Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai ballagásra, írni/olvasni tudó, okos kisfiúnak mit vennél? fórum

Óvodai ballagásra, írni/olvasni tudó, okos kisfiúnak mit vennél? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
91. a0c1361e44 (válaszként erre: 84. - Trapiti)
2014. jún. 3. 15:04

Ezzel kapcsolatban pedig azt gondolom, hogy aki nem átlagos képességű, ott gondok voltak a terhesség alatt, de ők ugye már nem átlag gyerekek.

Pl. egy pajzsmirigy alulműködéses várandós anyuka, ha nem kap megfelelő kezelést, akkor bizony a gyereke gyengébb lesz szellemileg, vagy ha valaki nem vigyáz magára, hanem magába dönt sok-sok piát várandósan.

Én nem az ilyenekről beszélek, hanem a tök átlagos gyerekről. Az enyémről a tietekről, akik megkapták azt amit kellett. Lehet jobb az egyik a másiknál valamiben, de ettől a másik nem lesz buta.

90. trapiti (válaszként erre: 87. - A0c1361e44)
2014. jún. 3. 15:03
"Minden gyerek egyforma esélyekkel indul" - ez nem igaz. Mindenki más eséllyel, más adottságokkal indul. Sok múlik a szülőn és a környezeten, hogy ebből mit hoz ki, de a "csomag" amivel indulunk különböző. Lehetett volna az én családom akármilyen, sose lett volna belőlem operaénekes vagy balerina, hiába lett volna fontos nekik. És 80-as IQ-ból ha megfeszül se fog senki 160-at csinálni...
89. trapiti (válaszként erre: 81. - Emagdi)
2014. jún. 3. 15:01

Nem rosszabb a buta sem, nyilván :) De az okos gyerekre sem igaz, hogy csaki elkényeztetett, pökhendi alak lehet, a szülővel együtt. Meg amúgy is, ki szerint jobb vagy rosszabb? Szerintem jó ha okos egy gyerek, másnak teher lenne ugyanez és egyszerűbb egy átlagossal.

Aztán persze vannak olyanok is, akiknek minden képességük átlag alatti, kár lenne tagadni... attól, hogy rossz matekból még nem lesz jó sportoló ;) és vannak szerencsések akik meg több területen is kiemelkedőek, az élet már csak ilyen. Álszent dolog azt állítani, hogy mindenki jó valamiben, mert nem igaz. Inkább az igaz, hogy mindenki megtalálhatja azt a tevékenységet, amiben ő önmaga többi képességéhez viszonyítva jó és ami örömet okoz a számára.

88. 72497ec515 (válaszként erre: 86. - Trapiti)
2014. jún. 3. 14:59
Hát bocsi! Örüljünk neki hogy ilyen okos a kisfiú nem ?
87. a0c1361e44 (válaszként erre: 81. - Emagdi)
2014. jún. 3. 14:57

Mert ezt kapta a környezetétől.

Minden gyerek egyforma esélyekkel indul, hogy mi lesz belő, az a környezetétől függ. Ha a szülőnek nem fontos, hogy a gyerek tudjon helyesen írni, mert úgy is kijavítja a word, akkor a gyerek nem is fog helyesen írni, akár felnőttként sem, mert neki lehet fontosabb lesz, hogy fel tudjon emelni egy 120 kg-os zsákot, mert náluk az volt az elvárás. Ha az ilyen gyerekeket átraknák egy olyan családba, ahol fontos a szellemi tudás, akkor ő is lehetne okos.


És igen, aki bunkó, az azért az, mert ezt látta...

86. trapiti (válaszként erre: 85. - 72497ec515)
2014. jún. 3. 14:55
Ez már valóban messzire visz a témától :)
85. 72497ec515 (válaszként erre: 84. - Trapiti)
2014. jún. 3. 14:45
Persze főképp ha ezt a mamlaszt tömjük bele. Le kell ülni vele tanulni ösztönözni kell ha ő maga még nem látja be hogy ez az ő érdeke. A másik az hogy amikor egy 2 tanulót mindenáron középiskolába taníttatják a szülők , de minek végig bukdácsolja a 4 évet?? Lehet ő egy szuper lakatos lenne , az érettségivel meg mit ér felveszik a Tescó-ba pénztárosnak??
84. trapiti (válaszként erre: 80. - 72497ec515)
2014. jún. 3. 14:41
Igen, fontos a szorgalom is, de ettől mèg igaz, hogy vannak akik gyenge képességekkel vannak megáldva. Van aki hiába szorgalmas, sose éri be még az átlagot sem.
83. 72497ec515 (válaszként erre: 82. - Emagdi)
2014. jún. 3. 14:41
Ez köztudott!!
82. emagdi (válaszként erre: 80. - 72497ec515)
2014. jún. 3. 14:38

persze, minden készséget lehet fejleszteni. az iskolai oktatás azért pont azon alapul, hogy egy átlagos szorgalommal BÁRKI számára elsajátítható tudást próbál a fejekbe tölteni.


itt most arról volt szó, hogy vannak, akiknek bizonyos dolgokhoz jobbak az adottságaik, mint másoknak.

81. emagdi (válaszként erre: 76. - A0c1361e44)
2014. jún. 3. 14:35

hát, ez attól függ, hogyan definiálod azt, hogy "buta" :)

ha azt érted alatta, hogy van, akinek inkább a fizikai képességei magasabbak, nem az értelmi képességei, akkor vannak buta emberek.

persze ez még nem azt jelenti, hogy a "buta" az rosszabb, mint a "nem buta". :))


bájdövéj azért az elég érdekes logikailag, hogy azt állítod, buta gyerek nincs, csak buta szülő.

ezek szerint a felnőtté válással a gyerekek egy része elbutul? vagy ez ugyanolyan, mint hogy minden gyerek cukifalat, kisangyalka, ezzel szemben a felnőttek 80% bunkó szemét? (ezt nem tőled idéztem, de feltűnően ez szokott kiütközni az emberek véleményéből... sosem értettem akkor ez hogy van :D)

80. 72497ec515 (válaszként erre: 79. - Trapiti)
2014. jún. 3. 14:33
szorgalom nagyon sokat számít szerintem , nekem is volt osztálytársam aki kicsit sem volt okosnak mondható ,de iszonyatosan akarta szorgalmas volt vért izzadt a 3-kért ,de nem is bukott meg sohasem (más kirázta a kezéből a 3-st!)
79. trapiti (válaszként erre: 76. - A0c1361e44)
2014. jún. 3. 14:30
Hát szerintem meg vannak buta emberek, felnőttek is, gyerekek is. És ez nem feltétlenül a tanulás mennyiségén múlik.
78. trapiti (válaszként erre: 75. - Loch ness)
2014. jún. 3. 14:26

Vannak akiket irritál ha az ember ki meri mondani hogy okos a gyereke. Irigyek, kekecek és azt gondolják alaptalan kérkedés.


De gondolom nálatok az oviban is látszik már hogy melyik gyerek okos , vagy hogy ki miben jó.

2014. jún. 3. 14:26
Legós füzetet ,vagy táskát ha van legós én azt vennék vagy esetleg legós tornazsákot :D
76. a0c1361e44 (válaszként erre: 74. - Emagdi)
2014. jún. 3. 14:24

Igen, de attól hogy más képességei erősebbek egyes gyerekeknek, mint másoknak, attól még nem buta.

buta gyerek nincs, csak buta szülő, mert nem foglalkozott eleget a gyerekével, nem érdekelte, hogy tanul e, stb.

2014. jún. 3. 14:14
Még mindig nem értem, miért baj, ha szuperokosnak tartja a gyerekét a fórumindító. Nem kérkedett vele, nem írta azt, hogy "okosabb az enyém, mint a tieitek", egyszerűen megjegyzte és örül neki. Még egyszer kérdezem: miért kell lehurrogni, és elrontani az örömét? A mi tisztünk eldönteni, jól látja-e? Ő tanácsot kért és (főleg) lebunkózásokat kap. Az, hogy visszatetsző lenne, ha valaki a gyereke okosságát hangsúlyozza, az egy ilyen ad hoc fórumon nem állja meg a helyét. Egy állandó beszélgetőkből álló fórum már más, és egy "élő" társaság is. De ez egyik sem a kettő közül.
74. emagdi (válaszként erre: 72. - Trapiti)
2014. jún. 3. 13:58

teljesen igazad van amúgy, csak azok kedvéért, akik egyből magukra veszik, fogalmazzunk úgy, hogy mindenki (gyerek is, felnőtt is) másban tehetséges, van, akinek a logikai készsége fejlettebb, van, akinek a beszédkészsége, van, aki jóval gyorsabban tud futni, mint mások, vagy kiemelkedően szép és kedves.

egyik sem jobb, vagy rosszabb, mint a másik, de tény, hogy másfajta ajándékoknak örülnek már gyerekként is.

73. trapiti (válaszként erre: 69. - A0c1361e44)
2014. jún. 3. 13:38
Messzire mutat, de még valami (és nem is feltétlenül ennek a fórumnak a témája): az iskolai mérce (legalábis Magyarországon) alig egy-két féle képességet mér, tehát az iskolai beválás alig-alig függ össze a gyerek képességeivel sajnos.
72. trapiti (válaszként erre: 69. - A0c1361e44)
2014. jún. 3. 13:36

Ne mondd már, hogy szerinted minden gyerek vagy minden ember egyformán értelmes... álszent hozzáállás.

Ha buta lenne, akkor egy csomó játéka nem lenne, vagy más lenne, mint így. Persze egy csomó meg ugyanaz lenne, mert egy babához nem kell túl sok ész nyilván... bár pl. fantázia meg kreativitás mégiscsak kell, hogy élvezetes legyen a játék vele.


A képességekkel kapcsolatban: tévedésben vagy, rengeteg dolog látszik már óvodás korban, azzal együtt, hogy a gyengébb képességek is fejleszthetőek és a tehetség is elvész ha nem gondozzák. De ettől még nagyonis látszik, hogy kinek mi az erőssége. És az is, ha valaki több területen is gyenge, akár buta.

71. emagdi
2014. jún. 3. 13:33
tabletet, nyilván valami egyszerűbbet, nem a 200ezer forintos kategóriából.
70. trapiti (válaszként erre: 68. - A0c1361e44)
2014. jún. 3. 13:32

A játékokat általában megfeleltetik 1-1 életkornak, nyilván ez csak hozzávetőleges, de mindenképpen jelzi, hogy bizonyos játékokhoz el kell érni bizonyos értelmi szintre. Az én gyerekem pl. kifejezetten jó a logikai játékokban, olyanokkal játszik amik akár felnőtteknek is kihívást jelentenek. Neki egy ilyen játék örömet okoz, de egy olyan gyereknek aki nem tud mit kezdeni vele, semmit nem fog jelenteni. Nyivlán fordítva is igaz, hiába vennék egykereű bicajt a lányomnak, nem örülne neki, emrt nem tudná megtnaulni használni. Szerintem nincs abban semmi bántó amit írtam, az ajándékválasztásnál, játékvásárlásnál figyelembe kell venni a gyerek képességeit.

Természetesen figyelembe szoktuk venni hogy mit szeretne, de azt is hogy mi mit tartunk jónak. A gyerek nem mindig azt szeretné elsőre (mondjuk egy játékbolt kirakata előtt állva, vagy - már aki néz tévét - a tv reklám alapján) amivel később valóban jót fog játszani. Össze kell hangolni a gyerek igényeit a szülő elképzeléseivel szerintem. Azzal, hogy ki hogyan választ játékot, mit kínál a gyereknek, át is ad egyfajta szemléletet, ami szerintem nem midegy hogy milyen.

69. a0c1361e44 (válaszként erre: 66. - Trapiti)
2014. jún. 3. 12:14

Egyébként te mit vennél a buta gyerekednek? És mitől buta a gyereked?


Szerintem a képességek majd csak a suliban derülnek ki, ugyan is ott van egy mérce, aminek meg kell felelni. Ovis korban elég nehéz rájönni, hogy a gyerek milyen képességű lesz.


Ha arra gondolok, hogy a fiam képtelen volt a labdát elkapni, eldobni, elrúgni ovis korában, abból azt következtethettem volna, hogy béna, de nem az, mert egész jól focizik:)

68. a0c1361e44 (válaszként erre: 66. - Trapiti)
2014. jún. 3. 12:08

Nem hinném. Ha játékról van szó, akkor ugyan az kell mindkettőnek, illetve, ha a képességeiket szeretnénk fejleszteni, akkor is célszerű nem különbséget tenni. A jó szülő vegyesen vesz a gyerekének ajándékot vesz olyat is, ami fejleszti a még ki nem alakult képességeket, illetve olyat is, ami semmit nem tesz. Épp úgy szükséges a labda, a sakk, a barbi, kisautó, a könyv, stb. Az egyik ezt fejleszti, a másik azt. Egy 6 évesnél meg pláne nem kell semmi ilyet nézni, csak azt, hogy gyerek és mit szeretne. Annak kiderítésére, hogy mit szeretne a gyerek van egy szuper jó módszer: figyelni kell rá, mert a gyerek hajlamos arra, hogy elmondja vágyait.

Pl. a Háború és béke bőrkötésben klassz ajándék, ha szeret olvasni a gyerek, és persze ez a gyerek legyen 14 éves minimum, de legszívesebben többet írnék korban, ha a mostani szuperokos gyerekekre és fiatalokra gondolok....

67. andi6020 (válaszként erre: 66. - Trapiti)
2014. jún. 3. 11:52
Szép hozzászólás.
2014. jún. 3. 11:43
Azért abban van valami, hogy másképp kell ajándékot választani egy értelmes gyereknek mint egy butuskának.
65. Iculi71 (válaszként erre: 62. - A0c1361e44)
2014. jún. 3. 11:17
:)
64. Iculi71 (válaszként erre: 63. - L.luiselotte)
2014. jún. 3. 11:16
Teljesen igazad van! És egyébként is: szerintem a legfontosabb hogy milyen lesz a szíve, jelleme, hogy milyen ember válik majd belőle!!! Van sok jóeszű, de jellemtelen ember. Az ész, az csak egy dolog. Azt szeretném hogy a gyerekem majd boldog ember legyen. Hogy ezt autószerelőként vagy egyetemi professzorként éri el, nekem mindegy... ő találja meg a számítását. De ez már nagyon off téma, bocsánat mindenkitől.
63. l.luiselotte (válaszként erre: 58. - Iculi71)
2014. jún. 3. 10:34

Aki meg nem olyan " szuperokos" az nagy valószínűséggel ügyesebb. Ritkán van minden egy helyen.Azzal hogy okos a gyereke, jóérzésű szülő nem vág fel, mert

- lehet, hogy a másik is ugyanolyan tudással bir,

csak a szülő magában tudja tartani,

- megutáltatja azokkal a gyereket, akik gyengébb képességűek, de lehet hogy ügyesebbek és talpraesettebbek és bosszút állnak majd a kis okoson.

Alsótagozatban fiam egyik osztálytársnője elég gyenge tanuló volt,d e az anyuka eszméletlen büszke volt arra, hogy legalább náluk mindig rend van, mert a kiscsaj igaz hogy nem tanul de otthon sokat segit.

62. a0c1361e44 (válaszként erre: 58. - Iculi71)
2014. jún. 3. 10:20

Igen, ez kb. olyan, mint amikor a szülő produkáltatja a gyerekét mások előtt. Ez mindenkinek kínos, csak a szülőnek nem. Mert, hogy mondjam el neki, hogy ettől nem lesz szebb, okosabb, ügyesebb számomra az ő gyereke. A gyereknek is ciki az ilyen, mert esetleg nem akarja megtenni, amit a szülő kér, akkor a szülő beég, illetve a gyerek tudja, hogy mások mit gondolnak.

Ha spontán tűnik ki valaki, akkor az jó, de ha erőltetésre, az nem.


És persze van az is, hogy sokak gyereke nem szuperokos, de attól függetlenül egy imádnivaló gyerek, akit nem az eszéért szeretnek:)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook