Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pajzsmirigy túlterheléssel mennyi esélyem van a teherbe esésre? Gyógyszert szedek rá, szedése mellett jók az eredményeim. fórum

Pajzsmirigy túlterheléssel mennyi esélyem van a teherbe esésre? Gyógyszert szedek rá, szedése mellett jók az eredményeim. (tudásbázis kérdés)


12. bibity (válaszként erre: 10. - Betty Angyal)
2014. máj. 17. 08:48
Ismerősömnek a műtétnél véletlenül kivették a mellékpajzsmirigyét is. Na az az igazi rémálom, mivel az felel a kalcium szabályozásáért. A pótló gyógyszer évi többszázezer! Forint, és ha leesik a kalciumszint, nagyon rosszul lehet lenni. Gondold meg a műtétet, és csak nagyon megbízható orvossal...
2008. nov. 10. 18:38
Szerintem szed a gyogyszeredet és három hónap múlva ha jók az eredmények nem kell a műtét.Gondolom adig jóvolt minden míg kinem ürült a gyógyszer a szervezetedből,dekell neki három hónap hogy megint minden jó legyen.Az biztos hogy ez befolyásolja a teherbe esésedet.Engem műtötek 12éve most van két gyerekem.De keres fel egy másik orvost és ha ő is ugyanazt tanácsolja akkor fontold meg a dolgot.Akinek egyszer gondja volt a pajzsmirigy működésével az már megmarad,szerintem.De van olyan nőgyógyászati szakrendelés ahol foglalkoznak ezzel a problémával.
2008. nov. 10. 17:55

sziasztok!

én nekem már 10 éve van pajzsmirigy túlműködésem és több mint 1 évig nem szedtem gyógyszert és semmi bajom sem volt, de sajnos kb. 3 hónapja megint kialakult!!És most az orvosaim mindenképpen a mütétet javasolják!!!!!De én nem akarom!!!!

Kisbabát szeretnénk a párommal és több mint fél éve próbálkozunk és nem estem teherbe!Azt mondták azért is nehéz mert ez a bajom!

Tud valaki tanácsot adni, mert teljesen el vagyok keseredve, hogymegcsináltassam e vagy sem!!

Az egyik fő ok amiért nem mert elhízik az ember és már nem úgy fog működni a pazsmirigye!!!!:(

2008. okt. 30. 19:58
Endocrinológus szakvéleményét kell kérni feltétlenül.
2008. aug. 23. 08:04

Sziasztok,


Januárban kezdtünk neki a babaprojektnek, hogy majd sikerül valamikor, hát egyből "bejött":) nekem a terhességem 8. hetében derült ki, hogy 3x pajzsmirigy túlműködésem van. 150 fölötti vérnyomással egyből veszélyeztetett lettem. Voltak előjelei, most már tudom, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Vizsgálatról vizsgálatra jártam mire kiderült a 14. hétre a konkrét ok, addig "csak" vérnyomáscsökkentőt szedtem, azóta szedem a pajzsmirigyemre is a hormongátlót folyamatos kontroll mellett, elméletileg a babára nem sok hatással van. 8 héten belül szülni is fogunk remélem:)

7. 4020
2008. márc. 12. 09:47
... de talán ami a nagyobb bj, hogy magas vérnyomásos agyok és arra is szednem kell 2 fajta gyógyszert. (Bisoblocsk, Tritave). Amint megtudom, hogy kisbabát várok, a Bisoblockot egyből el kell hagynom, helyette kapok mást. Csak nem tudom, hogy ennyi gyógyszer mellett, milyen esélyeim lehetnek, pláne a babának egy egészséges éltre....:(
6. 4020 (válaszként erre: 4. - Esztella100)
2008. márc. 12. 09:42
Tudja az orvos is, hogy már 1 éve próbálkozunk, de ő azt mondja muszáj szednem a gyógyszert, mert megvan az esélye, hogy ha nem szedem 'visszaáll' rosszra.
5. 4020 (válaszként erre: 3. - Kisnyussz)
2008. márc. 12. 09:39

TSH: 128,1 A normális 11,0-151,0

FT4: 16,3 Normális: 8,0-25,0

Most úgymond 'közép értéken' van.

2008. márc. 12. 08:35
Orvost nem kérdeztél még??
2008. márc. 12. 08:21
Mennyi a TSH értéked és a szabad T4 frakció?
2008. márc. 12. 08:02

Szia!


Attól függ mennyire rossz vagy jó az eredményed és a gyógyszertől is mindenképp kérdezd meg a kezelő orvosod ez ügyben. (Nekem kb 3 szorosa volt a megengedettnek a hormon szintem azt mondták ilyen eredményekkel soha nem lesz babánk) Engem ma két hete műtöttek meg pajzsmiriggyel van már egy ilyen fórum ahova elég sokan vissza járunk olvasd el az ottani hozzászólásokat is ha van kedved.

1. 4020
2008. márc. 12. 07:47
Pajzsmirigy túlterheléssel mennyi esélyem van a teherbe esésre? Gyógyszert szedek rá, szedése mellett jók az eredményeim.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook