Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
18580. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18574. - Dorci5$)
2017. ápr. 11. 20:44
De jó, hogy Neked csökken a duzzanat, nálam ez egyelőre változatlan. Viszont ma vendégek voltak nálunk, csak az innivalót vittem be,ami nem komoly súly, de jól megfájdult és lüktetett a nyakamon a seb jobb fele. Egyébként a jobb oldali göb jóval nagyobb volt, mint a bal, Hát, remélem, tényleg javul ez idővel
18579. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18575. - Anita_89)
2017. ápr. 11. 20:40

Szia Anita_89!


Nekem még var fedi a sebemet, a színét még nem lehet látni. Az eddigi sebjeim 1 év alatt kifehéredtek. A színét addig néha erősebb alapozóval fedtem be. A keloidos hajlam pech, lehet, hgy tényleg a szteroidos szuri a megoldás, bár még az idő is segíthet.

18578. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18573. - Szviola)
2017. ápr. 11. 20:36

Azt hiszem, megértettem a problémát. / izotóp- kezelés/ remélem, minden jól sül el.

Elől a mellkasomon nekem is van egy zöldessárga folt, mintha beütöttem volna. A duzzanat a gégémen ott van, ahol nyel az ember, szóval elég kellemetlen. Megvárjam a 6 hét sebgyógyulást, és ha megvan még, akkor menjek el a sebészhez vgy szerintetek előbb kellene? Olvastam, hogy a seroma betokosodhat...

18577. Anita_89 (válaszként erre: 18576. - Dorci5$)
2017. ápr. 6. 10:18

Szia Dorci!


Contractubex-et használtam, de az nem segített sokat sajnos.

18576. Dorci5$ (válaszként erre: 18575. - Anita_89)
2017. ápr. 6. 10:16

Szia Anita_89!

Próbáltad már valami géllel kezelni, azt hiszem itt olvastam a Dermatix gélről, valamilyen tapaszt is használtak....

18575. Anita_89 (válaszként erre: 18572. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 6. 09:58

Szia Claudia!


Igen kicsit vastag a hegem, úgymond keloidos. Szerintem a bőr típusom miatt alakult ez ki, valószínűleg ez hajlam. Azért kezdett el zavarni most, mert már jó az idő. Nagyságra nem olyan nagy kb 3-4 cm lehet a vágás. A szine változó, valamikor világos, van amikor piros. Akkor szokott piros lenne, ha melegem van. Plasztikázást már nekem is mondták, hogy van lehetőség arra, hogy beleszúrnak a hegbe szteroidos folyadékot és állítólag attól megszünik a megvastagodás. De úgy vagyok vele, hogy még várok, hátha változik még. Biztosan helyre fog jönni idővel a heged feletti rész, ne aggódj.

18574. Dorci5$ (válaszként erre: 18572. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 6. 09:50
Claudia, napról -napra változni fog a nyak, én naponta 3x masszírozom és a duzzanat folyamatosan csökken. Nekem is kemény volt, de ez érthető szerintem, mert csak meg lett bolygatva minden...
18573. Szviola (válaszként erre: 18571. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 6. 07:42

Nem teljesen így,de bárcsak így ki lehetene venni!!

Azt jelenti van még ott valami, ami azt az anyagot felvette, akkor még volt benne. Nem feltétlen rosszindulatú sejtek veszik fel (lásd nyálmirigy, gyomor) amolyan jelző féle a vizsgálatokon. Fogalmam sincs hogy írjam még körbe.

A hegedhez, lehet csak átmeneti az a duzzanat, le fog lappadni, nekem mellkastól állig kékzöld volt mindenem, volt folyadék is (seroma) de eltűnt, meg szívtak is le belőle. A hegem sajnos a 2 végén eléggé szétnyílhatott, ott rettentő vastag sajnos, ki is domborodik, nagyon zavar.

18572. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18567. - Anita_89)
2017. ápr. 5. 23:26

Szia Anita_89!


Igen, remélem, a hormonpótlás megteszi a magáét. A nővéremnél tökéletesen működik, de látom más fórumokon, hogy nem mindenkinél sikerül könnyen beállítani.


Mi a probléma a hegeddel? A színe sötét? vagy túl nagy? Azért kérdezem, met én holnap megyek varratszedésre-27-én műtöttek, és a heg nagyon vékony, alig látszik- melepően szép, hanem a nyakam!! Szóval a nyakamon, a heg fölött van egy kemény rész, mondhatnám, hogy duzzanat, de nem puha, hanem nagyon is kemény, mindenesetre a nyakam formája megváltozott, és nem előnyére. A változatlan formájú nyakamon akár egy vörös heget könnyebben el tudnék viselni. Majd teszek fel képet, bár nem tudom, azon látszani fog-e valami. Nektek volt hasonló problémátok?

18571. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18563. - Szviola)
2017. ápr. 5. 23:13

A halmozás az azt jelenti, hogy az izotóp halmozódott fel és azt kell kivenni?

/Bocs, lehet, hogy teljesen másról van szó/

18570. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18568. - Cicmarek)
2017. ápr. 5. 23:11

Szia Cicmarek!


Sajnálom, hogy csúszik a műtéted!


Tulajdonképpen nem nagy különbség a jövő hét, de ha az ember rákészült a műtétre, akkor nagyon frusztráló, ha elmarad.A hormon eredményre mit mondott a sebész?

18569. Szviola (válaszként erre: 18568. - Cicmarek)
2017. ápr. 5. 16:20
Mert borzalmasan néz ki.
18568. Cicmarek
2017. ápr. 5. 16:17

Sziasztok!

Sajna úgy tünik csak jövőhèten lesz a műtètem.

Elvileg holnap lett volna,most hívott a doki hogy csúszàsban vannak.Pèntekre se làt sok esèlyt.

Szviola,hàtha nem kell műtèt.Hasplasztika mièrt kell?

18567. Anita_89
2017. ápr. 5. 13:26

Sziasztok!


Örülök, hogy mindenki jól van.


Szviola te se aggódj, minden rendben lesz. A hegem nekem se úgy gyógyul, mint ahogy azt remélemtem, pedig már majdnem fél év eltelt a műtét óta. Most vettem egy Bio-Oil nevű olajat, remélem beválik, ha gondolod nézz te is utána.


König Claudia én is L-Thyroxit szedek, én 50 mgot. Nekem a műtétet követő 6 hetes kontroll után 9,6 os volt a TSHm. Tegnap voltam vérvételen és 2,8 lett a TSHm, úgyhogy elégedett vagyok, eddig soha nem volt ilyen jó. A gyógyszert 2 és fél hónapja szedem. Neked is biztosan használni fog. :)

18566. Szviola (válaszként erre: 18565. - Nagyhelga)
2017. ápr. 5. 08:31
Hu, hát nekem ott kevésbé. Van egy ciszta ami vezt fel ebből, azt tudtuk hogy ott van, meg egy valami a légcső mellett, amit nem tudnak mi, mert nincs egyértelmű terület. Be van ígérve egy ujabb műtét, a jövő heti ct függvényében. Amugy is olyan randa a hegem, azt is plasztikázni kéne. Az előző gyönyörű volt, ez most valamiért nem javul. Majd csapunk hozzá egy hasplasztikát is,most szembesülök dolgokkal mint ezzel is.
18565. nagyhelga (válaszként erre: 18563. - Szviola)
2017. ápr. 3. 20:51
Nekem is van halmozás, csak a nyálmirigyemben, azzal elvileg semmit se kell csinálni. Remélem neked se lesz semmi komoly és nem kell újra menned.
18564. nagyhelga (válaszként erre: 18560. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 3. 20:46
Én is azt szedek, 200-at, mert az endokrin dokim annyit javasolt. Először nem tudom mennyi volt az eredményem, de majd megkeresem. Már ma voltam suliban is, barátom meg épített egy sugárzásmérőt, aszerint dupla olyan gyorsan ürült ki a jód, mint az előzőnél. A Spec ct-n ellenőrizték az eredményét, a bal nyálmirigyem halmozta a jódot, de az majd kiürül magától elvileg, maradt még két maradványszövet, azt majd ez a kezelés elpusztítja, úgyhogy maradnak a kontrollok :) Végre nem zárnak be többet :D
18563. Szviola (válaszként erre: 18561. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 3. 20:37

Szia,

Sajnos még nem tudom hogy jó e az eredmény, bár megkaptam, de én nem tudok elmenni rajta, csak ha leteyzem a földre, nem egyértelmű. Van valami halmozás, ami mögött képlet nem látható. Sebészem javasolta csinaljunk egy ct, ha kivehető, vegyük ki. Én attól félek menni kell még, és akkor az álmaink maradékának is huss lesz. Meg az idegeimnek is.

18562. Cicmarek
2017. ápr. 3. 19:53

T3,T4 teljesen jó.

Csak terhessen voltam túlműkődő,amúgy mindig jó volt a Tsh.

Most megint jó ideges lettem.Holnap megyek a sebèszhez,kívàncsi vagyok mit mond.


Hogy vagy?Gondolom fokozatossan egyre jobban😀

18561. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18557. - Szviola)
2017. ápr. 3. 17:00

Bizony,a hét többi napjára rossz időt mondanak!


Hogy vagy most, Szviola? Tudom, voltál izotóp kezelésen megint,eredményes volt?

18560. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18556. - Nagyhelga)
2017. ápr. 3. 16:59

Nekem L-Thyroxint írtak fel, abból kellene napi 100 mikrogrammot beszednem. Nekem is totalis thyreoidectomiat végeztek, vagyis egyáltalán nincs pajzsmirigyem. Te is ezt a gyógyszert szeded? A 6 hetes kontrollon, ha emlékszel rá, milyen volt a hormoneredményed?

Egyebekben hogy halad a kezelésed? Mikor ellenőrzik az izotóp-kúra eredményét?

18559. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18558. - Cicmarek)
2017. ápr. 3. 16:36

Nos, engem túlműködéssel nem műtöttek meg, de nem is igazán a TSH-t figyelték, hanem a T3-at és a T4-et.

Tudom, dühítő lenne, ha most a hormonszint rendezéséig nem műtenének meg, viszont úgy tudom, túlműködve műteni tényleg veszélyes.

18558. Cicmarek (válaszként erre: 18554. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 3. 15:05

Nagyon örülök hogy minden rendben😀

Ma kaptam meg a vèrleletemet,ès a Tsh: 0,45

Januàrban mèg 0,260 volt.

Ilyenkor mi van,lehet meg se műtenek túlműkődèssel?

18557. Szviola (válaszként erre: 18553. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 3. 10:56
Szuper, pihenj, és szedd a gyógyszert, majd 6 hét mulva kontrollálják gondolom, hogy kell e emelni vagy csökkenteni. Addig élvezd ezt a gyönyörű időt.
18556. nagyhelga (válaszként erre: 18554. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 2. 21:04
Na örülök, hogy minden jól ment :) Én szerintem műtét után kiváltottam és kezdtem is szedni, szerintem kezdd nyugodtan :) Az elején lehet kis szívdobogás reggelente, de kb 2 hét alatt elmúlik. A lényeg, hogy reggel felkelés után vedd be, és fél órát minimum várj utána az evéssel-ivással. Remélem gyorsan beáll neked a hormonszint :)
2017. ápr. 2. 18:15
Bocsánat, egy üzenetben nem tudtam elküldeni.
2017. ápr. 2. 18:14

Igazából nem tudom, miért kellett Péntekig maradnom, a 2 szobatársam közül az egyik egy nappal korábban ment el, bár csak az egyik lebenyét távolították el, a másik velem egy napon, de őt Kedden operálták, szintén csak az egyik lebenyétől vált meg. Lázam vagy bármi egyéb problémám nem volt. Az orvos mindent rendben lévőnek talált, de azt mondta, hogy csak akkor mehetek haza, ha már semmi sem ürül a dréncsövekből./2 volt/ Azt hiszem, megpróbálok 2 hét táppénz után visszamenni dolgozni.

Egyébként kaptam L-Thyroxin receptet is. Ti mikor kezdtétek el szedni? Próbáltam tájékozódni a neten, de úgy látom, változó a gyakorlat, van, aki 2 hét elteltével, van aki a műtét után 1 hónappal kezdi el szedni a pótlást. Ez Nálatok hogy alakult? Csak 6 hét múlva mehetek az endokrinológusoz, de nem akarok alulműködő lenni.

Összességében mindenkit biztatnék, akire ez a műtét vár: kellemetlen érzés talán előfordul, de nekem jelentős fájdalmam nem volt.

2017. ápr. 2. 18:14

ziasztok,


Akkor részletesebben is beszámolok az eseményekről: 03.27-é, Hétfőn műtöttek, 8,40-kor vittek a műtőbe és 10.40-kor kerültem vissza. A branült már a műtőben rakták a kézfejembe, és utána már csak az ágyamra emlékszem, ahol felébredtem. Nem voltak fájdalmaim, egyszer leesett a vérnyomásom 99/65-re, és akkor gyengének éreztem magam, de magától megoldódott a dolog. Beszélni azonnal tudtam, a hangom talán kicsit fátyolosabb volt, de most már teljesen a régi. A Ca- szintet a műtét utáni napon ellenőrizték és rendben volt, tényleg nem éreztem zsibbadást, és igazatok volt, pépes kaja sem kellett, már a műtét napján este ettem a vacsorából, ami kenyér volt sajttal, felvágottal.

18552. Cicmarek (válaszként erre: 18551. - Kőnig Claudia)
2017. ápr. 1. 11:49

Gyógyulgass,pihenj sokat!

Mikor mehetsz vissza dolgozni?

Mièrt kellett pèntekig bent maradnod?

Nekem azt mondtàk,műtèt utàn 2 èjszaka.

18551. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18549. - Cicmarek)
2017. márc. 31. 19:13
Bizony,elég nagy volt. Különösen a jobb lebeny. Már eltolta és szűkítette a gégémet. Amúgy ma érkeztem haza a kórházból, marc. 27- én műtöttek. Holnap részletesebben is írok, de most inkább még ledőlök egy kicsit, mert ma már egy boltba is elugrottam, és ez azért még fárasztó. Összességében annyit mondhatok Cicmarek, hogy nem kell félned a mütéttöl, nem voltak fájdalmaim, csak enyhe kellemetlenségek.Szòval, fel a fejjel!! Remélem, itt mindenki jól van és élvezi a kirobbant tavaszt.
❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook