Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Óvodapedagógusi munka mellett gyógypedagógiával/logopédiával való foglalkozás fórum

Óvodapedagógusi munka mellett gyógypedagógiával/logopédiával való foglalkozás (beszélgetős fórum)

2017. dec. 31. 13:42
Sot, lapbarna, hulyeseg amit irtam.
2017. dec. 31. 13:40
Mondtam, nem muszaj az en szavamra adni.
2017. dec. 31. 09:57

Egyébként én az a típus vagyok, aki hosszú távon gondolkodik.

A befektetett munka/haszon összefüggést nézem. Hosszú távon megéri foglalkozni egy olyan szakmával, ami segít az embereknek, a végzője ért hozzá, magas színvonalon végzi, és még jól is keres vele.

24. lapbarna (válaszként erre: 20. - Smirnoff)
2017. dec. 31. 09:53

Jó, hogy értőn olvasol.

Igen, köszönik szépen, elkérik az 5000-t óránként.

Nem, nem egyből egyetem után.

Neked válaszoltam, mert szerinted ebből nem lehet megérni. Ezt cáfoltam, és fenntartom a véleményem.

Igen, a nagy magyar valóságban is van olyan (nem kevés) család, ahol fixre be van havonta kalkulálva a gyerek fejlesztése. Sok olyan család van, akik ezt nem engedhetik meg. Olyan is van, aki inkább fejleszt, de szinte minden nap krumplis tészta van. Változó.

A fórumindítónak csak azt szerettem volna jelezni, hogy igen, a gyógypedes vonal járható út, főleg, hogy ő már eleve pedagógus.

2017. dec. 31. 07:31
Szukseg van rajuk, a kereslet meg mas fogalom. De nem ertek hozza, az igaz.
22. Smirnoff (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2017. dec. 31. 07:27

7000 ft-ot szurok le egy alkalomra a nyelvtanaromnak, ami 1, 5 ora. Letezik olcsobb, de o jo, sok tapasztalattal.


Leirtam, amit kozelrol latok, aztan ha hulyeseg, ki lehet kukazni. Ezek szerint gypedadogusnak lenni baromi jol kifizetodo, hat, hajra!

21. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Smirnoff)
2017. dec. 31. 01:17

5 ezret nem lehet elkérni pályakezdőként. Nem is illik, nem is tisztességes.

4000 már elég gyakori, de az is megfelelő tapasztalattal.

20. Smirnoff (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2017. dec. 31. 01:12

Azt hiszem, nem hazudtam. Eeeegen, vannak ügyesek és szerencsések. Meg vannak, akik más országba pártolnak megfeleő gyakorlat után.

De bocsi, ÁTLAG 5000/óra fizetést mondani valakinek, aki még csak gondolkodik a pályán?


Ok, ő a hülye, ha beveszi, de mégis...

19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Smirnoff)
2017. dec. 31. 00:45
reméljük, meg is dolgoznak az ötezerért óránként.....
2017. dec. 31. 00:43

A kilicsrol-kilincsre egyzart kor, es kihalasos alapon megy, amiben ha nem vagy benne, soha nem leszel.


De a mi genegacionk eg fura hibrid. Kekveru, ujgazdag, feltorekvo... Egy massza lettunk a gyerek es a felnott kozott. Mi eliatt nem bantjuk egymast soha.


A "szakma" viszont kocsog. Ott "felmemo" nelkul hulla vagy.


...pertsze csak en tzdom rosazul. Itr mindnki az egyetem utam otezrws gazsival dolgozik. Ea koszonik is.

17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Smirnoff)
2017. dec. 31. 00:42

Ha nagy a baj, akkor sajnos előfordulhat, hogy havi szinten súlyos tízezrek mennek el fejlesztésre.

:(

16. Smirnoff (válaszként erre: 13. - Orsi1971)
2017. dec. 31. 00:32

Legtobbetberre adj!

Kozeli rokonom kilfoldon intezmeny ig helyettes. Ilyet is lehet. De a30 wve kezddte a palyat a zsebesek mellett "a bertabla" szerinti fizetessel meg 15-20 ev ejjelinugyelettel.


En nem tudom, kik ezek a jol fizetett gyp-fejlesztok, de szerintem ott szuk a kor.


Vagy mindrn atlag (nem rosszabb) csalad 40-80 ezret kolt a fejleaztesre? Csaknugy magyat valosagkent.

2017. dec. 31. 00:17
fejlesztő pedagógia?
14. Dvrz
2017. dec. 30. 23:15
Igazatok van, köszönöm mindenkinek a válaszát. Attól függetlenül gondolkodom a továbbtanuláson csak óvónőként nem tudom mi az amit csinálhatnék keresletkiegészítésként. Szeretem tényleg a munkám de a pénzre is gondolnom kell.
13. Orsi1971 (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2017. dec. 29. 21:46
Egyetértek Zebracsikóval! 15 éves szakmai tapasztalat után hagytam ott a közszférát, 1 éve dolgozom magánban, de így sem teljesen egyedül. Mozgásterapeuta (is) vagyok a gyógyped. diplomám mellett és az évek során megismertem logopédusokat, pszichológusokat, pszichiátereket, akikkel vagy összedolgozunk, vagy tudom, hogy kihez lehet tovább-, vagy kiegészítő terápiára küldeni egy gyereket. Mert egy probléma csak nagyon ritkán jár egyedül. Max. a hangok javítgatása, de az sem mindíg. Felelős vagyok minden hozzám járó gyerekért! Tanácsot kell tudni adni a szülőknek... Friss diplomával, gyakorlat nélkül ez nem lehetséges és nem is etikus.
12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Dvrz)
2017. dec. 29. 21:41
lehet, feketén, magánban bármit lehet, csak nem illik friss diplomával (levelezős) , aránylag kevés gyakorlati tapasztalattal logopédiai terápiákat tartani
11. Dvrz (válaszként erre: 10. - Lapbarna)
2017. dec. 29. 18:10
Igen, csak, hogy mint ahogyan az egyik hozzászóló írta, kellene legalább pár éves gyakorlat valamelyik szakszolgálatnál mielőtt magánban bárkit is elvállalnék, de egyelőre csak óvoda mellett csinálnám, ha azt úgy lehet.
10. lapbarna (válaszként erre: 3. - Smirnoff)
2017. dec. 29. 17:33

Itthon nagyon jól meg lehet ebből élni. Legalábbis az ismerős szakemberek köszönik szépen, de magánban nyomják, és mivel óriási a kereslet a bármilyen típusú fejlesztésre, ezért keresnek is vele szépen.

Csak egy példa: szintfelmérés/foglalkozás 5000 Ft/1 óra.

Egymásnak adják a kilincset a kisgyerekes szülők.

9. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Dvrz)
2017. dec. 29. 16:36

Szerintem nagyon jó választás. Nálunk sok gyerek jár. Még az is elképzelhető, hogy óvodákba mehetnél.

De otthon 3000 körül van 1 óra.

8. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Dvrz)
2017. dec. 29. 13:05
be tudsz jutni államilag finanszírozott képzésre? Mert az önköltséges ki tudja, mikorra térülne meg
7. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Smirnoff)
2017. dec. 29. 13:04

Nem hiszem, hogy a legsúlyosabb esetekkel szeretne foglalkozni.


Inkább "csak" pöszékkel, nagycsoportos, iskolára felkészítendő gyerekekkel, ilyesmi.

6. zebracsikó (válaszként erre: 4. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 29. 13:03
maszek logopédusra mindig van kereslet
5. Dvrz
2017. dec. 29. 10:26
Óvónő vagyok 4-5 éve szeretem a munkám nagyon, csak érzem hogy néha a jelenlegi fizetésem se elég és valamit szeretnék tovább tanulni és eddig csak ez az opció jutott eszembe ez a gyógypedagógia. Az óvónői pályát nem hagynám ott egyelőre csak valami keresletkiegészítés miatt szeretnék valamit tanulni ami megtérül. Ja és nem utolsó szempont hogy lehet 50 éves korom után már nem lesz annyi türelmem a gyerekekhez. Még a 20-as éveim végén vagyok egyébként.
4. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 1. - Dvrz)
2017. dec. 29. 09:25
Lenne fizetokepes kereslet is?
3. Smirnoff (válaszként erre: 1. - Dvrz)
2017. dec. 28. 21:59
Itthon ebbol marha nehez megelni, mert pont ahol serultek vannak a csaladban, minimum fel, de inkabb egy kereset kiesik. Magan neveles kb. Nics. A felnott vagy gyerek intezmenyek allami szferaban vannak, a fizezeseket tudjuk. Persze, ha ambiciozus vagy... es ismerosom ugy 1500-2000 eur korul keres, es itthon el. Kis letszamu gyerekotthon. Nyilvan ehhez nyelvet kell tanulni. meg van rokonom, aki mas orszagban nem keres rosszul azzal, h itt gyogypedagogus let
2017. dec. 28. 21:35

Ha találsz jó gyakorló helyet, ahol elsajátíthatod a szakma gyakorlati részét, akkor hajrá!

Úgyis kevés a logopédus az országban.

Viszont első pár évben nem hiszem, hogy illene magánban dolgozni, mert az ember az elején még csak tanul és tanul...gyakran a saját kárán :) s nem teljes értékű még a munkája.

Nem tudom, hol laksz, de bölcsebb döntés, ha a végzés után szakszolgálatnál töltesz pár évet, s csak szakmailag megerősödve, gyakorlati tapasztaalatokkal és széles módszertani repertoárral felvértezve kezdesz magánpraxisba

1. Dvrz
2017. dec. 28. 20:07
Elgondolkodtam azon, hogy a jelenlegi óvónői munkám mellett kitanulnám a gyógypedagógiai szakot, hogy magánban tudjak gyerekekkel foglalkozni. Van esetleg olyan aki ezt így bevállalta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook