Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai ballagásra, írni/olvasni tudó, okos kisfiúnak mit vennél? fórum

Óvodai ballagásra, írni/olvasni tudó, okos kisfiúnak mit vennél? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
121. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 14. - 25800e2d09)
2014. jún. 4. 12:35

Ha úgy vesszük, a 8 osztály is olyan, mint az óvoda, sőt, már az érettségi is.

De a gyereknek igenis nagy dolog, hogy elbúcsúzik attól a közösségtől, ahol 3-4 évig volt.


Nem az " eszéhez " kell az ajándék, hanem az ünnepi alkalomhoz.

120. Kilimcs
2014. jún. 3. 21:20
A jel véletlen... butaztalak??? Kérdéseket tettem fel.... ilyen kérdezős vagyok mint a gyerekek :-)
119. a0c1361e44 (válaszként erre: 118. - Kilimcs)
2014. jún. 3. 21:06

Ezt csak azután tettem, hogy te többször lebutáztál. Neked lehet?

A te színházad? Neked olyanod nincs, csak próbálsz játszani, de nem megy.


Ja, a jeleidből sem kérek.


Nem vagy sem okos, sem vicces....

118. Kilimcs (válaszként erre: 116. - A0c1361e44)
2014. jún. 3. 20:21

Oh... szemelyeskedes :-):-):-) örülök hogy nem birsz. Szegyellnem magam ha és olyan ember bírna aki minden gyereket lebutaz.


Szóval akkor se az iqigazolás se a színház nem érdekel??? Bruhuhuhuhu...

117. a0c1361e44 (válaszként erre: 114. - Kilimcs)
2014. jún. 3. 20:02
Téged nem bírlak, de nagyon nem. Utálom az okoskodókat, főleg, ha nincs mire okoskodniuk. A te eseted kimeríti azt a jó kis mondást. Az okos hülyéskedik, a hülye meg okoskodik. És persze rád az második rész az igaz....
116. a0c1361e44 (válaszként erre: 115. - Kilimcs)
2014. jún. 3. 20:00

Már leírtam, olvasd el, ha érdekel. csak sikerül megértened.


Rólad az a véleményem, hogy játszod az okosat, de csak okoskodsz. És persze ezt nem azért írtam, amiket nekem írtál, hanem visszaolvastam a hozzászólásaidat. Ok nélkül kioktatod az embereket, mert nem sikerül megértened amit írnak. Persze ezt úgy állítod be, mintha velük lenne a baj, közben meg veled van a gond.


Na, sok sikert az életedhez és remélem nem nagyon találkozunk, ha igen, akkor is tegyél úgy mintha észre sem vettél volna, én is így fogok tenni.

115. Kilimcs (válaszként erre: 113. - A0c1361e44)
2014. jún. 3. 19:41
amúgy mi kell hogy elviselj vkit ? hivatalos iq igazolás ? :) vagy esetleg színház és múzeum látogatások igazolása is mellé ? ;)
114. Kilimcs
2014. jún. 3. 19:37

értem . nem birod az embereket. ez ok. de attól buták mert nem szereted az idegeneket ?


figy gondolom jolesne ha magamra vennék bármit. de én úgy unblokk nem értek. egyet veled. szóval én nemcsak a kornyezetem gyerekeit fiataljait viselem el. szerintem se a mostani se az ezt megelőzők se az elkövetkezők nem buták.


és te vagy a felnőtt gyereked se lesztek okosabbak ha másokat butaztok. bár boldogak a lelki szegények mint a mondás tartja.

113. a0c1361e44 (válaszként erre: 112. - Kilimcs)
2014. jún. 3. 19:05

Nem, nem értesz semmit. Ha magadra vetted, az a te bajod. Az én környezetemben nincs olyan gyerek, akit nem bírnék elviselni, de szinte az összes idegen gyerekkel így vagyok. Igaz, azok szüleit sem viselem el. Nem is állnék velük szóba....


Nem vagyok tanár, ahhoz én buta vagyok:D

112. Kilimcs
2014. jún. 3. 19:00

Értem. Szóval ha unokád születik az buta lesz. Hiszen már felnőtt aki okos :-)


A kor meg már eljött te vagy rá a példa. Amúgy te se válaszoltál tanár vagy? Õk mondják minden generációrá hogy buták....

111. a0c1361e44 (válaszként erre: 110. - Kilimcs)
2014. jún. 3. 18:37

Az én gyerekem már felnőtt és pont annyira buta mint én.


De mivel te magadra vetted, így gondolom, neked most kis gyereked van...

Ugye ezért zavar, amit írtam?


Ez, amit írsz nem ironia, még meg sem közelíti:)


Egyébként lehet egymással szuperokos gyerekeitekről beszélni. Előre félek attól a kórtól, mire felnőnek. ilyenek fognak irányítani cégeket és országot....

110. Kilimcs (válaszként erre: 107. - A0c1361e44)
2014. jún. 3. 18:27

mondom, gondolom a te ygereked is buta;) nincs ebben semmi:)


azt hogy mit nevezel butának, azt nem trapiti írta. ezellen néztünk nagyot!!


trapiti butuskája nem sértő, a tied viszont elítélő és kirekesztő.


mert uyge persze, megszületett a te egyszem gyereked, és azóta midnenki buta... aham, hgy hívják az egy szem csodát? csak hogy tudjuk ki uralja a világot egyetlen okosként ;) :D :D :D


bocs, ezt már nem lehet kibírni irónia nélkül. mondjuk én inkább vagyok buta ygerekestül, ha te4 számítasz okosnak ezekkel a megnyilvánulásokkal:)

2014. jún. 3. 18:21

Én ekkora vitát erről nem nyitnék. :-)

Mindenki,ahogy érzi.Én nem vagyok elengedve,de a Mamával közösen vettünk egy rendőrös legót,aminek nagyon örült a kisfiam.Amúgy ír,ismeri a számokat,összead,mesét talál ki,és némelyest tud angolul.

108. trapiti (válaszként erre: 107. - A0c1361e44)
2014. jún. 3. 17:55
Szerintem minden normális szülő figyelembe veszi a gyerek vágyain kívül a képességeit is, amikor játékot választ. Akinek mondjuk 6 évesen nehézséget jelent egy 20-as puzzle, annak nem veszek 500-ast, vagy ha az egyszerű dobókockás társas szabályai is nehezek akkor nem fogok vele valami komolyabb játékot próbálni. Mint ahogyan a saját gyerekemnek nem veszek egyelőre görkorit, annak ellenére sem hogy mások 4 évesen már úgy mennek vele mintha azzal a lábukon születtek volna, mert nem elég ügyes hozzá, így aztán nincs benne sikerélménye, és nem is érdekli. Nem értem, ezen miért kell ennyire kiakadni...
2014. jún. 3. 17:29

Trapiti ezt írta a 66-os hozzászólásba:

"Azért abban van valami, hogy másképp kell ajándékot választani egy értelmes gyereknek mint egy butuskának."

Ha úgy gondoljátok, hogy ő mindent leírt, akkor miről beszélünk?


Ezek szerint ti is mást vesztek a buta gyereketeknek, ugye?

Hál Istennek nekem csak egy okos gyerekem van, akinek vettem könyvet is, sakkot is, action man-t is, sőt még barbit is szereztem neki, amikor épp azt szeretett volna:) Ha buta lett volna, épp ezeket kapta volna, és ha szuper okos, akkor is.


Trapiti szépen átforgatta a dolgokat arra, hogy rámszálljatok.

Azt mondja, hogy a buta gyereknek más játék kell, ezzel semmi gondotok, csak azzal, hogy én szinte az összes gyereket butának tartom:)

Ahogy már írta más is, arról nem tehetek, ha magára veszi valaki. Ja, hogy most van kisgyereketek. Ez van. Akkor is buta mind. Legszívesebben valami csúnyább jelzőt használnék rájuk, de nem teszem, mert nem tehetnek arról, hogy buták és neveletlenek, mert ezt látják a környezetükbe. Milyenek lehetnének, ha nem olyanok, mint az őket körülvevő felnőttek?

106. selena78 (válaszként erre: 84. - Trapiti)
2014. jún. 3. 17:24

Igen, vannak.


Vannak, akik kilógnak abból a bizonyos kalapból, hol itt, hol ott. De a többség "valamiben" mindig jó. Csak azt kellene felismerni, és azt fejleszteni. Mert nem minden gyerek ugyanabban jó.


A magyar, sőt a kelet-európai tanügyi elképzelések minden gyereket ugyanoda akarnak begyömöszölni.


Van egy barátom, aki matematikai zseni, de segítségre szorul, ha meg kell írnia egy kérvényt. A mai napig rémálmai vannak a középiskolai fogalmazás feladatokról. És azok eredményéről.

105. Kilimcs (válaszként erre: 90. - Trapiti)
2014. jún. 3. 16:56
na most olvasok vissza, minek írok, trapiti, midnent leírtál. egyetértek.
104. Kilimcs (válaszként erre: 96. - A0c1361e44)
2014. jún. 3. 16:55

rosszhírem van... a matek nem fejleszthető akármeddi, ugyanúgy mint a rajz, az ének stb.. késségen alapul , szóval marhára nem mdnegy miből indul.


az IQnak meg nézz utána, amiket felsoroltál nem sok köze van hozzá.. (max ovis bezzegelők szretnék azthinni)


szóval lehet hogy meggebedsz, akkor is átlagos IQ ja lesz a ygerekednek, unokádnak, akárkidnek. megjegyzem nem értem avval mi a baj. Az IQ csak egy területe az éeltnek, mégcsak a siker se feltétlen múlik rajta...

103. Kilimcs (válaszként erre: 98. - A0c1361e44)
2014. jún. 3. 16:46

kék írisz, csak nem egy tanítónéni vagy? :))))


Bocs, ezt a dumát... a te gyereked (vagy unokás) is mai. ők is buták? ;)

102. trapiti (válaszként erre: 101. - Much)
2014. jún. 3. 16:17
Én mindenképpen olyasmit is vennék - ha már vennék ajándékot - amit birtokba is vehet, és nem kell eltenni őszig.
101. much
2014. jún. 3. 16:02
vennék neki tele tolltartót- így a szülei is biztos örülnek hogy azt már nem kell majd az iskolakezdéshez
100. emagdi (válaszként erre: 98. - A0c1361e44)
2014. jún. 3. 15:31
ezzel a hozzászólásoddal MAGADRÓL írtál, ugye tudod? :)
99. trapiti (válaszként erre: 98. - A0c1361e44)
2014. jún. 3. 15:28

Már az elején nem figyeltél! Nem azt írta hogy azért tartja okosnak a gyereket mert ír-olvas. Azt írta, hogy okos ÉS tud olvasni.


A többi amit írsz egy buta ember álláspontja, nem hiszem hogy komolyan gondolod ;)

98. a0c1361e44 (válaszként erre: 92. - Trapiti)
2014. jún. 3. 15:20

Persze nem kell egyetérteni:)


Megpróbáltam rendes lenni, de akkor leírom: nekem az kevés, hogy valaki ír és olvas, ettől nem lesz okos, sem szuperokos, legyen akárhány éves. Nekem ahhoz, hogy okosnak tartsak valakit, nagyon sok mindent kell tenni.

Nekem a mai gyerekek mind buták és bunkók is. Nem tudnak viselkedni, el vannak kényeztetve, nem tudnak helyesen írni, nem tudnak semmit, csak követelőzni, visongani, lökdösődni, árulkodni, a másik al tenni.

Sok év eltelt már úgy, hogy nem láttam aranyos gyereket, és aki nem aranyos, az nálam buta, akkor is, ha 3 éves rendelkezik egy atomfizikus szaktudásával.

97. trapiti (válaszként erre: 96. - A0c1361e44)
2014. jún. 3. 15:17
Az IQ nem egyenlő a lexikális tudással, tájékozottsággal, vagy a műveltséggel. Sőt annak is van, aki nem tudja mi az ;) A matek pedig nagyon nagy részben készség, és nem tanítás kérdése.
96. a0c1361e44 (válaszként erre: 90. - Trapiti)
2014. jún. 3. 15:14

Ja, megint a képességek:)

Én nem arról beszélek, hogy jól énekel valaki, vagy jól rajzol, magasat tud ugrani, ez készség kérdése, de az amit tudunk szellemileg az bizony a környezeten múlik. Nekem fontos, hogy a fiam olvasott legyen, értsen a számítástechnikához, jó legyen matekból, mert szerintem ez mindennek az alapja, tájékozott legyen a világ eseményeivel kapcsolatban, ismerje az általa használt dolgokat pl. tudja, hogy mi a különbség az átutalás és az átvezetés között, stb. ismerje a híres embereket, tehát rendelkezzen az alapfokú műveltséggel, tudjon viselkedni, ha kérdeznek tőle, akkor intelligensen válaszoljon, és igen az IQ-ja ne átlagos legyen. Ezek nekem fontosak de, ahogy elnézem a szomszédomat nekik nem, így ha a fiam velük nevelkedett volna, akkor tuti, hogy azt sem tudná mi az IQ, nemhogy 150 legyen neki...

95. 72497ec515 (válaszként erre: 93. - Trapiti)
2014. jún. 3. 15:09
:D
94. trapiti (válaszként erre: 91. - A0c1361e44)
2014. jún. 3. 15:08
Pl. az enyémmel gondok voltak, mégis átlagon felüli. Mégcsak ez sem jelent semmit, egyszerűen az emberek képességei nem egyformák, és van aki több/minden téren gyengén van eleresztve különösebb betegség vagy probléma nélkül is.
93. trapiti (válaszként erre: 88. - 72497ec515)
2014. jún. 3. 15:06
Én örülök :) írtam is jó ajándékötleteket, amik nálunk pl. nagyon bejöttek a szintén az átlagnál jóval okosabb gyereknél.
92. trapiti (válaszként erre: 91. - A0c1361e44)
2014. jún. 3. 15:05
Értem, hogy ezt gondolod, de ettől még nem értek egyet. Persze kinek mi elég gyenge ahhoz, hogy butának nevezze ;)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook