Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
34690. 73a070b9b3 (válaszként erre: 34689. - Papája)
2021. febr. 22. 20:46
Újra meg kell csinálnom a tsh-t meg t4-et, és antiTPO, antiTG, vitaminD, ultrahang, és az eredményekkel megyek vissza csütörtökön.
34689. papája (válaszként erre: 34688. - 73a070b9b3)
2021. febr. 22. 19:36

Erre nem tudok válaszolni, én egyiket sem kerestem.

Doki mit mondott ma és mit írt fel ?

34688. 73a070b9b3
2021. febr. 22. 10:35
Még egy dolog eszembe jutott, érdemes e természetgyógyászt vagy dietetikust is felkeresnem a gyógyszeres kezelés mellett?
34687. 73a070b9b3 (válaszként erre: 34685. - Papája)
2021. febr. 22. 10:33

:( Nagyon kellemetlen, remélem hamarosan kapok rá gyógyszert vagy vitaminokat mert lelkileg nagyon nehezen viselem, próbálok pozitívan hozzáállni de mintha nem tudnék uralkodni a gondolkodásom felett sem.

Köszi a választ!

:)

34686. kr73 (válaszként erre: 34684. - Papája)
2021. febr. 22. 10:00
Akkor aktív, ha az antiTPO határérték feletti. Létezik olyan, hogy vki Hasimitós, de egy idő után hónapokig-évekig határértéken belüli az értéke, vagyis nyugalmi állapotban van. Én így tudom.
34685. papája (válaszként erre: 34683. - 73a070b9b3)
2021. febr. 22. 08:53

Ez bizony alulműködés. A TSH magas, a többi alacsony, határérték közeli. Tipikus labor eredmények alulműködésnél.

A tüneteid is ezt mutatják.

34684. papája (válaszként erre: 34682. - Csillag99)
2021. febr. 22. 08:48

A pm. miatt kapott Pfizer vakcinát, vagy egyéb okok miatt ?


Én 66 éves vagyok. A Szputnyikra az van írva, hogy pm. betegek nem kaphatják.

A kínaira, hogy autoimmunoknak nem ajánlott aktív fázisban. Úgy gondolom egy Hasimotó folyamatosan aktív.

Asztrát 60 felett nem adnak.


Van még tapasztalat ?

34683. 73a070b9b3
2021. febr. 22. 06:55

Sziasztok, ma megyek orvoshoz, de már privát klinikán csináltam vérvételt amit nem igazán értek. Minden jel arra utal, hogy alulműködésem van, püffedek, székrekedésem van, nem hízok de a fogyásom stagnál, keveset eszem, edzek és mégsem megy rólam le egy deka sem, nyílván a székrekedés is okozza, nagyon rossz a közérzetem, menstruációs zavaraim is vannak, de már régóta, viszont ez az egész hormonzavar olyan mintha egyik napról a másikra történt volna, kb 2 hete lettem ennyire rosszul. Az eredményem : Tsh 17.264 t3 4.36 t4 8.63

Azt nem értem, hogy a Tsh nagyon magas, viszont a t3 és t4 jó eredményt mutat. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Nagyon köszönöm :)

34682. Csillag99 (válaszként erre: 34681. - Papája)
2021. febr. 21. 21:39
Lányom, már túl van mindkét oltáson(Pfizer). 2 napig fájt a karja, semmi több.
34681. papája
2021. febr. 21. 15:23

Autoimmun Hasimotó betegséggel küzdő pm. alulműködő, kapott-e Covid elleni védőoltást?

Amennyiben igen, megosztaná velünk a tapasztalatait ?

34680. Eszti79
2021. febr. 19. 14:29
Sziasztok! Ki szed szelént és milyet, mennyit? Használ valamit? Köszi!
34679. fildus (válaszként erre: 34678. - Papája)
2021. febr. 17. 09:16
Én szerencsére nem is adathatom be, mert pm mellett én most várandós vagyok.
34678. papája (válaszként erre: 34676. - Szandra7)
2021. febr. 16. 10:43
Az orosz vakcinára írták rá, hogy pm. beteg nem kaphatja. Én is kíváncsi vagyok mi lesz, hogy döntenek.
34677. horakulum (válaszként erre: 34676. - Szandra7)
2021. febr. 15. 22:59

Erre itt nem fogsz sajnos hiteles választ kapni. Van amelyik oltás nem ajánlott pl. Hashimotosoknak, es van amelyikről azt állítják igen...

🤷‍♀️

34676. Szandra7
2021. febr. 15. 21:46

Sziasztok!

Szerintetek akinek pajzsmirigy-alulkűködése van kaphat covid elleni védőoltást ha igen melyiket? Olvastam, hogy a háziorvos is eldöntheti, de jobb ha a szakorvos mondja meg.

34675. Csillag99 (válaszként erre: 34673. - Vali72)
2021. febr. 7. 15:57
Ez az.
34674. Csillag99 (válaszként erre: 34671. - Csillag99)
2021. febr. 7. 15:57
MedicBees Endomedic néven találod meg a Dr. Szakács Krisztina oldalát a Facebookon .
34673. Vali72
2021. febr. 5. 09:33

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Ez pajzsmirigy alulműködés?

TSH 2,9

T4 11,98

T3 5,76

Anti tpo 1,9


A Centrul laborban készült a lelet.

Köszönöm előre is!

34672. ea18323f82
2021. febr. 5. 09:03

Először én is féltem, hogy gluténmentesen csak gyorsan felszívódó szénhidrátok fogyaszthatók, de megoldható másképp is. Sok barnarizsliszt, gluténmentes zabpehelyből sütik, és vöröslencse lisztből tészták... ezek jók.

Előtte mi is kizárlóagosan teljeskiörlésű tönkölylisztet használtunk, itthon kovászos kenyeret is sütöttem belőle. Puffadtak tőle a lányok... Könnyebb érzés bnekik glutén mentesen, viszont tény, hogy ici-picit hízott azóta anagylányom, de még nagyon a normáklis tartományban így is.

Akkor úgy látjátok, IR diéta megelőzhet pajzsmirigy alulműködést is?

Mert eddig inkább a glutén megvonást olvastam, belek tiszták, segítik az autoimmun betegségek csillapodását, ha azt elfogadjuk, hogy ezt belső gyulladás okozza.

Viszont amíg nálunmk ezt ellenanyag nem bizonyítja be, sem a pajzsmirigy állapota (ha elfogadjuk a két évvel ezelőtti kivizsgálás eredményét) akkor még bízhatunk, hogy nem biztos, hogy ez kialakul a nagylányomnál.


Hálásan köszönöm az orvos ajánlást!


Még azt szerettem volna megkérdezni, hogy írják, ezek a gyerekek fáradtabbak, lassabbak, iskolai teljesítmény is romolhat.

Ezt eléggé elsődleges jelekként írják le.

Lányom legjobb futó, úszott (versenyezutetni is lehetett volna, sajnos idő hiányában abbamaradt), de igazolt kézilabda játékos utánpótlásban, ott kell a gyorsaság és kitűnő tanuló (erős iskolában). Nagyon jól bírja a gyűrődést, bár reggel van, hogy fáradtan ébred, vagy eset is elfárad. Nagyon izmos, sportos alkat. ezért amikor a Bethesdában voltunk, doktornő elsőre, ránézésre azt mondta,nem ilyen alkattal szoktak általában jönni, akiknek magasabb a TSH... Hát nem egyszerű ez...

Még nagyon bízom benne, hogy elkerüljük mégis.

34671. Csillag99 (válaszként erre: 34669. - Ea18323f82)
2021. febr. 5. 08:22
Eszembe jutott egy orvos aki nektek jó lehet, gyermekorvos és endokrinológus, Ő komplex életmódot tudna javasolni a lányodnak , csak nehéz bejutni hozzá. Dr. Szakács Krisztina. Diétával, vitaminokkal, életmóddal együtt.
34670. Csillag99 (válaszként erre: 34669. - Ea18323f82)
2021. febr. 4. 18:31

160 gr ch diéta alapelveit követi számolás nélkül. Semmi cukor, fehér Liszt. Minden élelmiszert kizárt amiben cukor van. Csak teljeskiörlésű kenyeret eszik (70% tk- 30% fehér liszt) a lényeg, hogy inkább lassú feszívódasu szénhidrát legyen. Baszmati rizs, durum tészta , és memmit sem eszik meg ami cukrot tartalmaz(mustár, ketchup , konzervek, gabona tejek stb,

Mondják a gluténmentes étkezést, de ha nincs cöliákiája , nem kell elhagyni a glutént. A gluténmentes dolgok mind gyors szénhidrátok ami inzulinrezisztenciában nem ajánlott. Tejet sem iszik. Helyette kókúsztejet használ. Szóval nem egyszerű, de hozzászokott. Kellene szednie szelént, valamilyen szerves szelént, D vitamin, WTN nek van D vitamin olaja K2+A vitaminnal, azt szedi a lányom. Szelénje is van. Abból a jódmenteset szedi, mert letiltották a jódról. Dr. Balázs Csaba professzornál volt a Budai Endokrinközpontban, de ő gyerekekkel nem foglalkozik. Vannak a fészbukon pajzsmirigyes, IR-és csoportok sok segítséget tudnak nyújtani,

34669. ea18323f82 (válaszként erre: 34665. - Csillag99)
2021. febr. 1. 19:50

Kedves Csillag hálásan köszönöm az alapos válaszodat!

Kb. 2-3 éve volt kivizsgáláson, ott nem foglalkoztak tovább velünk, mert az összes értéke ott már határértéken belül volt, ellenanyag is, pajzsmirigy uh-n is csak annyit láttak, egyik lebeny kicsit kisebb, de minden okés...

Én is úgy látom, hogy habár még nincs baj, de előszobájában már lehetünk és most lehetne meglőzni, vagy későbbre tolni, akkor is, ha genetikailag elkerülhetetlen.


Milyen diétát folytattok?


Mi úgy döntöttünk, glutént kizárjuk az étrendjéből, ezt már más miatt orvos tanácsolta, habár bélboholy vizsgálata nem volt. Azt mondják a glutén megvonás segít leállítani az esetleges autoimmun folyamatokat. Még a propolisz, ami pici eltérést korrigálni képes, gondolom itt a gyulladáscsökkentő hatás játszik szerepet.


A cukrot mérsékeltük, de teljesen mellőzni nem tudjuk.


Sportol a leányzó, osztályból legjobb tesiből, súlyfelesleg nincs, de ha nem vigyáz, bizony látszik, hogy felső testére, hasára könnyen felszalad, nem az a "hormon típus lesz" aki a csípőjére, combjára hízik majd, pajzsmirigy alulműk. IR, PCOS is inkább a felsőtestre hízékonyabb lányokra jellemző.


Sajnos most nem egyszerű beutalót szerezni, helyzet miatt sem és az értékek miatt sem nagyon lát sürgetőt, amit egyrészt megértek, hiszen annyira nem nagy az eltérés.

Ha esetleg abban még tudsz segíteni, hogy Bp-en hová érdemes vinni gyermek endokrinológushoz, akár magán úton is, légyszi írd még meg nekünk.


Lányodnak jó egészséget kívánok!

Kapásból két kedves ismerősöm van, akik kb 20 éves koruk óta küzdenek azokkal a problémákkal és úgy sorban, ahogy leírtad.

Mindkettő boldog családanya, nyilván állandó gyógyszeres kezelés mellett, de 3 és 4 sikeres terhességgel büszkélkedhetnek. Szerencsére jól kezelhető mindez és teljes életet lehet élni.

34668. liza33 (válaszként erre: 34654. - Horakulum)
2021. febr. 1. 18:46

Szia! Igen őket találtam meg. Van még egy a budagyöngyénél, de náluk drágább volt a megrendelési díj.

Nem tudom mennyi lehetett régen, most ha jól emlékszem összesen 15000Ft-ot fizettem a 100 db-os gyógyszerre, mindennel együtt. Viszont legalább 100 napra elég. Aztán majd meglátjuk mit mond az orvos. Mielőtt rátaláltam erre a patikára, írtam a gyártónak, hogy hol lehet itthon beszerezni, vagy legalább Szlovákián belül, de sajnos nem forgalmazzák egyik országban ezt a gyógyszert, és helyettesítője sincs:( Maradt ez.

Igen úgy néz ki ,hogy rátapintott a doki.Hozzáteszem mondta, hogy ezt a vizsgálatot nagyon nem szokták kérni. Azért szeretem ezt az orvost, mert fiatal, lendületes, és tényleg érdekli a beteg állapota, és mindig a maximumot hozza ki. Képes vagyok 400km-t utazni egy vizsgálat miatt. :) Pest megyéből csongrád megyébe.

34667. mandi27
2021. jan. 31. 17:10

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni, kinek milyen tapasztalata van budapesti endokrinológusokkal, kit ajánlanátok?

Számos problémával küzdök, ami több ismerős szerint hormonproblémára utalhat: szőrösödés az arcon, pattanásos bőr, gyorsan zsírosodó haj, száraz bőr, állandó fáradtság,levertség, súlyprobléma.

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

34666. liza33 (válaszként erre: 34647. - Tutu79)
2021. jan. 31. 16:33

Szia! Köszönöm szépen a segítséget!

A vizsgálatot már elvégeztem az Istenhegyi géndiagnosztikában, ott kaptam meg az eredményt. Onnan küldtem tovább a kezelő orvosomnak, és ő javaslatára kellett kiváltanom, ezt a "féltve őrzött " gyógyszert

Igen, valóban az európa patikában sikerült meghozatni, 3 nap alatt meg is érkezett.

Az állapotom, javul, de még kell javulgatnom, legalább is a tünetek még erről árulkodnak.

Márciusban megyek majd orvoshoz, akkor többet tudok meg erről az egész betegségről.

Mégegyszer köszönöm a segítséged!

34665. Csillag99 (válaszként erre: 34664. - Csillag99)
2021. jan. 31. 16:31
A labor eredményei jók voltak , egyetlen csillag sem volt, de aTsh 2 alatt jó, az AntiTPO 59 volt, az 60 felett pozitív, de az uh már lukacsos , gyulladt károsodott pajzsmirigy képét mutatta. Nagyon vigyázni kell, mert ha valami gond van a pajzsmiriggyel, minden borult. Jöhet a hajhullás, hízás, ciklus felborul, szőrösödés, aknék, meddőség, stb.
34664. Csillag99 (válaszként erre: 34661. - Ea18323f82)
2021. jan. 31. 16:22
Vidd endokrinológushoz. Nem lehet mindent arra fogni, hogy serdül. Az összes tünet pajzsmirigyre utal. Sajnos mi így jártunk. Lányom összes panaszát a serdülő kor számlájára írtak, A TSH ja 2 felett volt, de senki sem törődött vele. Aztán 20 évesen a nőgyógyász PCOS állapított meg nála, inzulinrezisztenciát, az endokrinológus meg autóimmun pajzsmirigy gyulladást, az összes értéke belül volt, de a 4 feletti TSH nem normális 20 éves korban, és az Uh kimutatta, hogy károsodott a pajzsmirigye. Azóta kapott egy kis adag Syntroxint, diéta, és minden értéke szépen javult, és jobban is érzi magát. Nagyon haragszom arra az endokrinológusra aki 15 éves korában lerázott azzal , hogy serdül, pedig már 3 feletti volt a TSH addig. Ha már akkor elkezdtük volna a diétát ,esetleg gyógyszert, lehet elkerülhettük volna a cisztákat, ÍR-t. Ne hagyd annyiban, keress egy jó orvost, aki komolyan veszi a problémát, és törődik a gyermekkel.
34663. ea18323f82
2021. jan. 31. 14:51
Péntek délután megérkezett a T4 (?) hormon érték. Ezt nézték csak, ha jól értettem, telefonon kérdeztem, teljesen normális tartományban van.
2021. jan. 30. 00:36
Pajzsmirigy alulmukodes
34661. ea18323f82
2021. jan. 29. 12:13

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni.

Van egy 11 éves nagylányom, akinek a TSH érték októberben 3, körüli volt, most januárban viszont 5,2...


Még várunk eredményt T4 és T3 értékeket.


Előzmények: 8 éves korában volt egy 7 körüli TSH értéke. akkor endokrinológus megnézte, mindent rendebn talált, a TSH is normál tartományba került, ellenanyag nem volt a vérében - így akkor kizárták az autoimmun eredetű alulműködést. Viszont az ultrahangon megjegyezték, hogy a pajzsmirigy egyik oldala (lebenye?) valamivel kisebb, mint normális lenne az életkorához képest. Ez a vizsgálat a Bethesda Kórházban volt, sajnos zárót nem kaptunk, telefonon érdeklődhettünk az eredmények felől, így nincs kezemben erről papír.


Előfordul ilyen, hogy így ingadozik ez az érték?

A kislányom nem túlsúlyos, sőt, kifejezetten sportos alkat, de tény, hogy hízékony, ami nálunk családi vonás, viszont pajzsmirigy betegségről (leszámítva egy nagyszülőnél egy-két évig tartó túlműködést, ami teljesen elmúlt) nem tudunk...

Kicsit fáradékony, fázós is, de kiskamasz, ez életkorral is járhat. A bőre száraz, ami szintén lehet családi vonás is.


Köszönöm szépen, ha valaki megosztja velem a hasonló tapasztalatait.


"egy aggódó nyuka"

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook