Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Összeköltözzünk a kommunikációs problémák ellenére? fórum

Összeköltözzünk a kommunikációs problémák ellenére? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
23. apeeng (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 14. 07:34
ez is megerősít azon véleményemben, hogy nincs keresnivalód mellette..szolga leszel, használati tárgy.
22. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 13. 23:33
Nem, mert amiket leírtál, azok nem kommunikációs, hanem összeférhetetlenségi, meg nem értési problémák. Gondolom, 50+-os agglegényről van szó, aki megszokta az egyedüllétet, csak ráunt. Most viszont megijedt attól, hogy alkalmazkodnia kell(ene) valakihez.
21. _Berry_ (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 13. 18:57
Ideje szakítani. Azt gondolom, hogy egy kapcsolatban, főleg, ha már középkorúakról vagy idősebb emberekről van szó, akkor meg lehet ijedni az összeköltözéstől, hiszen addigra már kialakult szokások vannak, nehezebb lehet az alkalmazkodás. Ezzel nincs is baj. Viszont amikor már sunyiságba megy át az egész, amikor valamelyik a bizonytalanságát rátolja a másikra és jön a vádaskodás, hazudozás ahelyett, hogy azt mondaná, hogy úgy érzi, hogy még nem készült fel, na ott már annyi a kapcsolatnak. Ha most összeköltöznétek mégis, akkor azon dolgozna sunyiban, hogy elzavarjon. Viszont akkor hol a szerelem, szeretet? Ennek így semmi értelme.
20. Scherlock (válaszként erre: 16. - 37e1ff8723)
2021. dec. 13. 18:41

Természetesen.:D


Ez egy ilyen hót különleges nap na. :D

19. Scherlock (válaszként erre: 15. - 3922e0e3cc)
2021. dec. 13. 18:40

:DDD


Kedves egészségedre! (:

18. New(l) (válaszként erre: 16. - 37e1ff8723)
2021. dec. 13. 18:30
Nálunk whiskey-cola, hosszú volt a nap. 😅
17. 3922e0e3cc (válaszként erre: 16. - 37e1ff8723)
2021. dec. 13. 18:29
Erre inni kell :D
16. 37e1ff8723 (válaszként erre: 15. - 3922e0e3cc)
2021. dec. 13. 18:22
Ma mindenki piál? 😄
15. 3922e0e3cc (válaszként erre: 13. - Scherlock)
2021. dec. 13. 18:15

Erre iszok egy vodka-narancsot :-)

Nagyon jó vagy :D

2021. dec. 13. 18:10
Nem.
13. Scherlock (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 13. 17:43

"Amikor pedig szembesítem a tényekkel, (pl. átküldött kép, lábon álló, olcsóbb mosdószekrényekről) akkor először azt hazudta, hogy azokat nem kapta meg, aztán meg, hogy még novemberben küldtem őket."


Te sem futsz százon na.


Figyelj! Te ragaszkodsz hozzá. Legyen.


Élj vele boldogan!


Ne minket győzködj!


Mi levágtuk, hogy ez halott téma. Te nem akarod. Rendben.

2021. dec. 13. 17:42

Az összeköltözés az addig kicsinek érzékelt különbségeket óriásivá nagyítja.

Ami külön élve tolerálható,túl lehet lépni rajra,nem nagy dolog,az együtt lakva idegszálakat szaggató tényezővé válik.

A leírásodból ítélve nem életkezdő huszonévesek vagytok,és nem gondolkodtok családalapításban.Én maradnék külön,és élvezném,ami jó és működik a kapcsolatban így.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Apeeng)
2021. dec. 13. 17:41

Ez a "nem vagyok szeretve" érzés valóban bennem van, bánt, hogy elkísértem bútorokat nézni, és azokat feltételezi rólam amiket a fejemhez vágott, alaptalanul.


Hogy nekem egyik szekrény se lett volna jó ami neki tetszik, hogy jó előre kiterveltem a veszekedést, hogy ne kelljen odaköltöznöm, hogy szándékosan olyat választok ami nem az ő ízlése, ráadásul többszázezrekért.


Amikor pedig szembesítem a tényekkel, (pl. átküldött kép, lábon álló, olcsóbb mosdószekrényekről) akkor először azt hazudta, hogy azokat nem kapta meg, aztán meg, hogy még novemberben küldtem őket.


Amikor pedig kértem, hogy tegyen próbára, számolja össze, hogy hány szekrényt ajánlottam, és küldjön át róla képet, és abból válasszunk, akkor pedig közölte, hogy akkor inkább kiválassza egyedül és megrendeli.

2021. dec. 13. 17:31

Szerintem az utolsó lépéseknél meggondolta magát. Látva, hogy mekkora energiákkal, milyen irányítással kell majd együtt élnie.

Most próbálja azt elérni, hogy te mondd ki, hogy nem akarsz összeköltözni, azzal, hogy szinte "rávezet" erre. Elülteti a gondolatot a fejedben.


Nem lesz ebből semmi. Nézz más pasi után és ne akarj együtt élni egyikkel sem, mert érzéseim szerint nagyon irányító lehetsz.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Liliom10)
2021. dec. 13. 17:25

Köszi a tippeket. Igen, az ingatlan az övé, én csak megnéztem vele, és kérésére elkísértem az ügyintézésekre.

Nincs gyereke.

2021. dec. 13. 16:57

Ez egy halott ügy. Mihamarabb tiplizni, mert később igencsak fájni fog.


Az jött le, hogy igazából "nem is vagy szeretve"..


Kérdés, tudod e milyen is a lángoló szerelem...na ez nem olyan. Nem lesz mire emlékezni.

2021. dec. 13. 16:30

Maradjatok meg annak, ami eddig jó volt. Már ha jó volt...


Olvasni is szörnyű, hogy milyenek vagytok.



Egoskodtok, na de hol marad a szeretet?

6. libikóka (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 13. 15:44

Elhiszem,,,mégis(magamból indulva ki) néha túlvezéreljük a dolgokat és ezt nehéz tolerálni.A férfiak ritmusa ,,vagy csak az ő ritmusa más,,most lehet hogy sok volt neki.Simán vágyhatott egy otthonos estére/hétvégére még akkor is ha félig kész a lakás és a t,ke is tele van a mosdóval és egyebekkel.

Ez akkor is igaz lehet ha ő is nagyon várja.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Libikóka)
2021. dec. 13. 15:37
Megkért rá, hogy segítsek, együtt mentünk, és együtt választottunk festék színt, még az ingatlant is együtt választottuk.
4. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 13. 15:31

Úgy tűnik, még nem nagyon ismeritek egymást. Egyelőre én biztos nem költöznék oda ! Vegyen, amit akar, mindent bízz rá ! Nem vagy a felesége. Az ingatlan is az övé, nem ?

Ismerjétek meg egymást jobban ! Csak randizz vele a szabadidődben ! Lehet, hogy gyorsan kiderül, sosem költöznél vele össze.

Neki van(nak) gyereke(i) ?

Mi építkeztünk, és többen a barátaink közül. Még sok éve együtt élő házaspárok is össze tudnak veszni ( nem örökre) azon, kinek mi tetszik jobban, miből milyet vegyenek, melyik praktikusabb, olcsóbb, milyen színű legyen a csempe, stb.

3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 13. 15:29
Félretéve az "elbeszéléseket" ,,ez az ő lakása.Ha én akarnék odaköltözni ,,ha csak nem kér meg a segítségre ,,nem is szólnék bele.Semmibe.
2021. dec. 13. 15:27

Még annyit, hogy ezt a mosdószekrényt november közepe óta nem tudjuk megvenni, nem pár napos ügy. Én a boltban mutattam neki párat, majd neten órákig böngésztem, válogattam és küldtem át neki képeket, hogy nekem mik tetszenek.

Ő egyetlen egyet sem mutatott, mégis szerinte én vagyok aki "nem akar".

2021. dec. 13. 15:20

Távkapcsolatnak indult, ami nem volt zökkenőmentes, voltak kommunikációs problémák, de aztán lehetősége lett a közelemben ingatlant venni, és mivel már felnőttek a gyerekeim, gondoltuk, hogy odaköltözöm hozzá, feltételeztük, hogy együtt jobb lesz, a távolság volt a fő gond.


A munkába állása csúszik, így az elmúlt heteket a ház szépítésének tudta szentelni, kifestett, együtt vettünk pár dolgot, aztán a célegyenesben, 2 hete stagnálunk, nem haladunk. (Pl. hétköznap dolgozom, amikor szerdán elindultunk vásárolni, ő csak az élelmiszerboltba akart bemenni, mondtam neki, hogy akkor majd hétvégén körülnézünk, erre szombat reggeli után közölte, hogy ő hétvégén nem megy boltba, és állítólag ezt 2 hete mondta is nekem.)

Ő úgy érzi, hogy én nem akarok odaköltözni, én pedig azt, hogy ő gondolta meg magát. De nem is ezek az érzések aggaszt jobban, hanem hogy elbeszélünk egymás mellett.


Elmondtam neki, hogy én nem szeretnék úgy odamenni, hogy "sípolnak a csapok", még venni kell ezt azt, hanem akkor már ne kelljen alap dolgokat beszerezni. Pl. mosdószekrényt néztünk, én kiválasztottam 4-5 félét ami tetszett, és már egy ilyen apróság miatt is nagyon ideges lettem rá, ugyanis pár napja közölte, hogy megmondta, falra szerelhetőt nem akar, én pedig csak ilyeneket választottam.

Viszont amikor választottam, akkor nem tudtam, hogy ilyet nem akar, akkor nem is mondta, és kiderült, hogy nem CSAK (ezt kihangsúlyozta, mintha én keresztbe szeretnék tenni mindenben) ilyenek voltak amik nekem tetszettek, volt lábán álló is, és nem fél millió ahogy szintén állította.

Kértem, hogy akkor válasszon ő, erre azt mondta, hogy azokra azt mondanám, hogy ronda, és mindenféle kifogással megvétóznám (soha semmivel nem hurrogtam le, erőltettem rá ami neki nem tetszett, de olyan hangsúllyal mondta ezt, mintha rendszeresen ezt tenném).

Amikor felhívtam rá a figyelmét, hogy ha a TÉNYEKet nézzük, akkor én választottam, ő vétózott, ha pedig a FELTÉTELEZÉSeket, akkor ő választott és én vétóztam.

Erre rám hördült, hogy "Persze, én vagyok, aki nem akar te meg igen, pedig az elejétől ez volt a terved, hogy nem költözöl".


Tudom, mindenhol vannak problémák, de ez a hozzáállása megijeszt! Ha egy egyszerű mosdószekrény vételének a megbeszéléstől olyan ideges leszek, hogy hazaküldtem, akkor komolyabb dolgokat hogy fogunk megbeszélni?


Esetleg nekem kellene változnom, mert a pasik ilyenek?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook