Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai ballagásra, írni/olvasni tudó, okos kisfiúnak mit vennél? fórum

Óvodai ballagásra, írni/olvasni tudó, okos kisfiúnak mit vennél? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
61. a0c1361e44 (válaszként erre: 59. - Andi6020)
2014. jún. 3. 10:13
Én is olvastam ezt a cikket, de nem mertem belinkelni:D
60. andi6020 (válaszként erre: 59. - Andi6020)
2014. jún. 3. 09:33
Mondjuk ő nem szuperokos, csak egy ovis, aki ballag.
2014. jún. 3. 09:31
58. Iculi71 (válaszként erre: 22. - Ezti)
2014. jún. 3. 09:28
6 éves "szuperokos" kisfiú anyukája vagyok én is.... soha nem mondanám senkinek, csak most, hátha segítek megértetni a ti érdeketekben, mi is a többiek baja - velem együtt. Minden hozzászólóval egyetértek. Attól hogy egy kisfiú olvasni stb tud az oviban, attól nem lesz szuperokos. Minden kisgyerek imádnivaló, okos, értelmes, ill. valamiben általában ki is tűnik a többi közül. Mindenkinek a sajátja a legszuperebb-szebb-okosabb stb... ez is termmészetes, de ezt hangoztatni, visszatetszést kelt. Ill. miért szempont az ajándéknál hogoy szuperokos?? Ha nem lenne az, nem érdemelné ugyanazt az ajándékot? Nem az okosság alapján kell ajándékot választani, hanem az alapján, hogy te, aki minden nap együtt vagy a saját gyermekeddel, te ismered őt a legjobban, és pontosan tudod, mi tenné boldoggá!! Azt vedd meg neki és kész. Az ilyen fórumindítás sok hűhó semmiért, azért van, hogy világgá kiálthasd a gyermeked iránti elfogult szereteted, amivel egyébként nincs baj (mármint az elfogult szeretettel), csak sok ember az efölött érzett irritációját nem fogja tudni magában tartani. És ezt tényleg teljesen jó szándékkal mondom. Ill. amiért most hozzászólok, hogy remélem, a gyermeked azért a "földön tartod", és nem mondod el minden nap neki, hogy ő a legokosabb szupergyermek, mert ezzel komolyan árthatsz neki. Az én gyerekem is okosnak gondolja magát (nem azért mert mi hajtogatnánk neki, de ez óvodás korban egy tipikus dolog, hogy büszkék magukra, a tudásukra, "kérkednek" stb), de őt kimondottan néha le kell szállítani a földre, hogy drágám, minden anyának-apának a sajátja a legokosabb-legszebb, a többi ovistársad ugyanolyan különleges mint te, csak nem számunkra, hanem a saját szülei számára. Egyébként nemrég voltunk szülői értekezleten a kisfiam jövendő iskolájában, a tanárnő kimondottan kérte, semmiképpen ne erőltessük a gyereknél az idő előtti írás-olvasást, mert először unatkozni fog emiatt az iskolában, utána pedig amikor a többi utoléri őt, le fog maradni, mert addigra megszokja, hogy neki nem kell úgy figyelni, részt venni, mert ő már tudja a dolgokat. Remélem nem bántottalak meg, de jó lenne ha ezeken a dolgokon elgondolkoznál. Gratulálok egyébként a Gyerrmekedhez és sok boldogságok Nektek!
57. Hexike
2014. jún. 2. 12:59
Egy saját órát, amit ő választhat ki, vagy egy naplót, amibe beleírhatja a gondolatait. Esetleg egy gyakorlós füzetet (tele érdekes, játékos, fejlesztő feladattal) :)
2014. jún. 1. 22:47

Nem tudom, hogy a mostani kisfiuknak milyen játékai, harcosaik vannak, és szinte a fiam 10-12 éves koráig vagy egy Batmant, vagy Power Rangert vagy a Csillagok háborujából valamilyen figurát/szereplőt vettem. -és ezekkel mindig nagy sikerem is volt, nagyon szerette őket.

Azért hogy tud irni olvasni, még szerethet játszani, gondolom, hogy igazi 5-6 éves kisfiú, nem kellene kis " koravénként" vagy kis " tudósként" kezelni, Én fiam is tudott olvasni 4-5 éves korától, én is, de egyáltalán nem foglalkoztunk vele, tudott és kész, azért korának megfelelő életet élt.

55. bibordio (válaszként erre: 44. - Era06)
2014. jún. 1. 17:02
Azt hiszem, ez a legjobb ötlet. Magam nehezen tudnék bármit ajánlani, gyakran van ilyen dillemma az életünkben és egyre nehezebb venni valamit, hiszen a korának megfelelően szerencsére szinte mindene van. A büszkeség a teljesítményére talán elég elismerés - meg egy fagyi, ami mellett megbeszéljük.
2014. jún. 1. 14:26
Én is azt mondanám amit takarítós. Lego.
53. trapiti (válaszként erre: 52. - Ekka)
2014. jún. 1. 13:01

Sokkal fontosabbnak tartanám, hogy az óvónénik és a csoport az utolsó együtt töltött napokban, a csoportösszevonások előtt, el tudjon búcsúzni egymástól, vagy ha vegyes csoport, akkor elbúcsúzzanak attól aki iskolába megy. A felhajtásnak szülőkkel, viárggal, ajándékkal nem sok értelme van... a lényeg az lenne, hogy a gyerekek megéljék, hogy elköszönnek, lezárnak valami és valami újat kezdenek.

Amikor mi lejöttünk az oviból, az óvónéni és a csoport csináltak egy kis búcsúztatót a lányomnak, ajándékba pedig egy kis könyvet kapott, amibe minden gyerek rajzolt valamit. Azóta az egyik legféltettebb kincse, többet ér mint ha ott lett volna ezer szülő között a ballagáson aztán meg kapott volna valami játékot...

52. Ekka (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2014. jún. 1. 12:56
Ez így van! Kedden évzáró+ballagás, majd szerdától júni.23-ig ovi! Majd júli. közepétől újra, augusztusig! Szeptembertől meg suli!
2014. jún. 1. 11:32
Vagy ha van kert, egy nagy trambulin :) Nem is olcsó, jó családi ajándék, tuti siker és hasznos is :)
50. trapiti (válaszként erre: 49. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 1. 11:31

Iskolatáskát szerintem nyugodtan megkaphatja amit használni is fog, és nem si olcsók a jobbak, úgyhogy akár családi ajándék is lehet egy olyan aminek örül is és jó a kialakítása is...


Ceruzák, írószerek: egy normális családban a 6 évesnek ezek már rendelkezésére állnak, tehát hacsak nem különösebben vonzódik a különböző rajzeszközökhöz, akkor nem hiszem, hogy jó ajándék... (nekem lányom van, de egy új csillámfilc készéet vagy hasonló mindig lázba hozza, a fiúknál nem biztos hogy így van...)


A Lego kézenfekvő ötlet szerintem, és nem lehet nagyon mellényúlni ha a gyerek szereti :)

Ami hasonló, nem egy vagyon és nálunk nagyon bejön, az a Jáva építő. Kisfiúnak szerintem még a szerelős fém építők is nagyon jók... Esetleg valami komolyabb társas vagy kinti játék amit együtt tud játszani a család (nálunk nagy kedvenc gyerekeknél, felnőtteknél egyaránt az a fajta tenisz játék, ahol a labda egy állványra kötött zsinóron van...)

Komolyabb ajándék lehet egy fényképező...

A sakk is jó ötlet, de csak akkor ha van aki leüljön a gyerekkel foglalkozni és játszani, önmagában a készlet semmit nem ér. Nálunk a logikai játékok is nagyon bejönnek, ha szereti az ilyesmit... Esetleg Logico készlet, az van nagyobbaknak valü is, lehet az értelmi szintjéhez igazítani. (Bár ezek lehet hogy már vannak, ballagástól függetlenül. Az ember nyilván próbálja az ajándékozást alkalomhoz kötni, de nálunk az értelmesnek és jónak tartott dolgokat akkor is megkapja ha nincs alkalom, nem tudom másnál hogyan van) :)

49. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Ezti)
2014. jún. 1. 11:17

Iskolatáskát, felszereléssel / ceruzák, néhány füzet /

De nem azt, amivel a suliba fog járni....csak úgy, pl. a nyárra, ha ennyire szereti.

Vagy LEGÓ minden mennyiségben, idősebbnek is mehet!:))

48. Highlander73 (válaszként erre: 39. - C3b5778d88)
2014. jún. 1. 10:37
Én is úgy gondolom hogy a saját gyermekét az édesanyja/apja ismeri a legjobban!
47. trapiti (válaszként erre: 41. - Loch ness)
2014. jún. 1. 10:31

Hát igen... ha leírja valaki, hogy a gyereke kimagaslóan értelmes, azt támadják. Irigység gondolom, nem kell foglalkozni vele.

Persze abban is van valami, hogy az ovis ballagás ugyanolyan a buta gyereknek is, mint az okosnak... és az ajándék sem biztos hogy attól függ, mennyire okos, így azért megértem azt is, akiben ellenérzést kelt, ha valaki olyan témában emeli ki a gyerek okosságát amiben egyébként nem számít, hogy okos-e.

Az hogy ír-olvas, szintén nem számít, attól még nem biztos, hogy pont egy könyvnek fog legjobban örülni. Az enyém is ír-olvas már régen, de ettől még nem egy füzetnek örül legjobban :) Könyvnek igen, de főleg akkor ha együtt olvassuk...

46. trapiti (válaszként erre: 45. - Tündér74)
2014. jún. 1. 10:26
Ezt jobbnak tartom, mert akkor már valós búcsúzásról szól a dolog... Bár gondolom így is vannak akik még az ovis szünet után visszamennek augusztusban, amíg nem kezdődik az iskola...
45. tündér74 (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2014. jún. 1. 10:21
Mondjuk nálunk az utolsó óvodai napon(jún.13.) van a gyerekek búcsúztatása,nem is értem, hogy a legtöbb oviban miért hónapokkal előtte...
44. era06 (válaszként erre: 1. - Ezti)
2014. jún. 1. 10:17

Semmit.

Ne szokja meg, hogy bizonyos alkalmakhoz neki "szuper" ajándék jár. Nem az ajándéknak kell megfelelnie. Menjetek el egy kalandparkba, ahol együtt a család. Ő is tud játszani, és ti is, új élményeket tud szerezni. Évek múlva, szívesen emlékszik majd egy ilyen élményre vissza.

De, ha minden áron tárgyat akarsz, akkor a puzzle.

Jót tesz az agyacskájuknak.

2014. jún. 1. 10:15
A 39. hozzászólásra gondoltam...
2014. jún. 1. 10:14

Egy hete ballagott a fiam az oviból. Pici csokrot kapott (mert imád minden virágot) és sütöttem egy finom epres krémest. A nagyszülők is megnézték a ballagási műsort, de előre megmondtam nekik, hogy semmi felhajtást nem csinálunk, ne hozzanak semmilyen ajándékot. Kaptak tőlük csokit. Nálunk ennyi volt a ballagás.

Viszont, hogyha te szeretnél ajándékot adni, (nem tudom, hogy hol laktok) legokiállításra is elmehetnétek együtt. Biztosan nagy élmény lenne az egész családnak.

2014. jún. 1. 10:14

Elég szomorú lett ez a fórum... Egy anyuka ötletet, segítséget várt, erre ahelyett, hogy a kérdéssel foglalkoznának, szinte mindenki lebunkózza. Az meg külön bántó, hogy ilyen vitriolos megjegyzéseket kapott a "szuperokos" jelzőre. Miért kell elrontani az örömét és a büszkeségét? Azonkívül még az is lehet, hogy tényleg szuperokos a gyerek, de miért kell ezt bebizonyítania? A kérdés egész más volt...

Az utolsó hozzászólónak: azért teszi fel az anyuka itt a kérdést, mert a fórumok pont erre valók...

40. 408020f45e (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2014. jún. 1. 10:06

Egyet értek! Ha jól emlékszem az óvodai ballagásomra matrózruhát kaptam és tényleges ballagás volt, mert az oviból átballagtunk az iskolába. Aztán évnyitó volt. Az általános iskolai ballagás pedig teljesen szolid volt, 1 szál szegfűt kapott mindenki a tarisznya mellé, nekem még a szüleim sem voltak ott, a termekben körbementünk, díszbeszéd és kész. A középiskolai ballagásom már nagyobb felhajtás volt, városi szinten 5 középiskola végzős diákjai kapcsolódtak össze a ballagás során, aztán elköszönés és haza mindenki. A diplomaosztóm után már elmentünk ebédelni, de ajándéközönről szó sem volt.

Pedig, "normális" polgári családból származom. Szóval van aki nagyon megadja a módját, van aki nem. Pont úgy, mint az esküvőknél. Van aki utána akkora lakodalmat csap, van aki szolidan elintézi és a adott keretet másra használja fel.

Kinek mi tetszik, mit bír el, mi a szokás? Van aki a nagy felhajtást tartja megfelelőnek és úgy nyugodt, van aki másképp gondolja.

2014. jún. 1. 09:59
Ez nem az első fórum már ebben a témában. Szerintem a szülőknek el kellene tudni dönteni segítség nélkül hogy szeretnék-e ajándékozni a gyereket az ovis ballagás alkalmából, és ha igen, mit adnának neki. A saját gyerekét csak a szülő ismeri a legjobban, nem idegenektől kellene tanácsot kérni.
38. bdf78cc352 (válaszként erre: 1. - Ezti)
2014. jún. 1. 09:57
hÁT EGY BELVÁROSI LAKÁS , HA KEVÉSSÉ VAGY TEHETŐS EGY JÓ AUTÓ.Na nem egy picike, inkább egy lendkerekes nagyobbacska:)
37. bdf78cc352 (válaszként erre: 1. - Ezti)
2014. jún. 1. 09:55
Ne ba@@.. mit vennél? NEM ÉRETTSÉGI VAGY DIPLOMA OSZTÓ:)))))))
2014. jún. 1. 09:53
Amúgy elég furcsa ez az óvodai ballagás dolog, mert a legtöbb gyerek még akár két hónapot is jár óvodába... az ovik felében június közepétől a másik felében meg július végétől van nyári szünet, de a legtöbb gyerek szülei nem tudják megoldani a 3 hónapos nyári szünetet. Szóval furcsa nekem, pénteken ballag, nagy búcsúzkodás, aztán hétfőn megy oviba tovább...
35. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - 25800e2d09)
2014. jún. 1. 09:50
:DDD
34. 25800e2d09 (válaszként erre: 30. - Ekka)
2014. jún. 1. 09:44
akkor te is kapsz majd lego-t jó? de csak ha jó leszel :D
2014. jún. 1. 09:44

Mi az unokáinknak jelképesen 1.osztályos füzetet, ceruzát, színest, apró dolgot vettünk.


Amúgy az én fiam is tudott írni, olvasni, mert eltanulta a nagyobbiktól, de nem tartottam soha szuperokosnak. Az unokáim is tudtak már írni, olvasni, mikor elkezdték az iskolát. Ez ma már szerintem sok gyereknél így van.

2014. jún. 1. 09:41
Egyébként ha a Lego-t szereti, akkor azzal nem lőhetsz mellé. Te tudod, mi van már meg, és mennyi fér bele a keretbe, Lego-ból elég széles a választék árban is.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook