Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai ballagásra, írni/olvasni tudó, okos kisfiúnak mit vennél? fórum

Óvodai ballagásra, írni/olvasni tudó, okos kisfiúnak mit vennél? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2014. jún. 1. 09:30

Bármelyik gyereknek, butának, okosnak egyaránt nem igazán vennék semmit. Mi pl. egyszerűen kimaradtunk a ballagásból, mert év közben iskolába került a gyerek, eszébe sem jut hogy létezik egyáltalán ballagás. Szépen elbúcsúztunk az oviból, volt közös sütizés a gyerekekkel és ennyi.

Persze ahol az óvoda nagy feneket kerít a "ballagásnak" ott a szülők egymást viszik bele abba, hogy ajándék kell, meg csokor, meg nagy felhajtás. Ebben az esetben valami nem túl nagy dolgot lehet hogy mégis vennék... Pl. megkaphatja az iskolatáskát, annak örülni szoktak a gyerekek. Vagy valami közös program családilag, az élménynél nincs jobb ajándék :)

Ha van olyan játék amit szeret vagy gyűjt, akkor abból egy készlet... de semmiképpen sem vinném túlzásba... Esetleg valami amit nyáron tud használni, roller, bicaj, foci stb.

Anno én az érettségire egy biciklit, orvosi diploma alkalmából egy CD lejtászót kaptam, három családtól együtt... kb. ehhez mérném az ajándékozás mértékét. Gondolom amire szüksége van vagy amit jónak tartotok, azt úgyis megkapja, nem kell azt az érzést kelteni benne, hogy az óvodai ballagással valami nagy dolgot tett le az asztalra... Én sokkal szivesebben jutalmazom a valódi teljesítményt, mint az ilyen felfújt semmiket...

30. Ekka
2014. jún. 1. 09:28

Semmit! Az én lányom is kedden ballag az oviból. Lesz cuki kis virágcsokra, és pont.

Imádom a lányom, de most miért 'banzájozzunk'?! Mert eljárt az oviba 3 évig játszani?!

Azért már túlzásokba ne essünk! Én is eljárok ügyesen a dolgiba!:)

2014. jún. 1. 09:11

Én is úgy gondolom, nem kell ennek nagy feneket keríteni, hogy az ember fia / lánya "elvégzi" az ovit, ez nem érdem. Majd ha az egyetemet...Akkor meg már nem lego...Az én 6 évesem is tud írni-olvasni, mégsem siettetem a fejlődését könyvvel, fog még látni eleget...Meghagyom gyereknek, elvégre ez lesz az utolsó gondtalan nyári szünete. Vettünk neki egy csokrocskát plüssel a közepén, elvittük fagyizni és kész.

Másik fiam 8 éves, imádja a legot, szuper dolgokat épít, de nem nevezném szuperokosnak.

28. Ezti
2014. jún. 1. 09:10

Ezennel a tovabbi acsarkodas es temahoz meltatlan kommentek vegett lezarom a topikot!

Koszonom

27. Suesue
2014. jún. 1. 09:07
Minden gyerek szuper okos, nagyon ügyes a szülő szemében.
26. Suesue
2014. jún. 1. 09:06
A sógornőm buttonos brill fülbevalót kért a lányának óvodai ballagásra, mondtam neki, hogy ne haragudjon, de az enyhén túlzás. Azóta ki vagyok rekesztve az életükből.
25. 25800e2d09 (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2014. jún. 1. 08:59
Én meg 7 évesen kezdtem az elsőt. Én akkor "szuperidióta" vagyok :-D
24. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Ezti)
2014. jún. 1. 08:56
Én nem voltam 7 éves amikor befejeztem az elsőt...Persze nem a szuperokosság miatt, hanem azért, mert a szülinapom nyáron van:)
23. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - Ezti)
2014. jún. 1. 08:53

Te írtad bele a címbe a szuperokos jelzőt, így gondolhattam egy könyvre, ami egy szuperokosnak is való.


De, hogy válaszoljak a kérdésedre: a gyerek azt sem tudja, hogy mi az a ballagás, ő ezt csak egy játéknak fogja fel, mármint azt, hogy szerepel egy ünnep alkalmával, így néhány lufi, süti, és üdítő is elég neki...

22. Ezti (válaszként erre: 17. - Highlander73)
2014. jún. 1. 08:51

Tovabbra sem ertem, miert baj, ha egy anya szuperokosnak titulalja a gyermeket?

Kinek faj ez?

A tobbi anyanak aki nem tartja annak az ovet?

Vagy az atomfizikusoknak, hiszen hozzajuk senki ne hasonlitson egy 6,5 evest?

Emberek? Mi a bajotok nektek?

Kedves otleteket vartam egy szamomra oromteli esemenyhez...kar volt.

21. nila
2014. jún. 1. 08:50

csak vélemény- egy feltett kérdésre ,belőlem és ezt hozta ki ennyi

...aki pedig nembírja kritikát ....

Kérdezze az Ovónőt ő tökéletes választ fog tudni adni,ismeri a gyereket a képességeit.


/megjegyzem két gyermekem van(felnőttek már) az egyik fiam írni,olvasni,számolni,verset mondani zenélni tudott már az oviban. A másik fiam,pedig köszönni alig mert . Ugyan azt a neveltetést kapták , ugyan a úgy foglalkoztam velük./

20. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Aville)
2014. jún. 1. 08:49
Én is emléksze, hogy tenultam meg oviba írni, olvasni és számolni, de ettől nem voltam szuperokos...
19. Ezti (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2014. jún. 1. 08:47

Ez nem a temahoz vag, ne haragudj!

Egyebirant tud mast is, de mivel nem ez a tema es nem a gyermekek intelligenciaja kozotti fokmero miertje es hogyanja a kerdesen, eltekintek a valaszadastol...meltatlannak ereznem!

18. Highlander73 (válaszként erre: 16. - Aville)
2014. jún. 1. 08:47
Talán a Lego azért drága,mert minőségi.(Lassan ez az egyetlen játék amit nem Kínában gyártanak!)Nekem még megvan a gyermekkori-protekciósan beszerzett Legom,ami kb.30 éves és kutya baja!
17. Highlander73 (válaszként erre: 16. - Aville)
2014. jún. 1. 08:45

Csak annyit fűzök hozzá,hogy Te bizonyára lemaradtál az eredeti fórumkiírásról,ami azóta már kicsit át lett moderálva. :)

Ebben "szuperokos" gyermekről volt szó és ennek tudható be pár epésebb komment.

16. Aville
2014. jún. 1. 08:41

Miért kell bántani egy anyát azért, mert óvodásan tud egy gyerek írni-olvasni? Sokan azt hiszik/gondolják, h a szülő erőlteti rá. Én konkrétan emlékszem, h hogy volt ez nálam. Először az utcai feliratokat tanultam meg. - Anya, ez milyen betű? Anya, ide mi van írva? - És mivel Édesanyám úgy gondolta, h attól nem ront el, hogyha válaszol, így szépen megtanultam a betűket 5-6 évesen összeolvasni, majd leírni. Soha nem ők mondták, h kislányom gyakorold az olvasást stb. egyszerűen csak érdeklődtem iránta. Így aztán rengeteg könyvet olvastam gyerekként, felnőttként is.

Ne bántsátok a fórumindítót! Attól még nem veszíti el a gyerekkorát egy gyerek, mert ovisan tud írni, olvasni. Szerintem et csak jó, mert nem fogja kudarc érni az iskolában, ami ad aztán neki egy olyan önbizalom löketet, ami elkíséri hosszú éveken át (nekem 7. osztályig tartott, aztán megbolondultam), addig kitűnő tanuló voltam vagy 1-2 4-es becsúszott azért...

És ugyanúgy jatszottam, babáztam, bujócskáztam stb. a többi gyerekkel. Érdekes, h az írni-olvasni tudást mindenki támadja egy kisgyereknél, de pl. a számítógép használatot annyira nem. Nah, hát pedig az aztán tényleg elveszi a gyerekkort... Sok mai gyerek pl. biciklizni/úszni se tud... Ez borzasztó.

Bocs az offért.


Ha szereti a könyveket, én azt vennék neki, mert az megmarad emlékként. És szimbolikusan jelenti is, h ő már "nagyfiú".

Bár tőlem ez kicsit elfogult dolog, mert én utálom a LEGO-t. Nem a kreatív építkezést utálom benne, mert az jó dolog, csak az ár-érték arány az én értékrendemmel nem fér össze.

2014. jún. 1. 08:38
Ha a lego a kedvenc akkor lego tortát :-)
2014. jún. 1. 08:38
Nem teljesítmény az óvoda. Így semmit. Sütnék egy kis tortát azt csókolom
13. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - Ezti)
2014. jún. 1. 08:24

Nem hinném, hogy reggeli düh kiadásról van szó, csak arról, hogy ez nem szuper okosság. Tud mást is esetleg az íráson és olvasáson kívül? Megoldja a másodfokú egyenleteket? Na ez már mutatna valamit.

Én nem a háború és békét ajánlanám, hanem az Obádovicsot, ezt is lehet bőrkötésben kapni....

2014. jún. 1. 08:19
Én az enyémnek nem vettem semmit (mondjuk úgy ahogy van ökörség ez az óvodai ballagás) de ha valamit mégis szeretnél neki adni, akkor vegyél Lego-t, hadd örüljön és még egy picit maradjon gyerek
2014. jún. 1. 08:17
Intelligenzia=intelligencia
2014. jún. 1. 08:16

Enyem is tud irni, olvasni, ettol meg nem szuperokos, mert en is tudtam oviskent, ugy ertem, a gyerekek egy resze tud, es egyedul tanul meg, mas resze nem, es megtanulnak ok is a suliban, de onmagaban a datum meg nem az intelligenzia foleny vagy lemaradas jele.


Az enyem is 6 eves, es kedvence a lego (de lany), szoval barbi helyett, amit amugy is utalok, mert nem szeretnek vele barbizni, en legosorozatot veszek neki darabonkent. 5-12 eveseknek valo, szoval belecsuszik korban es ha tul nehez, segitek, mert szeretek legozni, de eddig nagyon keveset kellett, mert egyedul megcsinalta. Ez a disney hercegnos sorozat. Minden alkalomra 1-1 tovabbi epizod (szulinap, husvet, karacsony stb). Kisfiunak ugyanugy legot vennek, fius temaban (most van marvels szuperhosok sorozat lego). Pici ajandeknak egy kisebbet, nagy ajandeknak nagyobbat.


Mondanam meg a samsung gyerektabletet de ez mar tulzas, mert az ara olyan mint egy felnott tablet es ha van sajat tabletetek, felesleges, eleg ra letolteni jatekokat a tietekre es azzal is jatszhat, igaz, ez nem olyan igazi ajandek, hanem virtualis, a a lanyom szereti a geometry-t (mindenkit lepipal), candy crush-t, ez a ketto ingyenes, es fejleszto is es vannak nem ingyenes, de 1-2 euro koruli a letoltes: my little pony, farm, stb.

9. Ezti
2014. jún. 1. 07:54

Köszönöm a "pozitiv" hozzaszolasokat!

Otletelet vartam, varok es nem a reggeli duhuket itt koadni akaro velemenyeket.

Az epito, kedves hozzaszolokat nagyon koszonom! :)

2014. jún. 1. 07:47

Mellesleg anno én sem kaptam semmit,a gyerekeim sem.(Eddig 2 "végezte el" az ovit.)

Szerintem egy gyerek nem is vár el semmit ilyen alkalomra.

De ha a Lego a kedvence,akkor valami szuper nagyobb készletet.(6 évesnek valót!)

7. Highlander73 (válaszként erre: 4. - Nila)
2014. jún. 1. 07:45
Én is így gondolom!
6. Highlander73 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2014. jún. 1. 07:44
:D
2014. jún. 1. 07:44
Ja, ez csak amolyan fórumindító nick.
4. nila
2014. jún. 1. 07:34

Ugyan azt,ugyan úgy mint az írni/olvasni nemtudó nem szuperokos hanem csak simán IGAZI ,ÁTLAGOS,IMÁDNIVALÓ TÜNEMÉNYES OVIS GYEREKNEK !!!!!


Hagyd azt a Gyereket meg gyereknek !

2014. jún. 1. 07:33
Háború és békét bőrkötésben.
2014. jún. 1. 07:32

Semmit.Miért kell bármit is venni?


Vegyél neki sakk készletet.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook