Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Otthoni edzés vagy konditerem? Ti hol szoktatok edzeni? fórum

Otthoni edzés vagy konditerem? Ti hol szoktatok edzeni? (beszélgetős fórum)


1 2
33. szOo
2021. máj. 7. 21:39

Kedves Olvasók!


Nemsokára megnyílik az SZ-FIT online edzőterem, ahová minden mozogni vágyót sok szeretettel várok!

Elérhetőek lesznek online órák és kontakt órák is, személyi edzés és csoportos óra keretében is.

Szeretnék véleményeket kérni arról, hogy mire lenne még igény? Mit tartanának jó ötletnek és, hogy hogy tetszik a honlap?


Köszönettel,

Sz-Fit

2021. jan. 21. 19:14
Konditerem jobb.Kár,hogy most nem lehet menni...Szemétség
31. unom (válaszként erre: 29. - Nekedcsak01)
2021. jan. 19. 21:11
Hívd fel a termet. Nálunk van olyan, hogy ki lehet bérelni egy-egy órára, hátha...
30. jennyvagyok (válaszként erre: 29. - Nekedcsak01)
2021. jan. 19. 21:10
Semmit nem lehet tudni!
2021. jan. 19. 21:03
Sziasztok esetleg lehet már tudni mikor nyitnak a konditermek?
28. varadero (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2020. febr. 10. 05:23
Hajrá! :-)
27. Guruljka (válaszként erre: 26. - Varadero)
2020. febr. 9. 09:27

Én ezt is nagyon szeretem.

[link]

Most megint csak egy-egy tíz perceset csinálok meg belőle, de jó lenne újra eljutni oda, hogy több is megy egymás után, sőt a 60 perces is.

26. varadero (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2020. febr. 6. 02:34
A hangsúly szerintem is az aktív tevékenységen van. Az, hogy milyen mozgásprogramot követünk... a weben millió program, útmutató, oktatóanyag van. Amúgy is felkapott téma. Szerintem a lényeg, hogy el kell kezdeni. Gépek nélkül is nagyon jó mozgásformákat lehet követni. Heti három alkalommal járok edzőterembe, de 20-25 tornagyakorlatot nyújtást minden nap elvégzek. Már hiányozna ha nem csinálnám. Motiváló ha látom a fejlődést.
25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Varadero)
2020. febr. 4. 05:24

Igen, mozogni jó és hasznos.

Többünknek viszont az edzőterem gyakorlatilag nem elérhető.

(Ha meg lusta vagyok mozogni, akkor az edzőterembe elindulni is lusta vagyok, szóval a dolgonak ez az oldala "megúszható".)

Viszont, ha az első pár héten át kitart a saját motiváció, akkor már szokássá válik a mozgás, és sokkal természetesebb, hogy naponta nekifogsz.

2020. febr. 4. 01:37
Kinek kinek izlés szerint :-) Nekem az edzőterem jön be mert otthon hajlamos vagyok elsumákolni a mozgást azzal, hogy mennyi dolgom van, viszont a teremben mást úgysem érdemes csinálni. Amúgy az edzőteremben mindig pislákol egy kis kihívás is másokat látva. Hozzáteszem elég zorall stílusú és régi terembe járok ahol nincsenek szelfibajnokok,és nem kell égni ha nincs rajtad minden alkalommal más márkás cucc. De elhiszem, hogy vannak nálam motiváltabbak is és otthon is rendszeresen szoktak edzeni. Mindegy csak mozogjon az ember és rendszeresen...
2020. febr. 3. 12:26
Nem szoktam,most iszom a levét.Futnom kellet 100 métert..most még itt köhögok ,mint egy koronavirusos.A teli folyosón
2020. febr. 3. 11:12
Sziasztok! Én az otthoni testmozgásra voksolok. Jártam régen konditerembe is, de az nem az én világom. Én sokkal jobban szeretek otthon tornázni különböző videókra. Így nem kell egy terem nyitvatartásához igazodom, azon gondolkodni, hogy mikor és hogyan jutok el oda. Sok videót próbáltam már, nekem Péntek Enikő zónaedzése jött be a leginkább.
2020. febr. 3. 10:17
Nálam az edzes a rollerezes es van otthon egy futopadom azon magas emelkedon gyors seta plussz alapvetoen nem vagyok egy uldogelos tipus.
2020. febr. 2. 21:23

Szóval, nem én írtam a fogalmakat, én is csak használom őket. És nem akarom ezt különösebben ragozni.

Szerintem az edzés az a testmozgás, amit a szokásos napi mozgáson és a kényelmi szintünkön (ne adj' Isten, komfortzónánkon) felül végzünk, hogy az erőnlétünket, a fizikai képességeinket javítsuk. Függetlenül attól, hogy versenyzünk-e vagy sem.

Tegyük fel, egy testvérpár két tagja ugyanoda jár sportolni: Géza bácsihoz, aki elvégezte a megfelelő egyetemi szakot, és edző lett.

Tehát eleve edzésre jár mindkettő az edzőhöz, nem időtöltésre az időtöltőhöz.

Tegyük fel, az egyiknek azt mondja Géza bácsi: ügyes vagy, fiam, jól haladsz, mostantól versenyre is felkészítünk. Az öcséd még egyelőre csak eddzen.

Akkor az anyuka az egyik fiát edzeni, a másikat időt tölteni viszi ugyanoda, kedd délutánonként?


A tömegsport sem csak a tömegsport-rendezvény.

"Nagy tömegektől űzött v. nagy tömegek körében népszerű sportág. A labdarúgás nálunk a legnagyobb tömegsport. A vívás nem nevezhető tömegsportnak."- ezt írja a Wikipédia.


Ha meg csak azt írod a Gugliba, hogy "edzés", rengeteg otthoni edzést ad ki.

Azaz aki 80 kilósan elkezd otthon bármiféle mozgást, amit elvégezni képes, rendszeresen csinálni, az bizony edzést végez. És tisztelet érdemel, ha tisztességesen csinálja.

Ugyanígy edzést végez az amatőr sportolók egész sora is.

19. Guruljka (válaszként erre: 15. - 6057f05179)
2020. febr. 2. 20:43

Kinek-kinek érzése szerint. Semmi sem kötelező.

Ha jól érzed magad tőle, miért is ne?

18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Channa*)
2020. febr. 2. 20:42
Miért ne indulhatnál? Felkészülsz a versenyre, és benevezel.
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Channa*)
2020. febr. 2. 20:41

Eszembe juttatod a nénit, aki sehogy sem volt elégedett a válaszommal arra a kérdésre, melyik megálló a tűzoltószertár.

Kiderült, csak ő hívja annak.

16. Channa* (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2020. febr. 2. 19:05

A legjobbak, de nem mindenki, így maradhatunk a mozgásnál, ugribugrinál, stb.


Tömegsport, pedig az amikor Kijelölt helyre csődítik az embereket, hogy együtt mozogjanak. Én ezt sem nevezném sportnak.


Az lehet, hogy ha a túlsúlyos otthon 10 percig mozog, felér egy profi sportoló edzésével számára, de ettől még nem lesz edzés.


Én sem vagyok profi táncos attól, hogy képes vagyok órákon át ugrálni/rázni magam a zenére akár egyedül, akár párosba, akár tömegben, vagy még is?:D


Lassan elindulhatok a Savaria táncversenyen?:DDDD

15. 6057f05179 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2020. febr. 2. 18:50
Nekem az tökéletesen megfelel,mondjuk ,nem irodai munkára gondolok,de az után is másodállás, vagy kerti munka tökéletesen megfelel e célra.
14. Guruljka (válaszként erre: 12. - 6057f05179)
2020. febr. 2. 17:49

Azért általában nem szokott elég lenni a munka általi mozgás.

Az egyik munkahelyemen két fiatal srác, a kajaszünetben is fekvőtámaszokat nyomott.

Nem kell mindjárt konditerembe járni. Nekem, ha pénzem lenne is rá, egy fél napomat elvenné, mire odabuszozok meg vissza. Ha ugyan ki nem utálnának pufi 62 évesként.

13. gyöngy:) (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2020. febr. 2. 17:45
Igen, én latin táncokra járok:)
2020. febr. 2. 17:45
Én edzeni a munkával edzek,szerintem az is eleg edzoterem a gazdagok sportja.
11. Guruljka (válaszként erre: 9. - Gyöngy:))
2020. febr. 2. 17:43

Számomra a tánc nem opció, bár tényleg remekül átmozgat. Béna vagyok hozzá! :D

A néptáncot csináltam egy darabig, ott kötött lépések vannak és nem kell mindenednek mozognia, mint pl. a latin táncoknál.

10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Semleges)
2020. febr. 2. 17:41

Én kötelezővé is tenném edtőzermekben a szellőzést, illetve valamiféle oxigéndúsított levegő befúvását. Biztosan meg lehetne oldani műszakilag.

Edzőtermet írtam, mert aerobic- és hasonló termekben is kötelezővé tenném.

9. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 2. 17:40

Én táncolni járok.

Nem könnyű, de nagyon átmozgató.

8. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 2. 17:36
Akkor mozogj otthon. Én is itthon és a fitnesz parkba teszem. A bezárt levegőtlen kondi termet én sem szeretem.
2020. febr. 2. 17:08
6. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 2. 16:54

Azért a súlyzós edzések hasznossága elég egyértelmű, de én sem tartom kizárólag azt a fontosnak.

Nyugodtan eddz otthon, senki sem kötelezhető konditerem használatára sem anyagilag, sem utazásban.

Tudom, hogy jó kis edzések vannak a neten!

5. Guruljka (válaszként erre: 3. - Channa*)
2020. febr. 2. 16:45

Nekem meg az a fura, hogy nálad edzésre és időtöltésre oszlik meg a mozgás.


Ha pl. valaki erősen túlsúlyos, és elkezdi az othoni mozgást, csinálja is rendszeresen, de csak napi többszöri pár percecskét bír, az őrá keringési hatásban és lelkileg is felér egy profi sportoló edzésével, szerintem.


Nemcsak a versenysport a sport. A tömegsportnak már a nevében is benne van a sport elnevezés, és azt hiszem, nevezhetjük tömegsportnak az otthon mozgók tömegei által végzett mozgást is.

A konditerembe járók legjobbjai is versenyeznek, még akkor is, ha a testépítés vagy az erőemelés mint sportág vitatott.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2020. febr. 2. 14:53
Köszi
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook