Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai téli tízórait ti hol tartanátok? fórum

Óvodai téli tízórait ti hol tartanátok? (beszélgetős fórum)


23. trapiti (válaszként erre: 19. - Missztika)
2011. nov. 30. 07:40

Szia!

A Broncho-vaxom/Ribomunyl mellett a béta-glükán nagyon jó kiegészítés. Az Imunit-nak van eperízű rágótabletta formájában.

22. trapiti (válaszként erre: 20. - Missztika)
2011. nov. 30. 07:30
Olvasom egy Norvégiában élő lány naplóját, a kislánya ott jár oviban. Valóban kiviszik őket akármilyen az idő, esőben fagyban is. DE! Olyan öltözékük van, ami nálunk nem is kapható, sokkal nagyob hidegekre való. Ráaádsul, ha a kislánya nem akar kimenni (nem szeret pl. esőben kint lenni) akkor egy óvónő bent marad vele. Harmadtrészt van annyiagyuk hogy nem fagyasztják le a gyerekek kezét azzal, hogy a hidegben eszik a nedves gyümölcsöt...
21. tündér74 (válaszként erre: 18. - 00a194caf9)
2011. nov. 29. 22:52

Szerintem trapiti sem arról beszélt, hogy az a normális, ha egy gyerek agyonsterilizált közegben nő fel.

Ahogy az élet minden területén, a higiéniában is az arany középutat kell megtalálni. Persze vannak alapvető dolgok, mint pl. az evés, vagy wc-zés előtti-utáni kézmosás stb.

20. missztika (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2011. nov. 29. 22:15
Szóval nem vagyunk egyedül. Lehet hogy ez a normális?! A háziorvosunk pl. azt mondta hogy az unokaöccse Normandiában él, és napi szinten fél napokat tartják őket a hidegben, jó erős lesz a szervezetük ettől! Ettől függetlenül a javaslata az volt, hogy a fiamat próbálják nyírkos-ködös időben valakivel inkább benti felügyelet mellett tartani. Ez az ami nem megoldható, meg nem is szeretném nagyon... Köszi a hozzászólást!
2011. nov. 29. 22:11

Köszönöm a sok hozzászólást! Sajnos eddig nem voltam net-közelben, de most végigolvastam a véleményeteket.

Szerintem is mi ellenállóbbak voltunk anno, de ez már sajnos nem az a világ. :(

Nálunk pontosan ez úgy van, hogy kb. 9-kor bent a teremben étkeznek, úgymond tízóraiznak, ami a reggelinek felel meg, és ezután következik a foglalkozás, meg az udvarra menetel. A tízórainak szánt gyümölcsöt a múlt héten 10-11 között kaphatják, ami az udvaron történik :( - és ez már teljesen biztos!

Nem is zavarna az egész, ha a gyerekem október óta múlthét hétfőig nem 3x lett volna tüdőgyulladásos, és mikor hétfőtől csütötökig vittem, csütörtök délutánig sikerült még egy nyavaját összeszednie. Hozzáteszem, túl van 2 Bronho-waxum kúrán is, ami elvileg erősíti az immunrendszerét, napi szinten adom a Béres-cseppeket, vitaminokat. Próbálom nem burokban tartani, bár az apja túl félti szerintem...

Szóval ezek után pénteken az orvosnál kötöttünk ki, tegnap azaz hétfőn meg a tüdőgyógyásznál Pesten, aki közölte hogy előfordulhat hogy Asztmás is, és pillanatok alatt felülfertőződhet közösségbe. :( Most itt tartunk, és ha esetleg van valami jó ötletetek még az immunerősítésre, akkor arra szívesen várok ötleteket, mert az elmúlt 2 hónapban alig 2 hetet tudtam közösségbe vinni. Előre is, és utólag is köszönöm mindenki hozzászólását!!! :D

18. 00a194caf9 (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2011. nov. 29. 08:48

Apukám unokaöccsét gyerekkorában maximális higiéniai körülmények között tartották... Egy idő után konkrétan bele betegedett a gyerek, az immunrendszere közelített a nullához, folyton betegségek gyötörték.

Az orvosi javaslat az volt, hogy adjanak neki egy kis koszt... Végül helyre is állt a dolog.

17. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Missztika)
2011. nov. 25. 17:13

nálunk is ott eszik


bent elkészítik, kint 5 perc alatt elfogy

2011. nov. 25. 17:10
Találtam: egy újszülött 5 éves kora előtt bekövetkező elhalálozásának az 1000 újszülöttenkénti valószínűsége 1960-ban 60.2, 2010-ben 6.4 volt. Magáért beszél...
2011. nov. 25. 17:07
én dolgoztam ótvaras...rühes gyerekekkel..és láttam olyan bőrbetegségeket amiről az orvos sem tudta megmondani mi az...hát nem árt ha a gyerekek gyakrabban mosnak kezet...az oviban
14. trapiti (válaszként erre: 13. - A14deb9047)
2011. nov. 25. 17:03

Azelőtt meg nem volt áram, meg vezetékes víz, meg szennyvyzelvezetés sem. Sőt azelőtt ház sem volt, szerintem inkább lakjunk barlangban mert azelőtt is az volt, mégis felnőttek a gyerekek.


Egyszóval, attól hogy 50 évvel ezelőtt nem volt wc az iskolában (bár szerintem ez is hely- és igényfüggő volt, mert pl. édesanyám aki 46-os születésű nem mesél ilyeneket, ők tudtak kezetmosni, és enni is az asztalnál vagy a teremben ettek, nem a koszban, pedig nem voltak gazagok, sőt... és ez pl. 56-ban volt a VIII. kerületben a legnagyobb harcok helyszínén, amikor Bp éhezett) de főztek szappant és tisztálkodtak.)

Szóval még ha így is volt - sőt van aki most is úgy él hogy vizzel életében nem érintkezik - még nem normális dolog, hogy a gyerekek földes kézzel a koszban egyenek.

Emellett jobb tudni, hogy messze nem igaz a gyakran hangoztatott "és mégis felnőttünk" frázis. Mert Te lehet hogy felnőttél, de nagyon sokan nem. Sokkal több gyerek éri meg most a felnőttkort, mint akár 50 évvel ezelőtt, és ez többek között a jobb higiénés viszonyoknak köszönhető.

13. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Missztika)
2011. nov. 25. 10:00
Az iskolában is az uzsonnát a nagyszünetben kint az udvaron ettük meg... És még kézmosási lehetőség sem volt, meg papírzsebkendő, és angol wc sem... betonalapú osztálytermek...
2011. nov. 25. 09:24

A jó meleg csoportban.

Más oviban még gáz sincs.


[link]

11. trapiti (válaszként erre: 10. - 00a194caf9)
2011. nov. 25. 09:21

Ja... Semmelweis-t is hülyének nézték...


Lehet hogy szerinted túlféltés, de azért az én gyerekem mégse nyalogassa a macskaürüléket ha nem muszáj...

2011. nov. 25. 08:53

Emlékszem gyerekkoromban az udvaron a lépcsőn ülve, retkesen majszoltam kézzel a dinnyét...

A fagyit is, egy nyalat nekem, egy a cicának...


Hatalmas udvarunk volt, volt ott alma, körte, szőlő, cseresznye, meggy, dió... Ott helyben szedegettük ezeket a fáról, játék közben, és mosatlanul zabáltuk... A diót feltörtük a betonon, és úgy ettük meg.

A szüleink nem foglalkoztak ezzel, nem reagálták túl.


Semmi bajunk nem lett, egészséges felnőtt ember lettem, erős immunrendszerrel...

Nem értem mostanában mi ez a túlféltés, és nem is tartom teljesen jónak.

2011. nov. 25. 06:19
Szerintem általában nem jó ha az udavron esznek, sem télen sem nyáron. Koszos kézzel stb. Nálunk szerintem jó időben előfordul hogy kint esznek, de a teraszon asztalnál, kézmosás után, ugyanolyan körülmények között mint bent. Az udvaron rohangálás közben nem normális dolog.
2011. nov. 25. 00:31
+t
7. eb62d25e47 (válaszként erre: 1. - Missztika)
2011. nov. 25. 00:30
Leskelődtél az ovi udvarán?..vagy honnan gondolod ez?:))
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2011. nov. 25. 00:25
..és kezet sem tudnak mosni, nem is értem.
2011. nov. 25. 00:25
a jó meleg csoportszobában...asztalnál...
2011. nov. 25. 00:24
Eleve nem normális, hogy nem asztalnál esznek, még félrenyelés miatt balesetveszélyes is lehet.
2011. nov. 25. 00:07

A mi ovinkban 9-kor van a tízórai, utána mennek ki a gyerekek az udvarra, ahol már nem esznek. Vagy sétálnak egy nagyot a faluban.

Furcsa, hogy nálatok kint adják oda a tízórait. És ha nem gyümölcs, hanem vajas kifli van? Akkor azt is kint rágcsálják el a kesztyűs kezükből?

2011. nov. 24. 23:50
Szerintem ez nem normális dolog, egy részt hideg van más részt még azt a kis tízórait is jó hidegen eszik a gyerekek. Ilyet még soha nem hallottam.
2011. nov. 24. 23:42
Téli időben, hidegben 0 és -3 fok szerintetek normális ha az óvdában a tízórait - gyümölcsöt: almát és mandarint - az udvaron fogyasszák a gyerekek??? Más is tapasztalt ilyet? Én vagyok lemaradva, vagy ez a természetes már?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook