Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Őszinte barátság fórum

Őszinte barátság (beszélgetős fórum)


30. dancingqueen (válaszként erre: 29. - 10d89b51ea)
2008. nov. 25. 15:20
ő sem próbálta meg...azért fájó,hogy ennyi év"ennyit ér csupán"....:(de,én nem is tudnék megbocsátani. Látom,elég sok mindenben hasonlítunk:)én is "egy sanszos játékos vagyok". Ha az elszállt, vége mindennek. Nehéz kihozni a sodromból és a bizalmamból,de akinek egyszer sikerült, az veheti örök érvényűnek az elvesztésemet.(és ha beledöglök is,vagyok olyan csökönyös szamár-vagy inkább az elveimhez hű-hogy akkor is tartom magam)
29. 10d89b51ea (válaszként erre: 28. - Dancingqueen)
2008. nov. 25. 15:10
meg sem próbálta tisztázni. Nálam csak egyszer lehet elszurni a barátságot. utána valószinü, hog megbocsájtok, de az már nem barátság lesz.
28. dancingqueen (válaszként erre: 22. - 10d89b51ea)
2008. nov. 25. 15:06

fuh,de nagoyn ismerős:)azt leszámítva,hogy én borzasztóan rossz emberismerő vagyok...


mi is általánostól ismerjük egymást. egymás melletti házban laktunk,majdnem egy padban ültünk,egy sportkörre jártunk,amit csak el tudtok képzelni. Középiskolába másikba került,de nálunk sem ez volt a legfőbb baj: inkább az értékrendünk kezdett elcsúszni. Ami neki belefért a szüleinél,barátainkál "füllentés"(végén a kegyetlen hazugság szót használnám),aználam nem. Ami neki belefért beszéd stílusban mással,az nekem nem...és szépen lassan távolodtunk,de én nem akartam elhinni. Ő hitegetett,hogy nincs semmi baj,mi összetartozunk,és rosszul érzem,hogy eltávolodtunk. Egyszer csak egy közös barátnőnknek olyanokat tálalt az én nevemben(hogy én mondtam a harmadik félről)hogy az hajmeresztő volt!megbeszéltönk személyes talit,de nem jött el...így már csak e-mailben tudtam kommunikálni,és megkérdezni,hogy miért talál ki ilyan dolgokat,mi célja vele. Szemembe vágta,hogy "már nincs szüksége rám"(csak mert előtte én voltam a lelki szemetes láda-is)és már rég fényévekre vagyunk egymástól...majd még egy-pár apró cseprő dolgot is megtudtam,pl hogy exemmel(is)lefeküdt,elvárta hogy falazzak a jelenlegi párjának,akit szintén csalt,stb...


nálatok,tuti h mondjuk nem adtad mosodába a rucit?ő tudja h neheztelsz rá?tudja h emiatt nem beszéltek?ő keresett téged?megpróbálta tisztázni?nem lehet,hogy csak elkeveredett a ruci?hát ha ismer,akkor tudhatta volna,hogy erre ugrani fogsz...


(én is ezt nem értem nála,hogy tudhatta,hogy ha belehalok is,de tartom magam az elveimhez,hogy aki elárul,azzal soha tobbet...de,ezekszerint már ez sem érdekelte:()

2008. nov. 25. 15:04
lassan indulok dolgozni, majd este munka után benézek. Addig is További szép napot mindenkinek!
26. 10d89b51ea (válaszként erre: 25. - Dancingqueen)
2008. nov. 25. 15:03
egyáltalán nem idevaló volt, amit irt.
25. dancingqueen (válaszként erre: 24. - 10d89b51ea)
2008. nov. 25. 14:59
hmmmm...lehet,hogy hoax volt(nem kért körlevél), vagy spam-ki ahogy ismeri:)
2008. nov. 25. 14:56
Szerintetek ez mi volt, amit a 23.nutracker irt? néztem az adatlapját már nem tagja a hoxának. lehet, hogy hoxa törölte?
2008. nov. 25. 14:52

Küldjetek képeslapot az Anyukámnak, hogy könnyebben, hamarabb gyógyuljon meg!

Ezt szeretném neki adni karácsonyi ajándéknak, hagyományos postai papír-képeslapot, nem internetezik, így az email nem jó.


Ez legyen a szöveg:

Tudom, hogy meggyógyulsz, és örülök, hogy mostmár Te is tudod!

Aláírásnak a keresztneved és hogy honnan írsz.


Sokat számít a megfogalmazás, több ilyen könyvet is olvastam, amely a pozitív gondolatok gyógyító erejével foglalkozik, ne jövő időben írjatok, nem „hiszem”, „akarom”, „bízom benne” igékkel.

Küldjetek karácsonyi, vagy virágos képeslapot, vagy ami a saját városotokat ábrázolja, vagy egy távoli tájat, vagy művészeti alkotást. Ha ismeretlenek is vagytok, a pozitív energia célba ér, és tudom, hogy használ.


A cím:

Jusztika

8201 Veszprém

Pf. 541

22. 10d89b51ea (válaszként erre: 21. - Dancingqueen)
2008. nov. 25. 14:49
ez egy hosszu történet. Röviden annyi, hogy 6 éves koromtól ismertem, tehát 31 év telt el azóta. együtt jártuk végig az általánost, középiskolába már nem egy helyre kerültünk. Onnan kezdett el megváltozni. lettek ujabb barátai, ez nem is volt baj, hanem a hozzáállása már nem olyan volt felém mint előtte. a lopást akkor vettem észre, amikor a szekrényemben kerestem a kedvenc ruhámat és nem volt ott. letagadta. Pedig ha bevallja, lehet, hogy megbocsájtottam volna neki. Tagadta, és az én szememben az ilyen már nem ember. egy barátságot elbaszni egy ruháért! ez durva. azóta nem tarjuk a kapcsolatot. Én nagyon jó emberismerő vagyok, azért kezdtem el ezt a topicot is irni, mert a levelekből igazán sokat tanulok én is meg mások is. Nálam fő szempont az egyenesség. Mindig szemtől-szemben megbeszélni a dolgokat, nem hátulról döfni.
21. dancingqueen (válaszként erre: 20. - 10d89b51ea)
2008. nov. 25. 14:40

köszönöm:)azon vagyok...napról naőra jobb egyébként...:)csak a sok fénykép...meg félek minden buli előtt,hogy valahol összefutunk. De az én lelkem tiszta,és az a lényeg:)


és,veletek mi történt?:(

20. 10d89b51ea (válaszként erre: 19. - Dancingqueen)
2008. nov. 25. 14:37
Tudom, hogy nagyon nehéz, de sikerülni fog.
19. dancingqueen (válaszként erre: 18. - 10d89b51ea)
2008. nov. 25. 14:35
hiszed,vagy sem...majdnem ott tartottam. Napokig csak sírtam...amikor szó szerint,fel sem fogja az agyad...hónapokig vele álmodtam...összefutottunk egyszer egy buliban: remegett kezem,lábam,és pár perc után el is mentem inkább a helyről.:S:Sde...lassacskán csak-csak sikerül...
18. 10d89b51ea (válaszként erre: 16. - Dancingqueen)
2008. nov. 25. 14:29
Muszáj tullépnünk dolgokon, ha nem akarunk becsavarodni.
2008. nov. 25. 14:27

Őszinte barátság!

Hát... hogy is mondjam...

NAGY KAMU!!!!

16. dancingqueen (válaszként erre: 9. - 10d89b51ea)
2008. nov. 25. 14:21

no,hát ha tul vagy rajta,akkor nincs nagy baj:)


nekem hosszú hosszú hónapokba telt...talán nemis leszek soha. Ennyire és ilyen közeli ember(nála közelebbi nem is volt) ennyire soha nem ejtett pofára:(

15. dancingqueen (válaszként erre: 11. - Júlia*)
2008. nov. 25. 14:20
azt hittem,ő ilyen:(
14. Júlia* (válaszként erre: 12. - 10d89b51ea)
2008. nov. 25. 14:13

:-)


Most találtam


:-)

13. d58b988bee (válaszként erre: 7. - Dancingqueen)
2008. nov. 25. 14:12
Tudod van egy mondás egy filmben hallottam a legjobb barátod nem hátba, hanem mellbe döf énis úgy jártam.
12. 10d89b51ea (válaszként erre: 11. - Júlia*)
2008. nov. 25. 14:07
Szia Júlia*! nagyon szép amit irtál.
2008. nov. 25. 14:05

"Hogy ki az igaz barát?

Az, kinek megérted

Minden kimondott és

elhallgatott szavát.

Kinek a szeme

számodra nyitott könyv,

És ha ezeket a szemeket

Elönti a könny

Akkor te adod a válladat,

Hogy kisírja magát, s közben

Halkan megkérdezed :"Mi bánt?"


Ki elmondja neked minden baját

És te meghallgatod és segítesz

Megoldani a gondját.

Kit sose akarsz túlszárnyalni.

Legyőzni, kit sose tudnál igazán mellőzni.


Akit tisztelsz, s érdekel, hogy mi van vele

S a bajban mindig kiállsz mellette.

Nem érdekel, hogy kis hibát követett-e el, vagy nagyot,

A bajban akkor is barátok maradtok.


És milyen érzés ha neked van egy igaz barátod?

Felemelő dolog nem gondolod?

Ha van egy ember ki megérti minden bánatod,

S neki elmondhatod minden gondolatod.


Kivel érzed, hogy nélküle nem vagy egész,

Ha ő nincs a fél éned elvész.

Ki minden esetben kitart melletted,

S a vállára hajthatod a fejed, ha a sors sírásra késztetett.


Kivel megbeszélheted minden dolgodat

Kiről tudod, hogy a hátad mögött rólad sose mondana rosszat.

Kinek látványa mindig örömet okoz,

S ő csillapítja a fájdalmadat, ha a sors kegyetlenül felpofoz.


Ki biztat, s reményt önt beléd,

S aki minden bajban megállja a helyét,

ki sosem szól le, s megbecsül,

S kiálltok egymás mellett rendületlenül.


Az igaz barátság hatalmas érték,

Hogy mekkora arra nincs is mérték.

Az igaz barátot szeresd, becsüld meg,

S éreztesd vele, hogy milyen fontos,

Mert ha nem vigyázol rá, a sors

Ilyen értéket hamar elkoboz.


Ezt jól jegyezd meg,

Mert sok dolgot elveszíthetsz az életben,

De az igaz barát mindig ott lesz,

És nem hagy elveszni a végtelenben."



:-)

10. Sünciné (válaszként erre: 4. - Poszani)
2008. nov. 25. 14:00
Teljes mértékben egyetértek Veled!!!!!!!!!
9. 10d89b51ea (válaszként erre: 7. - Dancingqueen)
2008. nov. 25. 13:54
Hál Istennek már tultettem magam rajta.
8. 10d89b51ea (válaszként erre: 6. - Hugi7705)
2008. nov. 25. 13:52
Szia hugi! jelenleg tényleg boldog vagyok érzelmileg. Már csak gy baba hiányzik a teljes boldogságomhoz. Biztos, hogy ő is meg fog születni egyszer. az anyagi háttér meg nem annyira érdekes számomra. Annyi mindig van amennyire pont szükségünk van.
7. dancingqueen (válaszként erre: 5. - 10d89b51ea)
2008. nov. 25. 13:48
Tudom,hogy nem vígasztal,de...hiszed vagy sem,másfél évvel ezelőtt egy 17 éve nagyon közeli barátnőm döfött hátba. Nem kicsit,nagyon. Azt hittem,mi leszünk azok,akik aztán tényleg együtt fognak megöregedni(ha már együtt nőttünk fel). Sokáig álmodtam vele...de nem beszélünk máfél éve. Szó szerint összetörte a szívem...az emberek változnak,el kell fogadni(bár nekem a mai napig nem ment)és nem feltétlenül magadban keresni a hibát,hogy mit rontottál el. Elkanyarodott az utatok...van ilyen sajnos. Mint egy rossz szakításon...pityeregd ki magad,és próbálj meg túllépni rajta.
2008. nov. 25. 13:46
Szerintem az az igaz barát aki ott van ha bajban vagy. De a boldogságodat sem irigyli.
5. 10d89b51ea (válaszként erre: 2. - Dancingqueen)
2008. nov. 25. 13:45
Nekem volt egy nagyon jó barátnőm, akiről kiderült, hogy mégsem egy igazi barát. évekig megbiztam benne, jóban-rosszban együtt voltunk,meglopott. Nagyot csalódtam benne, ezért olyan nehéz tudni, hogy ki lehet az igazi barát. itt a hoxán már van egy pár barátom, remélem, hogy a létszámuk csak nőni fog.Bizom az időben!
2008. nov. 25. 13:43

Én is az időt tudnám elsősorban kiemelni!

Másod sorban pedig a bajban mutatkozik meg hogy ki az igaz barát!

2008. nov. 25. 13:40
az élehelyzetekből
2. dancingqueen (válaszként erre: 1. - 10d89b51ea)
2008. nov. 25. 13:40
az idő igazol
2008. nov. 25. 13:39
Miből tudjátok megállapitani, hogy egy barátság valós?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook