Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
34606. katt2 (válaszként erre: 34605. - Bözsi néni)
2020. szept. 7. 18:55

Igen, endokrinológus volt, egy kórházból. A remegésre adott Huma -Pronol nevű gyógyszert. Nagyjából semmit nem ér, viszont a vérnyomásomat mintha lejjebb vinné. Kicsit csökkentettem a vérnyomáscsökkentőn, különben délutánra 117/67-re is lement. Persze, jött hozzá egy kis szédülés. Kicsit billeg a világ...

Várom a várólistám végét, november 4-re kaptam időpontot... ez is véletlen, valaki lemondta. Különben február lett volna.

34605. Bözsi néni (válaszként erre: 34604. - Katt2)
2020. szept. 7. 15:19
Ez endokrinológus volt? Ha nem, akkor kérj beutalót egy endokrinológushoz. Ő tuti tud neked adni/javasolni valamit az izomgörcsök meg a remegés ellen.
34604. katt2 (válaszként erre: 34603. - Bözsi néni)
2020. szept. 6. 18:24
Nem adott rá semmit. Azt mondta mozogjak többet. Próbálom...
34603. Bözsi néni (válaszként erre: 34602. - Katt2)
2020. szept. 6. 18:21
Doki nem adott rá semmit? Nekem nincs más ötletwm.
34602. katt2 (válaszként erre: 34601. - Bözsi néni)
2020. szept. 6. 18:15
Ezt már megpróbáltam, semmi hatása nincs. A kálcium szint is rendben van. Tanácstalan vagyok.
34601. Bözsi néni (válaszként erre: 34598. - Katt2)
2020. szept. 6. 13:47

Szia, magnéziumot kellene szedned. A görcsök megszűnnek tőle.


Meg lehet, hogy a kalcium szint is alacsony.

34600. Karesz23
2020. szept. 6. 12:09
Sziasztok! 1eve egész nap érzek a torkomban valamit, mintha szorítanak! Az ádámcsutkam alatt egy kicsit, híztam is pár kg. Szerintetek mi lehet ez? Voltam haziorvosnal és gegesznel de nem segített semmit, írt fel frontint és nolpazat, de nem veszek észre semmi javulast. És 1ev már sok idő, szerintetek lehet valami komolyabb bajom? Köszönöm
34599. papája (válaszként erre: 34598. - Katt2)
2020. aug. 31. 07:29

Ezek a túlműködés tünetei. Nehéz beállítani a megfelelő dózist. Nekem is Hasimotóm van, de amikor úgy látszik rendben a laborom, megfelelő a dózis, jól érzem magam, akkor újra és újra kiderül csak nem jó.

2 havonta járok laborba, így tudom (az orvos egyetértésével)magam korrigálni a hormon adagot.

Azt mondta a doki, hogy azért kell a folyamatos labor ellenőrzés és a dózis korrigálása, mert a pm. folyamatosan sorvad, így változik a thiroxin igénye.


Menj el laborba, a házi orvos ad beutalót TSH-ra. Amennyiben az nem jó, akkor automatikusan nézik a T4-et. Gyógyszer adag változtatás után 2 hónappal érdemes újra laborba menni. Ennyi a thiroxin beépülési ideje. Valószínű csökkenteni kell a dózist.

34598. katt2 (válaszként erre: 34597. - Ellarie)
2020. aug. 29. 21:07

Sziasztok!


Én egy pasi vagyok, 66 éves. Tavaly vettem észre, hogy nem stimmel valami, mert hiába nem vagyok egy zabagép, mégis híztam 4 hónap alatt vagy 10 kilót. Vérvétel, a TSH 150 körül, a T3 T4 meg jelentéktelen. Hashimoto, van egy közepes göb is. Doki, aztán fokozatosan most 175 ug Letroxot szedek. Megszűnt az állandó fáradtság érzésem, az anyagcserém rendbe jött, a súlyom visszaállt, de a szájszárazság, meg a szemszárazság maradt. Ami a legkellemetlenebb, a remegés! Csak nehogy aláírnom kelljen valahol és nehogy valamit le kelljen rajzolnom, pedig ez a szakmám. Nincs valami ötletetek a remegésre? A Huma-Pronol nevű izét már kipróbáltam, semmi hatása. Talán a vérnyomásomat lejjebb viszi. A lábamban érzem az izomgörcsöket, elsősorban éjjel. Ha felkelek és ráállok, akkor szinte azonnal elmúlik. Nagyon tud fájni. Először azt hittem, hogy ez a mozgáshiámy miatt van, de valaki ugyanezt írta.

Nincs valami ötletetek?

34597. Ellarie
2020. aug. 19. 14:23
Sziasztok! Pm alulműködésben, és a terhesség elején, mennyire szokták meg emelni a dózist? 1 hónapja derült ki a hasimoto, akkor volt 39 a tsh, nem rég 14-re lement a tsh, szeptember elején lesz nézve újra. Kezdésnek 37 ug-ot kaptam, aztán most 50 ug-ot szedek. Valószínű, hogy tovább fogják emelni a thyroxint? 75-100-ra? Ki mennyit szedett terhesség alatt, volt valamilyen mellékhatása? Köszi a választ.
34596. horakulum (válaszként erre: 34591. - Ixi24)
2020. júl. 21. 14:50
Ez sztem egyértelmű túlműködés. A T3 a biológiailag hasznosuló hormon. Vmiert a szervezete a pm.e most túl sokat termel belőle. Endokrinológus lássa. Hasmenése, heves szívdobogása vagy alvas problemaja nem volt? Felpörgött az ag.csereje is.
34595. fildus (válaszként erre: 34591. - Ixi24)
2020. júl. 21. 08:39

Tudni kell az értékek referencia tartományát milyen.

Mert anélkül nem tudom.

A TSH picit emelkedett. (4.36-ra én gyógyszert kaptam)

34594. fildus (válaszként erre: 34590. - Fluorescent)
2020. júl. 21. 08:38

Pajzsmirigy vonzza a PCOS-ra a hajlamot.

Ha a pm rendben van, akkor rendben lesz az is.

A PCOS viszont vonzza az IR-t is.


Inzulinos cukor terhelés is kéne 3 pontos. (0/60/120 perces)

34593. fildus (válaszként erre: 34589. - Barbus1991)
2020. júl. 21. 08:36
Syntroxine-t szedek én is, 13 mkg-osat. Első 3 hét nehéz volt, szédültem sokat, reggeli émelygés volt és köztes vérzés is.
34592. mafalda (válaszként erre: 34589. - Barbus1991)
2020. júl. 7. 15:06
Szia! Van más gyógyszer a Syntroxinen kívül is.Szedtél már mást,vagy ragaszkodsz ehhez?Vagy a dokid ragaszkodik? Én kezdetektől Letroxot szedek és nincsenek kellemetlen tüneteim.Viszont van aki pont ezt nem bírja.Talán próbálgatni kéne.Nem mindenkinél sikerül elsőre a megfelelő gyógyszert és adagot eltalálni.
34591. Ixi24
2020. júl. 5. 01:10

Sziasztok! Remélem nem baj, hogy ide írok, napok óta túrom a netet, de hasonló esetet és választ se találtam, hátha ti tudtok okosat mondani. Férjem elég hirtelen elkezdett fogyni, az amúgy se túl nagy súlyából (183 cm 75-76 kilöröl már csak 69.5 kiló egy hónap alatt), nem diétázik, én híztam, ugyanazt esszük, ilyen értelemben nem kellett volna fogynia. Történt vérvétel, melynek elég ellentmondásos lett az eredménye, magasabb TSH mellett kb. 3× magasabb szabad T3, mint maximum kéne. Van valaki, akinek van tippje, hogy lehet ez? Előkerestem az elmúlt évek értékeit is, hogy teljes legyen a kép:


2015.

TSH 2.8

Szabad T4 2.8

Szabad T3 6.5


2016. TSH 3.35


2018.

Tsh 2.5

Szabad T4 17.92

Szabad T3 5.64


És a friss, júniusi:

TSH 4,23

Szabad T4: 14,20

Szabad T3: 15,5


Korábban csak annyit mondtak, időnként ellenőrizzük. Drasztikus és feltűnő tünete lényegében sose volt, csak éves rutin vizsgálat miatt voltak nézve ezek az eredmények is, eddig a fogyásig. A házidoki csak pislogott a friss eredmény ellentmondásán. 3 hét múlva tudja fogadni egy magándoki, de aggódom a folyamatosan csökkenő súly miatt. Valaki esetleg járt hasonló cipőben?

2020. júl. 4. 14:31

Sziasztok!


Kedden derült ki, hogy PCOS mellett pajzsmirigy problémám is van. (Vagy talán mégsincs pcos-em, csak pajzsmirigy problémám?!). A doki látott egy 4mm-es göböt de nem mondott rá semmit.

Szerintetek aggódnom kéne? Vagy van vele valami teendő? Ugyanis a doki nem mondta. Úgy hallottam a galaj tea jó rá. Tapasztalatok?

Most napi egy szem Letroxot szedek.

34589. barbus1991
2020. jún. 25. 09:52
Sziasztok! Hashimoto betegségem van és már abban a fázisban tartok másfél éve, hogy alulműködik a pajzsmirigyem, de egyszerűen képtelen a szervezetem tolerálni a Syntroxine gyógyszert, pedig szükségem lenne rá. Egy éve elkezdtem szedni, akkor 25 mikrogrammról indultam, de teljesen kidőltem tőle egy hét alatt ( szabálytalan szívverés, izzadás, belső remegés, erős rosszullét, ájulás, hányinger ) úgyhogy 8 nap után abbahagytam. Sajnos most már nem tudom megúszni a szedését, mert a pajzsmirigyem nem tud hormont termelni egyáltalán, a doki szerint vegetálok csak a hormon nélkül, ami igaz, mert súlyos depresszióm lett, és a mensesem is elmaradt, ami eddig még sosem fordult velem elő. A 13 mikrogrammos adagot javasolta 2 hétig ‘szoktatásképp’, aztán térünk át a 25 mikrogrammosra, és végül majd az 50-re. Egy hete szedem a 13-ast, de megint ugyanazokat a tüneteket produkálom, mint egy éve, csak lassabb ütemben. Erős szívdobogás, rosszullét, erős hányinger, ami főleg esténként jön rám. Napközben egész jól működik a bogyó, mert minden napi teendőmre van energiám, kezd az életkedvem is visszatérni, és ami a legfontosabb, megjött ez alatt az egy hét alatt a mensesem is. Volt valaki hasonló szituációban esetleg, és egy idő után elmúltak a rosszullétei a Syntroxine-tól, és megszokta a szervezete? Vagy ez nem lehetséges?
2020. jún. 24. 21:21
Van itt valaki aki galaj teát iszik a pajzsmirigyére? Vagy esetleg a gyógyszert cserélte le rá? (alacsony dózisra gondolok) :) Mik a tapasztalatok?
34587. papája (válaszként erre: 34586. - CatKitty)
2020. jún. 19. 14:32

Ugyan nem írtad a referenciákat, de első nekifutásra ezek az eredmények jók.

Más lehet a baj.

Fogyáshoz nagyon nagy segítség a Kalóriabázis, ha még

nem ismered regisztrálj ott és próbálj a segítségükkel fogyni.

34586. CatKitty
2020. jún. 18. 15:28

Sziasztok!


A vírus előtt voltam pajzsmirigy vizsgálaton, március közepén. Most hogy már jobb a vírushelyzet szeretnék menni az eredménykiértékelésére. Kaptam is időpontot Dr. Szarka Andráshoz (csak sajnos elég sokára :() valaki járt már nála? Milyen tapasztalataitok vannak róla?


Leírom az eredményeimet is, ha valaki tudna mondana valamit róla az is jó lenne, mert próbáltam nézni a neten, de ugye tudjuk, h más az állami skála és más a magándokis skála...

szóval:


TSH: 2,87 mIU/l

szabad T4: 10,6 pmol/l

szabad T3: 5,07 pmol/l

Reverz T3: 0,27 ng/ml

Anti-TPO: 7,5 U/ml


Év eleje fogyókúrázok és egyszerűen nem megy. 168 cm és 112 kg vagyok.

110 kg alá egyszerűen nem tudok menni, bár az igaz, h nem is hízom.

Eléggé el vagyok keseredve :(

34585. nondeok (válaszként erre: 34584. - Papája)
2020. jún. 13. 14:50
tsh 4,1, anti TPO 175, anti Tg aat 2300.
34584. papája (válaszként erre: 34582. - Nondeok)
2020. jún. 13. 14:34

Ez nagyon durva. Inkább túlműködésnek tűnik.

Megírnád a labor eredményeidet ?


[link]

34583. nondeok
2020. jún. 13. 14:13

Sziasztok! Soha nem kávéztam. Az alkohol gondolatától rosszul vagyok. Semmilyen koffeint nem bírok, s nem is iszok. Teákat sem bírom. Hónapok óta vizet iszom, mégis kiszáradok.

Ami jó a mellékvesekéregnek, az nem jó a hashimotónak. Mit tegyek?

Lassan élve mumifikálódok.

Vitaminoktól rosszul vagyok, vagy a bennük lévő édesítőszertől, adalékanyagtól. Nem tudom mit tegyek, mi javíthatna rajtam?

34582. nondeok
2020. jún. 13. 14:07

Sziasztok! A labor értékek szerint hashimoto thyreoditisem van. Testi tünet:kb. 20 kg fogyás pár hónap alatt. Nem tudok enni. Állandóan puffadok. Rosszul vagyok. Nagyon gyenge vagyok. Állandóan fáj a torok/garat, és azt körbe vevő mirigyek, inak. Hiába iszok kiszárad a szám, a számban lévő szövetek, s fájnak. Milyen szakorvos foglalkozik mellékvesekéreggel? Lehet az beteg és üti a hashimotómat? S ráadásként éhezéses cukorbeteg lettem? Nagyon gyenge vagyok s a fájdalomcsillapítók nem használnak. Csak rosszabb lett minden. Ismertek valakit aki az embert egyben nézi? Holisztikus orvoslás.

Állítólag a mellékvesekéreg termel valamit, hogy a pajzsmirigy jól működjön. Soha nem volt olyan testi tünetem ami pajzsmirigy alul működésére utalna. S mikor elkezdtem letroxot szedni, utána mindig minden rosszabb lett. Elkezdtem hízni,ok nélkül idegeskedtem, mindig fáradt voltam, stb.

Normoxil-t ismeri valaki? Ez felviszi a cukrot vagy le? Vagy mindegy mi a baj normál szinten tartja a cukorszintet?

Olvastam korábbi hozzászólásokat, valakinek hasonló problémája volt 2016. dec.ben. Vajon találtak valamilyen gyógymódot számára?

Köszönöm a segítséget!

2020. jún. 10. 11:10
Sziasztok újra. Csak felírta a doki a gyógyszert terhesség miatt, egyébként nem írta volna de jobb a békesség. Azért kicsit félek, nálatok volt valamilyen mellékhatás? A legalacsonyabb dózisú azt hiszem Letroxot írta. Köszi :) (kicsit parás vagyok minden gyógyszerrel amit először szedek)
34580. papája (válaszként erre: 34579. - Zsanna54)
2020. jún. 6. 20:58
Köszönöm a segítségedet, próbálkozok.
34579. zsanna54 (válaszként erre: 34577. - Papája)
2020. jún. 6. 18:44
Szia! A diéták ,finom próbálkozások.Túlműködésnél kerülni kell a kávé,tea,/fekete/üdítők, dohányzás.A tejtermékeket. próbálgatni kell,melyik jó,vagy nem jó.Meglátod mennyi lesz legközelebb.Nyugalom,séta, esetleg csendes zene, amitől nyugodtabb leszel. Én a karantén miatt,most kezdem a sétákat. Nekem jó.Vigyázz magadra, Jobbulást Kívánok.
34578. fildus (válaszként erre: 34576. - Zsanna54)
2020. jún. 1. 11:47
Decemberben jutottam el endoshoz. De nyáron mentem házi orvoshoz, hogy olyan tüneteim vannak, mintha klimaxolnék, és ő nézetett tsh értéket.
34577. papája (válaszként erre: 34568. - Zsanna54)
2020. máj. 31. 18:29

Alapvetően alúlműködő vagyok, de az utóbbi 1-1.5 évben ingadozik a TSH értékem, hol alul, hol túlműködik. Mióta ez történik folyamatosan hízok. Kb. fél éve inkább túlműködök. A kardiológus szerint én ettől még alúlműködő vagyok.

Most tudtam meg, hogy más a diéta mindkét esetben. Ebben az évben 2x voltam laborban. 0,022 és 0,4 lett a TSH. 16-án megyek újra.

Amennyiben tudsz tanácsot adni az étkezéssel kapcsolatosan előre is köszönöm.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook