Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Őssejt levétellel kapcsolatos vélemények fórum

Őssejt levétellel kapcsolatos vélemények (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 18. 18:45
Sziasztok! 10 hetes terhes vagyok, úgyhogy még ráérek dönteni az ügyben, de két napja motoszkál a fejemben a kérdés. Vajon érdemes-e levetettni, vagy annyira gyerekcipőben jár még a fehasználása, hogy nincs értelme. Van még két gyermekem, mindekettő egészséges, de ha valami baj lenne később, talán nekik is jól jöhetne. Nem tudom az ezzel kapcsolatos jogszabályokat és hogy most milyen betegségeknél használják fel. 250 ezer forinttól veszik le, de az ár függ a tárolástól és hogy szövetet is vetetsz-e le. Szóval nem kevés pénz.
2009. aug. 19. 13:59
Részben megalapozott dolog, de leginkább üzlet.
7. Mariann7533 (válaszként erre: 6. - Mimmo33)
2009. aug. 19. 13:47
Bocsi,ha bántó volt a mondat,de találkoztam olyannal,aki bár azt mondta,hogy nagyon jó dolog,és volt is rá pénze símán,azt monta,hogy inkább vesz egy plazmatévét,vagy egy menő hifit.
2009. aug. 19. 12:26

"Sokan drágállják, pedig van részletfizetési lehetőség, és van aki inkább a fél millió forintos plazmatévét veszi meg. Arra van, az őssejtre nincs"

Magánügye…

Magával az eljárással, a felhasználásával nincs összefüggésben...Szerintem kár volt ez a mondta.


Morrissal értek egyet, hogy még a tudomány is sötétben tapogatózik-e téren. Nem hallani annyi kiugró esetről, ahol őssejt kezeléssel gyógyítottak volna.

5. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 4. - Mariann7533)
2009. aug. 19. 12:18

Mindkét lányomnál felajánlották a levételt. A nagyobbik 2006-ban született, a kicsi 2007-es. Volt olyan lehetőség, hogy 130 ezerét leveszik, és évente (20 évig) 15 ezer ft tárolási díjat kell fizetni. Nálunk nem a pénz számított. Én már akkor is sokszor hallottam több orvostól is, amire nemrégiben rájöttek a genetikusok, hogy sok a fehér folt e téren és így kockázatos belevágni az őssejtbeültetésbe. Kárt is okozhat (Ugyanúgy fejlődhet belőle daganatos sejt, mint ép. Ezt nem lehet szabályozni.), nem csak pozitív hatásai lehetnek.

Mindezek ellenére gyorsan fejlődik az orvostudomány, előfordulhat, hogy éveken belül találnak megoldást erre a problémára is, biztos, hogy hasznos. Viszont már felnőtt emberi csontvelőből is sikerült kivonni olyan őssejteket, amelyekből csaknem bármely szövet sejtjei kifejlődhetnek, így nincs szükség a tárolásra.

2009. aug. 19. 11:56
Mi a sejtbank nevezetü sejtbankkal vetettük le.350.000 ft volt,a felét egészbe kifizettük a másik felét egy év alatt kell havi 16.000 ft.-ot.Most fizetjük az utolsó csekket.Mi nekünk nem mondtak olyat,hogy számít a kg.Húsz évig tárolják Svájcban,és soha ne legyen rá szükség,de ha kell Európán belül bárhova ingyen szállítják.És a baba,akitől levették annak a legtökéletesebb.Utánna a tesóknak,szülőknek,nagyszülőknek.Sokan drágálják,pedig van részletfizetési lehetőség,és van aki inkább a fél millió forintos plazmatévét veszi meg.Arra van,az őssejtre nincs.
2009. aug. 19. 10:57

Volt már erre fórum, de hamar kihalt, kevesen vágnak bele.

Mi is tavaly levetettük a köldökzsinórvért, kifizettük, nagyon jól sikerült a levétel, megkaptuk az eredményt, minden rendben a mintával, és 67.5 kg-ig lehet igénybe venni, ez nagyon bíztató, ugyanis ez egy felnőtt ember súlya, én még most sem értem el, a férjem is alig lépte túl, valahogy megnyugtató, hogy van. Soha-soha ne legyen rá szükség. Kaptunk egy listát is arról, hogy milyen betegséget lehet vele eredményesen kezelni, mire ajánlott, mire nem. Remélem egyikkel sem fogunk találkozni az életben. Azt is mondták, hogy korlátlen ideig tárolható, amíg fizetjük a tárolási költségeket.

És épp az a pláne benne, hogy más családtagnak is használható elvileg. Gondolom ez esetben még további kivizsgálás is szükséges. Egy nagyon jó orvos ismerősöm szintén azt mondta, szerinte van értelme, ha neki még lenne alkalma, ő is megcsináltatná.

A levétel Szlovákiában játszódott le, egy vidéki lepukkant kórházban, csapnivaló egészségüggyel, hiányos személyzettel stb. . . ugye nem kell részletesebben ecsetelni? Mindez 825 EU-ért, évi tárolási költség azt hiszem 30 EU körül. Ennyit valahogy mindig kinyögünk. Mindenki jól gondolja meg, érdemes-e, mert 5-6 éve még nem is volt rá lehetőség.

2. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Mariann7533)
2009. aug. 19. 08:41

Szia!


Mi most várjuk a második babát, és Mi is gondolkodunk, gondolkodtunk, hogy levetetjük.

Annyira még nem jártam körül a dolgot, de a pozitív dolog, amit eddig olvastam, hogy akár segíthet is ha baj van...Akár...

Ami nem a levétel ellen szól, de elgondolkodtató, hogy súlyhatárok, (és ha jól emlékszem életkor is) meg vannak határozva, hogy meddig lehet használni. Van ahol 20kg, de pl. találtam egy Szlovák céget ahol állítólag 65 kg-ig használható fel. Kérdés, hogy most tényleg vagy csak úgy mondják. Vannak olyan betegségek, ahol a saját őssejt sem segít, csak a testvérnek, vagy a testvéré...

Nem tudom, még hogy, hogy döntünk, de nehéz. Kitudja merre halad az orvostudomány...Lehet nem is ezzel a módszerrel fognak gyógyítani.

2009. aug. 19. 07:31
Sziasztok.Nekem három gyermekem van.Mind a három tervezett baba,és nem tervezünk negyediket.Ezért a pici lányomnál levetettük az őssejtet.Mi nagyon jó dolognak tartjuk,mert bár soha ne kelljen,de ha baj van,akkor van mihez nyúlni.Kíváncsi vagyok véleményekre pro és kontra.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook