Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai anyák napja! fórum

Óvodai anyák napja! (beszélgetős fórum)


1 2
34. rabankari (válaszként erre: 33. - Rabankari)
2023. máj. 5. 21:33
Bocs, nem láttam,hogy már nem aktuális, mert már túlestetek rajta.
33. rabankari (válaszként erre: 8. - Eszti79)
2023. máj. 5. 21:31

Dehogy!

Olyan ari lesz,hogy elolvadsz!

Inkább az lehet majd probléma,ha rajtad látja,hogy esetleg ciki,hogy nem megy olyan jól.

Beszéld meg vele előtte,hogy nem baj ha nem tökéletes és ha csak pár szó megy,akkor is imádod,hogy kiállt oda és még ajándékot is készített neked!

Amúgy sok gyerkőc,aki tudja sem meri mindig elmondani:-)Annyira édesek!

32. andi6020 (válaszként erre: 19. - Eszti79)
2023. máj. 5. 15:57
Hát, nálunk apukával gyakoroltak.
31. Sirga (válaszként erre: 3. - Eszti79)
2023. máj. 5. 15:09
A lányomnál így volt. Amikor odaértem - én is ebéd után mentem érte -, akkor kijött a csoportból a kislányom a virággal/ajándékkal, az egyik óvó néni kíséretében. Elmondta a verset, átadta az ajándékot. Aranyos, meghitt köszöntés volt. :)
30. Eszti79 (válaszként erre: 29. - PöttyösPanka)
2023. máj. 5. 13:38
Én mondtam az óvonéninek, hogy úgyse tudja a verset, de addig nem engedte haza a gyereket, míg nem mondja el!
29. PöttyösPanka (válaszként erre: 27. - Eszti79)
2023. máj. 5. 13:34

Azt hitted, megúszod, hogy a gyereked verset mondjon neked anyák napja alkalmából? Vagy azt hitted, megúszod, hogy szégyenkezned kelljen amiatt, hogy a gyereked nem tudja elmondani a verset?


Mellesleg felnőtt vagy. Nem megúszni kell, hanem közölni, hogy te nem kívánsz részt venni ebben, ezt tartsák tiszteletben.

28. Eszti79 (válaszként erre: 23. - L.luiselotte)
2023. máj. 5. 13:18
Nekem is fiam van! Öltözéssel nincs gond, a többi dettó! Amúgy ahogy elnéztem csak a lányok voltak csinibe! Mondjuk nem tudom, délelött kimentek az udvarra, alszanak akkor délutánra milyen lesz a ruhájuk! Mondjuk csinos ruhát se kértek!
27. Eszti79 (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2023. máj. 5. 13:14
Azt hittem, megúszom, de behívtak a csoportba, míg a többi gyerek wc-n volt alvás elött! Az óvonénivel elmondták a verset, vagyis a gyerekem két szót, mert nem volt ideje gyakorolni!
26. Eszti79 (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2023. máj. 5. 13:12
Na túl vagyunk rajta! Behívtak a csoportba, míg a többi gyerek wc-n volt alvás elött! Az óvonénivel elmondták a verset, vagyis a gyerekem két szót, mert nem volt ideje gyakorolni!
25. Eszti79 (válaszként erre: 20. - Pencil)
2023. máj. 5. 13:10
Kiöltözni se kellett! :(
2023. máj. 5. 12:54
Nem is baj, hogy mi idén lemaradtunk, mivel mindig van egy-két anyuka, aki fanyalog, aki jobban tudja, hogy mit hogyan kellett volna csinálni, akinek nem tetszik a vers, az ajándék, a helyszín, az időpont, stb., és ezzel elrontják a többi anyuka örömét. Pedig nálunk az óvónők olyan szeretettel készülnek. Csüggesztő, hogy ennek ellenére mindig vannak, akik nem tisztelik sem ezt, sem a gyerekek munkáját.
2023. máj. 5. 12:36

Ha egyéniben mondják el a gyerekek a verset, akkor szerintem hülyeség az ovit belekeverni, elég lett volna otthon felköszönteni anyukát.

Mondjuk nekem fiam van, nem pedig felöltözni , magát produkálni szerető lányom, a fiamnak már az oviba menés is terhet jelentett.( nekem is logisztikailag )

A többi gyerekre, produkciójára én sem voltam kiváncsi.

22. michelle.r (válaszként erre: 19. - Eszti79)
2023. máj. 5. 12:26
De ez most nem rólad szól, hanem a gyerekedről. Dobd félre, hogy neked mi lenne a furcsa.
21. michelle.r (válaszként erre: 11. - Eszti79)
2023. máj. 5. 12:24
Ne akard már ovis korában arra tanítani, hogy lehet megúszni dolgokat. Két dolgot tehetsz, rábízod a gyerekre, hogy mit mond neked, akár vers helyett is, vagy nem viszed be.
20. pencil
2023. máj. 5. 12:01
Szerintem meg pont jó ez az egyéni versmondás. Ezzel kizárják azt, hogy hasonlítgassák a kedves szülők a gyerekeket, meg kritizálják a ruházatukat. Enyém már nem pösze! A Pistike hogy selypít! Az enyém milyen gyönyörű volt a pörgős szoknyájában! A Lujzika micsoda idióta ruhában volt! És a Lajoska! Na annak a nadrágja mindent vitt! Na és Sári hajában az a masni!Stb.
19. Eszti79 (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2023. máj. 5. 11:57
Igazad van! Ez nekem nem jutott eszembe! mondjuk nekem furcsa lenne, hogy amit én tanítok azt mondja nekem!
18. Eszti79 (válaszként erre: 16. - Boldogzokni)
2023. máj. 5. 11:55
Igen, sorba állnak az anyukák!
17. andi6020 (válaszként erre: 8. - Eszti79)
2023. máj. 5. 11:32
Gyakorolhattatok volna otthon. Esetleg.
16. boldogzokni (válaszként erre: 10. - Eszti79)
2023. máj. 5. 11:19
Mondjuk ez szerintem is kissé furcsa. Kint sorban állnak? De így legalább nem fog feltűnni senkinek, hogy a te gyereked mit csinál, mond-e verset vagy sem.
15. Eszti79 (válaszként erre: 14. - PöttyösPanka)
2023. máj. 5. 10:58
Nincs semmi probléma, csak kíváncsi voltam máshol hogy zajlik!
14. PöttyösPanka (válaszként erre: 13. - Eszti79)
2023. máj. 5. 10:56
Akkor mi a probléma? Nem kötelező részt venni az ovison.
13. Eszti79 (válaszként erre: 12. - PöttyösPanka)
2023. máj. 5. 10:50
Szerintem itthon még "meghitebb" is!
12. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - Eszti79)
2023. máj. 5. 10:33
Nálunk volt műsor, és a lányom szeret is szerepelni. De mivel sajnos beteg, így nem vettünk részt az ovis anyák napján. Ellenben a kislányom rajzolt nekem egy képet, és itthon elmondta a verset, amit az oviban tanultak az alkalomra. Kihagyott pár sort, de így is imádom. Semmit sem vont le az értékéből, hogy nem az ovis műsor keretein belül, és nem tökéletesen mondta el a verset.
11. Eszti79 (válaszként erre: 9. - Kacsahercegno)
2023. máj. 5. 09:59
Ha nem egyszerre mondják kórusban akkor tűnik fel jobban, akkor elég tátognia! :)
10. Eszti79 (válaszként erre: 9. - Kacsahercegno)
2023. máj. 5. 09:57
Az anyukák egyesével mennek be a csoportba és úgy mondják el a verset, míg a többi gyerek ott játszik mögötte! Nekem ez nem tetszik, akkor ennyi erővel itthon is elmondhatja, nem kell azért visszamenni az oviba!
9. Kacsahercegno (válaszként erre: 8. - Eszti79)
2023. máj. 5. 09:51
Én még mindig nem értem, mi az hogy egyesével mondanak verset, nem mindenkinek? Akkor hogy fog jobban feltűnni? Nem akkor tűnne fel ha mindenkinek mondanák? Meg egy óvodásnál tényleg olyan szégyellni való dolog, hogy nem készült fel egy nyamvadt versből? Majd lesz még alkalma évekig tanulni, készülni, gondolom te akkor is szeretni fogod, ha nem mondja el hibátlanul az anyák napi verset... Meg nem hiszem, hogy ettől elmenne a kedve, magyarázd el neki, hogy ennél vannak fontosabb dolgok. Meg hogy nem mindenkinek kell szeretnie szerepelni, és nincs azzal semmi baj, ha ő nem szeret...
8. Eszti79 (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2023. máj. 5. 09:42
Szerintem félre értettél! Nem baj, hogy délután van az anyák napja, szívessen visszamennék, azzal van bajom, hogy a gyerekek nem műsort adnak elő, hanem csak az anyukájuknak mondanak verset nem mindenkinek, így jobban feltűnik, hogy az én gyerekemnek nem megy, hiszen nem volt rá alkalma, hogy gyakorolja! Elmegy a kedve a szerepléstől!
7. andi6020 (válaszként erre: 3. - Eszti79)
2023. máj. 5. 09:34

Ja, hogy azért indult a fórum, mert morogni van kedved?

Hihetetlen, hogy van akinek semmi nem jó.

Mi lenne, pozitívan állnál az egészhez, ha nem ragasztanád rá a hisztidet a gyerekre?

Lehet élveznéd. Te is, meg a gyerek is.



Amúgy szerinted mi lenne az ideális?

Tartsanak egy ünnepséget délelőtt azoknak, akik délben elviszik a gyereket, és egyet külön délután azoknak, akik képesek dolgozni, és nem mennek el emiatt szabira? Vagy hogy?

Azért az átlag ekkor ér rá inkább.

6. boldogzokni (válaszként erre: 5. - Eszti79)
2023. máj. 5. 09:33
Nem baj, ha csak annyit mond, szeretlek anyu, akkor is el fogsz olvadni :D
5. Eszti79 (válaszként erre: 4. - Boldogzokni)
2023. máj. 5. 09:21
Épp az a bajom, hogy nincs müsor csak egyesével mondanak verset az anyukájuknak, és átadják a meglepit! Nem egy szereplős típus, főleg, hogy több mint egy hétig nem volt oviba nem is készült fel rá!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook