Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni, ha az óvónő dohányzik az ovi területén? fórum

Mit lehet tenni, ha az óvónő dohányzik az ovi területén? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. 4de07ed93f (válaszként erre: 43. - Piroska52)
2021. márc. 13. 22:11
Nem kotelezo ovononek menni, mehetsz atomfizikusnsak is.
46. Charlize (válaszként erre: 40. - Channa*)
2021. márc. 12. 22:03

Azzal nincs baj. Ott megteheti.


Nem én írtam ki a fórumot!!!

45. Charlize (válaszként erre: 41. - Channa*)
2021. márc. 12. 22:02

Nem, nem nyaraltam ott.

Viszont te ritka undok vagy minden fórumon mostanában. Pedig maga vagy a tökély. Vmi nem kerek? Mesélj!

44. kisj (válaszként erre: 36. - Zsofi_876)
2021. márc. 12. 20:50
Ha ennyire undorítónak tartod, akkor miért dohányzol ismét?
2021. márc. 12. 20:41

Nem semmik vagytok.

Úgy bezavarnálak benneteket egy csoportnyi gyerek közé,na ott okoskodhatnátok.

42. Ave3 (válaszként erre: 37. - Charlize)
2021. márc. 12. 20:30

Én nem vagyok dohányzó, de ennél azért rosszabbakat is lát a gyerek. Megkérdezi, és ez tök jó, mert van alkalmatok megbeszélni hogy mi ez, és elmesélni hogy káros stb.


Mondjuk az ilyen felhangos beszologatas nagyon gáz. Vagy vállald fel hogy megkered őket hogy ne ott dohányoznak, vagy inkább mergelodj csöndben mert az ilyen nyanyas megjegyzés mindenkit csak idegesít akkor is ha pont igazad van.

Egyébként azt nem tudom hogy az óvónőknek hogy telik cigire, szerintem túl nagy luxus olyan fizu mellett.

41. Channa* (válaszként erre: 37. - Charlize)
2021. márc. 12. 18:32

Haha.

Nem nyaraltál idén Balatonföldváron?



Volt egy utálatos szomszédunk, aki ki akart minket dobatni az üdülőből.


Annyira szerencsétlen volt, hogy mindig a férjemet osztotta, aki csak annyit tudott mondani, hogy én nem dohányzok:DDD


A szálloda tulajdonosa elnézést kért tőlünk a kellemetlenség miatt.;)

40. Channa* (válaszként erre: 38. - Charlize)
2021. márc. 12. 18:27

És?


Gondolom a óvónéni a kijelölt helyen dohányzik.

39. 4de07ed93f (válaszként erre: 38. - Charlize)
2021. márc. 12. 18:22

Én is igy gondolom.

Tehát közoktatási intézményben ,tehát benn!! is.

2021. márc. 12. 16:33

Ajánlom figyelmetekbe a jogszabályt:


[link]

37. Charlize (válaszként erre: 28. - Ave3)
2021. márc. 12. 16:26

Az én fiam már megkérdezte 3 évesen, hogy mi az. A családban senki sem dohányzik. Mégis, felismeri a szagát utcán vagy amikor a szomszédból átjön a füst. ☹️ Vagy szól, ha lát vkit bűzrúddal.


Múltkor a futópálya mellett kialakított játszótéren szívta egy szülőkből álló banda. Le akartak fejelni a hímnemű egyedek, mert hangosan mondtam a minket kísérő ismerősömnek, hogy itt nem lehet jogszabály szerint.


Az egész terhességemet végig passzívdohányoztam napi 9 órában a munkahelyen. A régi rossz csukott ablakon is bejött a füst. Most sem jobb sokkal.

Az utcán rendszeresen megy előttem vki ezt a xart szívva.

Alsó szomszédtól felszáll az ablakból.

Itt csak a dohányzóknak vannak jogai! Pfujjj...

2021. márc. 12. 16:04

Mondjuk az engem is zavarna, ha cigiszagú lenne a gyerekem az ovónőtől; vagy azt a tömény bagószagot szagolná, ami áradhat róla/belőle.

Jó esetben van annyi benne, hogy cigi után fogat, arcot is mos, valamint rávesz egy "füstfogó" felsőt a benti ruhájára.

Mondom ezt úgy, hogy én is dohányzom ismét.

Még így is zavar, mosom minden cigi után magam, gyakran cserélek ruhát.

Sok évig nem szívtam, hát mit mondjak.... Undorító volt minden cigivel kapcsolatos szag: a füst, bőr/ruha/haj szaga, lehellet stb.

Szóval simán megértem, ha valaki hasonlóan vélekedik erről.

35. birebora (válaszként erre: 34. - Piroska52)
2021. márc. 12. 14:39
:D
2021. márc. 12. 14:34
Meghülyült ez a világ teljesen.
2021. márc. 12. 14:22
Kirúgni?
2021. márc. 12. 14:21

Fióka óvónői is cigiztek, ugy 20 évvel ezelőtt.


az egyik 90 körül van már, a másiknak szép gyerekei születtek, a gyerekeknek sincs semmi baja.

Sőt stikában fiam óvis társai is cigiznek.


UGYan mi bajuk lenne, gondolom az apák nagyapák szintén dohányoztak,.

31. Piroska52 (válaszként erre: 30. - Channa*)
2021. márc. 12. 14:08
Húúúúú, de sokat tudnék mesélni.
30. Channa* (válaszként erre: 29. - A32f396a94)
2021. márc. 12. 14:02

Jól van na!;)


Egyébként mostanában, amióta pandémia van, azt mondják az ismerőseim, hogy leginkább azok viszik oviba és bölcsibe a gyereküket, akik egyébként otthon vannak, azaz nem dolgoznak, van egy másik kisebb gyerekük...


És hiába kérik őket, hogy ha már megteheti ne vigye, főleg ne betegen, akkor is viszi, és ráadásul a gondozónő kezébe nyomja a gyógyszert, hogy adja be neki, ha újra lázas lesz, vagy újra hány, stb., és megsértődik, hogy nem veszik be az oviba, bölcsibe.


Aztán van a furfangos, mert ő már tudja, hogy az óvónéni és a gondozónő nem ad be gyógyszert a gyereknek, hanem hazaküldi, azok leviszik a gyerek lázát, bedobják az oviba és úgy csinálnak délután, mintha ma betegedett volna meg a gyerek és nem is tudtak róla.


Na, tudom, hogy a többség nem ilyen, de szerintem a többség nem is foglalkozik azzal, hogy az óvónéni dohányzik vagy sem.;)

29. a32f396a94 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2021. márc. 12. 13:02
"A szülő dolga a gyerek nevelése, az óvónéni, csak vigyáz rá, amíg anyuka a körmösnél, apuka a kocsmába ücsörög." - általában a szülők dolgoznak. De adjunk csak a sztereotípiáknak, amely szerint a nők csak a külsőségekkel foglalkoznak, míg a férfiak alkoholisták ;)
28. Ave3 (válaszként erre: 24. - Charlize)
2021. márc. 12. 12:56

És akkor majd az utcán is befogod a szemét ha valaki cigizik?

Szerintem a gyerekeket nem izgatja ilyen korban ez a dolog.

2021. márc. 12. 12:36
Komolyan az eszem megáll, hogy mit képzelnek egyesek, szegény, pisilni legalább kimehet?
26. Lávli* (válaszként erre: 24. - Charlize)
2021. márc. 12. 11:17
Szerintem mindenhol így van.
25. vivo44 (válaszként erre: 1. - 4de07ed93f)
2021. márc. 12. 11:15

Mit lehet tenni?

Azt lehet tenni, hogy amikor látod az ovónénit dohányozni, akkor odamész hozzá és megkérdezed, hogy a gyermeked hogyan viselkedik, hogyan fejlődik, milyen rossz vagy éppen jó dolgokat csinál, addig ameddig te a gyermekedet rájuk bízod. Hiszen neki lehet az egész napjában az az egyetlen 5 perce van pihenni és abban az 5 percben tudsz gyerekmentesen elbeszélgetni lazábban az ovónénivel.

2021. márc. 12. 11:15

Szerintem olyan helyre kell tenni a dohányzót, ahonnan nem a gyerekekre száll a füst és nem is látják az óvónőt. Ne legyen ez az ocsmány szokás természetes a gyereknek egy felnőttől!

Nálunk a bölcsi hátoldalán, az udvarral ellentétes oldalán van. Pont jó így! (Van ott egy gazdasági kijárat.)

23. Channa* (válaszként erre: 21. - Banános Zselé)
2021. márc. 12. 11:02

Pontosan.

s az meg a magánügye, hogy dohányzik vagy sem.


Egyébként nekem mindegy, hogy ki mit tesz.

Ha valaki képes arra, hogy a cigi miatt kirúgasson egy óvónénit, és ezt az ő lelkiismerete elbírja, hát tegye.


Nem vagyok óvónő, nincs kicsi gyerekem, így nekem mindegy, hogy mi történik velük;)


Engem jobban zavarna a szemünkbe negédes nem dohányzó óvónő, aki ráadásul megtömi, megveri, megbünteti a gyereket, mert azt hiszi, hogy a gyerek nem mondja el...

22. Channa* (válaszként erre: 20. - Charlize)
2021. márc. 12. 10:58
Hát nem, de van jó sok gondozónő és óvónő ismerősöm, és sajnos sok mindent mesélnek...
21. Banános Zselé (válaszként erre: 18. - Channa*)
2021. márc. 12. 10:56
ez a munkája ezt vállata, ezért kap fizetést
20. Charlize (válaszként erre: 9. - Channa*)
2021. márc. 12. 10:55

“ A szülő dolga a gyerek nevelése, az óvónéni, csak vigyáz rá, amíg anyuka a körmösnél, apuka a kocsmába ücsörög.”


Gondolom a saját családodból indultál ki...

19. Banános Zselé (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2021. márc. 12. 10:55
csak amit hallok
2021. márc. 12. 10:55

Ja, és ha már szóba került az óvónéni szaga és egyebek.


Az óvónéni simán elkaphatja a nem mindig tiszta gyerekektől a tetűt is, és rühességet is, stb.


Mert megérdemli, ha már van olyan utálatos, hogy képes kimenni cigizni...


FI, igazán elgondolkodhatnál, hogy egy óvónéni mit vállal be pl. a te gyerekedért (akkor is, ha azt gondolja a gyerekedről, hogy csúnya, neveletlen, nem szerethető), és azt értékeld, ne pedig azt keresd, hogy miért kellene jól megrugdosni...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook