Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miként segíthetek eredményesen a gyógyszer és alkohol függő ismerősömön? fórum

Miként segíthetek eredményesen a gyógyszer és alkohol függő ismerősömön? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. pista55 (válaszként erre: 41. - 298b15dfdd)
2012. júl. 26. 18:15
Anyagilag nem volt baj, vagyis ez miatt nem éhezett senki, de azt amit elivott a családja elöl is itta el. Nálatok nem jelentett anyagi gondot biztosan a válás sem, de vannak más élethelyzetek is. Tegyük fel, hogy hitelből vett a pár egy lakást és most nyögik a részleteket alacsony jövedelemből. Hogyan tudna ez a pár elválni, hogy ne kerüljön még katasztrófálisabb helyzetbe senki?
41. 298b15dfdd (válaszként erre: 40. - Pista55)
2012. júl. 26. 17:32
Lehet,van,már egy másik topikban leírtam.25 évig próbálkoztam.Anyagilag semmi baj nem volt,ha ivott,akkor is ment a vállalkozás,hisz ott voltam.Mikor otthagytam a vállalkozást,keresett megfelelő embert,és ha úgy támadt úri kedve,akkor két hétig nem dolgozott,akkor két hétig ivott,aztán már háromig,és jöttek a lépcsők...Alkoholelvonó beültetés,pszichológiai osztály,/már bérletünk volt/,névtelen alkoholisták,és sorolhatnám.Közben míg ő gyógyult mi elvesztünk....Sajnálom,hogy nem hamarabb léptem:(
40. pista55 (válaszként erre: 39. - 298b15dfdd)
2012. júl. 26. 17:16
Az meg, hogy lehet?
39. 298b15dfdd (válaszként erre: 33. - Pista55)
2012. júl. 26. 14:17
Tudod olyan alkoholista is van,akinél nem számít,hogy mennyit iszik el,mert nem rövidíti a családi kasszát..., na az a 22-es csapdája:(
38. pista55 (válaszként erre: 37. - 1f54aa1f71)
2012. júl. 26. 14:01
Van olyan is, hogy ha lép, anyagilag még rosszabb helyzetbe kerül.
37. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 36. - Julcsi89)
2012. júl. 26. 13:56
Miért mert vannak olyan emberek, akik nem tudnak lépni?
36. Julcsi89 (válaszként erre: 34. - 1f54aa1f71)
2012. júl. 26. 13:20
Szerintem ezt egy dühös pillanatodban írtad és magad sem hiszed, hogy az élet csak fekete vagy fehér.
35. pista55 (válaszként erre: 34. - 1f54aa1f71)
2012. júl. 26. 09:40
Ilyen egyszerű?
34. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 33. - Pista55)
2012. júl. 26. 09:07
Aki egy alkoholistával éll az vállalja ezt, ha pedig jobb életet szán a gyerekeinek el kell hagynia....
33. pista55 (válaszként erre: 32. - 1f54aa1f71)
2012. júl. 25. 08:48

Ha egyedül álló az illető akkor igaz, de ha családja is van akkor azok elöl issza el a pénzt. Ha drágább a pia, kevesebb marad másra.

Az meg sovány vigasz, hogy az államnak legalább több lett, a gyerekek attól még éhezhetnek.

32. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 31. - Pista55)
2012. júl. 25. 08:35

Na és???

Adjuk nekik ingyen, mert úgyis megvennék? Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja, de inkább a tej és a kenyér legyen olcsóbb, mint a pia.


Ha meg úgyis megveszik, legalább több bevétele lesz az államnak.

31. pista55 (válaszként erre: 30. - 1f54aa1f71)
2012. júl. 24. 16:33
Miért? Szerinted majd nem vesz ha duplájára emelik az árát? Megveszi ha kajára nem telik akkor is.
30. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 29. - Pista55)
2012. júl. 24. 16:24
Szerintem meg ez egy baromság.
29. pista55 (válaszként erre: 28. - 1f54aa1f71)
2012. júl. 24. 09:44
Igen így van. Egyet értek Pan Dórával. Legyen rajta annyi adó mint bármi máson. Az alkoholista akkor is megveszi ha drága, csak a családnak lesz kevesebb pénze.
28. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 26. - Pan Dóra)
2012. júl. 24. 09:39

És akkor legyen olcsóbb az alkohol, hogy az alkoholisták családjának több maradjon???


Ne haragudj, de ez egy vicc.

2012. júl. 24. 00:45
Köszönöm a hozzászólásokat. Abba maradtam magammal, hogy ismét megpróbálok beszélni vele csak most már másabb nézetekből próbálom megközelíteni. És ez is igaz, nem fogom magamat ráerőltetni, ha kér segítséget csak akkor segítek.
26. Pan Dóra (válaszként erre: 25. - Ogrené)
2012. júl. 23. 18:18

Igen, tudom, hogy nem lehet kigyógyulni belőle :((( Ezért is háborgok állandóan az alkoholreklámokon, amit nap mint nap nyomnak ezerrel, már az időjárás jelentés alatt is, és sok esetben a fiatalokat célozzák meg vele :((( Ugyanakkor a dohányosok ellen boszorkányüldözést folytatnak, lassan már meg lehet verni azt, aki rágyújt...


Aztán itt van megint ez a "nagyszerű" ötlet, hogy emeljük az alkohol árát. Csak egy dologgal nem számolnak a tisztelt honatyák: hogy az alkalmi ivóknak tökmindegy, mennyibe kerül a pia, mert időnként egy kis lazítást mindenki megenged magának, de az alkoholisták családját még nagyobb nyomorba fogja dönteni :(((

25. ogrené (válaszként erre: 21. - Pan Dóra)
2012. júl. 23. 17:14
Nagyon jól írtad le miért is kezd az ember inni.De sajnos amig te mármint az alkohol beteg nem ismered be hogy alkoholista vagy senki nem tud rajtad segíteni.Utána is nagyon nehéz tisztának maradni hisz onantól kezdve egy korty sör is végzetes lehet mert az agyad mindenre emlékszik.Ebből ki gyógyulni nem lehet csak száraz alkoholistának maradni ami nem egyszerű hidd el.
24. Pan Dóra (válaszként erre: 22. - Zsú1965)
2012. júl. 23. 17:07

Kiegészítem a tőlem vett idézetet: ... akiket a környezetük ezért vagy azért semmibe vesz, az érdemeiket nem ismeri el, és nemhogy természetesnek veszik az értük való munkálkodást, hanem megkövetelik, és felül is bírálják. :(((


Nem kell velem egyetérteni, ez az én saját tapasztalatom, ekörül forog az életem, és nap mint nap meg kell vívnom a harcom azokkal az emberekkel, akik nem hajlandók belátni, mekkorát hibáznak :(((

23. Zsú1965 (válaszként erre: 16. - Napocskaszemű)
2012. júl. 23. 16:14
Ez pontosan az a helyzet, amikor bármennyire is fáj, de félre kell állni. Lehet, hogy neki ezt az utat kell bejárnia...
22. Zsú1965 (válaszként erre: 21. - Pan Dóra)
2012. júl. 23. 16:12

"Alkoholistává ugyanis általában a jólelkű, másokért élő, a szeretteinek minden áron megfelelni akaró, emberek lesznek."


Azt hiszem, ezt sokan tudnánk cáfolni, akinek a szűkebb-tágabb családjában volt alkoholista.

21. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Napocskaszemű)
2012. júl. 23. 16:06

Az alkoholista ember a konfliktusmentességre és elismerésre vágyik. Sokan azért esnek ebbe a betegségbe, mert nem látnak maguk előtt értelmes célt. Az is okozója lehet, ha valaki(k) a környezetében mindig mindent jobban tud(nak) nála, és azt kell csinálnia, amit mondanak neki, különben érzelmileg zsarolják. Alkoholistává ugyanis általában a jólelkű, másokért élő, a szeretteinek minden áron megfelelni akaró, emberek lesznek.

Én már egyszer végigcsináltam a férjemmel, sikerült is, sok-sok évig teljesen tiszta volt, de most megint kezd visszacsúszni.:((( Tudom az okát is, de a rokonságát nem cserélhetem le...:(((

20. virus2008 (válaszként erre: 1. - Napocskaszemű)
2012. júl. 23. 14:49

Ameddig ő maga nem jön rá milyen "rombolást" végez addig sehogy.


Egyik fülén be másikon ki, másokat hibáztat, megígér fűt fát, hogy leszállj róla stb.Szóval kicsi az esély...


Aki ilyen lablis személyiség, örökre az is marad sokszor.

19. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 18. - Napocskaszemű)
2012. júl. 23. 14:44

Az alkoholizmusnak többféle típusa van, nem csak az amit itt leírtál. Az egyik épp az, aki lehet, hogy csak havonta 1X iszik, de akkor mértéktelenül és addig amíg magánál van. Talán, ha mélyebre ásod magad a témában és őt is felvilágosítód, tehát a problémájával szembeállítod, már azzal is segítesz.


Ráadásul az alkoholizmusnak 8 lépcsőfoka van, amennyire én tudom és segítség nélkül ezen lépkednek lefelé...

18. napocskaszemű (válaszként erre: 17. - 1f54aa1f71)
2012. júl. 23. 14:30
Azért nevezném alkoholistának, mert mikor is maga alá kerül csak úgy tudja szintre hozni magát ha iszik és gyógyszerrel. Nyilván úgy érzi ettől neki könnyebb lesz. Amúgy nem az a minden nap rengeteget ivó (bárhol és bármit) és önmagát kiütő eset. Azonban ha iszik akkor mértéktelen és sokszor egymagában is csinálja. Van, hogy kér segítséget, aztán "diplomatikusan" elutasítja. Próbálok információkat gyűjteni, hogy legalább a családjának tudjak segíteni ha már másképp nem megy. :(
17. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 16. - Napocskaszemű)
2012. júl. 23. 14:20

Fiatal lány? Uhh, hiheteltlen, hogy egy fiatal lány alkoholistává válik már.


Segíteni csak akkor tudsz rajta ha ő is akarja, szóval első körben tisztázd vele, bhogy akarja-e a segítséged, amennyiben nem, minden más erőfeszítés felesleges...

16. napocskaszemű (válaszként erre: 15. - Pista55)
2012. júl. 23. 14:12
Pontosan. Egyik percben súlyos depressziós, a másik percben talpraesett, erős nő, harmadpercben beszélni nem tudó földön mászó két éves kislány. Fiatal még, gyermeke nincsen, de már ha nincs is benne semmi akkor is érezni a beszédjén, hogy elharapja nagyon a szavakat, hadar és idegesen dadog. A szemei meg ziláltan remegnek. Nyilván aggódom érte, mert látom, hogy szenved még ha igen ellenséges is, jobban mondva kiszámíthatatlan. Mi lesz ha családot is szeretne majd....:( Próbálnék segíteni, többen is próbálnánk és tudom, hogy igazán csak ő kell hozzá, de eddig mindig visszaesett, hite sincsen, kitartása sem volt eddig. Ezért érzem azt, hogy ez bőven meghaladja a képességeimet. :(
15. pista55 (válaszként erre: 14. - Napocskaszemű)
2012. júl. 23. 14:06
Ezek szerint még nem annyira alkoholista, hogy minden nap eszméletlenre igya magát. Gondolom inkább depressziósnak érzi magát mint alkoholistának.
14. napocskaszemű (válaszként erre: 13. - Teletabby)
2012. júl. 23. 14:02
Köszönöm a Te válaszodat is. Az a helyzet, hogy 1x-2x volt pszichológusnál, de nem folytatta a kezelést. Egy anonim klub ötlettől szerintem kiakadna, hogy ő nem odavaló, ugyanakkor pedig már igen. Ellentmondásos nagyon, mert tisztább időszakaiban azt mondja, hogy szenved és, hogy nem tud szeretni sem senkit, máskor meg azzal vagdalózik, hogy ő milyen erős. Nekem távolabbi ismerősöm csak próbálom én is keresni a megoldást vajon mit és hogyan kéne mondanom, hogy legalább egy pillanatra lássa tisztábban önmagát, na meg ugye az lenne a lényeg, hogy ezt tudja szinten tartani is...
2012. júl. 23. 13:54

Addig, amíg Ő nem akar változtatni, nem tudsz eredményesen segíteni.:-( Ha Ő akarja, akkor a következő lépés, hogy kérjen orvosi/pszichológusi/terapeuta segítséget. Tartsa be a "szabályokat" , működjön együtt.Itt már nagyon fontos hogy mellette légy, és támogasd, erősítsd. Így talán sikerül elérni hogy ne legyen fogyasztó. Kívánom, hogy sikered legyen, elsősorban az ismerősöd érdekében.

Esetleg keress egy anonim klubot a környezetében, beszélj Velük - szerencsés esetben akár ismerősei is lehetnek ott - és együttesen próbáljátok rávenni a változtatásra.Talán jó húzó erő lehet....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook