. Anita_89 (válaszként erre: 18650. - Meska78)
2017. máj. 3. 11:39

Szia Meska78!


A szövettanom pontosan: Non-invazív follicularis pajzsmirigy neoplasia papillaris jellegű morfológiai jegyekkel.

Az orvos azt mondta, hogy ez lényegében azt jelenti, hogy jó és rossz indulatú sejteket is találtak a a göbben. Ez nagyon ritka eset azt mondta. Úgyhogy jó, hogy megműtöttek.

18650. Meska78 (válaszként erre: 18646. - Anita_89)
2017. máj. 3. 11:16

Szia Anita!

A nyelési mozdulatot nálam is követi, ezért is fedeztem fel, mert amikor nyelek, jobban kidudorodik, amúgy kis sunyi módon szépen belesimul a két kulcscsont közötti mélyedésbe, alig látni.


És mi lett végül az eredményed?

A párom anyukájánál próbáltam érdeklődni, mivelhogy neki is ilyen volt állítása szerint, de a régi papírjaiből mindent meg tudott mutatni, csak azt nem, hogy mekkora volt az elváltozás. A szövettan eredményére meg nem is emlékszik. :) Ezek szerint neki valószínűleg jóindulatú volt.

2017. máj. 3. 10:39
Ja, és napi 100 mikrogrammot / hormon / kell szednem. Nem tudom, az elég-e.Nekem nulla pajzsmirigy szövet maradt.
2017. máj. 3. 10:37

Szia,Nagyhelga,


Szviola már válaszolt erre a kérdésre, de kíváncsi vagyok a Te tapasztalatodra is.Utána olvasva a postoknak, úgy látom, az izotóp előtt nagyjából 1 hónappal kellett abba hagynotok a hormon szedédét, nagyjából milyen hormonszint alakult ki 1 hónap alatt hormon nélkül? A kezelés után fokozatosan kellet újra elkezdeni a hormont? Ha igen, nagyjából milyen volt az adag? Kb. mennyi idő alatt lett határon belül az értéketek?

Azért kérdezem, met én pont 1 hónappal a műtét után kezdtem el a hormont. 4 napig 50 mikrogarmmot kell szednem, aztán napi százat és június 16-án megyek vissza az endokrinológushoz. Szóval nagyjából hasonló a hormonális helyzetem a Tiétekhez, ezért kérdezem a pótlás tapasztalatait.

18647. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18644. - Szviola)
2017. máj. 3. 10:32
Igen, értem. Arra gondoltam, hogy talán a terápia tekintetében tudna vki valami újat javasolni.Vagy egyszerűbben: több szem többet lát...
18646. Anita_89 (válaszként erre: 18645. - Meska78)
2017. máj. 3. 10:14

Szia Meska78!


Üdvözöllek itt a fórumon. Elolvastam a történetedet. Hasonló nekem is a történeten. Nekem a jobb oldalon fedezett fel édesanyám egy "puklit", nálam a nyelési mozdulatokat követte. Április végén voltunk elöször az Onkológián és október közepén műtöttek. Ez azért alakult így, mert kétszer is volt biopsziám, mert nem tudták megállípitani, hogy jó vagy rossz indulatú a göb. Szeptemberbe javasolta az orvos a műtétet. Nekem kb 1 hónapot kellett várnom a műtét időpontra.

18645. Meska78
2017. máj. 3. 09:36

Végigolvastam a kezdetektől a topikot és szeretnék csatlakozni a „jáj, nemsokára műtenek” táborhoz.

Megpróbálom röviden összefoglalni az eddigi történetem: márciusban észrevettem, hogy lett egy pukli a nyakamon, a kulcscsont felett. Párom: „Jééé, ilyen volt az anyumnak is, semmi gond, őt megműtötték”. Kösssszzz. Házi orvos bökdöste az asszisztensét, hogy nézze ő is a nyakam.  Ő sürgősségivel még aznap elküldött vérvételre és UH-ra.

Mire eddig eljutottam, persze azért kíváncsiságból már utána néztem a neten a dolgoknak, és én már tudtam, hogy a pajzsmirigyen lesz a göb. UH lehet: a pajzsmirigyen van egy göb. Okosabb lettem.  De legalább tudom, hogy a legnagyobb átmérője 1,7 cm.

A TSH-m 4,5 lett (4,7-ig jó a lelet szerint).

A háziorvos továbbküldött endokrinológushoz, én kis naiv azt hittem, hogy itt is tud sürgősségivel küldeni. Odamegyek időpontot kérni, azt mondják nekem (ez volt március végén!): JÚL-LIUS! Mondom kösz, akkor megyek máshová, magán úton.

Magán endo részletesen elmondott mindent, persze eddigre már a neten ismételten csak utána néztem mindennek, ami a pajzsmiriggyel kapcsolatos, de nem gond, mert legalább értettem, amit mond. Izotópra nem is küldött, szerinte egyértelmű, hogy hideg göb, mert tüneteim nincsenek. Szóval egyből biopsziával kezdtük. Eredmény: Hürthle setjes tumor, melynek „dignitása csak szövettan alapján dönthető el, ezért mindenképp javasolt a bal lebeny eltávolítása”. Endo-nak megmutattam, hát érdekes volt a reakciója. Úgy vigasztalt, mintha már baj lenne, pedig a biopszia leletre nem írtak semmi ilyesmit, biztosat csak a műtét után tudok majd.

Itt tartok most, pénteken megyek a sebészhez, akit az endo doki ajánlott.

Nektek a sebésszel történt első találkozás után milyen hamar történt meg a műtét?

18644. Szviola (válaszként erre: 18643. - Kőnig Claudia)
2017. máj. 2. 07:43
Nem nagyon van nála magasabb tudású ember az országban. Nem tudom hova mehetnék tovább, de attól nem fog változni semmi, ott vannak bent a rosszaságok.
18643. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18641. - Szviola)
2017. máj. 1. 22:12

Nagyon sajnálom Szviola, hogy nem jók az eredmémyek.


Arra gondoltam, talán lehetne konzíliumot kérni, vagy másodvélemémyt. Tehát a kezelőorvosod véleményét respektálva más orvos tanácsát is kikérni..Mit gondolsz?

18642. tjutka (válaszként erre: 18640. - Kőnig Claudia)
2017. máj. 1. 18:12

Szia Claudia!


Igen, gondoltam, hogy szólok a hányós problémáról, remélem nem lesz gond. Nagyon örülök, hogy jó az eredményed. Vigyázz magadra, 5-én, a vizsgálatok után jelentkezem, hogy mit mondtak.

18641. Szviola
2017. máj. 1. 17:54

Klaudia, szerintem rossz fórumban írtál nekünk.

Izotóp előtt 4 héttel kellett abbahagyni a hormont, de nekem mivel előtte 5 nappal el is fogyott, hát így lett 4 hét 5 nap a kezelés előtt, és még utána 5 nap múlva kezdhettük el úkra szedni, nagyon sok volt, tsh-t ezalatt nem néztek. De az alulműxi olyan tüneteit produkáltam amik egyértelműen a legdurvábbak. Olyan ödémás volt a fejem, hogy fuu, nagyon csunya voltam.

Múlt héten voltam azóta először vérvételen, majd 15én megyek az eredményért. Vagy 8. Még nemtudom.

De ami nagyon rossz hír, hogy tényleg vannak bent még mini nyirokcsomók, amikben daganat van. Újra műteni kéne de oly nagy a kockázat hogy meg sem találják. Az izotóppal tudja mindenki mi a bajom, nem bízom benne... Most se láttam hogy hatásos lett volna. Rámentem idegileg. Nagyon a határán lebegek egy lelki összeomlásnak. Vagy inkább bele is est, csak még nem nyelt el teljesen. Lassan rámegy erre a piti rákra az egész éltem.

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook