Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
34786. Tamás1985 (válaszként erre: 34784. - Norma2)
2021. febr. 28. 17:46
Ezt is én írtam, csak másik gépről jelentkeztem be (ami nem az én gépem).
34785. Tamás1985 (válaszként erre: 34784. - Norma2)
2021. febr. 28. 17:45

Nem akarom nagyon el off-olni a fórumot, röviden annyi, megismerkedtem a lánnyal a neten keresztül, találkozni nem akart még, és az volt az indoka, hogy nála pajzsmirigy alulműködést állapítottak meg mert előző házasságából a párjával 3 évig próbálkoztak és nem sikerült a baba.

Elment vizsgálatra és ott mondták neki hogy pajzsmirigy alul működése van. És mondta hogy el kéne kezdenie a kezelést, de akkor hízni fog a hormon injekcióktól. (állítása szerint pont emiatt halogatta sokáig)

És mivel tudja hogy nekem inkább az átlagos és vokonyabb lányok az eseteim, azt mondta meg akarja várni mig meghízik, és csak akkor találkozni és ha úgy is kelleni fog akkor oké... Na és ezért gondoltam utána kérdek, mert nem egészen tudtam hinni neki. (nem csak ezt) Na és így mesélte el közben hogy, otthon adja minden nap be magának az injekciót stb stb.. amit írtam lentebb.

Off vége.

34784. norma2 (válaszként erre: 34780. - Katt2)
2021. febr. 28. 17:36

Nekem így mesélte el azt nem tudom igazat mondott e.

De érdekelt, ezért szerettem volna utána járni.

Pajzsmirigy alul működést mondott, és hogy erre a magán orvosa mellett hormon injekciót kap 6 hónapig. Azt is mondta, első pár napban ápolónő adta be neki, aztán már ő magának otthon minden nap. Nem tudom így igaz e ahogy elmondta, ezért érdeklődtem.

34783. Channa* (válaszként erre: 34782. - Katt2)
2021. febr. 28. 17:11

Karikám van;)

Meg súlyzóim is. 1 kg-os és 2,5 kg-os.


Nekem csak akkor remeg a kezem, ha túlműködök, de ilyen a műtét óta nem volt.


Ja, a bőröm és a hajam nekem is száraz, és a légszomj is csak akkor volt, amikor túlműködtem.


Szerencsére.


Azaz, most amikor kovidos voltam, utána és közbe egy kicsit...


A műtét óta semmi bajom;)

34782. katt2 (válaszként erre: 34781. - Channa*)
2021. febr. 28. 16:48

Eddig 3 ultrahangom volt, mindegyiken az volt, hogy inhomogén a pm, meg echoszegény, meg ilyenek. A doki már a nyáron mondta, hogy egyáltalán nem működik. Szóval, ez meggyógyulni biztos nem fog.


Nekem ahogy 100 főlé emelte a Letroxot, kezdődött a remegés, de csak a kezem. A bankba az a kis képernyős kütyü csak az 5. aláírásomat fogadta el. Ciki volt. Persze, finomabb munkákat sem tudtam csinálni.


A pulzusomat kicsit megemelte a Letrox, de csak mire már 175-öt szedtem. Nem vészes, a 70...72-ről felment 82 körülire. Persze, volt, hogy 100 felett volt, pedig édes semmittevésben ültem a gép előtt. De ez úgy néz ki, hogy visszaállt, most 73 körül van.


Meleg, vagy hideg van, ebben nem érzek változást, inkább csak annyi, hogy mindkettőt utálom. A meleg a strandon jó, a hideg meg a szobából kinézve. Légszomjam sem volt, megy az erőltetett séta is. Ami nem megy az a Tesco-s bevásárlás. Az iszonyú fárasztó, a tingli-tangli, hát nem az én világom. Érdekes, mert én ugyanannyit eszem, mint korábban. Most sem férne belém egy kétfogásos ebéd.


Ami viszont van, az a szájszárazság, meg a vádlim viszket. Hát vedelem a vizet, meg kétnaponta kenegetem a lábam. Tehát, valami bőrszárazság is van.


Nem kén' neked egy ilyet használnod:


[link]


Ha érdekel, akkor írok róla.

34781. Channa* (válaszként erre: 34779. - Katt2)
2021. febr. 28. 16:14

Pedig, lehet, hogy sok a 175. Én úgy szedek 150-et, hogy nincs pm-em. Neked meg van, ami azért működik.


Vérvétel után nézd meg az értékeidet és aszerint csökkentsd.


Amikor túlműködök ilyen tüneteim vannak: Fogyok gyorsan és rövid időn belül.

Kéz és lábremegés, magas pulzus 120 feletti, gyengeség (ha leguggolok, akkor csak úgy tudok felállni, ha karral is segítek, buszra is csak úgy tudok felszállni, ha felhúzom karral is magam, nem tudok kinyit üdítős üveget, nem tudom letekerni a kávéfőző kupakját, stb.), nem bírom a meleget és izzadok, séta közben is kapkodom a levegőt, mintha futnék, és iszonyú sokat eszek...

34780. katt2 (válaszként erre: 34773. - Tamás1985)
2021. febr. 28. 15:04

Mi az ismereteinket a dokiktól, meg a netről szedtük össze. Ha úgy gondolod, hogy esetleg pm problémás van, akkor háziorvos, beutaló vérvételre. Ha gond van, akkor a dokid elküld endrokrinológushoz, aztán vizsgálat, stb.

Ne az ismerős körből tájékozódj, mert egyrészt mindenki máshogy viseli ezt a nyavalyát, a másik, hogy már egy eltorzított valóságot mesélhetnek el neked.

A pm betegség elég veszélyes lehet, ha nem foglalkoznak vele...


Ha nincs ilyen gondod, akkor nem érdemes foglalkozni vele, biztos akadna jobb dolgod is. Nem lehet, hogy ez az ismerősöd valami egész mással szúrta magát?

34779. katt2 (válaszként erre: 34775. - Channa*)
2021. febr. 28. 14:19

Utoljára novemberben volt, akkor azt mondta a doki, hogy ez tökéletes, nem kell semmit csinálni. Akkor már volt ez az aritmiás izé, erre találta ki, hogy a Huma-Pronolt háromszor felet szedjek. Ez végül is bevált.

Most úgy elgondolkozva azon, hogy azt írod, hogy neked a sok Letrox-tól van ilyen érzésed, akkor elgondolkozom azon, hogy csökkentem. Most 175ug-ot szedek. Egyszer kipróbáltam, hogy csökkentem, akkor elsősorban a remegés miatt. Nem történt semmi változás, igaz, csak 25 ug-ot vettem vissza. Talán többel kellene csökkenteni.


Március vége felé vérvétel, március végén meg kontroll. Kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény. Meg arra is kíváncsi vagyok, hogy mondjuk a keményebb súlyzós edzés mennyire árt, vagy használ a szívemnek. Nem veszek észre semmit. Ez végül is nem cardió, közben azért van némi pihenés. De azért 50 perc alatt 12 tonna megmozgatása nem semmi. Legalábbis kellően fárasztó.Én nagyon örülök, hogy ennyi megy a koromban, nem hittem az elején benne. Illetve magamban.

34778. Channa* (válaszként erre: 34774. - Tamás1985)
2021. febr. 28. 13:15

Fogalmam sincs.


Olyan viszont velem történt, hogy 6 hét alatt 25 kg-ot fogytam, tovább nem mértem magam, mert ez is félelmetes volt.

Illetve 3 hét alatt 17 kg, és 5 nap alatt 5 kg-ot.


Ekkor túlműködtem.

És ez a fogyás úgy történt, hogy mellette annyit ettem, mint 2 kőműves.

34777. Channa* (válaszként erre: 34773. - Tamás1985)
2021. febr. 28. 13:14

Nem, nincs ilyen.


Én legalábbis nem tudok ilyenről.


Én amikor túlműködtem, akkor methotyrin tablettát szedtem.


Amikor kivették a pm-em és alulműködő lettem, akkor letrox tablettát.


Soha senki nem említette, hogy létezik injekció otthonra.


Én úgy tudom, hogy inzulin (cukorbetegség) és vérhígító létezik ilyen otthon szúrós, de nem ismerek minden betegséget és kezelésüket sem...

34776. Channa* (válaszként erre: 34772. - Katt2)
2021. febr. 28. 13:11
Azért baj, mert a több hormon felpörgeti a szervezet működését, pl. pulzus és ezt meg kell szoknunk.
34775. Channa* (válaszként erre: 34770. - Katt2)
2021. febr. 28. 13:10

És milyenek az értékeid? Mikor nézték?


Nekem ilyen érzésem vannak, ha sok a letrox. Ezért csökkentettem le.

34774. Tamás1985
2021. febr. 28. 12:46
Valamint szerintetek létezne hogy 4 hét alatt allitása szerint (az injekció hormon kezelés abbahagyását követően, bár azt is mondjátok ilyen nincs), 69kg rol lement 47kg ra?
34773. Tamás1985 (válaszként erre: 34771. - Katt2)
2021. febr. 28. 12:37
Ertem. Es felülműködésnél sem lehet h valaki 6 hónapon át szurja magát otthon hormonnal?
34772. katt2 (válaszként erre: 34768. - Channa*)
2021. febr. 28. 12:22
Igazából azt sem értem, hogy miért kell fokozatosan emelni a hormonpótlást. Vagy ilyenkor az a baja a szervezetnek, hogy eddig nem volt, vagy alig volt fT3, fT4 és most hirtelen lett? Ez miért baj a szervezetnek?
34771. katt2 (válaszként erre: 34769. - Tamás1985)
2021. febr. 28. 12:20
Nincs. Nem lehet, hogy a cukorbetegekkel téveszted össze a dolgot? Azok szúrják magukat naponta.
34770. katt2 (válaszként erre: 34767. - Channa*)
2021. febr. 28. 12:19

Nem tudom. Ez csak egy rossz érzés. És benne van az is, hogy mi jöhet még? Mindegy, majd megszokom. Ettől még nem leszek depis.

Meg néhány hónapja van olyan, hogy aritmiás zavarok vannak a szivemben. Olyan néha, mintha a torkomban dobogna a szivem. Ilyenkor egy ütemet kihagy a szivem. Inkább csak rossz érzés. A doki írt fel rá Huma-Pronolt. Ezt kezdetben a remegésre írta fel, de ez valójában egy szívgyógyszer. Gyorsan felszívódó, így 3 x felet szedek . Ez jó, ritkán érzem ezt az aritmiás zavart. Sajnos, egyáltalán nem biztos, hogy a Letroxtól van. De tény, hogy 2 évvel ezelőtt ez nem volt, csak amióta a Letroxot szedem. De ez megint csak egy rossz érzés, valószínű semmi jelentősége nincs. Most várom a biopszia eredményét.

( Persze a fő baj az, hogy már elmúltam annyi, meg annyi... aztán lehet, hogy jönnek a nyavalyák pm gond nélkül is. )

34769. Tamás1985 (válaszként erre: 34764. - Channa*)
2021. febr. 28. 11:47

Köszönöm a válaszotok.


Akkor olyan nincs hogy pajzs alulműködésnél hormon injekciót kap valaki minden nap és azt magának szúrja be otthon?

34768. Channa* (válaszként erre: 34763. - Katt2)
2021. febr. 28. 11:19

"Tudok olyanról, akinek a szive nem bírja a hormonpótlást. Ha beveszi a szükséges mennyiséget, nagyon megzavarja a szivét és nem is tudnak vele mit csinálni. Nagyon nem vagyunk egyformák."


Erre elfelejtettem írni az előbb.


Volt itt egy lány, aki szintén úgy volt, hogy nagyon nem bírta a hormont az elején, ezért nagyon kicsi adagokban emelgette.


Van aki érzékenyebb rá, ő is ilyen volt és ha jól emlékszem, akkor 25 mg-t szedett hetekig és az emelésnél 25-nek a felét.


Én meg simán bírtam a 50-kénti emelést és ráadásul az első években 200 mg-t szedtem., de olyan is volt, hogy többet.

Talán 2019-ben kezdtem csökkentgetni az adagot, mert éreztem én is a szívdobogást, így mentem le 150-re, de az kevés volt. Rögtön éreztem szinte a hormon hiányát (hízás, és nem voltam elég pörgős;))

34767. Channa* (válaszként erre: 34766. - Katt2)
2021. febr. 28. 11:15

Mit érzel?

Azaz miért írod ezt?

34766. katt2 (válaszként erre: 34765. - Channa*)
2021. febr. 28. 11:12
Sajnos, nekem biztos, hogy életem végéig szednem kell a Letroxot. Valójában már nem gátol semmiben, jól vagyok, pláne hogy már komolyan edzek, szóval elvileg rendben vagyok. De! Nekem van egy olyan nagyon rossz érzésem, hogy már nem vagyok a régi,- a majdnem hibátlan. Szóval, engem már javítottak és az a baj, hogy ez életem végéig tartó javítás lesz. Nem egy TMK jellegű karbantartás, hanem állandó. Ez nem azt jelenti, hogy csökkent értékű termék vagyok, de mégis. Szóval rossz érzés.
34765. Channa* (válaszként erre: 34762. - Papája)
2021. febr. 28. 09:51

Én autoimmun túlműködő vagyok és kivették a pm-em. Jellemzően normál a testalkatom és vannak időszakok, amikor sovány vagyok, de nagyon (ilyenkor nagyon túlműködök).


A műtét után híztam 10 kg-ot 1 hónap alatt, mert a pm. hormon hiányzott.

Amikor el kezdtem szedni a gyógyszert, akkor sem fogytam le csak úgy, hanem kőkemény diéta kellett és rengeteg mozgás.


A betegségem még mindig az, ami volt a műtét előtt. Letroxot szedek naponta és életem végéig. Jelenleg 150 mg-ot. Ettől az adagtól enyhén túlműködök, de szigorú odafigyeléssel tudom tartani a súlyomat. Igen, lett IR-em és epeproblémám (ezek ugye a pm társbetegségei) és vérnyomás problémám is a műtét óta van, illetve a koleszterinem is azóta magas.


Ha nem figyelek, akkor simán hízok 1 hónap alatt 10 kg-ot, azaz hiába voltam/vagyok túlműködő, nem dőlhetek hátra.

Súlytartáshoz az 1200 kalóriát kell tartanom, ha fogyni akarok, akkor 800 kalória alatt ehetek mozgás mellett.


De a hízást és fogyást nem lehet ennyire egyértelműen ráhúzni a működésre, mert ezek csak jellemzően vannak így, na de tudjuk, hogy a nagykönyvtől sokan eltérően működnek.

A legtöbb orvos csak vonogatja a vállát, ha valaki túlműködőként hízik, mert annak nem úgy kell lennie és kész, de van ez így...


A túlműködők, ha nem autoimmunok, akkor lehet, hogy nem kell örökre szedni gyógyszert, de én azt figyeltem meg, hogy ha egyszer valakinek beindult és meg kellett állítani, akkor onnan nincs visszaút, hanem valamit tenni kell. Műtét vagy izotópos kezelés, és utána hormonpótlás...


És igen! Nekem semmi bajom nincs attól, hogy kivették a pm-em és minden nap beszedek 2 db tablettát.

Ugyan úgy mozgok, nincs fájdalmam és nincs semmi bajom.

34764. Channa* (válaszként erre: 34759. - Tamás1985)
2021. febr. 28. 09:40

A pajzsmirigy hormontól nem lehet hízni.


Az alulműködők híznak jellemzően, a túlműködők fogynak jellemzően.


Ha egy túlműködőt el kezdenek kezelni, akkor hízni fog.


Lehet, hogy rosszul jegyezted meg. A túlműködőket szokták injekcióval kezelni, de én úgy tudom, hogy ez csak kórházba adnak ilyet.

Én kaptam a műtétem előtt 3 napig, hogy el tudják végezni a műtétet.

34763. katt2 (válaszként erre: 34762. - Papája)
2021. febr. 28. 09:27

Sajnos ez pontosan így van.

Nekem a doki azt is mondta, hogy a súlyom az alulműködés hatására nőtt meg, a hormontól vissza fog állni a normál állapotra. De nehogy azt higgyem, hogy ha a hormont nagyobb dózisban szedem, azzal fogyni lehet. Igaz, túlműködést fog okozni, de meg se próbáljam. A fogyásra a hagyományos módszereket kell választani.


Tudok olyanról, akinek a szive nem bírja a hormonpótlást. Ha beveszi a szükséges mennyiséget, nagyon megzavarja a szivét és nem is tudnak vele mit csinálni. Nagyon nem vagyunk egyformák.

34762. papája (válaszként erre: 34759. - Tamás1985)
2021. febr. 28. 07:49

Akinek pm. alulműködése van, annak egész életében szednie kell a Thyroxin nevű hormont tablettában - nincs injekció változata.

Akinek az alulműködése autoimmun - Hasimotó beteg - az sajnos nagy eséllyel számíthat jelentős súlygyarapodásra.

Akinek túlműködése van, azok nagy többsége fogyni fog, de legalább is nem hízik el.

Aki túlműködik, annak van esélye a gyógyulásra és arra, hogy ne szedjen gyógyszert, de

- lehet, hogy műteni kell a pajzsmirigyét, eltávolítani. Ekkor életén át pótolni kell a Thyroxint. Nem valószínű, hogy hízni fog.

- lehet, hogy később az alulműködése átvált túlműködésbe és ismét gyógyszer kell, esélyes hízni - nagyon.

- alulműködő mensi zavarral is küzdhet és a teherbeeséssel is lehet problémája.


Tény, hogy népbetegség, nagyon változatos kellemetlen, sokszor xar életreszóló tünetekkel.

Nagyon sok, főleg nő szenved tőle, de ettől a legtöbb képes teljes, boldog életet élni és anya, feleség lenni.

34761. 73a070b9b3 (válaszként erre: 34759. - Tamás1985)
2021. febr. 28. 07:32
Alulműködésnél hízás, túlműködésnél fogyás van. Ezt tapasztaltam magamon is és a környezetemben levőknél is. Ha neked van problémád szerintem mindenképp orvossal konzultálj. Különben állítólag minden embernél másképp üt ki a hormonzavar.
34760. molli14 (válaszként erre: 34758. - Katt2)
2021. febr. 28. 07:08
Ma 8 napja 100mg gyógyszer be vétele után jelentkezik a hasmenés pár órával. Étkezés után is. Máj problémám is van magas a májfunkció értékem.Lehet az okozza. Torkom is nagyon kapar lehet virus.
34759. Tamás1985
2021. febr. 28. 03:56

Sziasztok.

Szeretném a véleményetek kérni: igaz az, hogy akinek pajzsmirigy alul működése van évekig, állítása szerint normál testalkat van mellé (a sovány felé húzva), de hormon kezelésre lesz szüksége. Ettől azt mondja hízni fog 20-30 kg. Akinek túlműködése van, az meg állítása szerint sokkal rosszabb, mert attól hízik az ember, cukorbetegség stb...

Állítólag fél éven keresztül kell neki ez a hormon kezelés (minden nap injekció).

Ez igaz? vagy csak kamuzott az illető vajon?

(nem ismerem még személyesen, csak beszélgetünk interneten és gondoltam megérdeklődöm)

34758. katt2 (válaszként erre: 34756. - Molli14)
2021. febr. 27. 22:23
Ez olyan, mintha most túlműködése lenne a pajzsmirigynek. Nekem azt mondta a doki, hogy közelítőleg lesz beállítva a TSH. Valószínű átmegyek egy kicsit túlműködésbe, aztán majd csökkentjük a hormont, aztán majd csak beáll. De hívd fel a dokit, mert ez a 4 nap elég nagy túlzásnak tűnik.
34757. fildus (válaszként erre: 34756. - Molli14)
2021. febr. 27. 22:07
Nekem fejfájás volt a tünet, az emelésnek tudom be.A doki hogy mondta hogy szedd?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook