Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai évkezdés is csak szeptembertől? fórum

Óvodai évkezdés is csak szeptembertől? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
35. Mandula71 (válaszként erre: 33. - 7130b15964)
2009. ápr. 1. 13:28

Sehol nincs olyan törvény, hogy az óvodába csak a nevelési év kezdetétől mehetne a gyerek!


1993. évi LXXIX. törvény


a közoktatásról



65. § (1) Az óvodai felvétel, átvétel jelentkezés alapján történik. Az óvodába a gyermek harmadik életévének betöltése után vehető fel. A szülő gyermeke óvodai felvételét, átvételét bármikor kérheti. Az újonnan jelentkező gyermekek fogadása az óvodai nevelési évben folyamatosan történik.

2009. ápr. 1. 12:36

OLvasgattam miket írtatok eddig, köszönöm!

Igen, a gyerek szempontjából jobb ha szeptemberben kezdi, nem évközben, kisebb tortúra. Hétfőn kezdjük a bölcsit, akkor megkérdem a vezetőt, mi a helyzet, maradhat e. Nem tudom, vannak kétségeim, már csak azért is mert a városban ez az egy bölcsi van, ellenben 10 óvoda! Nagyon nehéz bejutni, a törvény meg nem biztos hogy elég. De rákérdek. Mindenesetre akkor beíratom most az oviba, pénteken nyílt nap, és hétfőn beíratás. Aztán meglátjuk mi lesz. Februártól szeptemberig én sem tudom hova rakni, ha a bölcsibe nem maradhat.

33. 7130b15964 (válaszként erre: 31. - Cfbf9bf4af)
2009. márc. 31. 23:48

Akkor elvileg az én decemberi gyerekem 3 évesen kezd majd bölcsibe járni, mert oviba csak 4 évesen mehet.


Ez szerintem abszurd. De nyilván nem te találtad ki.

32. Mandula71 (válaszként erre: 23. - Mtt80)
2009. márc. 31. 23:34

Nem tehetik ki szerintem. Idézet a magyarország. hu-ról:

A bölcsődei ellátást a gyermek három éves koráig lehet igénybe venni, ezért az ellátás megszűnik a bölcsődei nevelési év végén, azaz augusztus 31-én, ha a gyermek a harmadik életévét már betöltötte. Előfordulhat, hogy a bölcsőde orvosa a harmadik életév betöltését követően még nem javasolja az óvodai jelentkezést, mert a gyermek a testi vagy szellemi fejlettségi szintje alapján még nem érett az óvodai nevelésre. Ebben az esetben a gyermek a negyedik életév betöltését követő augusztus 31-ig járhat a bölcsődébe.


Az első mondat a lényeg. Nem aznap szűnik meg a bölcsődei ellátás, amikor betölti a 3. évet, hanem a nevelési év végén, azaz augusztus 31-én!

31. cfbf9bf4af (válaszként erre: 30. - 7130b15964)
2009. márc. 31. 21:59

Hiszed vagy sem én nem kötekedésből irtam le ezeket, hanem tapasztalatból!

Régen is, igen a decemberi gyerek következő szeptemberben jött oviba, ez az új szabályozás pár éve van csak. Suliba sem mehet novemberben, ha akkor töltötte be a 6ot...

És az meg tuti fix, hogy olyan nincs hogy a 3dik betöltött életév elött sehova sem vehetik fel oviba, ez törvény!

Meg az óvónői diploma is a 3tól 7 éves korú gyermekek testi és lelki nevelésére jogosit :)

Tömören ennyi

30. 7130b15964 (válaszként erre: 25. - Cfbf9bf4af)
2009. márc. 31. 21:37
Ok. És mi a helyzet pl. ha decemberi a gyerek? Akkor majd közel 4 évesen mehet csak oviba vagy kezdhet mondjuk október végén pár héttel 3 éves kora előtt?
2009. márc. 31. 21:32
A lányom egyből mehetett, amikor 3 éves lett, még abban a hónapban volt a beiratás.
2009. márc. 31. 20:53
Szia az én kisfiam most kezdte március elsején 15-é töltötte a 3 évet de tavaly májusban kellett beiratni és most jár.:):)
27. toro32
2009. márc. 31. 19:45

az én lányom január közepén töltötte a hármat:)

ahova mi mennénk,oda már most is lenne hely,de belegondoltam a gyerek helyzetébe!!nem az enyémbe és nem az ovónők helyébe.

én is azt gondoltam,hgoy húsvét után akár el is kedzheti az ovit,de.....

jár három hónapot a gyerek,mire kezdeni jól érezni magát,akkor elkezdődik a nyári szünet.nekem dolgoznom kell,de akkor viszont neki az összevont csoportba kellene járnia,ahol megint nem ismer szinte senkit.oda megint be kell szoknia.vagy otthon tartom a nyári szünetre,ami 8hét!!!!!az megint nagyon sok(ahhoz,hogy addig ne dolgozzak,nem tudom kire hagyni!!) amikor vége a nyári szünetnek,majdcsak megint szeptember,jönnek az új gyerekek,akikhez megint hozzá kell az enyémnek szoknia.

na,úgy gondoltam,hogy ez az egész tortúra sok lenne neki!!

így aztán maradunk a bölcsiben.mostmár ő ott régi motoros,ismer mindenkit,egyáltalán nem kell senkihez,sehova szoknia és akkor majd szeptemberben elkezdheti az ÚJ ÉVET:)))

2009. márc. 31. 19:43
Ezt tapasztalatból mondom, néha még egy régi nagycsoportost is megzavar egy csoport összevonás, hát még egy picikét!
25. cfbf9bf4af (válaszként erre: 24. - Nayloon)
2009. márc. 31. 19:21

Tökéletesen egytértek veled!

Ez igy van!!!!

És örülök, hogy valaki kicsit belegondol a gyerek szemszögéből is...

2009. márc. 31. 17:58

Itt csak egy gond van az április, és májusi kezdéssel.

beszokik a gyermek, de jön a nyári nyitva tartás, amihez hozzájárul a csoport összevonás, sőt az óvónénik egy része is elkezd menni szabadságra, és a gyermek teszem azt átkerül egy másik csoportba, másik gyermekek közé, sőt az óvónénije sincs abban az időszakban, így ez nagyon megzavarhatja, és ez nem kellemes neki.Így ajánlják hoyg aki teheti szeptemberben kezdjen, saját csoportjában, saját óvónénijeivel, hogy megszokhassa az ovit, biztonságba érezze magát.

23. mtt80 (válaszként erre: 21. - Mandula71)
2009. márc. 31. 15:24
De igen, sajnos kitehetik. Legalábbis nálunk úgy van, hogy ha a gyerek betölti a 3-at, másnap már nem mehet bölcsibe, csak oviba. Sajnos, ahol kevés a hely a bölcsiben, ott ez van.
22. fbab8271ce (válaszként erre: 19. - Cfbf9bf4af)
2009. márc. 31. 09:17

Örülök, hogy egy óvónéni is hozzászól!

Gyerek és óvónő függő, ki mennyi idő alatt szokik be!Igaz amit ugye mondanak: nem ovit, hanem óvónőt kell választani!:)

Nekem volt választásom:vagy viszem vagy nem:)mert bebuszozni városba, hogy ne ide kelljen járnia, az nem megoldható...Egyikőjüket jobban szereti, másikat is, csak kevésbé, mert türelmetlen a gyerekekkel,délelőttös héten több a síró gyerek reggel...

21. Mandula71 (válaszként erre: 11. - Gabi0630)
2009. márc. 30. 22:28
Ha már jár a gyerek bölcsibe, nem tehetik ki csak azért, mert betöltötte a hármat. Sőt, ha például 3 évesen nem szobatiszta, akkor az óvoda nem veszi fel, így csak a bölcsi a megoldás.
20. fbab8271ce (válaszként erre: 17. - Cfbf9bf4af)
2009. márc. 30. 21:33
Igen, 40 férőhely és ha jól tudom 28an vannak most...
19. cfbf9bf4af (válaszként erre: 18. - Fbab8271ce)
2009. márc. 30. 21:25

Minden gyerek másképp reagál az idegen helyzetekre.

Természetesen nem egyszerre szoktatjuk a 29et, hanem ugy, hogy elsö héten kb 10et, majd minden héten ujabb 5 gyereket, igy oktober végéig meglesz az egész csoport.

Nálunk 3 nap a szülös beszoktatás.

Képzeljétek nálunk volt, hogy nem a gyereket kelett bezoktatni, hanem az anyukát kiszoktatni, mert még decemberben is bent akart lenni egész nap a csoportban:) Miközben a kislány mosolyogva jött és ment is haza, és miota anyuka kiszokott sokkal jobban megnyilt a csöppség:)

Oké ez csak egy a sok közül csak gondoltam megosztom veletek.

2009. márc. 30. 21:20

Könnyebb egyszerre a 29 beszoktatásával foglalkozni, mint akár, ha évközben is megy egy-egy?

Szerencsére nálunk első hét volt, kicsit nyafisabb, de ott lehetett lenni beszoktatás hete alatt. Mikor egyedül volt, 5perc sírás volt, amint kijöttünk,és már nem látott minket nyugi lett, igaz, keveset játszott, inkább figyelte a többieket a fiam. De a köv héten már simán ment minden! Van olyan kislány, aki szeptemberben kezdett, minden délben jóformán hisztizik, mikor megyek fiamért.

17. cfbf9bf4af (válaszként erre: 15. - Fbab8271ce)
2009. márc. 30. 21:17

Ti szerencsések vagytok! :)

És az jó, ha nálatok van hely, akkor még jó, hogy feltöltik a csoportokat, egy bizonyos létszám alatt nem müködhet az intézmény, sajnos nagyon kemény megszoritások vannak ....

16. cfbf9bf4af (válaszként erre: 10. - C95c921ae7)
2009. márc. 30. 21:14

Lehet, hogy neked nem lényeges, hogy a gyerek szeptemberben kezdjen, de nem gondolsz bele a gyerek helyzetébe...

Beszokott csoportba, akik már jó pár honap előnnyel rendelkezik.

Sajnos nekünk óvónőknek sem könnyű, a folyamatos beszoktatás. Mikor a 29 már nem sir reggel, könnyen válik el anyától, akkor ott van az az egy szem aproság, aki sir és sir és ettől a többi ujra rázendit, és sutba vész a több honapi megfeszitett munka, és még sorolhatnám...

Oké nekünk ez a dolgunk, de ha ti szülők picit megtudjátok könnyiteni, mi is mosolygosabban tudjuk végezni a munkánkat!

15. fbab8271ce (válaszként erre: 5. - Cfbf9bf4af)
2009. márc. 30. 21:10
Nálunk (falu, igaz a város vonzáskörzete, szóval sokan behordják a gyerkőcöket) van hely, és bementem februárban, annyit mondtak akár másnaptól kezdhet, csak legyen meg az orvosi papír.
2009. márc. 30. 21:05

Sziasztok! MI most kezdtük az ovit 3 hete!

Januárban betöltötte a 3-at a fiam, és kell neki a gyerektársaság, de mivel az egy évessel itthon vagyok, így délig van. köztes megoldás:) délelőtt ovi, délu tesóval itthon

2009. márc. 30. 21:04
Óvodai beíratás most van. De hozzánk is úgy jönnek az ovisok, amikor betölti a hármat, de az április májusi kezdést már nem ajánlják!
12. B.Mária (válaszként erre: 9. - Cfbf9bf4af)
2009. márc. 30. 21:02

Így igaz, ha bölcsibe jár, természetesen a szeptemberi kezdés a jó!

A falun nincs bölcsi és jöhetnek oviba évközben is!

2009. márc. 30. 21:01

Köszönöm a válaszokat!

Hát bölcsiben tuti nem maradhat, több mint 1 év a várólista, nem engedik tovább szerintem.

10. c95c921ae7 (válaszként erre: 3. - Gabi0630)
2009. márc. 30. 21:00
Az én fiam most februárban volt 3 éves. Holnap után kezdi az ovit. Ősszel írattuk be. Már januárban is bevették volna, de tul.képpen bármikor mehetne. Szerintem nem lényeges, hogy ősszel kezdje.
2009. márc. 30. 20:54

Ja igen, maradhat ettöl függetlenül a gyerek a tanév végéig bölcsiben, és nem is ajánlatos berakni utolsó pár hónapban...

Neki sem jó, és az óvónéninek sem annyira.

Tavasszal már nem érdemes becitálni a gyereket egy idegen és összeszokott csoportba :(

És az évközi felvétel függ a féröhelyek számától is! Ha van hely jöhet, ha nem hát sajnos nincs mit tenni, mi már igy is majdnem 30fős csoportlétszámmal müködünk!

8. gabi0630 (válaszként erre: 5. - Cfbf9bf4af)
2009. márc. 30. 20:53

Köszi!

Itt április 6-7. a beíratás. Akkor megyünk mindenképp!

2009. márc. 30. 20:52
Nekem is most kell beiratnom a kicsiket (áprilisban lesznek három évesek), kezdhették volna már áprilisban (igaz akkor tavaly kellett volna beiratnom Őket), de szeptembertől fogjuk kezdeni!
2009. márc. 30. 20:52
A mi óvodánkban, amikor betölti a 3 évet, jöhet oviba!Én úgy tudom mindenütt ez az eljárás, ha csak nincs telt ház!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook