Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pofon egy két éves kisfiúnak... fórum

Pofon egy két éves kisfiúnak... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
335. 55Judit
márc. 31. 14:47
Nocsak! Hova lett a 333-as bejegyzés a pofozkodó anyukával?
334. 55Judit
márc. 31. 14:46

Csak néhány bejegyzést néztem vissza.

Tök felesleges ezen vitázni. Kívülről könnyű elítélni bárkit, másrészt mindig más volt a nevelési módszer amit éppen jónak gondoltak.


Az én gyerekkoromban a tanári asztalon ott volt a nádpálca, a hosszú vonalzó. Azzal kaptunk hol körmöst, hol fenekest, hol tenyérrel olyan átszállót, hogy a fal adta a másikat. De arra emlékszem, a tanár akkor ütött, mikor már nem használt a szép szó, a hangos sem, a többszöri figyelmeztetés sem. Az én szüleimet említeni sem érdemes, engem mindig vertek pedig nem hogy rossz nem voltam, de mindig azt lestem hogy járhatnék a kedvükbe hátha nem vernek.


Most más a divat. Ma már csúnyán nézni sem szabad egy gyerekre, mert sérül.

A régi világban tanulni jártunk az iskolába, ma pedig tanárt verni, lövöldözni is szabad.

332. anyiii
2010. júl. 12. 21:58

Sziasztok, ne haragudjatok, de csak holnap reagálok a fejleményekre, most inkább bele sem fogok. zűrös éjszakáink vannak koránkeléssel és már a kialvatlanságtól kezdek egyre nyűgösebb lenni ami ugye nagyon ragályos...

Szóval ma kivételesen próbálok időben ágyba bújni, ígérem holnap jövök és válaszolok, jó éjt mindenkinek!

2010. júl. 12. 21:17
nekem már nagyok a gyermekeim, de egyetlen egyszer kaptak ki, többet nem bántottam öket mert nem volt miért, de az én gyermekeim a 78-80-as években szülletek.
330. ebba518fdb (válaszként erre: 327. - Vigyorex6)
2010. júl. 12. 21:08
én pont ezt írtam az anyukának, sőt meg is beszéltem vele utána.. :) és abban igazat adok neked (is), hogy nem kell ennyire sarkítani, mert az sem fair.. :) én nem ítélkeztem felette, sőt.. :) de nem a pofon/popsira vagy akár kézre csapás a megoldás, mert az mindig csak a szülő tehetetlenségének a következménye..
329. Vigyorex6 (válaszként erre: 328. - Egypt)
2010. júl. 12. 20:58
Az átlagnak ilyen normális, segítőkész reakciói voltak, de voltak egy-két kirívó hozzászólás, amiben gyakorlatilag az volt megfogalmazva, hogy aki egyszer megüti a gyerekét, annak minek kellett gyerek és hogy gyerekverő. Azt gondolom, hogy erről pl. ebben az esetben szó nem volt.
328. egypt (válaszként erre: 327. - Vigyorex6)
2010. júl. 12. 20:38
Nekem ez nem így jött le. Aki nem ért egyet a veréssel, azok is mind azt írták, hogy teljesen meg lehet érteni az anyukát, és bárkivel előfordulhat, hogy odacsap a gyerekének, de a verés helyett más módszereket kéne alkalmazni a nevelésben, és próbáltunk is közösen találni néhány használhatót.
327. Vigyorex6 (válaszként erre: 326. - Ebba518fdb)
2010. júl. 12. 20:10

Itt arról van szó, hogy egyetlen pofon miatt, amit az anyuka százezerszer megbánt, ezért is indította topikot, már-már gyilkosnak van titulálva. Ez fair?

Szerintem aki ilyen ordenáré hülyeségeket ír, el kellene gondolkoznia. Mert aki normálisan gondolkodik, az csak azt mondja, hogy nem ítélkezem feletted, helytelen amit tettél, ennek nem szabad még egyszer előfordulnia, de nem egyből támad, hogy az ilyen anya holnap megöli a gyerekét...

326. ebba518fdb (válaszként erre: 315. - Vigyorex6)
2010. júl. 12. 19:38
semmiképpen sem fair megütni egy gyereket, semmilyen formában sem..
2010. júl. 12. 18:58
egyébként van foganatja,de mivel hibás nevelési mód, nem javaslom:-)
324. 778dc2edcd (válaszként erre: 323. - Egypt)
2010. júl. 12. 18:54

értelek!igazat is adok Neked!én nem arra gondoltam hogy számomra ez a no.1 nevelési/fegyelmezési forma, de vannak bizonyos helyzetek amikor eljár a kezem!

a pszichológusok véleménye pedig mindig pro és kontra!van aki ellene van aki pedig mellette vannak!

323. egypt (válaszként erre: 319. - 778dc2edcd)
2010. júl. 12. 18:44
Nem tesz, de nem helyes. Pszichológuspok szerint abszolút hibás fegyelmezési mód. Visszaélsz a testi fölényeddel, megfélemlíted a gyereket... A jelképes fenékre csapásnak meg abszolút nincs semmi foganatja, a gyereket egyáltalán nem érdekli.
322. homokóra (válaszként erre: 315. - Vigyorex6)
2010. júl. 12. 18:36

Igen, dramaturgiából ötös, főleg annak, akinek még nincs is gyermeke!


Erőszakot nem szbad elkövetni, de szavainknak súlyot adhat pl-ul egy seggre pacskolás....-:)

321. 274c9996b8 (válaszként erre: 5. - Szoszilvi81)
2010. júl. 12. 18:29
kb en is igy gondolom !
320. 778dc2edcd (válaszként erre: 317. - Pethoevi)
2010. júl. 12. 18:19
igen én is!ezen kívül is!
319. 778dc2edcd (válaszként erre: 318. - Egypt)
2010. júl. 12. 18:17

neki ez volt a nevelési módszere!én nem szóltam bele mert fiatalabb voltam/vagyok és amúgy is mindenkinek a saját döntése hogyan neveli/nem neveli a gyermekét!én úgy vélem néha ha nagyon muszáj, akkor bizony egy fenékre csapás még senkiben nem tesz kárt:-)bennem sem tett, sőt nem is emlékszem rá, hogy kikaptam volna,pedig édesanyám szerint volt pár meredek húzásom a testvéremmel:-)

nem hinném hogy a gyermekeim lelki sérültek, gyilkosok, pszichopaták lennének ettől,!mindannyian mások vagyunk!

318. egypt (válaszként erre: 316. - 778dc2edcd)
2010. júl. 12. 18:12
Nevelni azért kell, ő biztos nem elég hatásos módszert választott, de ettől még a verés nem helyes.
317. pethoevi (válaszként erre: 316. - 778dc2edcd)
2010. júl. 12. 18:11
ilyet én is sokat ismerek...
2010. júl. 12. 18:01
amúgy nem hiszek az ilyen beszéljük meg nevelésben, meg hogy sérül a gyerek lelke ha megütik, mert ez nem igaz.én a saját családomban látom a példát.rokonomnak 4 gyereke van és sosem verte meg őket, sosem büntette meg igazán őket komolyabb dolgokért sem, mindíg csak jött ezzel a figyel csak rosszat csináltál, máskor ne tegyél ilyet blablabla dumával.a gyerekei úgy elkanászodtak hogy csak na!ráadásul semmi tekintélye nem volt a gyerekek előtt.ő nem ütötte meg őket egyszer sem, de a gyerekek hiszti közben csapkodták, meg rugdosták őt.pedig nála türelmesebb, törődőbb, kedvesebb anyukát nem láttam....mostmár nagyobbak iskolások mind.nem hallgatnak rá egyáltalán.
315. Vigyorex6 (válaszként erre: 313. - Homokóra)
2010. júl. 12. 17:55

Az hát! :)))

De már ez megy az elejétől.


Mindenki aki meglegyinti a gyerekét szemét gyilkos lesz pár év múlva és minden gyereket aki feszegeti a határait még ha csak 2éves is, orvoshoz kell vinni, mert ő is gyilkos hajlammal lesz megáldva és kész, nincs apelláta.


Persze nem így van, de dramaturgiából ötös. :DDD

2010. júl. 12. 17:54
szerintem a brutális verés és a fenékre csapás között van különbség.az hogy valakit sorozatosan, durván bántalmaznak nem teljesen ugyanaz mikor valaki nevelő célzattal kissé rácsap a gyerek fenekére, karjára.bár szerintem az arcon csapás drasztikus egy kétévesnél egy ilyen dolog miatt.
2010. júl. 12. 17:44

Olvastam itt sok féle véleményt...például, hogy a kisgyerek kap a seggére..erre volt bukoltan egy válasz, ami tömören a mai nap hírei közt szerepel...azért ennyire nem kellene sarkítani...


A másik amit olvastam, hogy a 2 éveske próbálkozik, meddig feszítheti a húrt....az anyukának azt javasolták, hogy vigye orvoshoz, mert ha most ilyen, akkor majd 12 évesen embert öl?

Hát komolyan mondom..nevetséges...

312. Vigyorex6 (válaszként erre: 311. - Homokóra)
2010. júl. 12. 17:37

Így van! Máskor meg teljesen normális családból kerül ki olyan, aki nem csak meglegyezgeti a gyerekét, hanem teljesen pszichopata.

Két felé lehet osztani: van aki azért nem üti a gyerekét, mert őt is ütötték, és aki veri a gyerekét, mert őt is verték.

311. homokóra (válaszként erre: 310. - Tündér74)
2010. júl. 12. 17:18

Nem gondolnám, hogy öröklődik...én például rengeteget kaptam..és nem csak egy pofont..a mostohaanyám még a fejem is beleverte a falba..

Ennek ellenére, én soha nem bántottam a gyerekeimet..mért is? Mert átéltem azt a traumát, amit okozott...soha nem tudtam volna ezt "továbbadni" a gyerekeimnek

310. tündér74 (válaszként erre: 306. - @IviBaba@)
2010. júl. 12. 17:14

Lehet, hogy nem hagyott nyomot nálad a verés, de mégsem tudtad elfelejteni.:)


Ez a verés dolog egyébként sajnos öröklődik generációról generációra. Akit ütöttek a szüleik, azok általában helyesnek tartják, hogy néha-néha kell egy pofon a gyereknek, hiszen ők is kaptak, nekik ez a természetes.:(

309. pethoevi (válaszként erre: 302. - C75565e593)
2010. júl. 12. 16:05

köszi,h azt feltételezed rólam,h ha egyszer majd valamikor majd adok a gyerekem pelusára egy kicsit(merthogy ez még nem következett be),akkor 2 év múlva meg is ölöm.

gondolkozz már el!köszi

308. Vigyorex6 (válaszként erre: 305. - @IviBaba@)
2010. júl. 12. 15:48

Nem beszélve arról, hogy még az iskolába is kaptak pl. körmöst és egyebeket, na de a szülő sem járt be ráborogatni a tanárra az asztalt, mert az mert szólni, hogy ne járjon vissza a kicsiny szája a gyereknek.


Ma persze mindenkibe azt sulykolják, hogy beteg vagy, menj orvoshoz!!! Aztán teletömnek gyógyszerrel és még függő is leszel! :)

Nem mondom, van mikor hasznos, de néha már-már túlzó és sok a humbuk szakember. Nem hiszem, hogy egy 2éves gyerekkel, aki próbálgatja a határait, rögtön orvoshoz kéne menni.

307. @IviBaba@ (válaszként erre: 305. - @IviBaba@)
2010. júl. 12. 15:42

:) nem a 8hós fiamat állítom sarokba :) 2éves az unokahúgom és ne tudjátok meg mennyire hatásos ez a sarokba állítás :) nem nyúl olyan dolgokhoz,mert tudja akkor berakom a sarokba :)))

remélem azért fiamnál is beválik ez majd,ha szükség lesz rá :)

306. @IviBaba@ (válaszként erre: 298. - Tündér74)
2010. júl. 12. 15:40

én kaptam komolyabbat is mint egy pofon és nem hagyott nyomot nálam. Semmi bajom lelkileg,szeretem a szüleimet annak ellenére hogy sokszor nem érdemeltem volna meg.

Szóval ebben nincs igazad,semmi baja nem lesz a gyereknek,ha mellette rendes nevelést kap mint ami az egyik bemásolt cikk is írt!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook