Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ötletek vacsira, reggelire!!! fórum

Ötletek vacsira, reggelire!!! (beszélgetős fórum)


15. kisj (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2011. aug. 6. 19:25

Még szép, hogy szándékosan írtad a vajat.

Valahol olvastam, hogy még a patkányok sem eszik meg a növény alapanyagú margarinokat, ugyanis nem értékelik ehető cuccnak.

2011. aug. 6. 18:56
És szándékosan írtam vajat;
13. a14deb9047 (válaszként erre: 12. - Kisj)
2011. aug. 6. 18:53
Nem akartam ajánlani, hogy ilyen melegben süssön krumplit sütőben ropogósra. Igen, utána ketté vágva, megsózni és vajazni... na, neeeeeeeeeee!
12. kisj (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2011. aug. 6. 18:23

ez nyami

bár én sima mezei natúr vajjal jobban szeretem (szalonna és kolbász se kell rá, pedig a kolbászt szeretem)

ja és nem főtt, hanem héjában sült

egyébként meg nem akarok kötözködni:) (csak megéheztem)

11. Drienke (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2011. aug. 6. 18:15
Ezt én is szeretem!
2011. aug. 6. 17:50
"Felvágottból" csak olyat tálalnék, ami nem gyorsan romlandó: főtt/füstölt tarja, bacon, kolozsvári, téli szalámi, gyulai-csabai, diákcsemege, stb., különböző sajtok szépen szeletelve, főtt tojás. Paprika, paradicsom, uborka. Ezekből szép terítéteket lehet készíteni.
2011. aug. 6. 17:50

tojáskrém, körözött, sült szalonna (akár bacon is) tükörtojás, pirítós, bundáskenyér.......

Rengeteg minden van:)

2011. aug. 6. 17:45
Ami az egyik kedvenc vacsorám volt: a főtt krumplit elvágjuk kettőbe, teszünk egy-egy vékony szelet húsos/füstölt szalonnát/kolbászt és a mikróban néhány másodpercre megmelegítjük. Picit ráolvad és azonnal tálalható a savanyúság mellé.
2011. aug. 6. 16:43
virlsi, sajtok, felvágottak, szalámik, főtt tojás, rántotta, kenyér, kalács, lekvár
2011. aug. 6. 16:27
Körözött esetleg? Lehet, hogy a 14 éves lány szereti a müzliket. Lekváros kenyér? Vajas - mézes kenyér?
2011. aug. 6. 14:53

Főétel már kitaálva, zzal nincs ond.

Szerintem, hayományos, nem reform.

Mamám pl bundás kenyeret. lángost nem szereti, az kizárva.

Felvágott, virsli, van tervben...

2011. aug. 6. 14:39

reggelik: felvágottak, sajtok, főtt tojás, rántotta, omlett különböző töltelékekkel, bundás kenyér, pirítós, virsli (sült v.főtt), kuglóf, kalács. Mellé különböző italok, ízléstől függően.


Vacsorák: a reggelik közül bármelyik, ha pedig meleg vacsorát szeretne adni, bármilyen könnyűt főzhet.

2011. aug. 6. 14:36

Bundás kenyér tej,kakaó tea,rántotta ,tükörtojás,meleg szendvics ,lángos,virsli főve sütve mustárral majonézzel.


nem írtad hogy milyen legyen a kajcsi laktató vagy reform :-)

az ebéd az főt étel lesz vagy azt egyenesen ki is hagyják ??:-)


gyors legyen?egyszerű?? vagy mi a lényeg ?

2011. aug. 6. 14:33

Ez attól is függ, hogy mennyire hagyomásan, illetve modernül étkeznek.

Az idősebb ízvilágához jobban hozzátartozik a hagyományos reggeli, vacsora, míg a fiatal talán jobban szereti a melegszendvicses, müzlis megoldást. Ha már szépen van terítve, izlésesen, az már fél siker.

2011. aug. 6. 14:28

Sziasztok!


Szeretnék Tőletek ötleteket, tippeket, recepteket kérni!

Nagymamámnak vendégei lesznek, a keresztlánya, aki kb 60 éves és az ő unokája, aki kb 14 éves.

Mit készíthetne nekik reggelire, vacsira?

3 vacsiról és 3 reggeliről lenne szó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook