Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem találják a kartonomat, mit tehetek? Eddig a gyerekorvoshoz jártam, ők átadták a körzetinek amikor 18 lettem, de ott nincs, de sehol. fórum

Nem találják a kartonomat, mit tehetek? Eddig a gyerekorvoshoz jártam, ők átadták a körzetinek amikor 18 lettem, de ott nincs, de sehol. (tudásbázis kérdés)


19. Cucicsillag (válaszként erre: 18. - Jstefan)
2014. okt. 14. 23:46
Neeeee 😳
18. jstefan (válaszként erre: 1. - N_orchidea)
2014. okt. 14. 22:21
Egy ismerősömnek az apja lakik a BP. XX.-ik kerületben, és az történt hogy a magánpraxisba távozó Ady Endre úti rendelő háziorvosa az összes kartont hazavitte , és az új orvosnak több millióért árulta, a rendőrség vette vissza tőle a kartonokat. Ugyanebben az SZTK rendelőben az öreg urológus az ingyenes vizsgálatokért pénzt kér, hasonlóan a fogászati ingyenes beavatkozásokért is pénzt szednek. Nagy kupi lehet ezekben a korrupt gagyi intézményekben!!! A kiszolgáltatott emberek valószínű hogy nem merik feljelenteni őket?! Lehet hogy a te kartonodat is árulja az előző doki! Ajánlatos regisztrálni az ügyfélkapun ,és nyomon követni az orvosi elszámolásokat mert sok lehet a visszaélés,a kamu vizsgálatok elszámolása az OEP felé!!!
2014. okt. 14. 21:14

Azért eü. számítógépes rendszere elég gyenge. Ha jól emlékszem gyerekorvosnál nem volt számítógép, felnőtt háziorvosnál mióta oda tartozok biztos van. Ennek ellenére átjárhatóság még mindig gyenge. Vérvételen kívül mást nem igazán kap meg levélben. Nem látja a vizsgálatok eredményét. Amit oep mutat az meg semmi. Rég taj számhoz tartozó kartonnak kellene lennie egy számítógépes rendszerben. De ez Magyarország. Nincs pénz se szerverre, se egy jó programozóra és arra se, hogy ezeket az adatokat feltöltsék.

Te meg olyan fiatal vagy, hogy születésed óta minden ott van gépen is. Persze papíron is vezetnek mindent.

Amúgy tesóm kartonja valamiért anyunál van otthon és szinte semmi nincs benne. Egy laboreredmény se, záró semmi. Csak egy kézzel írott lap, hogy mikor milyen betegsége volt és milyen gyógyszert kapott, semmi más.

2014. okt. 14. 21:02
Igazából 3 is van, de mégis a beosztás szerint megy.
2014. okt. 14. 21:02
Kis településen laktam, igen.
2014. okt. 14. 21:01
Nekem azt mondta a nővérke, hogy itt a gyerekdokitól automatikusan átadják az illetékes körzetinek, ahhoz pedig mivel első orvos vagy mi, nem kell semmi. :S
2014. okt. 14. 21:00

Elég érdekesen intézték nálatok. Nekem szóltak mielőtt 18 lettem, hogy ideje orvost váltanom. Gyorsan is ment, mert nem tudtam, hogy azért hívtak, de ha már be kellett mennem vittem papírt az új orvostól. Át is küldték a kartont neki.

Faluban élsz és csak 1 orvos van? Vagy honnan tudták, hogy hova küldjék? Ok, hogy ma is él egy lista, hogy adott lakcímhez melyik háziorvos tartozik, de alapvetően szabad orvosválasztás van.

2014. okt. 14. 20:58

Persze az logikus, csak szólhattak volna, amikor ott voltam. Na mindegy.

Az asszisztens rögtön ott felhívta a másik asszisztenst akihez ők küldték, de ő azt mondta hogy nincs náluk, még a rendszerbe se, papír alapon se. De vissza se került elvileg hozzájuk.

Hála nincs gondom, ezért mondták hogy ne aggódjak. Csak furcsálom ugye, illetve a mostani doki nyaggat vele, mert ő még anyukámén is kiakadt, hogy nem volt évekig dokinál semmivel és hogy miért lehet ez? :D Hát nem volt beteg...

11. emagdi (válaszként erre: 10. - Mmacus)
2014. okt. 14. 20:55

na de itt - ha jól értem - pont az a gond, hogy nem találják.

biztos nem leselejtezték, hanem csak egyszerűen elveszett valahol, vagy csak nem a helyére tették, hanem más betűhöz, stb.


mondja már el valaki, hogy miért ennyire fontos az a karton:))

10. mmacus
2014. okt. 14. 20:52
Felnőtt háziorvost neked kellett választani, olyan nincs, hogy átadják valakinek, hiszen ahhoz az orvoshoz tartozol, akivel a kártyádat aláíratod. A gyerekeim amikor nagykorúak lettek, átvittük a kártyát a választott felnőtt háziorvoshoz, de semmiféle kartonnal nem volt dolgunk, azt az az orvos kéri át a gyerekorvostól, aki a felnőtt háziorvos lett. Magától a gyermekorvos nem tudhatja, te kit akarsz háziorvosnak választani, így nem is tudja hová küldeni... A kartonok pedig nem selejtezhetők, addig a rendelőben kell tárolniuk.
9. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - N_orchidea)
2014. okt. 14. 20:47

Sztm az lenne a logikus, hgy atkuldik a korzeti dokidhoz, qki keruletileg illetekes.

Ha utana telfonalsz esetleg?!

2014. okt. 14. 20:46

hát, valószínűleg elkallódott.

de amúgy minek kell az neked? :)


ha van valami krónikus betegséged, arról akkor vannak egyéb leleteid más helyről. ha nincs, akkor meg totál felesleges a háziorvosos karton, a mostani megvizsgál, csináltat egy labort, ekg-t, és akkor képbe kerül veled :))

7. n_orchidea (válaszként erre: 3. - Negyveneske)
2014. okt. 14. 20:45

Onnan hogy lehet megszerezni?

Nekem kell elhozni ráadásul... Régen egymást közt oldották meg ezt...

2014. okt. 14. 20:44

Nem szóltak, hogy átadták (18 voltam akkor, amikor automatikusan átadták - nem szóltak- én most 20 vagyok, de idén nem is voltam orvosnál) mert amíg sulis voltam mehetettem (azt mondta a doki). Tegnap elmentem hogy elhozom, mert elköltöztem és új házidoki kérte hogy hozzam el.

Az asszisztens azt mondta hogy odaadták, felhívta ma és azt mondta hogy nem csak nem találják ott de a rendszerbe se vagyok.

Nyomtatott nekem 8 oldalnyi kórtörténetet, ami az elmúlt 3 évem + az összes oltásomat. De akkor is zavaró...

Sajnos annyira egyedi a nevem, hogy egyetlen vagyok. :\

2014. okt. 14. 20:33
Eskü, hogy nálam nincs.
2014. okt. 14. 20:12
Jézus ott még mindig ilyen rendszer van? 😳
2014. okt. 14. 20:12

Az Ántsz -hez került,ha a gyerekorvos átadta

a felnőtt orvosnak,de pár évig nem mentél el hozzá.

2. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - N_orchidea)
2014. okt. 14. 20:04
Esetleg irattárba vitették, ha van arra olyan, ha nincs, csak meg kell lenni, talán összefogták egy hasonló nevű betegével.
2014. okt. 14. 20:01
Nem találják a kartonomat, mit tehetek? Eddig a gyerekorvoshoz jártam, ők átadták a körzetinek amikor 18 lettem, de ott nincs, de sehol.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook