Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
34906. katt2 (válaszként erre: 34905. - Bridget*)
2023. márc. 7. 17:32

Ezt nem értem. A háziorvos dolga, hogy aki odamegy, azt az egyszerűbb betegségéből meggyógyítja, ami meg gyanús neki, vagy nincs hozzá eszköze, lehetősége, annak ír egy beutalót. Megkérdezed, hogy hova tartozol, mondjuk EKG-ra. Utána felhívod ezt a helyet és kérsz időpontot. Lehet, hogy 3 hét lesz, de legalább elindul valami.

A kiértékeléshez nem kell feltétlen kardiológus, mert a háziorvos is tudhat néhány dolgot. De a háziorvos adhat rögtön kardiológiára is beutalót. A továbbiak ugyanaz.


Én január 2-án kértem pm-re ultrahangot, májusra kaptam. Addig beszerzek egy beutalót. Vigyázni kell, mert a beutalók is csak 90 napig érvényesek. Ha mégis lejár, akkor kell kérni újat.

34905. Bridget* (válaszként erre: 34904. - Channa*)
2023. márc. 7. 17:17

A háziorvos csinálna szerintem, de a szakrendelő... Hát tuti nem.

Meg nem is értékelné ki senki :(


De ez van. Remélem ma éjszakára jobb lesz a helyzet.

Ha egy picit tudnék aludni, biztosan már az is jobb lenne.

34904. Channa* (válaszként erre: 34903. - Bridget*)
2023. márc. 7. 15:49
Nálunk beutaló nélkül is csinálnak EKG-t, ha panaszunk van!
34903. Bridget*
2023. márc. 7. 15:45

Reggel éhgyomorra veszem be a Syntroxinet, aztán várok fél órát, beveszem a Controlocot a gyomromra - arra várok még 1 órát és végre jön a reggeli, amikor beveszem a Concor cort. :/

Írtam az endokrinológusnak, aki szerint nem ez a kicsi adag váltja ki a szívdobogást.

A Concor cort sok éve szedem, nemrég voltam kardiológusnál, aki nem emelt még mindig az adagon (2,5 mg), hanem 2x1 Magnerotot javasolt. Már 1-2 hónapja előjöttek az extra ütések, amiatt mentem vissza kontrollra, de ez a ma ékjszakai nem csak a kimaradós szívverés volt, hanem kifejezetten erős dobbanás érzés. A pulzusomat nézegettem, de 75 fölé nem nagyon ment.

Mindnenesetre most napközben is fel-feldobban a szívem, de nem annyira, mint éjjel.

Telihold is volt, meg hülye az idő is, biztosan ez is közrejátszik (bár ezekben sosem hittem..), de most ezzel próbálom nyugtatni magam.

A háziorvos a héten szabin van, az endokrinológusnak írtam, a kardiológiára pedig csak beutalóval tudok újra menni - szóval csapda :(

34902. Channa* (válaszként erre: 34900. - Katt2)
2023. márc. 7. 12:17

Nekem sokkal alacsonyabb a TSH-m, az alsó referencia alatt van picivel.

200 letroxot szedtem, addig nekem is volt sokszor magas pulzusom, de a 175 mg megfelelő, a csökkentés óta csak nagyon ritkán jelentkezik.

34901. katt2 (válaszként erre: 34900. - Katt2)
2023. márc. 7. 11:19
Ráadásul a pulzusom sem változott, az mindig rendben volt, csak ez a néha kihagy egy ütemet a szivem van és ez azóta van, hogy eszem a Letroxot.
34900. katt2 (válaszként erre: 34899. - Channa*)
2023. márc. 7. 11:18
A TSH pont középen van. De úgy gondoltam, hogy kipróbálom a kevesebb gyógyszert, másfél hónap után sem éreztem semmilyen változást. Ez már ilyen marad.
34899. Channa* (válaszként erre: 34898. - Katt2)
2023. márc. 7. 10:37

Nem lehet, hogy sok a gyógyszer?

Nekem akkor szokott remegni a kezem és a lábam és akkor szokott magas pulzusom lenni, ha túlműködök, és ugye a gyógyszer, ha sok, akkor túlműködést okoz.


Lehet, hogy picit csökkenteni kellene az adagot.


Ja igen, és ha sok a gyógyszer, akkor én is sokáig vagyok fent, azaz keveset alszok, és olyan izgága leszek...

34898. katt2 (válaszként erre: 34893. - Bridget*)
2023. márc. 7. 09:34

Ezek a tünetek nálam is vannak, de csak kb. másfél év múlva jöttek elő. Álmatlanság, leteszem a fejem és máris elkezdek forgolódni az ágyban, nem tudok elaludni.

Szívdobogás, nekem úgy jelentkezik, hogy kihagy egy ütemet a szivem. Olyan, mintha a torkomba dobogna a szivem és belül valami " ürességet " érzek. Általában délelőtt van, sokszor, néha 10 percig is eltart. Egy óra szünet és kezdi előről. Humapronolt írt fel a doki, nem sokat ér.

Sajnos, az összes pm gyógyszerben levotyroxin van és ezek a mellékhatások. Olvastam cifrábbakat is... Ezek tulajdonképpen nem is gyógyszerek, hanem rögtön hormonok.

Nincs kézremegésed? Nekem az is van, fél év után tört rám.


A bétablokkolóval vigyázni kell, mert lassítja a szivet. Inkább valami perindopril alapú, hármas összetevőjű gyógyszer kellene, én Covercard Plus 10/2,5/5 mg gyógyszert szedek, ez nagyon bevált. A párom Valongix-et, az hasonló, nagyon jó, pedig neki aztán volt egy össze-vissza vérnyomása.


Szóval menj dokihoz mindenképpen.

34897. katt2 (válaszként erre: 34895. - Fildus)
2023. márc. 7. 09:22

Nem lehet, kell várni fél órát legalább. A közepe felé megtalálod:


[link]

34896. Channa* (válaszként erre: 34895. - Fildus)
2023. márc. 7. 09:22

Mindenki azt csinál amit akar, és mindenki úgy szedi, ahogy akarja, de ebben a gyógyszerben is ugyan az a hatóanyag, mint a többi ilyen gyógyszerben, így azt gondolom, hogy erre is igaz az, ami pl. a letroxra.



[link]


Kimásoltam ide azt a részt, ami erről szól:


"Hogyan kell szedni a gyógyszert:

- A kapszulát egészben, megfelelő mennyiségű vízzel kell lenyelni (például fél pohár vízzel).

-- Vegye be a teljes napi adagot reggel, üres gyomorra, legalább fél órával reggeli előtt. A hatóanyag jobban felszívódik, ha éhgyomorra veszi be, mint evés előtti vagy utáni bevétel esetén.

A Syntroxine lágy kapszulákat nem szabad szétzúzni bevétel előtt, illetve nem lehet vízben elkeverni vagy feloldani."


14 éve szedek letroxot, nekem ez vált be, ez az én tapasztalatom vagy nevezzük bárminek, hogy több, mint 1 órán át nem eszek és iszok semmit a gyógyszer beszedése után. Még fogat sem mosok addig.


Én jól vagyok. Nincs magas pulzus, stb., de felőlem, csinálja mindenki úgy, ahogy akarja...

34895. fildus (válaszként erre: 34894. - Channa*)
2023. márc. 7. 09:09

Syntroxin-nál nem kell időt hagyni, rögtön lehet enni és inni utána!


Nekem 3 hét volt, mire úgy éreztem, hogy jó lesz ez nekem. Addig fáradt voltam, minden bajom volt.

34894. Channa* (válaszként erre: 34893. - Bridget*)
2023. márc. 7. 08:51

4-6 hét a gyógyszer beépülése.

1 hét még kevés, és az is lehet, hogy a Syntroxine 25 kevés lesz.

Elolvastad a tájékoztatót, hogy hogyan kell szedni a gyógyszert? Úgy szeded?

Tehát, reggel és éhgyomorra és utána legalább fél órát kell várni mindennel. Sima vízzel kell beszedni. A tej és néhány étel nem engedi a gyógyszer beépülését.

Én 1 órát szoktam várni mindennel a gyógyszer bevétele után.

34893. Bridget*
2023. márc. 7. 04:44

Sziasztok!

Új vagyok a témában - nemrég derült ki a PM problémám, Hashimotot állapítottak meg, illetve az egyik leletemen kevert működés van írva (a Hashimotot is csak szóban mondta az orvosom).

Már az első vizsgálat után fél

tabletta Merckformint szedek esténként, 1 hete pedig szedek Syntroxine 25 -t reggel.

Visszaolvastam, de nem kifejezetten találtam választ, hogy mikortól kezdi el jótékony hatását a gyógyszer?

Mióta szedem, méginkább álmatlanságban szenvedek (most is már 3 órája ebren vagyok, pedig nagyon kellene pihennem), össze vissza ver a szívem (béta blokkolót szedek évek óta reggelente). A legijesztőbb ez a szívdobogás, ami szinte folyamatos, néhány extra szívveréssel, de normál pulzussal, érezhetően kalimpál a szívem:(

Persze az orvoshoz bejutni, elérni nagyjából lehetetlen, úgyhogy örömmel venném tanacsotokat! Előre is köszii

34892. Channa* (válaszként erre: 34886. - Jupika1)
2023. febr. 19. 13:02

Tehát, a pajzsmirigy gyógyszerről akarsz úgy lejönni, hogy már radijóddal is próbálták ki írtani.

Gondolom, azért kell neked is a gyógyszer, amiért a legtöbb pajzsirigy beteg, azaz azért, hogy normálisan élj, ne jelentkezzenek a kevés hormon miatt tünetek és a hormon hiánya miatt ne halj meg idő előtt.


Én azt gondolom, hogy mindenki azt tesz, amit akar. Ezt a gyógyszer nem azért adják, mert ez a heppje a dokiknak, hanem azért, mert a hiánya kihat a teljes szervezeted működésére.


Ha abbahagyod, akkor egyre rosszabbul leszel és a vége az lesz, hogy olyan szervi betegségeket szedsz össze, amik halálhoz fognak vezetni. A jó az benne, hogy a memóriád sem fog jól működni a hormon hiánya miatt, és te mit sem fogsz tudni arról, hogy mi történik veled.


Tehát, ha le akarsz jönni a gyógyszerről csináld. Miért ne lehetne lejönni róla? Leteszed és már le is jöttél. Függőséget ez a gyógyszer nem okoz! A következményeit, pedig viseld, amíg tudod...

34891. fildus (válaszként erre: 34886. - Jupika1)
2023. febr. 19. 12:21
Syntroxin mellett nekem csak 2 alatti tsh-nál fogant meg a babám és a 10. héten emelni is kellett a gyógyszeren. Jelenleg 17 hónapos cicis baba, még mindig az emelt adagot szedem.
34890. Channa* (válaszként erre: 34889. - Kataci2)
2023. febr. 18. 16:05

Óóóó, köszönöm!

Ez túl kedves volt velem szemben;)

34889. Kataci2 (válaszként erre: 34888. - Channa*)
2023. febr. 18. 15:12

Köszi! És azt is hogy itt vagy nekünk a fórumon és bátorítasz minket, hasznos tippekkel segítesz!

Minden jót kívánok! :)

34888. Channa* (válaszként erre: 34887. - Kataci2)
2023. febr. 18. 14:57

Szuper!

Ez már nagyon jó TSH!

És már egyáltalán nem biztos, hogy rossz a babához;)

Már a jó tartományban vagy! Így, ha teherbe esel sem lenne gond, csak gondolom egy kicsit emelni kell majd a gyógyszer adagon.

Voltak itt többen, akik ennél magasabb TSH-val estek teherbe!


A gyógyszer beépülés 4-6 hét, így az emelést követően érdemes ennyit várni a vérvétellel is.


Sok sikert kívánok mindenhez!

34887. Kataci2 (válaszként erre: 34873. - Channa*)
2023. febr. 18. 14:43
Köszönöm a tippeket, elkezdtem az emelt 75-ös adagot és a múltkori vérvétel óta várok minimum 1 órát a reggelivel a bogyó bevétel után, de van hogy eltelik 1,5-2 is, addig csak vizet iszom. Tegnapi vv eredményem: TSH értékem 1 hónap alatt 15-ről 3,2-re csökkent :) Babához ez még nem optimális tudom, de én nagyon örülök ennek a csökkenésnek is már. Emellett próbálok figyelni az étkezésre, vízivásra és a stressz menedzsmentet is bevezettem, igyekszem nem pörögni olyan dolgokon amikre nincs ráhatásom. Endo dokit váltottam és az ô ajánlására pm ultrahangon voltam és inzulin vizsgálaton, szeretné egyben látni a képet, hogy minden rendben legyen. Szerettem volna még egy kis bátorítást adni azoknak akik hasonló cipőben járnak, tényleg a türelem a kulcsa az egésznek :)
34886. Jupika1 (válaszként erre: 34883. - Channa*)
2023. jan. 29. 15:38
Szia,sytroxinte-t
34885. Jupika1 (válaszként erre: 34884. - Papája)
2023. jan. 29. 15:37
Szia,koszonom válaszodat!Hat az az erdekes hogy 3hónapja szedek csak 2×50et,elotte 1×50 szedtem mert nagyon magas volt a tsh-m..szóval para lenne elből csak 50es..bar lehet az valtozott hogy regebben max 30percet vartam es reggeliztem,mostanaban hajnali 5kor veszem be es utana 3óraval reggelizem..gindolom jobb volt a hatasa..passz..de koszi,lehet kipróbalom
34884. papája (válaszként erre: 34882. - Jupika1)
2023. jan. 29. 11:52

A Thiroxin pótlás esetedben életre szóló, mivel a műtét valószínű teljesen kiirtotta a pajzsmirigyedet.

A megfelelő adag beállításához nagy türelem kell és idő. Mivel a 100 sok, a heti 2x50 kevés próbálkozz a napi 50-el. 2 hónap múlva labor és meglátod jó irányba haladsz-e. Minden esetben labor után korrigálj. Nekem azt mondta a dokim, hogy a beteg érzi mi a jó neki, látja a labor értékeit is, ezért nyugodtan állíthat a saját bevitt hormon adagján.

34883. Channa* (válaszként erre: 34882. - Jupika1)
2023. jan. 29. 10:07

Milyen gyógyszerről akarsz lejönni?


Ha már próbáltad csökkenteni és tudod, hogy mi lett, akkor már látod, hogy milyen hatása lenne a teljes elhagyásnak...

34882. Jupika1
2023. jan. 29. 08:50
Sziasztok.A pajzsmirigy betegseget es mas autoimmun betegségért at EBV es a herpesz vírusok a felelősek...en Basedowos lettem.Radio jód kezeles után alúlműködő...esetleg van itt vki aki hasonló cipőben járt mint én??Erről a gyógyszerről le kehet jönni???Vagy a sugaŕ végkeg mindent kiírtott??Kérdeztem orvist es tárogatta a kezét.Azon gondolkodtam hogyha abvahagynam mi történne??:))napi 100at szedek es 0,200 a tsh.0.500-tol indúl a határ.Volt mikor csokkentettem apicit heti 2szer 50mg,akkor meg 6lett a tsh,az agyból alig bírtam kiszállni...
34881. fildus (válaszként erre: 34879. - Panka009)
2023. jan. 16. 15:34
Syntroxin pl nincs 20 éves sem, de biztos ezt is nagyon jól tudod!
34880. fildus (válaszként erre: 34879. - Panka009)
2023. jan. 16. 15:33
Anatómia vizsgám van, külön pajzsimirigyről, szóval magas lovon ülsz anyukám!
34879. Panka009
2023. jan. 16. 13:01
...huha a sok hite vesztett...nagy a baj a tudassal...jah volt csomo epp eleg a nyakamon tht nem a levego jar ki-be szelloztetes celjabol...csak a nevebe gondolj bele mar ha tudod meg mit jelent a Pajzs szo a szo leg szorosabb ert-O elmejeben...de csak fikazzatok nyugodtan...birom a kritikat mert a rossz tanit es visz elore a jo meg csak ugy van...a tablettakban kozel husz eve szamitogeppel krealt informacio van...koze sincs a gyogynovenyekhez...nem kene utana nezni egy par okossagosnak szerintetek? a telo egesz napos b.szkodasa v a s.ggben hordozas nem visz elobbre...a tudas viszont igen...sot azt viszed magaddal csak egyedul ha el megy...se telot sem tv-t...de oly magasan ultok h en nem proszalok tobbet egy szot sem ide csak ha meg jon az on becsulesetek...
34878. fildus
2023. jan. 16. 10:52
Én az új gyógyszert kaptam, Syntroxin. 13 mkg-val kezdtem 4.36-os tsh-ra mert tüneteim voltak. Egy év alatt ment le 2 alá a tsh és akkor rögtön terhes is lettem. A 10.héten emeltünk a gyógyszeren 25-re, most is azt szedem. Azóta a gyerek 16 hónapos aktív cicis.
34877. fildus (válaszként erre: 34872. - Panka009)
2023. jan. 16. 10:49
Hű, te ezt komolyan írod? Van baj a fejedbe rendesen!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook