Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Padlizsánkrém túl híg lett. Tehetek valamit? fórum

Padlizsánkrém túl híg lett. Tehetek valamit? (beszélgetős fórum)


1 2
38. Klimpírozi (válaszként erre: 37. - Klarika5)
2009. aug. 30. 13:51

erős pista, húúú... az már a te receptúrád, én maradok a magaménál, nincs az a mennyiség, ami nálunk el ne fogyna...

:)

37. klarika5 (válaszként erre: 33. - Klimpírozi)
2009. aug. 30. 13:18
Tegnap két padlizsánból csináltam krémet.Csodafinom lett. Kis Erőspistát is tettem bele-lehet barbár módon, de én szeretem, ha az ilyen különlegesség kicsit erős. El is határoztam, hogy rendszeresen veszek majd, hiszen olyan egyszerű, de nagyszerű. Kösz a receptet!
36. Klimpírozi (válaszként erre: 35. - Gerna)
2009. aug. 20. 21:41

azaz, tudunk nagyon...főzni, enni!

:)

35. gerna (válaszként erre: 34. - Klimpírozi)
2009. aug. 20. 21:37
És még a fóliatepsi! nem kell többé a rakottkrumpli után kapargatni, mosogatni :)
34. Klimpírozi (válaszként erre: 31. - Gerna)
2009. aug. 20. 21:02
igen, a fólia a tűzhelyen is praktikus "viselet", használom is mindenhova..
2009. aug. 20. 21:00
egyszer rég, Romániában, a nagyon román részeken, Craiova szegénységében vendégszerepeltünk, táncoltunk Kodály jegyében..egy hétig nem ettünk mást,mint vinetét, de Isten csodája volt..házi majonézzel, vöröshagymával..nem kellett nekünk semmi más, csak kenyér és vinete , ott még kenyérpirítás sem volt, paradicsom sem..egy finom citromos sütemény, és padlizsánkrém..egyszerűen, nagyszerűen.
32. e87e4cce43 (válaszként erre: 17. - Smudlaagi54)
2009. aug. 20. 21:00

Nem, azt bele is lehet rakni és nagyon finom:)

Sőt úgy a legjobb, ha még mellé is eszel.

31. gerna (válaszként erre: 30. - Klimpírozi)
2009. aug. 20. 20:57
A fóliázott tepsi akkor is muszáj... mert kicsit izzadni fog a lyukakon.
30. Klimpírozi (válaszként erre: 29. - Gerna)
2009. aug. 20. 20:56
jó ötlet, kipróba!
29. gerna
2009. aug. 20. 20:54
Hogy ne robbanjon szét, meg kell szurkálni a héját több helyen.
28. gerna
2009. aug. 20. 20:53
Nálam meg: padlizsán, só, citromlé, olaj és reszelt fokhagyma.
2009. aug. 20. 20:50

Ahány táj, annyi szokás. Mint a káposzta. Nálunk a recept így van:

padlizsán

meghámozott paradicsom

fokhagyma

petrezselyem

pici ecet

olaj

bors

A padlizsánt mielőtt sütőbe tesszük, jól megszurkáljuk és a sütő aljára fóliát teszünk, odacsorog a leve és nem robban szét. A többi stimmel, mármint a fakés, stb.

Ki fogom próbálni a többit is, de pl. nekünk a majonézes nem ízlett. Szóval próbálkozunk, Nektek is jó étvágyat! :)

26. Klimpírozi (válaszként erre: 25. - Klarika5)
2009. aug. 20. 17:40

próbáld bizony ki, mert nagyon finom..kár lenne nem ismerni ezeket az ízkombinációkat!

Avocadó, ha valaki váltana a padlizsánról..

egy avocadó megtisztít, összenyom gyönyörű harsogó zöld belsejét, 2-3 gerezd fokhagyma belereszel, bors teker, pici vaj vagy oliva, kicsi só, és pirítós hozzá...fokozzuk még?

:)

25. klarika5 (válaszként erre: 23. - Klimpírozi)
2009. aug. 20. 17:03
Ezek már így leírva is étvágygerjesztők. Az én anyukám nem használta ezeket, így én sem kedveltem meg.De már szoktam rántott padlizsánt, cukkinilevest csinálni. Kipróbálom ezt a padlizsánkrémet, a fóliás tepsi meg jó ötlet, mert utálom kapargatni a szétfröccsent dolgokat.
24. Klimpírozi (válaszként erre: 19. - Luja)
2009. aug. 20. 15:39
próbáld póréhagymával, és a hagymát reszelve:)
23. Klimpírozi (válaszként erre: 21. - Klarika5)
2009. aug. 20. 15:37

némi túlnyomás a belsejében,durran persze szanaszét... lassú tűzön, forgatva érdemes sütni,fóliázott edényben,tepsiben... nekem így bevált...sosem turmixolom össze, próbáltam, teljesen más ízhatása volt, mondhatni utálatos..fakéssel, szigorúan, vagy egy fakanállal ha nincs más, egy nagy vágódeszkán pépelem össze, a hagymát érdemes belereszelni..apró gyerek koromban tanította meg nekem egy édes erdélyi néni, szertartás volt amikor padlizsánt sütöttünk, itthon nem volt elterjedt még, jó 35 éve/ húúú, de rég volt /

ő mutatta meg a házi majonézt hogyan kell -cseppenként csorgatva az olajat a mustár, porcukor, facsart citrom elegybe - elkészíteni, azóta magam így csinálom, tálaláskor persze elmaradhatatlan a paradicsom és a pirítós..az oroszok padlizsán kaviárja ugyanez, majonéz nélkül..

Vaj, mustár, egyéb adalék ebbe felesleges, illetve az már nem az eredeti receptúra , íz és állag..

Lecsóba - ratatouille-, vagy gyuvecsbe kockára vágott padlizsánt,a görög muszakába karikára vágott, előre sütött padlizsánt t teszek, csodás íze, selymes állaga lesz, és van egy nagyon kedves padlizsános étkünk, csirkemellkocka olajon megpirít, bele padlizsán,cukkini, kukoricakonzerv , egy marék vágott petrezselyem, főzőtejszín, fűszerként kevés ételízesítő, frissen tekert tarkabors, összeforral, hozzá penne tészta, és pááá!

2009. aug. 20. 07:30
Én még nem csináltam krémet, de a lecsóba rendszeresen teszek, és én is kockára vágva.
2009. aug. 20. 07:29
És mitől csattan szét néha a sütőben? A frászt hozta rám, azt hittem bomba. Túl meleg hőn sütöm, túl sokáig, a padlizsán baja?
20. Cepheus (válaszként erre: 16. - Klimpírozi)
2009. aug. 20. 04:44
Én is így készítem, annyi különbséggel, hogy a padlizsán húsát nem krémesen, hanem kis kockákra vágva szeretjük, illetve teszek bele pici mustárt és cukrot is.
19. luja (válaszként erre: 10. - Klimpírozi)
2009. aug. 19. 23:31

Igen ez az igazi Erdélyi padlizsánkrém!!Ma csináltam belőle egy kis adagot:)és sikerült is bezabálnunk belőle,ami csak azért baj,mert terhes vagyok,és a hagyma miatt most nem igazán érzem jól magam,de hát annyira imádom!:)


Nem értem mitől lehet híg egy padlizsánkrém,a levétől?(amugy a megtisztítás után,ki szoktam csöpögtetni a levét,mert attól keserű lesz)

18. Camay
2009. aug. 19. 22:21

Az eredeti padlizsan krembe nem jar semmi mas,csak amit itt alabb Klimpírozi is leirt. Tokeletes a recept. Vajjal nem is hallottam soha, az mar nem padlizsan krem, sem paradicsom meg egyebek nem kell hozza. A paradicsomot melleje eszi az ember. En meg majonezet is ritkan hasznalok hozza, a legfinomabb naturan, semmi massal nem szabad elrontani.


Sznebk2! Ha hig lett, az talan azert van, mert nem hagytad elegge kifolyni a levet.


En nem szoktam a hamozas elott vizbe tenni, hanem a megsult padlizsanokat hagyom 5 percig hulni, egy deszkara teszem, bevagom hosszaban es fakessel egy mozdulattal kikaparom a belsejet.

17. smudlaagi54 (válaszként erre: 15. - Sznebk2)
2009. aug. 19. 22:01
A paradicsom mit keres benne?Azt mellé kell enni,nem belerakni!!
2009. aug. 19. 21:50

Hozzávalók:

- 4 db érett padlizsán

- 1 közepes fej lilahagyma

- majonéz (bolti, vagy házilag elkészítve)

- só, bors

Elkészítés:

Megsütöm a padlizsánokat nyílt lángon a tűzhelyen (lehet sütőben is). Sütés közben forgatom, hogy minden része megsüljön. Ezt követően hideg vízbe rakom. Amikor már kissé kihűlt, a vízből kiemelve lehámozom az égett héját, majd folyó víz alatt óvatosan leöblítem. Mindig ügyelek arra, hogy a padlizsán szára rajtamaradjon a sütéstől kezdve egészen a leöblítés végéig. Ezzel megkönnyítem a saját munkámat.

Ezután enyhén megdöntött vágódeszkára vagy műanyag szűrőbe rakom, hogy a leve lecsöpögjön.

Minimum 30 percig csurgassuk a levét. Van úgy, hogy órákat is hagyom a levet kifolyni.

Ha ezzel megvagyok, lemetszem a szárát és a húsát, majd krémes állagúra vágom. Ezt a műveletet mindig fakéssel végzem, a fémmel való érintkezést, ha lehet, kerülöm. Fémtálba nem rakom, mert megváltoztatja az ízét.

A megvágott padlizsánhoz hozzáadom az apróra kockázott lilahagymát, sót, fekete borsot és a majonézt. Alaposan összekeverem, majd fél napig hűtőben állni hagyom.


Valahogy így csináld - ez a standard - tipp, magam sütően sütöm, fóliázott tepsiben, és forgatva a padlizsánt ..

2009. aug. 19. 21:49

Juj, köszönöm szépen! Szerintem egy picivel több lett benne a paradicsom, vagy picit kevesebb a padlizsán, mert egy hete is csináltam, és akkor jó volt. Sajna nincs itthon több, holnapig meg már nem bírom ki, így maradt a kiskanál...:) Az íze így is jó, még maradt, holnapra a hütőben talán jobb lesz.

Köszönöm a jótanácsokat, hétvégén Ti is egyetek, mi nagyon szeretjük! :):):)

14. Klimpírozi (válaszként erre: 13. - Pista55)
2009. aug. 19. 21:42

ez jó, mindamellett a hűtőszekrény sokak dob a dolgon....

:)

2009. aug. 19. 21:37
Szerintem még egy ideig olvasgasd a jótanácsokat és lehet, hogy addigra besűrűsödik.
2009. aug. 19. 21:31
Ha van benne vaj, akkor a hűtés valóban javít az állagán. Esetleg a langyos p. fellazította a vajat, vagy margarint?
11. mmacus
2009. aug. 19. 21:25
Én tegnap készítettem, nem lett ugyan túl híg, de a hűtés közben még keményedett is. Lehet, hogy a tiéd is fog.
2009. aug. 19. 21:24

nehogy elrontsd valami sűrítőanyaggal..de nem értem, mitől híg???

Szóval semmi liszt, keményítő, egyéb adalék, akkor már nem padlizsánkrém - vinete - hanem valami csinálmány

hozzá sűrű tartár,lustábbaknak pár kanál majonéz..így tanultam egy erdélyi nénitől sok éve..

/padlizsán megsüt, fakéssel összenyomogat, porcelántálba tesz, belereszel vöröshagymát, sózza, oliva olajat - jó a hagyományos is - önt rá, igény szerint házi majonézt kavargat otthon, belerakja,kenyeret pirít, pardaicsomot kockáz, és megdicsőült fejjel bezabál belőle.....

hű, de jó lenne most enni belőle!

:)

2009. aug. 19. 21:08
Ha van még otthon padlizsán, akkor a legjobb ha sütsz mégegyet és azzal sűríted. Ha nincs, akkor legegyszerűbb liszttel sűríteni, de az íze nem lesz már olyan.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook