Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
18700. Meska78 (válaszként erre: 18698. - Nagyhelga)
2017. máj. 22. 18:09
De ha reggel 8-ra kell menni éhgyomorra, az azt jelenti, hogy már a műtétet megelőző 24 órában nem lehet enni? Mert csak másnap van a műtét...
18699. Meska78 (válaszként erre: 18697. - Tjutka)
2017. máj. 22. 18:03

Szia!

Képzed, ma megint felhívtak engem is, ugyanaz, akivel a múltkor is beszéltem, hogy 26-án feküdjek be, mert 29-én műtenének.

Mondtam neki, hogy már egyszer megbeszéltük, hogy ez a hétvége nem jó. :)

Nem tudom, miért kell befeküdni egy nappal előtte, és főleg éhgyomorra.

18698. nagyhelga (válaszként erre: 18697. - Tjutka)
2017. máj. 22. 16:54
Este kapsz egy frontint, attól megnyugszol, meg véralvadásgátlót. Meg persze figyelnek, hogy ne egyél meg igyál. És így persze nem késel, meg ilyenek, kibírható az az egy éjszaka előtte :)
18697. tjutka
2017. máj. 22. 16:40
Szervusztok! Megkaptam a telefonhívást, 29-én, hétfőn 8 órára éhgyomorra meg kell jelenni, majd kedden megműtenek. Mivel minden vizsgálatom kész, nem értem, miért kell egy nappal előbb befeküdni. Ti hogy voltatok ezzel?
18696. Szviola (válaszként erre: 18695. - Kőnig Claudia)
2017. máj. 19. 16:44

Nincs, vagyis nem tudok róla. Engem az idegesit hogy mindig olyan veszélyesnek titulálnak mikor ott van az ember, hogy másokat kerüljünk el stb. De mikor azt kérdezem az orvosoktól hogy valyon ez annak a testével mit tesz, akinek be kell venni. Sok választ nem kapok, mindig csak a sablonok, hogy lebomlik, stb. Na jó, igen, de amig bennem sugárzik, addig a többi szervemet terheli, nem? Én úgy érzem, igazából nincs rá válasz. Vagy csak olyan rémísztő, hogy nem kötik az orrunkra. Azt az egyet sikerült kiszednem valamelyikből még régebben, hogy nagyobb a valószínűsége a leukémia kialakulásának. Ha jobban tudn€k angolul, vagy a férjemnek volna ideje jobban utána kutatnék, de mindig elrettenek, nehogy még valami szörnyebb dolgot fedezzek fel. Pusztán az lebeg a szemem előtt, mikor egy egy atomrobbanás, vagy támadás után mi lesz az emebrekkel.

Ez a gyerek dolog nem vuta, azért hangsúlyoztam, nekem ott a határ. Apám testvéréék is tavaly vállaltak a második asszonnyal babát. Szegény gyerek.

18695. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18693. - Szviola)
2017. máj. 19. 14:11

Nos, nem akartam vitát indítani ezzel a történettel, a mi erőnk most a gyógyulásra kell. A barátnőm történetével csak azt szerettem volna példázni, hogy számos dologban dönthetünk, és néha akkor van lehetőségünk valamire, amikor a már lemondtunk róla.A barátnőm sem vállalta volna ezt a kicsit, ha már lenne gyermeke, de most, hogy véletlenül összejött, és egyikőjüknek sincs gyermeke, - no meg egészségesnek ígérkezik- nincs szívük lemondani róla.

Visszatérve a pajzsmirigy-ügyekhez, említetted Szviola, hogy nem nagyon bízol az izotópban, a p. mirigy daganatoknak van más bevett terápiája?

18694. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18690. - Tjutka)
2017. máj. 19. 14:03

Hú, ez nagyok jól hangzik! Örülök, hogy ilyen könnyen túljutott a műtéten az unokád. A én időmben még nem volt Bátorság-oklevél sem.

Valamivel talán jobban vagyok, ami az erőnlétet illeti és talán a hörghurutom is javul kissé. Tegnap voltam egy gégésznél a hurut miatt,mondta, hogy tudja, kellemetlen, de nem túl súlyos nyavalya ez a hurut.

Ami a várakozást illeti, nagyon megértem a helyzetet, én is szerettem volna minél hamarabb túl lenni rajta.

18693. Szviola (válaszként erre: 18692. - Rosszcsillag)
2017. máj. 18. 20:35

Azért írtam, hogy nálam ez a lélektani határ.

Nem nagyon izgat mit vesznek ki belőlem, vagy raknak be valakibe.

Azt a gyereket fel is kell nevelni, mindenki eldönti neki hogy jó, én így érzek. Eléggé rosszul esett 5 éve is mikor először műtöttek hogy le lett fújva akkor is.

18692. rosszcsillag (válaszként erre: 18691. - Szviola)
2017. máj. 18. 09:48

Hanem mi a normális?


Nálunk van olyan a családban, aki 23 évesen szült. Na én meg azt nem részletezném.


Van, aki 40 évesen klimaxol és van, aki 55 évesen még nem. Nem hiszem, hogy van erre egy szabály, mint ahogy az életben bármire... mi a "normális" és mi nem az?

Ha már pmirigy fórum: az normális, hogy kivesznek belőlünk szerveket? Mert sztem az sem "normális".

18691. Szviola (válaszként erre: 18686. - Kőnig Claudia)
2017. máj. 17. 20:51
Kövezz meg érte de szerintwm nem normláis 40 felett, na. Van a csaladban olyan aki 43 evesen szult nem reszleteznem.
18690. tjutka (válaszként erre: 18677. - Kőnig Claudia)
2017. máj. 17. 19:58
Szia Claudia! a 4 éves már tegnap este otthon boldogította a lányomat. Könnyen ment minden, nagyon rendesek voltak a klinikán. Aludt, amikor kihozták, később evett, ivott, kapott gyógyszert, hogy ne fájjon (a füleit is rendbe rakták)Kapott bátorság oklevelet, Mici Mackósat, nagyon büszke magára. Jobban vagy? Én meg csak várakozok. Szeretnék túlesni rajta már, szeretnék Balatonozni a lányokkal :)
18689. tjutka (válaszként erre: 18688. - Meska78)
2017. máj. 17. 19:50

Meska78! Ne érts félre, van így, hogy egyszerre jön minden. Nem az zavar, hogy te kaptál időpontot, hanem, hogy tűkön ülök, és semmit nem tudok szervezni, mert nem tudom, mikor hívnak. Mennék, csinálnám a dolgaimat, de ez a bizonytalanság nem jó.

Jó szórakozást az esküvőn,aztán majd csak sorra kerülünk :)

18688. Meska78 (válaszként erre: 18687. - Tjutka)
2017. máj. 17. 18:55
Tudom, ez így nagyon gáz, hogy más meg alig várja, hogy essen túl az egészen, de basszus évekig nem történik semmi az életemben, aztán 1 héten egyszerre esküvő meg műtét. Szóval na.......
18687. tjutka (válaszként erre: 18684. - Meska78)
2017. máj. 17. 17:40

Szia Meska78!


Engem még nem hívtak, tűkön ülök már, szeretnék túlesni az egészen.

18686. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18683. - Szviola)
2017. máj. 17. 14:07

Tudom, mindenkinek a saját sorsát kell élnie, és nem vigasz de...

Az egyik barátnőm 15 évig élt egy nem túl jó házasságban, gyerekük nem született. Aztán összeszedte magát és elvált, már 45 éves volt. Kiheverte a házasságot, nyitott volt, ismerkedett és összejött egy pasival- vele egyidős, nagy szerelemben. Nem védekezett, mert már ki-ki hagyott a menzesze. Gondolom, sejted a történet végét, igen, terhes lett. A párjának sincs gyereke. Ma hívott, az amniocentézis negatív, kislányuk lesz.

18685. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18684. - Meska78)
2017. máj. 17. 14:01

Hát, Meska 78, nem kövezlek meg, semmi jogom hozzá, de én nem halasztottam volna el a műtétet...

Kiszámíthatatlan, mikor kerülsz sorra.. lehet, hogy jún. elején, de lehet, hogy csak július végén...

18684. Meska78
2017. máj. 17. 12:50

Hú, gyerekek, ez gyors volt. Múlt hét pénteken voltam műtét előtti partin, ma felhívnak, hogy jövő hét hétfőn tudnának fogadni.

Én meg itt ülök nyugodtan, hogy úgyis van még időm. Belém állították az ideget. :)

Ne kövezzetek meg, de mint írtam, esküvőre kell mennem jövő hét végén, így nem fogadtam el az időpontot. De akkor gondolom nem kell majd sokat várnom, június eleje kb.

18683. Szviola (válaszként erre: 18681. - Kőnig Claudia)
2017. máj. 17. 09:53

Uhh, hát azért nem árt egészségesnek lenni ilyen tervekkel. Sajnos ez nem elnapolás szagú, hanem örökre lemondás (azt meg tudjuk milyen lelki nyomokat hagy) nem, nem vállalok be semmit így, és nagyon vágyom még gyerekre. Szerintem ha nem lehet több nem fogom sose kiheverni. Már rég túl lehetnénk mindenen ha tavaly a sebész nem basz.k ki velem.

A mibi, az izotópos vizsgálat, kb olyan mint a kezelés, csak diagnosztikus eljárás, nem olyan veszélyes. Talán. Azért én nem bízom már ezekben a kijelentésekben, amugy is na, nem filozofálok.

18682. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18680. - Szviola)
2017. máj. 17. 09:32
Nos, voltaképpen betartottam az orvos utasításait, az endokrinológus 6 héttel a műtét után várt, addig nem kellett volna szednem semmit. Csak azért fogadtak a műtét után 4 héttel, mert már 89-es volt a TSH-m. Most már mindegy, sajnos, az endokrinológus csak 2 havonta tud fogadni, tehát megpróbálok a háziorvossal valahogy együttműködni az ügyben.Amúgy én 1,15-ös TSH mellett éreztem magam a legjobban.
18681. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18679. - Szviola)
2017. máj. 17. 09:24
Én is biztos vagyok benne, hogy teljesen meg fogsz gyógyulni, de megértem, hogy idegőrlő ez a várakozás. Ráadásul az ember kénytelen az életében fontos terveket / gyerek stb./elnapolni.Olyanokba bele sem gondoltam, hogy CSOK és bankhitel sem működik ilyenkor. Erre egyébként / egészségi állapot/ rákérdeznek?, vagy Te nem mersz bevállalni-ilyen dolgokat így? Persze tudom, a CSOK-hoz meghatározott számú gyerek kell. Amúgy a Mibis vizsgálat mit jelent?
18680. Szviola
2017. máj. 17. 08:36
Ja, gyógyszer. Nekem 0 kell legyen a tshm. Igy 200at szedek. Az első műtét után 30 naponként nézték, 100, 150, 175 lett aug közepere. Júniusban műtöttek. Most ez a vérvételb6 hétre volt a hormon szedés kezdetétől. Szerintem, mint elmondtam hamarabb is, el kellett volna kezdened szedni mikor mondták, nem hallgatni senkire aki nem orvos. Így rengeteg időt elvesztegettél, lehet annyival több fog kelleni mire jobban leszel.
18679. Szviola (válaszként erre: 18676. - Kőnig Claudia)
2017. máj. 17. 08:33

Semmi nem lesz most, összel lesz egy Mibis vizsgálat, az ha pozitiv akkor mütet ki tudja mikor, ha negativ izotop, talan jövö tavasszal. Amibe nem vagyok biztos hogy azonnal belevágok. Onnan m÷g egy év mire lehet baba. Na akkor mar böven 35 felett leszek. Senki ne vegye magara de nekem az már lélektani határ. Már unom hogy ehhez kell az egész életemet épiteni. Emiatt gyes után a munkahelyre sem vesznek vissza. Mindegy ezek már nem tartoznak ide.

Mondja nyugodjak meg, mondom hogy is lehetnék nyugodt, mikor tavaly február óta mindig csak várjak, meg higgyem el hogy jó lesz, aztán mégsem lett. Kiben maradna ezután bizalom. Meg nyugalom, mikor a következő vizsgálat is hónapok mulva lesz, addig ugye megint a bizonytalanság.

Kis adalék, emiatt sem csokot, se hitelt csak véletlen kaphatunk. Emiatt a sz.r miatt nem tudunk venni semmit!!

2017. máj. 16. 12:43
ja igen, a háziorvoshoz majd e hónap végén megyek egy vérvételre, akkor már látszik valami a hormonból, gondolom.
18677. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18673. - Tjutka)
2017. máj. 16. 12:41

Igen, emlékszem, nagyon idegesítő volt, hogy az ember nem tudott tervezni, de csak túl leszel rajta.

Nekem is 4 évesen vették ki az orrmandulámat. Utána jó sok fagyit ehettem, tehát összességében nem rossz emlék a műtét.Bizony, elegem van már a hörghurutból, jó lenne teljesen meggyógyulni a nyárra...

18676. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18675. - Szviola)
2017. máj. 16. 12:37

Örülök, hogy jók a TSH eredményeid, akkor biztos nem vagy fáradékony, stb. Úgy látom, kb. 2 hónap alatt jöttél rendbe hormonálisan? Biztos írtad, csak nem emlékszem, hogy mit szedsz? és mennyit?

Én nap 100 mikrogramm L.Thyroxint szedek, de sztem kevés lesz.

A műtét stb. ügye hol tart most?

18675. Szviola
2017. máj. 15. 21:57
Hű most látom 3 órával később került ide az írásom, a tsh stb jó, de elküldött egy cukorterhelésre is, mert van egy kis inzulin rezisztenciám.
18674. Szviola (válaszként erre: 18672. - Kőnig Claudia)
2017. máj. 15. 17:44

Szia,

Éppen most várom a buszt, megyek az eredményekért.

18673. tjutka (válaszként erre: 18670. - Kőnig Claudia)
2017. máj. 15. 15:59

Szia Claudia!


Várom a telefont. Remélem rövidesen behívnak, mert ez a várakozás rémes. Nem tudok semmi programot előre szervezni. Holnap megoperálják a 4 éves unokámat orrmandulával (szegénynek már akkora, hogy időnként röfög :) Gyógyulj, a hörghurut gonosz egy betegség, vigyázz magadra. Mikor mész újabb laborvizsgálatra? Remélem gyorsan be fogják tudni állítani most már a hormon szintedet.

18672. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18667. - Szviola)
2017. máj. 15. 12:11

Szia Szvioal!


Milyenek lettek a hormon eredményeid? Hogy vagy mostanában?

Én kaptam egy csinos hörghurutot, hát ezt most kihagytam volna.... iszonyú rekedt hang, enyhe láz, naponta 100 papírzsebkendő, sebes orr...pluszban az alulműködés tünetei: ödémák, enyhe hízás, fájó végtagok, erőtlenség stb. 10 napja szedem a 100 mikrogrammos thyroxint, de szerintem nem lesz elég. Jó lenne, ha már egy kicsit több erőm lenne...

18671. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18654. - Meska78)
2017. máj. 15. 12:04

Szia Meska78!


Bocs, hogy ilyen későn válaszolok, de az alulműködés mellé még hörghurutot is kaptam. Igen, az Onkológiai Int.-ben műtöttek. Biztos olvastad a bejegyzéseimet, szerintem jó helyre kerülsz. Egyébként igazad van, kiütnek és aztán már az ágyban térsz magadhoz. Nekem túl nagy fájdalmaim sem voltak.

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook