Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit adtok reggelire a 16 hónapos gyereknek? A virsli és a péksüti már unalmas szerintem, a szendvicsről csak a felvágottat eszi le. Ötletek? fórum

Mit adtok reggelire a 16 hónapos gyereknek? A virsli és a péksüti már unalmas szerintem, a szendvicsről csak a felvágottat eszi le. Ötletek? (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 7. 21:54

Nálunk csak tejpép megy, meg a tejbegriz ,mert a kisasszony a darabos kaját kiköpi!

A kifliből, pogácsából rágcsál, de majd megfullad....

17. v.viki
2011. márc. 5. 11:44
Na megint utólag jutott az eszembe, hogy mi már eszünk tejberizst, telbedarát is de minimum egy napnak ki kell maradnia, legsűrűbben 2 naponta ha eszi.
16. v.viki
2011. márc. 5. 11:40
Ja és a bundáskenyér és a májkrémes kenyér is nagy kedvenc!
15. v.viki
2011. márc. 5. 11:39

Mi például szeretjük nagyon a kefírt is kenyérkével, vajas mézes kenyérkét, túrót tejföllel összetörve és kenyérrel, tojásrántottát (ezt lehet virslivel is, vagy almadarabkákkal megbolondítani, tetejére sajtot is reszelhetsz)

Mi is 16 hósak vagyunk és már esszük ezeket olyan 1 éves kora óta, egyedül a méz amivel kb. 2 hete próbálkoztunk csak.

14. Bichi (válaszként erre: 11. - Kri76)
2011. febr. 28. 17:31
Nyugodtan adhatsz neki szójatejet, de ha 10-ig csak a tápszer van, akkor az is elég...
2011. febr. 28. 15:34
a tojást már 1éves kortól nyugodtan lehet adni csak figyelni kell hogy allergiás-e rá. meg kell próbálni
12. Anatita81 (válaszként erre: 11. - Kri76)
2011. febr. 28. 15:22

Aha, értem!


Hát, a tojás allergizálhat, pont emiatt kell bevezetni a 15 hónapos oltás előtt, hogy kiderüljön. Elvileg ha a tojásra érzékeny a baba, akkor az oltásra is...


Szerintem nem kevés a 3 dl tápszer! :)

Ha éhes lenne, biztos szólna, a fiúk főleg nem szoktak némán éhezni.

11. kri76 (válaszként erre: 10. - Anatita81)
2011. febr. 28. 10:48

Nem tudom, hogy lehet-e szójatejet adni, mert mióta megvan a kisfiam, az első 1-2 hónapot levéve védőnőt nem látunk, kivéve az oltásoknál. Nem nagyon van kit megkérdeznem.

A bundás kenyéren és az omletten gondolkozom, de nem tudom, lehet-e adni. Allergizál? (Tojás miatt. Nem tudom, a tojásos dolgokat mikortól lehet bevezetni.)


Sokszor csak 3 deci HA táp van a kisfiamban tízóraiig. Akkor viszont eszik, de nem kevés ez reggelire?

10. Anatita81 (válaszként erre: 8. - Kri76)
2011. febr. 28. 10:38

Ezzel mi is így vagyunk, de nagyon megy a pirítós, bundás kenyér, májkrémes zsömi, reggelizőpelyhek.


Amúgy én nem erőltetem, a nagyobb (3 és fél éves) csak 3 dl kakaót iszik, de kb. 2 óra múlva tízórai, addig neki annyi elég.


Ilyen korban már lehet szója italt adni? Mert abból is finom a kakaó és a "tejbedara". (Ezeket nálunk csak én fogyasztom.)

9. dragon29 (válaszként erre: 2. - Jollymama)
2011. febr. 28. 10:26
Én is így szoktam, vékonyra vágva és egymásra fordítva. Vajas-mézes, vajas-lekváros, tepertő krémes, kolbászos (ha puha, akkor rá tudom kenni), kocka sajtos, májkrémes.
2011. febr. 28. 10:24
Amit kihagytam a kérdésemnél: laktózérzékeny gyerekről van szó.
2011. febr. 28. 10:22
esetleg ha szendvicssütőben sütöd neki picit a kenyeret, az vékoyn, kicsi, jól fogható és átjárja minden íz
2011. febr. 28. 10:19
A krémek is jó megoldások: sajtkrém, májkrém, padlizsánkrém, körözött, édes túrókrém, ilyesmik.
2011. febr. 28. 10:17
bundás kenyér, krémtúró (ha házi, még egészséges is!)
2011. febr. 28. 10:16
Szia.Nekem még isznak tejcsit is reggel.Szeretik a tojást meg tejfölbe tunkolos kenyeret is,bundás kenyér,tejbegriz is lehet.
2011. febr. 28. 10:16
bocsi a sok hibáért csak gyorsan írtam!!
2011. febr. 28. 10:16

Én úgy csináltam hogy nagon vékonyra vágtam a kenyeret ,hélát körbe levágtam ,megcsináltam szendvicsnek ,majd jól összenyomtam,íg a kezébe adtam a manónak és szívesen megette.

Egyébként tejterméket is adtam neki,bacon szalonnát ,katonákat csinálni azokat nagyon szeretik és így sok mindent rá lehet tenni,sajtot,vajas mézes kenyeret,a zsemlét is vizszintesen fel lehet szeletelni ,nagyon finom és úgy nem kell annyit rágni,esetleg egy kis gyümölcs ,a lényeg hogy érdekes legyen neki.

2011. febr. 28. 10:11
Mit adtok reggelire a 16 hónapos gyereknek? A virsli és a péksüti már unalmas szerintem, a szendvicsről csak a felvágottat eszi le. Ötletek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook