Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai évkezdés is csak szeptembertől? fórum

Óvodai évkezdés is csak szeptembertől? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
65. Vivienpuci (válaszként erre: 64. - Noozimanoo)
2013. ápr. 22. 22:38
hát talán csak 1 nagypapa van,ha ráér.de sajnos tartós minden napra azért csak nem kérhetem ,de akkor is miért olyan fura hogy menetközben is akarják a gyereket bölcsibe adni,mindenkinek máskor kell visszamenni dolgozni,azért lehetne legalább a bölcsi ennyire rugalmas
64. noozimanoo (válaszként erre: 63. - Vivienpuci)
2013. ápr. 20. 19:49
Hááát, ilyenkor jönnek jól a nagyszülők, ha mozgósíthatóak...
2013. ápr. 18. 23:28
hát igen ,nekem is most ez a bajom, akiknek jövő év áprilisában tölti be a gyerek a harmadik életévét, csak szeptembertől kezdhet, és addig a négy hónapig mit csinálok a gyerekkel ha vissza akarok menni dolgozni ,de csak a gyes lejárta után, ami áprilisban van. van valakinek ilyen helyzete?várom a tanácsokat
2010. jún. 5. 09:53

Tudom, régen volt az utolsó bejegyzés, de év közben csak abba az óvodába vesznek fel 3 éves gyermeket, ahol működik úgynevezett mini csoport, ami azt jelenti, hogy egész évben folyamatosan jöhetnek a picik, egész évben folyamatos beszokotatás van.

Vagy esetleg van még férőhely valamiért, és akkor felvehetik, de ez a ritkábbik eset.

61. 7130b15964 (válaszként erre: 60. - Nayloon)
2009. máj. 13. 20:50
Persze, hogy nem lehet akármennyi gyereket felvenni az ovikba. Az nem lenne jó senkinek, ha a gyerekeknek nem lenne elég a hely, a felszerelés és/vagy nem jutna elég idő, figyelem rájuk. Sajnos itt annyira kevés az ovi vagy sok a gyerek, hogy hirtelen nem is tudom, hogy mi a megoldás. Az már biztos, hogy ősszel nagyon komolyan utána kell járni a lehetőségeknek, hogy valami normális megoldást találjunk tavaszra a beiratkozások idejére.
2009. máj. 11. 17:27

Sajnos az a baj, hogy meg van az óvodák maximalizált férőhelye, és ha azt túllépik, nagyon kemény büntetést kapnak!!!!!!!!!!!!!!!


Nálunk is folyamatosan szoknak be a gyerekek, amikor töltik a 3 - mat.

59. 7130b15964 (válaszként erre: 58. - Zebracsikó)
2009. máj. 10. 21:57
Nálunk alapban az a baj, hogy már szeptemberben telítődik minden ovi, úgyhogy esély nincs később kezdeni 3 évesen. Már szeptemberben rengeteg gyerekt utasítanak el helyhiány miatt. Maradnak a méreg drága megőrzők.
58. zebracsikó (válaszként erre: 57. - 7130b15964)
2009. máj. 10. 21:30

Sajnos ha nincs hely, akkor nem veheti fel a gyereket. Ilyenkor patthelyzet van. A szülő nem tud dolgozni menni, mert a gyereket nem tudja hová tenni napközben.


Az viszont hülyeség, hogy egy gyerek csak szeptemberben kezdhet. Az én ovimban folyamatosan jönnek a kiscsoportosok év közben is, ahogy betöltik a 3 évet.

57. 7130b15964 (válaszként erre: 56. - Nayloon)
2009. máj. 10. 21:21
Ja, hogy "csak" a férőhely függvénye. Nálunk ez most nagyon gáz a környéken, százassával utasítják el az ovik a jelentkezőket (még a fizetősök is).
2009. máj. 10. 21:02

A törvény így szól!

éves kortól kötelező az óvoda, de óvodai férőhely szerint mindenkit fel kell venni aki jelentkezik.

55. 7130b15964 (válaszként erre: 47. - Nayloon)
2009. máj. 10. 16:56

A törvény szerint csak azokat a gyerekeket kötelező felvenni, akik az ötödik évükben vannak vagy betöltötték a 3. évüket és halmozottan hátrányos helyzetűek vagy a gyámhatóság kezdeményezi az óvodai elhelyezésüket stb.


Egy "átlagos" 3 éves gyermeknek ugyan joga van óvodába beiratkozni, de a felvételéről az intézmény vezetője dönt.


Vagy változtak volna a szabályok?

2009. máj. 10. 16:45

A Közoktatási törvény 65.§-a az óvodai felvételről:


Az óvodai felvétel, átvétel jelentkezés alapján történik. Az óvodába a gyermek harmadik életévének betöltése után vehető fel. A szülő gyermeke óvodai felvételét, átvételét bármikor kérheti. Az újonnan jelentkező gyermekek fogadása az óvodai évben folyamatosan történik.


A gyermeket elsősorban abba az óvodába kell felvenni, átvenni, amelynek körzetében lakik, illetőleg, ahol szülője dolgozik. Az óvodai felvételről az óvoda vezetője dönt. Ha az óvodába jelentkezők száma meghaladja a felvehető gyermekek számát, az óvodavezető, több óvoda esetén az óvoda fenntartója bizottságot szervez, amely javaslatot tesz a felvételre. Az óvoda – beleértve a kijelölt óvodát* is – köteles felvenni, átvenni azt a gyermeket, aki e törvény 24 §-ának (3) bekezdése alapján köteles óvodába járni**, ha lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye a körzetében található (kötelező felvételt biztosító óvoda). A kijelölt óvoda /30. § (4) bek./, ha nem látja el a kötelező felvételt biztosító óvoda feladatait, csak helyhiány miatt tagadhatja meg a gyermek felvételét. A kötelező felvételt biztosító óvoda – ha a gyermek betöltötte a harmadik életévét – nem tagadhatja meg a hátrányos helyzetű gyermek, továbbá annak a gyermeknek a felvételét, aki a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvény 41.§-a alapján jogosult a gyermek napközbeni ellátásának igénybevételére, illetve akinek a felvételét a gyámhatóság kezdeményezte.

*A sajátos nevelési igényű gyermek számára a szakvéleményben kijelölt óvodát jelenti

**Tehát az ötödik életévét betöltött gyermek


Az óvodába felvett gyermekek csoportba való beosztásáról az óvodavezető dönt, a szülők és az óvodapedagógusok véleményének figyelembe vételével.


Forrás: 1993. évi LXXIX. Törvény a Közoktatásról

2009. máj. 10. 16:37

A törvény szerint csak akkor kezdheti az óvodát a gyermek, ha betöltötte a 3. életévét. ha szeptemberben kezdi az ovit, az a vezetőtől nagy csúsztatás amiért megütheti a bokáját.

Valószínű nincs elég gyerek az oviban és kell a létszám, de ezért nekik a hivatalos iratokat meg kell változtatni, és ezért megbüntethetik.

52. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 50. - Nórcsesz)
2009. máj. 8. 19:31
Nálunk a mi ovinkban így van, ha decemberben lesz 3 éves, akkor csak decemberben mehet! Nem tudom a többi oviban hogy van!
2009. máj. 8. 19:00

Na ez egy jó kérdés...:)Gondolom attól is függ,város v falu és szobatiszta-e.

Egyébként, kisfiam amikor már régóta szobatiszta volt, tavaly nyáron beszélgettünk róla védőnővel , hogy kellene neki a társaság, csak nem akarom behordani a városba (falun lakunk) bölcsibe, reggel buszozás, a fél éves kistesóval, délu érte...macerás lett volna. Azt mondta ősszel akár el lehet kezdeni, ha gondolom az ovit, ehhez az kell, h bemegyek az önkormányzathoz és beadok valami kérvényt, h szobatiszta , szeretne menni...stb... Szóval akkor lehet előbb kezdeni? Annyira nem tudom ennek a részleteit, mert végül is februárban kezdett a 3. szülinapja után...

50. Nórcsesz (válaszként erre: 49. - Nayloon)
2009. máj. 8. 18:43
Kislányom decemberben tölti be a 3évet.Most voltunk beiratkozni és szeptemberben fog kezdeni,mivel nem vesznek be gyereket évközben.Akkor hivatalosan csak decembertől jár oda?
49. nayloon (válaszként erre: 48. - D3b95f45ba)
2009. ápr. 4. 16:16
Igen előbb nem mert a tösvény csak így engedélyezi, de amint betöltötte attól a naptól hivatalosan ovis
2009. ápr. 4. 12:45
Akkor mehet oviba,ha betöltötte a 3 évet.Ha oktoberben tölti akkor októberben mehet,ha februárban akkor februárban mehet előbb nem!
47. nayloon (válaszként erre: 44. - Anyuci91)
2009. ápr. 4. 10:38

Minden három évet betöltött gyermeknek joga van óvodát kezdeni, ez nem munkahely függő, sőt, mindenkit fel kell venni. Itt az előzőekben leírt gondok adódhatnak csak fel a májusi és azutáni születésekkel, hogy a gyermek érdekében nem érdemes, óvodát kezdeni nyáron.

DE MINDENKIT FEL KELL VENNI!A férőhely tekintetében!

46. nayloon (válaszként erre: 42. - Mandula71)
2009. ápr. 4. 10:36
Akik január és utána születtek, azoknak is el kell menniük, de őket előjegyzésbe veszik, ők akkor iratkoznak be amikor betöltik a hármat, mert akkor kezdhetik az ovit, egy gond viszont van, ha az előírt férőhely felett vannak már nem biztos hogy felveszik őket, mert az óvodáknak is van egy maximális férőhelyük, és afölött ha felvesznek gyerekeket, akkor megbüntetik őket nagyon komolyan!!!
45. gabi0630 (válaszként erre: 44. - Anyuci91)
2009. ápr. 3. 12:15

Szia!


Ez bölcsinél biztos így van, de óvinál??? Azt még nem hallottam, és ma nem is kérdezték, hogy van e munkahely.

2009. ápr. 3. 12:07

Minden kedves szülő tudja az Önkormányzati felhivást kiteszik az óvódába el lehet olvasni a benne lévő tudnivalókat, de az sem elég, akkor nem árt személyesen érdeklődni hiszen tavasz táján történik általában a beiratkozás kötelesek ezzel kapcsolatosan tájékoztatni a szülőket. Elnézést kérek, de nem rég hallottam, hogy ugy lehetséges járatni gyermeket, ha van munkahely azért eléggé

igazságtalanság azzal szemben, aki most éppen álláskereső mit egyen ilyenkor, mert felvetődik a kérdés?

Szivélyes üdvözlettel:

Anyuci91

2009. ápr. 3. 10:04

Sziasztok!


Most voltunk az oviba, nyílt napon, és megkérdeztem hogy mi a helyzet velünk így, hogy februárban tölti a 3-at. Azt mondták, mivel teljes tanévet néznek, most kell beiratni, és február 14--től mehet(13.-án lesz 3). Úgyhogy hétfőn beíratás.

Köszi mindenkinek!

42. Mandula71 (válaszként erre: 38. - Nayloon)
2009. ápr. 2. 21:05
Ez így jó is, de mi van azokkal a gyerekekkel, akik mondjuk januárban-februárban, stb. születtek? Elvileg nekünk is jövőre kellene jelentkezni az óviba, de az én fiam csak januárban tölti be majd be a 3-at...
2009. ápr. 2. 17:45
igen ovinéni vagyok:)
40. cfbf9bf4af (válaszként erre: 39. - Nayloon)
2009. ápr. 1. 23:41

nayloon te is oktatásban dolgozol?

óvónéni vagy? :)

csak kiváncsiskodom...

39. nayloon (válaszként erre: 33. - 7130b15964)
2009. ápr. 1. 19:08
A decemberi gyerekek simán kezdhetik akkor az ovit, nem négyévesen kell elkezdeniük, nem utána év szeptemberétől.Sőt azok a gyerekek nagyon jól beszoknak évvégére az oviba:
38. nayloon (válaszként erre: 31. - Cfbf9bf4af)
2009. ápr. 1. 19:06
Az óvodai beíratás mindig áprilisban van, és akkor az év december 31.-ig 3 évet betöltött gyermekeket vehetik fel hivatalosan az oviba. de csak akkor kezdheti el amikor betöltötte, a szeptemberi csoportlétszámokban ezek a gyerekek már be vannak számolva!
37. 7130b15964 (válaszként erre: 36. - Mandula71)
2009. ápr. 1. 16:18

Nos, ma felhívtam a helyileg illetékes ovit és tájékoztattak, hogy a jövő héten lesz beiratkozás. Mondtam, hogy én még azzal ráérek, csak kérdezősködni szeretnék:))

A lényeg, hogy jövő ilyenkor kell iratkozni és év közben kezdhetünk (feltéve, hogy lesz hely), amikor betölti Dodi a 3 évet. Az már más kérdés, hogy itt annyi azonos korú gyerek van, hogy ki tudja lesz-e hely az oviban...

36. Mandula71 (válaszként erre: 35. - Mandula71)
2009. ápr. 1. 13:34
Ha a gyerek előtte jár bölcsibe,valóban ésszerűbbnek tűnik, ha csak szeptembertől kezdi az óvodát. De ha te otthon maradsz vele 3 éves koráig, a legnagyobb baromság lenne 1/2 évre beszoktatni egy bölcsis csoportba. Mindkét helyen év közben is kezdhet a kicsi.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook