Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen probléma lehet, ha egy felnőtt folyamatosan köhög, nincsen megfázva, nem dohányzik, de mégis száraz köhögése van? fórum

Milyen probléma lehet, ha egy felnőtt folyamatosan köhög, nincsen megfázva, nem dohányzik, de mégis száraz köhögése van? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. márc. 31. 13:55

Az én férjem 7 éve elmúlt,hogy abbahagyta a dohányzást,azóta nappal állandóan hurutosan köhög,nincs meghülve,nem fáj semmije,nincs lefogyva.Orvoshoz nem akar menni.

Van-e valaki akinek hasonló panaszai voltak?

válaszotokat megköszönöm.

37. locsi
2012. szept. 18. 18:39
Én is köhécseltem,pár éve.Soha nem mentem volna vele doktorhoz.Nagy műtéthet kellet tüdő röntgen,ott derült ki,hogy hörghurutom van.A műtét is elmaradt,míg gyógyszerrel helyre hoztak.
2012. szept. 18. 07:03
Drága Barátnőm az allergiája miatt "szenved" ebben:(
2012. szept. 15. 11:07
gyogyszer mellekhatasa lehet.semmit nem birsz ellene csinalni mig vki olyan gyogyszert szed ami kohogest okoz,
34. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Gyémántkő)
2011. júl. 23. 14:57
Feltetlen menjen el az illettö orvoshoz.
2011. júl. 23. 10:16

Az én unokahúgom azért köhécselt folyton, mert a nyaki verőere rá volt csavarodva a légcsövére. Amikor ez kiderült megműtötték, azóta nem köhécsel.


De érdemesebb orvost felkeresni, mint mint itt tanácstalankodni...

2010. jan. 27. 22:23

Allergia.

Vagy reflux.

2010. jan. 27. 22:16

Ez engem is érdekelne.

Van egy ismerősöm, aki télen nyáron köhög, de nem tudja, hogy mitől!

2010. jan. 27. 21:48
Allergia!
29. theri
2010. jan. 27. 21:01
Én is pár éve hónapokig köhögtem minden más tünet nélkül. Allergiavizsgálatot csináltak a tüdőgondozóban, kiderült, hogy virágporra vagyok allergiás. Azóta tavasztól őszig allergia-gyógyszert szedek, télen szüneteltettem. Most azonban 1 hónapja ismét elkezdtem köhögni, és elkezdtem szedni a gyógyszert, pár nap alatt hatott. ( Lehet, hogy már másra is allergiás vagyok, nem csak a pollenre, mert máskor télen nem szoktam köhögni.)
28. agis
2010. jan. 20. 09:07

Aki egy ideje szárazon köhög, egyrészt nézzen szét a lakásában, nincs-e penész.


Más: sok orvos nem gondol a refluxra, mint köhögést kiváltó okra, de nagyon gyakran előfordul, érdemes egy 3-4 hetes pantoprazol kúrát tartani, ha javul a köhögés, a gyomorsav miatt van.

27. Cservenák Vali (válaszként erre: 15. - Pymary)
2010. jan. 20. 08:29
Sziasztok! ÁÉn is állandóan köhögök sőt még a férjem is,de én főleg reggel,hol száraz,hol hurutus a köhögésem de az is igaz,hogy nekem egy évben többször szokott lenni bronhitisem amit antibiotikummal kezel ki az orvosom. A férjemnél nem találnak semmi bajt és mégis állandóan köhög (száraz) Nagyon sok oka lehet,hogy miért köhögünk akkor is ha nem vagyunk betegek.Az irjon aski ilyennel foglalkozik lehet,hogy van valaki a hoxán aki ezen területen dolgozik és talán magyarázatot tud adni sokunk kérdéseire. Köszi mindenkinek a hozzászólást és a jó tanácsokat.
26. ádám66 (válaszként erre: 23. - Cikicakk)
2010. jan. 19. 23:09

Mi két éve küszködünk krónikus köhögéssel, a fiam 17 éves, a középiskolai felvételi környékén kezdődött, pedig ő választott iskolát. A leletei jók, semmilyen köhögéscsillapító nem segített, pedig már szinte mindent kipróbáltunk.

Ami rendkívül érdekes, hogy csak függőleges testhelyzetben köhög, de akkor szinte fél percenként, ha napközben lefekszik (nem is kell, hogy aludjon), és az éjszakai alvás alatt egyáltalán nem köhög. Nálatok mi a helyzet ilyenkor? Ez nagyon érdekel. Én is stresszes köhögésre gyanakszom, mert nem szeret a kollégiumban, és elég nehezen birkózik meg az iskolai feladataival is. A szünidőben sokkal kevesebbet köhögött, de szeptemberben újra kezdődött.

2009. jan. 3. 14:07
Igyatok bodzavirág teát....Helyretesz.
2009. jan. 3. 11:13
Ki nem mondott érzelmek miatt is lehet ez a köhögés. Vagy, ha kimondja, nem a teljes valóságot mondja el... Lelki problémára utalhat. Nálam is volt már ilyen. Nézz magadba, és megérted! Maja
23. cikicakk (válaszként erre: 19. - 471d5eded8)
2008. nov. 4. 10:47
Szia,Köszi a jótanácsot.Sajnos a férjemet semmi olyan helyre nem lehet elküldeni,ahol nem konkrétan otvosok vannak.Próbáltam idecígelni a gép elé,hogy olvassa el amit írtál.Inkább nem írnám le mi volt a válasza.Szerinte az orvosokon kívül mindenki kuruzsló.Én már viccesen azt is megjegyeztem neki, hogy lehet rám allergiás, mert ha a gyerekkel kártyázik,vagy tanul nem köhög,ám amint én a látóterébe kerülök egyből köhögni kezd.
2008. nov. 4. 08:55

És a COPD, amit sokszor a már általam említett chlamydia pneumoniae okoz.

Az elsavasodott szervezetben tudnak csak megmaradni a kórokozók.8baktériumok, vírusok, paraziták, gombák...stb) A sok zöldség, gyümölcs és az ÓVATOS lúgosítás mindenképp hasznos!

És egy nagyon fontos! Asztma diagnosztizálása esetén az orvos felírhat inhalálót...így nem drága! Ezüst kolloidot tegyetek bele és azzal minél többet inhaláljatok, ez minden nem oda illő élősködőt kiöl a tödőből (és az egész felső/alsó légutat regenerálja), nagyrészt köpet formában távozik és még a sejteket is regenerálja! Nekem ez segített eddig a legtöbbet!!!!!!!

21. 471d5eded8 (válaszként erre: 12. - Macs77)
2008. nov. 4. 08:49
Salvus víz a párologtatóba nagyon jó, de túlzásba nem szabad vinni, mert mindent belep a só és szép fehér lesz a lakás, mint télen :-)
20. 471d5eded8 (válaszként erre: 13. - Kicsitücsök)
2008. nov. 4. 08:47
Refluxnak mindenképp. De szívnek és pajzsmirigynek is. És még mi mindennek nem tudom, de ezeknek tuti!
19. 471d5eded8 (válaszként erre: 14. - Cikicakk)
2008. nov. 4. 08:46
Lelki oka biztos van! Ha relaxál és elengedi a tudatalattiját, kikapcsol látod nincs gond! De addig kéne megfejteni, amig a testi tünetek nem jelennek meg és nem vonzz be valami betegséget is ezzel! Kineziológus, meditáció...hirtelen ezek jutnak az eszembe. www.5rol6ra.hu is sokat segíthet ebben.
18. 471d5eded8 (válaszként erre: 15. - Pymary)
2008. nov. 4. 08:43

Szia!

Sajnos a köhögésben én nagyon otthon vagyok. Minden lelki és testi okát már kitanulmányoztam. Egyértelműen válaszol a tested, hogy mi jó és mi nem jó neki, csak figyeld mikor köhögsz. Ha olyan ételt eszel, ami nem tetszik a szervezetednek, azonnal köhögéssel reagál. Ha olyan dologra gondolsz vagy hallasz, amit nem mersz vagy akarsz kimondani, hozzászólni, azonnal köhögéssel reagálsz. Ezek a lelki tünetek. A testi oldalt is meg kell vizsgálni. Alattomos kórokozók. pl. chlamydia pneumoniae, mycoplazma pneumoniae, streptococcus...de lehet madaraktól kapott chlamydia és macskakarmolási betegség, ami szintén ritkán derül ki. És ott vannak az allergiák. Sajnos hosszú a lista, de egy JÓ és lelkiismeretes infektológus sokat segíthet! Nem tüdőgyógyász, infektológus! Sok sikert és jó egészséget!

17. Gyémántkő (válaszként erre: 14. - Cikicakk)
2008. nov. 3. 18:14
:)))
16. Gyémántkő (válaszként erre: 5. - Gerna)
2008. nov. 3. 18:12
Már járt tüdőszűrésre ,és mindden rendben van.
15. pymary
2008. nov. 3. 15:56
Szia!én állandóan köhögök. valószínűleg pszichés alapon.-ezt egy orvos mondta-mert nálam se találtak semmit. És tényleg ha stresszesebb vagyok, többet köhögök. Meg nem bírom a parfümöt, az autóban a fűtéstől, tempomban, mindenhol, ahol nem kapok tiszta levegőt fulladozom-pedig nem vagyok semmire se allergiás.
2008. nov. 3. 15:41
Na ezt én is szeretném tudni,mert a férjemnek is ez a baja.Már tetőtől-talpig kivizsgálták, de semmit nem találtak nála.íaz viszont érdekes, hogy ha meccs van a tévévben,vagy pecázik, akkor szinte sosem köhög.Lehet, hogy idegi alapon van?
2008. nov. 3. 09:00
A gyomor problémáknak is lehet az elö jele a köhögés!
12. macs77
2008. nov. 3. 08:46

Elsőre én is a túl száraz levegőt mondanám, ui az első télen (mikor beköltöztem ebbe a lakásba) én is jártam így, h egyfolytában köhögtem - de csak itthon. Egy ismerősöm javasolta h szerezzek be párásítót, mondjuk annak elég szép ára van, de ha pl. növényeket raksz a szobába vagy párolgóvizet a radiátorra, vagy pl. a nedves ruhákat a szobába teregeted, vmennyit az is segít. Nekem a növények segítettek.

Persze más oka is lehet a köhögésnek, de nekem most ez jutott eszembe.

2008. nov. 3. 08:35

- túl száraz a lakás/munkahely levegője

- kevés folyadék fogyasztása miatt a garat kiszáradhat

- krónikus garatgyulladás (túl hideg, vagy túl forró ételek, italok, vagy fűszeres ételek, vagy kórokozók jelenléte

- allergia

- kórokozók a légcsőben, vagy tüdőben, atípusos (nem tipikus) gyulladás


A választék nagy... egy jó orvos segíthet!

2008. nov. 3. 08:31
ja... és még gége-tükrözésem is volt, de az is negatív - szerencsére...
2008. nov. 3. 08:30

Szia!


Nekem minden év szeptemberében elkezd a torkom "csikizni"... folyamatos köhögés - ami nagyon jól esik... ez eltart úgy decemberig...

Voltam tüdő szűrésen, "fújás próbán", stb. ... de semmi... azt mondják allergia, de az sem mutatott semmit - igaz csak az egyszerűsitett volt.

Mondják még,hogy idegi alapon, stresszes élet stb. ... nálam ez lesz a megoldás... bár nem tudom miért pont ebben az időszakban...

Szóval egy alapos kivizsgálás (testi-lelki) nem árt...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook